Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
kui kiiresti juuksed kasvavad?
 
kirju 02. september 2006, kl 20.58
tahaks juuksevärvi välja kasvatada, kui kaua see välja kasvab? aasta või poolteist või kaua, kes on kasvatanud, kaua teil aega võttis?
 
ellu 02. september 2006, kl 21.02
igal ühel kasvab erineva ajaga ju.minul kasvab vääga kiiresti ntx.
 
jajah 02. september 2006, kl 21.03
Oleneb kui pikad su juuksed on. Öeldakse, et juuksed pidid kasvama paar mm kuu jooksul. Minul näiteks ei kasva juuksed nagu üldse, kaks aastat täpselt sama pikad olnud, kusjuures ei lõika ka. Samas on mehel paari nädalaga mõmmi peas...
Nii et asi ikka individuaalne
 
no 02. september 2006, kl 21.06
see oleneb ikka sinu juustest...
kui kiiresti SINU juuksed kasvavad ja kui lühikeseks oled nad valmis lõikama,et värvitud juustest lahti saada.

üldiselt 10aastat tagasi kui ise õppisin, õpetati juuksuritele,et juuksed kasvavad kuus 2cm(meie peres on kõigil veel kiirem juuksekasv,oma2,5cm kuus kindlasti).

aga siit foorumist lugedes olen tihti näinud,et naised tõsimeeli väidavad et ok on 1cm kuus.
ei tea mis dieete nad peavad ja kus värvivad...ainult väga vähestel on geneetiliselt juuksekasv nii aeglane :(

kui sul muidugi otsad katki on ja mitmeid kordi keemiliselt värvitud,siis kiiresti nad ei kasva.
 
nipsik 02. september 2006, kl 22.48
mina pean juuri värvima iga 2 nädala tagant. nii et kuuga kasvab 2 cm tõepoolest. juuksed on pikad, oma 60 cm. mul kuluks väljakasvatamiseks 30 kuud.
 
suhteline 02. september 2006, kl 23.54
juuksed kasvavad ühes kuus keskmiselt 1,5 - 2 cm
 
Siss 03. september 2006, kl 10.54
Kui ma juuksejuurte järgi vaatan, siis ütleks küll, et mul kasvavad kusagil 1 cm kuus. Väljakasvanud osa tundub selline.
Aga kui ma vaatan pikkuse järgi, siis ma lõikan juukseid kord 1,5 kuu jooksul, iga kord mitu cm ja ometigi juuksed on aina pikemad ja pikemad. Ehkki peaks ju sama pikkuse säilitama.
 
Vaadake FAKTE juustest 03. september 2006, kl 10.57
- Umbes 95%-l keha pindalast võib leida karvu.

- Juuksekarv on kaetud rasuga, mis eritub rasunäärmetest karvanääpsu kanalisse. Iga karvatupe külge kinnitub karvapüstitajalihas, mis kokku tõmbudes püstitab karva ja tekitab "kananaha".

- Juuksekarv koosneb kolmest kihist:
Juuksekarva säsi asub juuksekarva keskel olevas õõnsuses. Seda ei ole igas karvas ning sellel on väga väike mõju karva omadustele.
Koor moodustab peamise osa karvatüvikust. Temast sõltuvad enamik karva peamistest omadustest, kaasa arvatud karva elastsus ja värv.
Koorkest on karvatüviku pealmine osa ja koosneb üksteise peal asetsevatest rakkudest, mis meenutab katusekividest laotud katust. Koorkesta ülesanne on kaitsta karva koort.

- Juuste värvi määrab spetsiifiline pigment - melaniin, mida toodetakse juuksefolliikulite rakkudes. Melaniini esineb mustjas-pruuni ja punakas-kollase vormina. Kui juuksed sisaldavad peamiselt mustjas-pruuni vormi, siis on juuksed kas mustad, pruunid või blondid. Punakas-kollast vormi sisaldavad juuksed on punased. Kui juuksefolliikulite rakkudes enam pigmenti ei toodeta siis hakkavad kasvama hallid juuksed.

- Juuksed kasvavad keskmiselt 1 cm kuus.

- ühe karva eluiga on keskmiselt 2-6 aastat. Siis langeb see välja ning tavaliselt asendub uuega.

- Normaalne juuste väljalangevus on 50- 150 karva päevas.

- ühe karva diameeter on tavaliselt 0,05- 0,15 mm.

- Juuksed kasvavad suvel kiiremini kui talvel.

- Blondidel on peas umbes 140 000 juuksekarva, brünettidel 100 000 ning punapeadel 90 000 juuksekarva.

------------------

Statistiliselt kasvavadki juuksed 1 cm kuus.
See kui mõni väidab, et tal 2-2,5 cm, siis on ta tõesti väga ebatavaline.
 
pirx 03. september 2006, kl 11.25
minul on väga paksud, pikad, tugevad ja ilusad juuksed ning need kasvavad kusagil 1-1,2 cm kuus. tervel mu suguvõsal sama lugu (meestrahvastel muidugi pole juuksed pikad). tähtis pole mitte kvantiteet, vaid kvaliteet.

olen näinud juukseid, mida tabeltikuuriga on sunnitud kiiresti kasvama. no ei ole need juuksed üldsegi mitte tugevad ja jämeda struktuuriga. on hoopis nii peenikesed ja õrnad karvad, mis kergelt katkema kipuvad. kui mul langeb vana juuksekarv välja, siis käte vahel seda katki tõmmates tunneb kui tugev karv on. paratamatult kvantiteediga hakkab kvaliteet kannatama.
 
no 03. september 2006, kl 12.31
aga kust need andmed tulevad?
suvaliselt netis surfates võib nn. fakte ju igasuguseid leida.
et konkurentsis püsida olen läbinud ka erinevaid koolitusi just juusteravi kohta ja ikka olen saanud igaltpoolt sama(juuksed kasvavad normaalselt 2cm kuus).
ma isiklikult usaldan küll oma koolitajaid,õpetajaid(+kogemusi päris elust) kui suvaliselt netist tõmmatud "fakte".
 
to no 03. september 2006, kl 12.43
Mina olen palju lugenud nii internetist, raamatutest ja mujalt ja tavaline on väita, et kasvavad 0,5mm kahe nädalaga ehk siis 1cm kuus. Loomulikult on juuksekasv individuaalne - võimalik, et hiinlastel näiteks kasvab minu pärast kasvõi 3 cm ja see 2 on mingi keskmine, aga kui nüüd järele mõtled, siis kui kuus 2cm, sis aastas järelikult 24 cm, mis on ühe pikema joonalaua pikkus.

Kui palju on reaalselt neid, kellel juuksed kasvavad pikaks ühe aastaga?!?
 
no 03. september 2006, kl 13.00
seda ma räägingi,et mida te naised sööte ja kuidas värvite,et juuksed nii rikutud on!?
ja mina olen koolitusi saanud ikka eestlastelt või eurooplastelt,nii et selge,et jutt ikka europiididest :)

ja kui kellegil on netist panna mingi adekvaatne link selle kohta,siis palun tehke seda!(või viide raamatule)
meil salongis juba mitu korda kõneaineks olnud see...no ei tea kust seda võetakse?
kusjuures veider on see,et klientidelt pole seda kuulnud,ainult siit foorumist lugenud...
üks asi on kui endal on juuksed rikutud,aga teine asi on kui arvatakse,et see normaalne on...ei saa ju ometi nii rumal olla,et usaldada kellegi ninnu või nännu arvamust delfi foorumis :D
või siis on delfikatel eriti kehvad geenid juukse kasvus...
 
julia 03. september 2006, kl 14.45
Sirge juus kasvab kiiremini kui lokkis, või vähemalt jätab sellise mulje. Minul on loomulikud lokid ja ma kasvatan neid juba teist aastat, aga kuidagi õlgadest kaugemale ei kasva.
Mingis pikkuses pidi juuksekarva kasv peatuma, aga see on vist individuaalne, kellel 20 cm ja kellel 2 m.
 
Iks 03. september 2006, kl 15.06
juba vene ajal õppisime koolis, et juuksed kasvavad 1 cm kuus.
kui mõelda oma siilisoengutega klassivendadele, siis nad käisid kord paari kuu jooksul juuksuris. kusagil 1 cm kõigil juuksed kasvasidki.

sa no ära korruta midagi siin dieetidest ja juukserikkumistest, sest erinevalt sinust kõik ei pea dieeti. peaks hoopis küsima mis keemiat sa sisse ajad, et sul juuksed 2,5 cm kuus kasvavad. see pole normaalne. 1 cm on normaalne.
 
no 03. september 2006, kl 15.45
aga iks,
kust sa seda õppisid?

ja muidugi on erandeid,kellel kasvab kiiremini kellel aeglasemalt.
näiteks väga peenike juuksekarv kasvab ka aeglasemalt.
tavaliselt just siilisoengu omanikel kasvab kiiremini kuna nad iga iga 3-4nädala tagant juukseid ajavad.
seepärast näiteks lokkis juustega inimestel kasvab aegasemalt,et nad pole julgenud oma juukseid tihti kärpida(lokkis juus tundub ju alati lühem kui ta tegelikult on ja seepärast ei raatsita lõigata).

mind väga huvitab see kust teie info pärineb?
väga tahaks mõnda viidet raamatule,õpikule saada.
või korralikku interneti saiti.
ja kui keegi on kuskil juuksurite koolis sellist juttu kuulnud,siis palun mainige ära ka kelle käest!
see linnalegend hakkas mind tõesti huvitama!


*dieeti pole vaja pidada :D
ja ausalt öelda ei kujuta ette mida sisse peaks sööma,et juuksed "ebanormaalselt" kasvaksid? mis see siis oleks?
vitamiine hakkan sügisel võtma küll :D
 
no 03. september 2006, kl 16.09
kui keegi leiab raamatu,saidi,siis pange siia.
isegi kui uued teemad peale tulnud on.
tulen siia tagasi,heameelga tahaks tead kust teie info pärineb.
 
juhuslik mööduja 03. september 2006, kl 16.40
Kusjuures polnud üldse keeruline leida sellist lehekülge... Arvan ka, et 2,5 cm on uskumatult palju, mul pigem kasvab 1-1,5 cm. Hea küll, värvin ka, kuid mul on mitmeid sõbrannasid, kes ei värvi, aga ikka kurdavad, et juuksed ei kasva ja lähevad ruttu otstest katki. Nii et see on ikka väga individuaalne. Muidugi niipalju kui mina näinud olen, siis delfis eriti ei aktsepteerita individuaalseid ja suhtelisi asju, pigem läheb suureks tüliks selle üle, et kellel õigus on :D


_As we have seen, a hair grows at a rate of about 1 centimetre a month._

http://www.pg.com/science/haircare/hair_twh_23.htm;jsessionid=HS3LET23J5IL5QFIAJ4C0IOAVABHOLKJ
 
Hahaa 03. september 2006, kl 17.57
No - loll, aga järjekindel! :D
 
Surf 03. september 2006, kl 18.14
Hair grows at about 1 cm each month, and this phase lasts for anything between 2 and 5 years.
http://www.embarrassingproblems.com/hairlossa.htm

During this phase the hair grows about 1 cm every 28 days.
http://www.hairproducts.com/hair-growth.html

hair grows about 1 cm per month
http://www.hanshair.co.uk/hairfaqs.html

An average hair grows 0.3 mm a day and 1 cm per month.
http://www.loc.gov/rr/scitech/mysteries/grayhair.html

Human hair grows approximately 1 cm per month on average.
http://www.greatlengths.net/en/lung.htm



Uskumatu, ise juuksur, aga ajab nii rumalat juttu.
Mina sellise juurde küll minna ei julgeks. Kes teab mis muid vale arusaamu tal veel olla võib.

Sulle teadmiseks, et juuksekasv aastaajati on ka erinev. Suvel soojaga on vereringe parem ja juuksed kasvavad kiiremini, mul näiteks kusagil 1,5 cm kuus. Talvel külmaga on veresooned ahenendud ja juuksed kasvavad kusagil 1 cm kuus.
Ning kõikidel keda tean on see enam-vähem nii, sõltuvalt juukstüübist.
 
to no 03. september 2006, kl 18.23
äkki no räägiks meile millised ta juuksed välja näevad.
ise siin nii halvustavalt suhtub "ei tea mis dieete nad peavad ja kus värvivad...ainult väga vähestel on geneetiliselt juuksekasv nii aeglane" (väga vähesed = 80-90% inimkonnast). ega matemaatika polnud sul vist tugev, sellepärast juuksuriks läksidki?

mina küll ei oska juuksekasvu järgi inimesi lahterdada. loeb ikka millised need kasvavad juuksed on.

räägi meile kui pikad ja kui paksud su juuksed on???
äkki kiire juuksekasv ongi ainus, millega kelkida võid.
 
no 03. september 2006, kl 18.24
eks ma uurin antud lehekülgi ;) vaatame,kui asjalikud nad on.
nii,et tänan!

aga mis aastaaegadesse puutub,siis inimene kes oma juuste eest hoolitseb peaks ikka kandam mütsi,nii et temp ei tohiks küll väga mõjutada.
talvel mütsi mitte kandes teeb juustele üsna suurt kahju muide.
 
kukk 03. september 2006, kl 18.40
mulle meeldiks kui verd ka saaks näha!
kaklus-kaklus-kaklus!
ujee!
argipäev delfis :D
 
isegi eesti keeles 03. september 2006, kl 19.16
Juuksed kasvavad keskmiselt ühe sentimeetri kuus /.../

http://www.selene.ee/sisu/tasub-teada/terved-juuksed-viitavad-heale-tervisele.php
 
böö 03. september 2006, kl 21.50
irw
see viimane on muidugi väga adekvaatne koht
 
isegi eesti keeles 03. september 2006, kl 22.21
See viimane vaid kinnitab eelnevaid.
Aga kulla böö, sina oled muidugi kõige adekvaatsem ;)
 
böö 03. september 2006, kl 23.31
see on mingi salongi reklaamleht.
tõenäoliselt ise töötad seal.
 
isegi eesti keeles 04. september 2006, kl 00.12
:D:D:D
Oh küll inimesed lähevad ikka jaburaks kätte.
Toksisin google'isse fraasi "juuksed kasvavad" ja vasteid tuli nagu seeni pärast vihma, võtsin ühe esimestest. Juuksurisalongi oma sellepärast, et sellel on ehk veidi rohkem kaalu, kui mõnel tavaliselt kodukootud netilehel. Nüüd saan siis üllatusega teada, et töötan seal :) Tore muidugi.
Tegelikult - juuksurina ei tööta ma ei seal, ega kuskil mujal.
 
böö 04. september 2006, kl 00.22
ok, sry
:D
ma olen juba üli paranoiline tänu avoni,orifleimi,herballife,gnld jt. pärast.
sry
:D
 
isegi eesti keeles 04. september 2006, kl 11.35
 
Ka näinud 18. juuli 2021, kl 11.44
Minu hindust elukaaslasel kasvavad ka juuksed hästi kiiresti. 3 nädalat tagasi lasi nulliga maha ajada ja juba on juuksed peas, nagu poleks kiilaks ajanudki. Aga kui mul peaks aetama juuksed täiesti maha, siis mul küll paraku pole 3 nädalat hiljem veel juukseid kasvanud! :(
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!