Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Hügieenilisest huulepulgast sõltuvuses
 
Aita 26. mai 2011, kl 18.35
Ma olen täiesti sõltuvuses hügieenilisest huulepulgast. Pärast sööki, jooki, näopesu pean kohe jälle huuli värvima, sest nad hakkavad kipitama ja kleepuvad kokku, sest on kuivad. Samas välimuselt on nad ok, ei lõhene ega midagi. Korraga on mul kasutuses ikka päris mitu hügieenilist. Üks alati käekotis, üks alati öökapil, üks vannitoas... Ja ma ei saa aru, miks huuled nii kuivad on, kui ma kogu aeg neid niisutan.

Nii, ja nüüd leidsin ma internetiavarusest sellise väite (tegelikult on see ühe toote reklaam, aga väide võib ju ikka õige olla): "Inimesed, kes kasutavad petrooliumi baasil tehtud huulebalsameid on nõiaringis, sest huuled lühikese aja tagant ikka ja jälle kuivavad. Mida rohkem balsamit paned seda rohkem nad ka seda uuesti vajavad."

Aga mul tekkis küsimus - kuna ma olen proovinud ära vist peaaegu kõik poes müüdavad (tavahinnaga) hügieenilised huulepulgad, siis tundub, et nad ongi kõik petriooliumi sisaldusega. Kõik need nivead, garnierid, labellod, jne, jne.

Kust siis leida mittepetrooliumisisaldusega huulepulki? Kuskilt butiigist väga kõrge hinnaga?
Kas ma olen ainuke, keda hügieenilised tegelikult pikemas perspektiivis ei aita, vaid lihtsalt leevendavad kuivust lühikeseks hetkeks? Ja eelkõige tekitavad sõltuvust...
 
arvan 26. mai 2011, kl 18.46
et mõttekam on teha suurem väljaminek ning osta üks korralik petrooliumi mittesisaldav huulevõie, kui et kanda kokku ja proovida ära kõik odavad. Soovitan näiteks dr. Hauschka oma või Decleori. Decleori kasutan juba terve aasta ja ikka veel jätkub. No milleks osta peotäis odavaid, mis pealegi põhjustavad sõltuvust, kui on võimalik osta üks ja korralik? Muide Shea võiet võid alustuseks osta hoopis näiteks Gaiacosmeticsist.
 
. 26. mai 2011, kl 18.52
Olin varem sama asjaga hädas, et pidevalt pidin huulepulka uuesti ja uuesti peale kandma, kuid huuled olid ikka katki ja kipitasid. Talvel oli olukord eriti hull. Siis aga proovisin siit foorumist leitud soovituste põhjal Weleda Everoni ja kuigi olin skeptiline, siis see tõesti aitas (ära sellele tähelepanu pööra, et lause kõlab nagu teleturu reklaam :)). Sügisel ostsin tuubi ja sellest on praegugi veel natuke alles, muidu kulus huulepulk paari nädalaga ära ja huuled on nüüd ilusad ning terved. Olen 100% esimese vastajaga nõus, et pole mõtet neid odavaid kuhjade viisi kokku osta ja pettuda. Muidugi on ka kallima huulepulgaga oht, et sulle ei sobi, kuid see oht on tõenäoliselt siiski väiksem, eriti kui eelnevalt pisut uurid ja sellise valid, millel võimalikult palju positiivseid hinnanguid.
 
mm 26. mai 2011, kl 19.55
Tegelikult jah mineraalõli ei niisuta mitte midagi. Ainus, mis võib tekitada mingit leevendust on see, et see tekitab huultele õhku ja niiskust mitteläbilaskva kihi, mis osati küll takistab niiskusel huultest eraldumise, kuid takistab ka niiskuse viimise huultesse.

Näiteks eestil on oma joik, mis on täiesti normaalse hinnaga
http://www.joik.ee/index.php?dispatch=products.view&product_id=29916

Üldiselt igasugused naturaalsed õlid, kookosrasv, mandliõli, õliiviõli on väga head niisutajad.
 
ylle 26. mai 2011, kl 22.20
Mul oli sama lugu,et mida rohkem hügieenilist huulepulka kasutasin,seda rohkem need kuivasid...hea äri selles mõttes,et kui üks otsa saab,oled sunnitud järgmise ostma.Nüüd kasutan juba mõnda aega Aloe Vera Gel-i ja enam ei osta ühtki muud huuleniisutajat,sest teist nii head ning tõhusat pole lihtsalt tehtud.
 
aita 27. mai 2011, kl 00.09
ylle: kas sa räägid nutriance'i aloe vera gelist? see on mul kodus olemas :)
 
maie 27. mai 2011, kl 00.14
meevaha ja taruvaiguga huulepulgad ei tekita sõltuvust
 
...... 27. mai 2011, kl 08.43
joikil on head huulevõided, weleda everon, dr hauscha..tegelt juba igal pool, tuleb vaid poodi minna:) kaubamajas leiad kindlasti nt kasvõi korres
 
krista 27. mai 2011, kl 10.41
orifleimi mesilasvahaga tender care palsam on super!
 
tekitatud sõltuvus huulepulgast 27. mai 2011, kl 13.26
Mida rohkem seda nn hügieenilist huulepulka kasutada, seda hullemaks huuled lähevad. Ilmselt kuivatavad need järjest rohkem ja rohkem ja sellest nõiaringist on raske väljuda. Mina lõpetasin konkreetselt selle vahendi kasutamise ära. Umbes paar nädalat kulus huultel normaalse tasakaalu saavutamiseks, et enam pole mingit vajadust huuli määrida. Selle kahe nädala jooksul oli abivahendiks Helosan, mida õhtuti huultele määrisin, päeval oli esialgu huultel kuiv tunne, aga see kadus peatselt. Ja nüüdki on esmaabiks, kui näiteks kõva külmaga või näiteks tuulest on huuled karedad, siis veidi Helosani ja korras jälle. Hügieenilised huulepulgad viskasin minema ja ei tunne mingit puudust.
 
to aita 27. mai 2011, kl 22.30
Jah,arvasid ära! Mulle see toode meeldib,sest asendab mitut muud rohutuubi kodus...ja ühtlasi,milline kokkuhoid.
 
ehh 29. mai 2011, kl 01.05
ökopoodidest vaata, on igasuguseid tootjad ja marke. mul hetkel Eco lips mint (loodusperest ostetud),sel lisaks veel spf 15 ja suht harva kannan peale. on endal ka harjumus sees vanadest, mineraalõli vms sisaldavatest ja automaatselt tahaks kogu aeg määrida...aga ei ole enam vaja.
ökonetipoodides müüakse nt akamuti huulevõideid, nendest jätkub päris kauaks.
 
ehh 29. mai 2011, kl 01.07
lisan veel, et väga kallis polnud see eco- lipsi hügieeniline, minu meelest maksis 1,7midagi
 
well 30. mai 2011, kl 21.33
Mina panen vahel kodus olles huultele mett - mõjub väga hästi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!