Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Ummistunud poorid, suletud komedoonid
 
Sibulaklops 27. juuli 2010, kl 15.00
Tere! Palun pisukest arutelu teadjamate poolt. Mulle valmistavad viimasel ajal tohutut probleemi suletud komedoonid. Tundub, et terve nägu on ummistunud kühmukesi täis ja nii juba mõnda aega. Põletikulisi punne tekib harva, aga kui, siis just lõuapiirkonda. Eriti hulluks muutub olukord suvel. Eelmisel suvel aitas sama mure puhul üleminek jojobaõlile (võtan sellega maha mineraalmeiki ja kasutan seda kreemi asemel), aga enam see ei aita. Vaevalt saan poorid lahti, kui need juba ei tea millest jälle ummistunud on ja ma lihtsalt ei taipa, mis mu nahale ei meeldi. Minu näohooldus näeb välja selline:

Pesen nägu hommikuti ja õhtuti Avene õrna pesugeeliga.
Puhastan näo üle Ingli Pai näoveega.
Kasutan vaid mineraalmeiki, mille eemaldan jojobaõliga.
Nägu niisutan jojobaõliga, viimasel ajal ka vaarikaseemneõliga.

Kõik, mida näol kasutan, peaks idee järgi hea olema, aga tulemus on ikka halb. Palun nõu.
 
kessu 27. juuli 2010, kl 20.41
Võibolla on need õlid sellise kuumuse juures liiga rasked?

Ega ma eriti aidata ei oska, sest minu sarnane näohooldusrežiim, mis kolmel aastajal hoiab mu naha klaarina veab ka soojade ilmadega alt. Ehk siis praegu maadlen ummistunud pooripunnikestega ja suu ümbruses, peaaegu huulte peal olevate suurte põletulikuliste punnidega...

Viimased arvan on sellest, et olen suvekuudel jäätisega patustanud. Tavaliselt piimatooteid ei tarbi, aga puhkuse ajal on raske end keelata.

Soovitaks veel muidu Wolffi kreemi, mis mul aitab ikka VÄGA ummistunud pooride vastu, aga sellise päiksega ma ise ei taha seda kasutada.
 
Magusapelsin 27. juuli 2010, kl 20.57
Mina sain abi naharstilt. Pikki aastaid kasutasin ka ise looduslikke õlisid jms, arst soovitas teha paari kuu pikkuse pausi ja hooldada nägu nii, nagu tema soovitab.

Nahk sai paari kuuga peaaegu korda (olid samasugused suletud komedoonid).
 
.... 27. juuli 2010, kl 21.21
olen kuulnud , et mineraalõlid ummistavad poore...kas mineraalmeik ka neid sisaldab???...igatahes kreema valin küll nüüd ilma mineraalõideta ja ummistusi palju vähem
 
naine 27. juuli 2010, kl 23.25
eee mineraalmeik päris kindlasti ei sisalda mineraalõli. Mul ka see ummistunud pooride probleem, millest olen nüüd jagu saanud. Mina pesen nägu kitsepiima-tõrvaseebiga ja niisutan astelpajuõliga, pole isegi nende kuumadega mingit probleemi, näonahk täitsa klaar. Korra nädalas teen ka aspiriini-söemaski. Kui seebiga nägu pesen, siis ikka masseerin korralikult ja tükk aega, ajab selle jama pooridest välja. Näonahk on ikka tunduvalt parem kui sünteetiliste vahenditega hooldades.
 
? 28. juuli 2010, kl 09.39
On keegi proovinud seda Body Shopi toodet - TEA TREE BLACKHEAD EXFOLIATING WASH?
 
täpik 28. juuli 2010, kl 12.27
body shopis toodetes on palju ärritavaid komponente, samuti kasutavad nad mineraalõlisid e. silikoone. mina ei ostaks.
olles ise pikka aega maadelnud probleemse nahaga, olen lõpuks leidnud õiged hooldusvahendid ja nipid. mul oli laup lihtsalt kohutav ning mujal t-tsoonis esines sageli põletikulisi punne.
praegu kasutan näopuhastuseks kuningakepiõli ja dr hauschka puhastuskreemi vaheldumisi üle ühe päeva. kuningakepiõliga puhastades masseerin nägu kuni 10 minutit (siis on sõrmede all tunda, et pooridest tuleb midagi välja) ja seejärel eemaldan õli sooja vee ja svammiga. seejärel tupsutan nahale hauscka toonikut ning kui see on imendunud, kannan probleemsetele kohtadele duac geeli (arstilt, retseptiga). kui olen kodune, siis annan nahale puhkust ja hommikuti ei puhastagi. palavama ilmaga nahk higistab palju ning siis loputan leige veega nii kui nii mitu korda päevas. kui vaja kodust välja minna, siis puhastan hommikul näoveega kergelt üle. vajadusel kasutan hauscka rose light päevakreemi, see ei ole minu poore ummistanud. küdoonia oma ei soovita, see ei sobi põletikulisele ja ummistunud pooridega nahale.
ma ei soovitaks probleemse naha puhul kasutada kuivatavaid-ärritavaid tooteid, sest need teevad naha pealispinna veel kuivemaks ning ärritavad nahka rohkem rasu tootma. samas kuivanud pealispind ei lase rasul välja pääseda ning tekivadki punnid. õliga ning puhastuskreemiga puhastamise järgselt on minu nahk väga pehme ja niisutatud. oletan, et talve poole läheb niisutavat kreemi sagedamini tarvis.
seetõttu olgu puhastusvahendid pigem õrnad ja niisutava/rahustava toimega, lisaks tõhus ravivahend.
 
Sibulaklops 28. juuli 2010, kl 18.12
Suur aitäh üliasjalike vastuste eest!

Olen ise ka sellele mõelnud, et äkki on need õlid suveks liiga rasked. Seetõttu vaarikaseemneõlile üle läksingi, aga ehk on ka see liig. Niisutamata jätta ka ei saa, sest nahk kisub pärast pesemist. Hakkan juba kahtlustama, et tegemist on pindkuiva nahaga. Punnid on mind tegelikult kimbutanud juba aastaid ning Akne BP5 tegi mu näo 2 aastaks täiesti klaariks. Siis läks aga asi eriti hulluks, lõi terve näo niimoodi punne täis, et vaba pinda polnudki. Kahtlustan, et ehk oligi bensoüülperoksiid see, mis mu naha tegelikult ära rikkus, sest ei mäleta, et olukord oleks kunagi nii hull olnud. Igatahes maadlen oma nahaga sellest ajast peale ja ei saa sellest kuidagi jagu.

Eelmisel suvel külastasin tegelikult ka nahaarsti. Tulemus? Kirjutati välja Differin + Dalacin + ülirange dieet + keskmise tugevusega keemiline koorimine + BP ravi jätkamine ja seda kõike südasuvel. Ja seda kõike täiesti automaatselt, ilma ühegi küsimuseta selle kohta, kui kaua punnidega maadelnud olen, mida kasutanud olen jne. Asi tundus kahtlane. Ja kuna ma Differini suvel niikuinii kasutada ei oleks julgenud, otsustasin raviga pisut oodata ja looduslikke vahendeid proovida. Ja need aitasidki, aga enam kahjuks mitte. Ma ei oskagi kohe midagi peale hakata, sest ma lihtsalt ei saa aru, mis mu nahale ei meeldi. Pean ütlema, et mulle tundub, et sellist näonahka pole kellelgi ja see teeb kurvaks.

Tänud, Kessu, ja Wolffi kreemi soovituse eest! Kui suvi läbi, proovin seda kindlasti.
 
Minni 28. juuli 2010, kl 20.34
Tere, Sibulaklops! Sa väävliga pole mingeid asju proovinud? Vt teemat http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=1&i=322439&t=322205.

Oleksin muidu sulle ka just BP-d soovitanud. Kas pole pisut kummaline, et miski, mis on su nahal toiminud ideaalselt 2 aastat, st ilmselgelt sobib sulle ja siis järku midagi sellist teeb? Kui viitsid inglise keeles lugeda, siis siin on üks link, mis asjale veidi ehk valgust heidab: http://www.acne.org/blog/2010/06/28/preventing-premature-jumping-to-conclusions-considering-all-variables-to-best-serve-our-unique-predicaments/. Peale selle lugemist olen hakanud põhjalikumalt mõtlema, enne kui ennatlikke järeldusi teen.

Ega sul näiteks juhuslikult mingi suur stress peal ei olnud sel ajal kui nahk hulluks läks? Või mine tea, ehk tingis selle aastaaegade, olustiku, jumestusvahendite või (veel millegi) vahetus?
 
Sibulaklops 29. juuli 2010, kl 19.10
Tere, Minni! Aitäh linkide eest. Väävliga asju ma tõesti proovinud ei ole, aga olen neist kuulnud küll. Kas ma olen õigesti aru saanud, et väävel võitleb eelkõige põletikega ja reguleerib rasueritust? Mul on põletikulisi punne muidu vähe, pigem mure ikka suletud komedoonidega (valgepead), ja tänu õlide kasutamisele ei ole ka rasueritus teab mis suur. Pigem tundub mulle, et nahk kipub liigselt kuivama, isegi nüüd suvel.

Olen nõus: on tõesti imelik, et üks asi 2 aastat suurepäraselt toimib ja siis äkki toimimise lõpetab. Ma ei saa muidugi pead anda, et just BP oli see, mis mu naha ära rikkus. Asi on selles, et ma olen oma organismi jälgimises kohutavalt halb ja ei saa kunagi aru, millest mingi asi tingitud on. Olgem ausad, olen oma nahale muudki kurja teinud: kasutanud mineraalõlide ja alkoholiga tooteid jne, ka stressi ei ole just vähe. Sama asi BPga: samal ajal, kui seda kasutama hakkasin ja see mõjuma hakkas, hakkasin ka korralikult trennis käima (st regulaarselt higistama) ja külastasin ka solaariumit, nii et ehk oli hoopis kõige koosmõju see, mis aitas. Ma ei tea. Tean ainult seda, et mingil hetkel BP enam ei mõjunud ja lõpetasin KOHE selle kasutamise. Nüüd tagantjärele olen lugenud, et seda ei tohiks teha, ennast peaks BPst järk-järgult võõrutama. Aga BPst loobusin juba paari aasta eest ja nahk on jätkuvalt hull, nii et ma ei tea.

Jõudsin järeldusele, et ei ole normaalne, et absoluutselt iga poor mingit jama täis on, ja mõtlesin, et ju on asi organismi-sisene. Olin pikka aega rangel dieedil: ei söönud piima- ega nisutooteid, ei tarbinud kofeiini, suhkrut kasutasin samuti väga vähe, aga erilist muutust naha olukorras ei täheldanud. Nõme lugu noh. Tahaks väga aru saada, mis mu nahaga toimub, sest usun pigem põhjuste kui tagajärgede ravimisse. Vot selline lugu siis.
 
Minni 30. juuli 2010, kl 03.56
Kulla Sibulaklops, sinu püüd hoida just loodustoodete poole on lausa imetlusväärne! Ise olen (kahjuks) aga alles seal maal, et proovin praegu eelkõige BP ja teiste võtetega asja korda saada. Olen isegi nahaga väga hädas olnud, kuid samas tean kindlalt, et neile, kes tõesti viitsivad infot otsida ja katsetada ning proovida, tulevad ükskord ka vastused.

Seal ennatlike järelduste artiklis mainitakse võimalust, et ka kaks mingit toodet koos võivad omavahel pahasti reageerima hakata ning tulemuseks on nahaärritus. Et ei saagi otseselt üht ega teist süüdistada.

Väävli kohta olen nii palju selgeks saanud, et ta suudab ummistunud pooridesse tungida ja puhastada. Kahjuks ei tea ma su loodustoodete kohta käivate küsimuste peale midagi öelda, sest pole lihtsalt minu teema. Küll aga loodan väga, et saad peatselt endal asjad korda!

PS Minu isikliku kogemuse põhjal on igasugu punnid tihedalt seotud emotsioonide ja stressiga. Kui tunned, et tahaksid sellest rohkem lugeda, on mõne aasta eest ilmunud raamat "Akne sõnumid".
 
täpik 30. juuli 2010, kl 11.09
olen umbes samasuguse kadalipu läbinud - Akne BP, Dalacin, Differin, Skinoren ja erinevad apteegikosmeetikumid. ainus, mis sellest loetelust mõnda aega toimis, oli Akne BP aga samas kuivatas ning ärritas nahka kohutavalt. nüüd olen paar kuud Duac'i geeli kasutanud ja nahk on klaar. alguses kuivatas aga see möödus mõne nädalaga. nahaarst soovitas mul võtta ka nahavitamiine, ostsin Dermabioni ja nüüd läheb juba teine karp. pikka aega üritasin ikka ainult ökotoodetest abi saada aga lõpuks oli meeleheide juba nii suur, et lasin nahaarstil Duac'i retsepti välja kirjutada. sisuliselt on see ainuke keemia, mida üldse kasutan.
see on tõsi, et punnid tulevad siis kui on hirmus palju stressi.
veel olen täheldanud, et regulaarne füüsiline aktiivsus aitab ka punnide vastu. trenn stimuleerib organismi heaoluhormoonide tootmist, lisaks magad hästi, mis on väga oluline naha seisukohast.
 
Sibulaklops 30. juuli 2010, kl 18.30
Ei ole tegelikult teab mis imetlusväärne: pigem kasutan loodustooteid selleks, et minimeerida pooride ummistumist. Aga nagu näha, ei õnnestu see enam kuigi hästi. Aga sellega olen vägagi nõus, et alati ei tasu süüdistada ühte toodet: tegemist võib olla hoopis mitme aine koosmõjuga. Minu probleem on selles, et mul on väga raske oma naha käitumist adekvaatselt hinnata. Kui põletikulised punnid tulevad ja lähevad, siis suletud komedoonid pigem tulevad ja jäävad ja väga keeruline on otsustada, mis neile parasjagu meeldib või ei meeldi. St kuna mu nägu klaariks ei lähegi, ei saa ma ka vaadata, millal see jälle umbe läheb. Kui lisada sellele veel fakt, et nahk ei reageeri kõigele kohe, vaid vahel lausa paari-kolme nädala pärast, võite ainult ette kujutada, kui keeruline igasuguste mõjude hindamine on :) Oh jah. Igatahes suur aitäh heade sõnade ja soovituste eest, Minna. Seda raamatut olen üritanud leida, aga kahjuks on see alati läbi müüdud. Aga ma ei anna alla.

Täpik, mõistan samuti seda juttu, et mingil hetkel saab katsetamisest kõrini ja vaja on midagi, mis ka tõesti töötaks (sinu puhul Duac). Mina kardan jällegi, et kui mingit ravimit kasutan, siis on väga kerge sellest sõltuvusse sattuda, selle pärast ma sellest põhjuste, mitte tagajärgede, likvideerimisest nii kangekaelselt räägingi. Aga mulle tundub, et mul saab ka varsti villand ja tuleb käsi millegi kangema järele sirutada. Ja sellega olen samuti 100% nõus, et stress aitab paljuski kaasa. Eriti see stress, mis tekib peeglisse vaadates :)

Muide, üks kummaline tähelepanek veel. Tegelikult tundub mulle, et on täiesti ebaloogiline, et BP mulle ülse mõjus, kuna selle põhiline teene on põletike leevendamine. Põletikke on mul aga alati väga harva esinenud, probleemiks on põletikuta ummistunud poorid. BP-l aga minu teada mingit koorivat efekti pole. Mine võta siis kinni...
 
Minni 30. juuli 2010, kl 20.19
Täpik, kui bensüülperoksiid andis sul häid tulemusi, on turul ka väiksema, 2,5% sisaldusega tooteid, mis mõjuvad sama hästi ja ei kuivata/ärrita nahka (nii palju). Pikapeale see ärritus peaks ka vähenema.

Sibulaklops, tundub, et võiksid abi saada mõnest maskist, mis regulaarsel kasutamisel su poorid puhtaks tõmbaks või glükool- ja/või salitsüülhappega koorijast, mis pidavat andma ka väga väga häid tulemusi? BP muide normaalset nahka ikka pisut koorib, näen seda selle järgi, et väikesed nahatükikesed kooruvad kaelalt iga paari päeva järel; näol aga mitte eriti kuna sealne nahk on palju rasusem. Sul on tuline õigus, et tegelikult peaks jõudma asja tekkepõhjuseni, sest vastasel juhul ilus tulemus ju kaua ei püsi! Juhuks, kui see peakski olema stres, kirjutan sulle raamatust "Akne sõnumid" mõned read peatükist

(Suletud) komedoonid

Komedoonid on ummistunud karvanääpsud, mis jäävad nahapinna alla. Need näevad välja justkui väikesed valged kühmud. Kui neid pigistada, väljub neist ussikesekujuline rasu- ja bakterite moodustis.

Võimalikud sõnumid komedoonide taga

Komedoonid on akne kõige probleemsem vorm, sest need on otseselt seotud immuunreaktsiooniga. Nendes väikestes valgetes mügarikes on võimas teadmine sellest, kuidas inimene oma stressi ja igapäevaste olukordadega toime tuleb. Kui olete valmis uurima sõnumeid, mida teie komedoonid toodavad, siis muutub te maailm märksa rikkamaks, seda ma teile luban. Sestap toobki komedoonide dešifreerimine teid märksa lähemale teadmisele, kes te olete ja kuidas ümbritsevale maailmale reageerite.

Kuna komedoonid moodustuvad tavaliselt kobaratena ja on vere valgeliblede kiire immuunreaktsiooni esindajad, viitavad nad sellele, et teie keha on lakkamatu rünnaku all või pidevas stressis. Rünnak võib tulla näiteks vale toidu söömisest, ülesöömisest või stressist, mis teid tabab iga päev kui tööle sõidate.

Küsimused, mida endale esitada, kui teil on komedoonid:

Reageerimine stressile

Kas te teate vähemalt kolme loomulikku enda rahustamise viisi: sügav hingamine, käimine või mediteerimine? Kui ei tea, siis töötage kohe välja endale mingi süsteem. Esimene kaitseliin ülemäärasest stressist vabanemiseks on oskus lõdvestuda. Pidage meeles, et akne on ägenemine ja me ei saa sellega tegeleda "ägestudes". Me peame hoopis maha rahunema ja püüdma luua endale keskkonna, mis ergutab me keha end ise tervendama. Ka peate selgeks tegema, missugused inimesed ja/või missugune ümbruskond teid stressi viivad, et teaksite, millal end teadlikult rahustada. Näiteks mina tean, et lähen alati närvi suurte inimhulkade seas. Mu nahk ilmutab seda närvilisust terve hulga komedoonidega. Kuna ma olen sellest reaktsioonist teadlik, rahustan ma ennast enne rahva hulka minemist. Selle tulemusel olen ma ise ja on mu nahk palju rahulikum.

Toidutundlikkus

Missuguse toidu suhtes te olete tundlik? Kui ütlete teadvat, et te ei ole tundlik ja teil ei ole allergilisi reaktsioone ühelegi toiduainele, siis kust te teate? Kas olete teinu elimineerivat dieeti, leidmaks, kuidas te teatud toiduainetele reageerite? Ma soovitan tõsiselt, tehke toite elimineeriv dieet, et avastada toiduained, mille suhtes teil on allergiline reaktsioon, eriti kui teil on ohjeldamatu akne.

Avatud komedoonide peatükk jätkub märksõnadega: nahahooldustooted, päikesekaitse, reageerimine vistrike tekkimisele, korrapärasus, vesi.
 
kata 30. juuli 2010, kl 21.13
mul on sama mure. aastaid olnud nõrk akne muutus korraga tugevaks. igas pooris on valge uss, komedoone on palju poorid on suurenenud. põletikku ei olegi, kuid just väiksed valged nahaalused tsüstilised vinnid. ja tead, minu arvates tekitab neid ka kombinatsioon mineraalmeik-päike-õliga nahatooted.
mul ei ole kunagi kaelal olnud vinne, kuid nüüd on seal, kuhu mineraalmeiki puuderdan, ka kaelal rämedad valged vinnid. olen seda katse-eksituse teel mitu korda täheldanud.
iseenesest kahju, sest mulle see mineraalitotsikutega mässamine hirmasti meeldib, toonid on head ja puha, kuid olen otsustanud, et kui kõik foundid otsa saavad, ostan jälle tavajumestuskreemi. kasutasin aastaid biothermi lighti, see katab ka kergelt, ei jäta maski.
 
Sibulaklops 31. juuli 2010, kl 10.47
Oi, suur tänu sulle, Minni, et nii pikalt kribada viitsisid :) Ja muide, mõned väljavõtted sellest raamatust kõlavad kahtlaselt tuttavlikult, nt see stressi puudutav osa...

Kata, kusjuures hakkasin mõtlema, et sama mineraalmeigi-päikese koosmõju võib ka minu puhul õige olla (kuigi hoian pöialt, et see nii ei ole, kuna mulle meeldib samuti väga mineraalmeik). Ainult et mulle tuleb meelde, et mul on nahk alati suvel kehvem olnud. Ei tea, miks, aga tundub, et kas päike või kuumus mõjub ärritavalt. Mäletan ainult 2 suve, kus mul absoluutselt probleeme ei olnud, ja need on ühtlasi need 2 suve, mil BP-d kasutasin. Talvel ei ole nägu samuti klaar, kuid olukord on igatahes tunduvalt parem.

Ma vist ei ole veel maininud, miks ma BPd nüüd kardan: kuna BP mõjub antibakteriaalselt, siis kui seda pidevalt kasutada ja tahta lõpuks kasutamist lõpetada, ei oska nahk ennast enam ise bakterite eest kaitsta. Selles mõttes on tegemist nõiaringiga: ahelast on väga raske uuesti välja saada. Tegelikult on sama asi salitsüülhappega: kuigi see mõjub väga hästi, jääb nahk sellest hirmus kiiresti sõltuvusse... Aga noh, eks häda ajab härja kaevu ja Sibulaklopsi varem või hiljem kanget kraami tarvitama. Aga muide, Minni, kas ei või olla nii, et see, mida sa pead BP koorivaks toimeks, on tegelikult naha kuivamine – kaela peal on teadupärast väga kuiv ja õrn nahk.

Mina võtsin igatahes nüüd vastu otsuse hakata oma naha olukorra kohta päevikut pidama. Panen kirja, mida mingi päeval teen ja mida söön, sest kuigi mõtlen alati, et küll see mulle meelde jääb, siis tegelikult ega ei jää ikka küll. Ehk on siis lihtsam olukorda tagantjärele hinnata.
 
Minni 31. juuli 2010, kl 16.23
Ikka viitsisin, ju mulle endalegi oli tarvis seda osa meelde tuletada. Muidu sealt tekstist tuleb välja, et komedoon on rasu- ja bakterite moodustis, seega oleks ju BP siiski üsna omal kohal, et antibakteriaalne, desinfitseerib ja nii. Kuigi see valgepea ei näe välja nii jube kui suur punane põletikuline punn, on temagi ju baktereid täis ja tegelikult mulle kuskilt meenub, et seda peetakse ka siiski põletikuliseks protsessiks kehas, aga vot tõesti ei mäleta, kust seda lugesin. Võib-olla oligi sul aeg muudele asjadele üle minna, seda enam, et alguses ju tõesti loodustooted sobisid hästi ja sügise tulekuga peaks ka minema jälle paremaks.

Mis sõltuvuse tekkimisse puutub, siis ma ise mõtlen nii, et tahaks naha korda saada ja siis hakata järk-järgult vähendama. Muretseda pole vaja, eks siis vaatab, kuidas ja mis. Pidevalt tuleb ka igasugu uusi tooteid ja lähenemisi sellele probleemile, nii et kindlasti leidub midagi!

Üks väike mõte veel seoses toitumisega. Tegin aasta alul mõned päevad vahtrasiirupi dieeti. Ma mingil juhul ei promo seda kui tervisliku eluviisi osa, kuid tahan öelda, et see põhimõtteliselt vaid sidrunimahla-vahtrasiirupi kaanimine tegi näoga paari päevaga imet. Ilmselt sellepärast, et sooled ja organid puhastusid ja said puhata, söömise juurde naastes aga naha endine olukord taastus, kuna ilmselt sisaldab mu toidusedel aineid, mis punnide tekkele kaasa aitavad. Näiteks jäätis tundub olevat praegu kohe kindlasti miski, mis mu nahale halvasti mõjub. Siiski palavaga ikka vahel söön, pole mõtet midagi kategooriliselt endale keelata.

Toidupäeviku pidamine on sul küll väga hea mõte. Kui vähegi viitsid, tasub see end kindlasti ära, äkki saad just sealt oma vastused.
 
Minni 31. juuli 2010, kl 16.37
Sibulaklops, su päeviku pidamise mõttele lisaks. Mul on tegelikult üks Exceli tabel, kuhu märgin, palju öösel magada sain ja millist näopuhastust ja maske tegin ja samuti igasugu kohtumisi ja memosid. Peaks lisama sinna lahtrikese stressi jaoks, kuhu siis märgiks päeva lõpus 10-palli süsteemis... See võiks olla päris huvitav, sest äkki on stressi igapäevaselt rohkemgi, kui endale aru anname. Aga vot söömist ma tõesti praegu üles märkida ei viitsi ega jõua, seda enam, et söön enam-vähem samu asju.
 
mures 01. august 2010, kl 13.13
Tere.

Mul on sama probleem, ei tea kohe mida teha.Hetkel asun veel külas Eestist väljas ja eile täiesti hull olin, pigistasin neid ja täna nagu punane ja arme täis.
Justkui tuli eile see hoog peale jälle ülepika aja need sealt välja pigistada salvrätikuga, mitte kätega.
Ja nüüd siin olles, ei tea ma, mida teha ja ette võtta.
Mul ei ole alati põletikulised, vaid samuti sellised suured poorid viimase ajaga ja ummistanud.
Olen ka vahest kosmeetiku juures käinud.Siis ta ka aurutab ja puhastab ja siis on ka nägu hull, aga praegu ise pigistades veel hullem ja ei saa isegi välja minna ilusate ilmadega:(Mida teha?

soovitage palun.

Ühesõnaga punased armid on jäänud, tavaliselt need ummistused tekivad mul laubal,nina ja lõua peal.
Varem oli mul täiesti kuiv nahk nagu ka juuksed jne.Nüüd aga hiljuti, kui sattusin ühte salongi ripsmeid värvima, selgus, kosmeetik ütles, et mul on pigem segatüüpi nahk ja pinnapealne kuiv külgedelt.
Kuidas see võimalik on?
Kas on võimalik, et olen tihti ja palju kasutanud neid poe maske, Nivea jne savimaske ja need on mu naha ära rikkunud samuti?
 
mures 01. august 2010, kl 13.15
On Teist keegi proovinud ultraheliga näopuhastust?
Kas see ka aitab ja hoiab ära punnide tekkimist, pooride ummistust?
Ise pole proovinud aga nö soovitati
 
Magusapelsin 01. august 2010, kl 14.56
Olen ultraheli näopuhastust proovinud- soovitan ikkagi nahaarsti juurde minna.
 
Magusapelsin 01. august 2010, kl 14.57
Olen ultraheli näopuhastust proovinud- soovitan ikkagi nahaarsti juurde minna.
 
Magusapelsin 01. august 2010, kl 15.10
Soovitan nahaarsti Dr. Pille Konno Magdaleena haiglas
 
Minni 01. august 2010, kl 15.37
Pole ultraheli hooldust proovinud. Vajadusel pigistasin kasutades samu vahendeid, mis kosmeetikki, nüüd aga näen, kui mõttetu ja valus see on, kui leidub ka kreeme ja maske, mis puhastavad poore sinu eest, nahka vigastamata, sest punane valulik nahk peale pigistamist on ikka jube küll... mõtled küll, et pigistan poore ilusaks, aga tegelikkuses võivad veel eriti põletikku minna. Mulle ei istunud kuidagi ka kosmeetiku juures see protsetuur, kuna ikkagi oli valus ja nahk punetas väga. Ei taha sellist asja oma näole enam kunagi teha!

mures, tundub, et su nahk ehk ongi alati segatüüpi olnud, ei usu, et savimask selle oleks rikkunud. Küll aga peaksid teda rohkem niisutama.
 
kraaga (naine muide) 01. august 2010, kl 20.45
Ma ei tea sellest teemast küll väga palju - pole seda kadalippu läbi teinud, mida siinkirjutajad (jeerum, kui tublid ikka!), ja kogemused mainitud vahenditega üsna minimaalsed (v.a. dr Hauschka kreemid ja mõned muud loodustooted), kuid olen märganud seost naha kuivamise ja konditsioneeritud ruumis viibimise vahel. Mida rohkem konditsioneeri, seda kuivem ja (kummalisem kombel ka) saastasem on õhk ---> mõjub nahale väga halvasti. Proovi?
 
uffi 02. august 2010, kl 16.33
Mul aitas v2ga h2sti Live Live & Organic, Bee Yummy, Skin Food selline kerge kreem, imendub kiiresti ja hoiab naga klaarina. tellisin i herb.com ist peale 3 p2evast kasutamist on juba nahk palju parem. L6hn on ka v2ga hea
 
Sibulaklops 02. august 2010, kl 19.22
Bee Yummy Skin Food oli minu nahal ka alguses hea, aga umbes kuu pärast hakkas poore ummistama. Eks oleneb nahast.
 
uffi 03. august 2010, kl 01.41
To Sibulaklops
aga mida sina p2vakreemina praegu kasutad?
 
Sibulaklops 03. august 2010, kl 18.42
Hetkel ma kreemi ei kasutagi, kasutan õlisid: jojobaõli ja vaarikaseemneõli. Üldiselt olengi hetkel kahtleval seisukohal, kas jätkata õlidega või hakata mingit head kreemi otsima. Siiani sobisid õlid suurepäraselt.
 
kkk 04. august 2010, kl 00.10
sama häda. oma kohutavast aknest olen õnneks lahti saanud, aga ummistunud poore tuli ikka. üks on kindel - need tükikestega koorijad minu nahale ei istu, lihtsalt ei koori ja kõik. hoopis paremini mõikab kooriv puhastussvamm (the body shopi 'face buffer' - lugege teiste kommentaare ka netist) ja nägu klaar. vanad aknearmid hakkavad ka kaduma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!