Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Rasuste juuste "harjutamine" mitte-pesemisega?!
 
Punktike 20. september 2007, kl 14.47
Tere!

Mul on väga rasused juuksed ja viimasel ajal aina hullemaks läheb. Pesen hommikul ja juba tööpäeva lõpuks on juuksed täiesti jubedad.

Olen kuulnud, et see võib olla sellest, et juuksed on sagedase pesemisega lihtsalt harjunud.

Kas teie seas on kedagi, kes on tegelikult ka proovinud seda meetodit, et lihtsalt harjutada juukseid harvema pesuga, st hambad ristis käid mitu päeva musta peaga ringi...? Ja kas see on kellelgi tõepoolest ka mõjunud?

Võiks ju meeleheites proovida, aga siis võiks olla vähemasti väike lootusekiir, et selle kadalipu ettevõtmine ka ära tasub...
 
tt 20. september 2007, kl 14.52
ma puhkuse ajal katsetasin. püüdsin pesta üle kahe-kolme päeva (tavaliselt pesen igal hommikul). aga teise päeva õhtuks olid ikka pulgad peas. paar nädalat ei andnud mingit tulemust.
selleks peaks võib-olla paar kuud kuskil metsas inimeste silma alt ära viibima, et midagi mõjuks.
 
l 20. september 2007, kl 14.53
ma ei oskagi öelda, nagu isegi mõjuks, ise pesen õhtuti ja igal kolmandal õhtul siis. selleks kolmandaks päevaks on juba väheke koledad, muidu igati ok. kui vahepeal tihedamini pesin, siis läksid kiiremini kui kolmandaks päevaks mustaks

mul teeb alati kuivemaks värvimine. näiteks kui värvida, siis kaks nädala jooksul tuleb pesta max. 3 korda, samas kui muidu üle päeva.
huvitaval kombel tegi peanaha paremaks ka muna+oliiviõli mask (mikseriga segasin 2 munakollast + u. 30ml õli - mul väga pikad juuksed) ja siis paariks tunniks enne pesu pähe.
 
h 20. september 2007, kl 14.58
sul, l, ei tundu eriti rasvased juuksed, kui saad paar päeva normaalselt läbi
 
. 20. september 2007, kl 15.07
sama mure. ostsin nüüd vene kosmeetika "apteka..." sarjast (täpset nime ei mäleta võin järgi vaadata) sampooni rasvastele juustele ja palsami tundub mõjuvat. sampooniga pesen ülepäeva ja ülepäeva ainult palsamiga. aga läheb alles teine nädal, eks tulemusi näeb umbes kuu pärast
 
k 20. september 2007, kl 15.09
ma tegin ka 5 päevase "ravikuuri". selle tulemusena olid juuksed tükk aega veel kuidagi takused ja ei hoidnud hästi.
 
l 20. september 2007, kl 15.58
ju siis ei ole jah, v-o võtan vales kohas sõna :) jutu mõte oli see, et kui pesin iga päev, siis olid ka iga päev pesemist väärt, ei tea küll ,kas lausa rasvased, aga nuh, koledad ja ludus.

see lõik läks mul sassi: "mul teeb alati kuivemaks värvimine. näiteks kui värvida, siis kaks nädala jooksul tuleb pesta max. 3 korda, samas kui muidu üle päeva" - viimane lõik peaks olema "samas kui muidu üle 2 päeva"
 
M 20. september 2007, kl 17.13
Millega sa pesed? Kui mingi shampooniga /osad ongi sellised siledad ja rasvakord peal/, sinna otsa palsam- teeb ka rasvaseks, siis lakk ja pärast veel higistad ka- muidugi lähevad mustaks.
 
juuksur 20. september 2007, kl 17.21
see, et juukseid mitte pestes peanaha rausuerituse korda saab on õige.
AGA see ei tööta nii, et venitad igapäevase pesu üle kahe päeva pesuks ja käid vahepeal näiteks kaks päeva rasvaste juustega ringi.
seda "harjtamist" tehes peaks pead mitte pesema 1-3KUUD järjest!

sedasi on juuksed korda saanud paljud kliendid, aga, olgem ausad, kui paljud inimesed on valmis vähemalt kuu aega mustade juustega ringi käima?:)
need, kes seda teinud on, olid noored kodused emad, mööda euroopat ringi hääletavad tudengid või vanainimesed :)

minu teada(info klientidelt) salongitooteid küll selliseid pole, mis efektiivselt rasuerituse tasakaalu viiksid.
pigem otsige abi apteegist.
sama ka tõsise kõõma probleemi korral.

edu!
 
Ummi 20. september 2007, kl 18.40
Kuidas saab üks juuksur midagi sellist väita? Mõtle sellele, kuidas inimese nahk toimib.

Harjutamine mõjub just täpselt nii, et hakkad vähehaaval venitama pikemaks juuste pesemiste vahelist aega. On olemas ka toetavaid vahendeid - nt. Mirral on väga hea rasuste juuste šampoon ja mõnel sarjal on ka peanahale mõeldud ravitoimelisi vahendeid, mis aitavad peanaha rasutootmist normaliseeruda.

Olen selle omal nahal ka läbi proovinud ja töötab küll - lihtsalt kannatust on vaja, sest ikka üle päeva mustade juustega ringi käia ei ole sugugi lahe.
 
tt 20. september 2007, kl 19.01
no ometi üks juuksur, kes salongitooteid kõigest ülimaks ei pea! kohe hea teada, et selliseid on ka :)
 
TEADJA 20. september 2007, kl 19.13
KOMMEMTEERIN JUUKSURI JUTTU: mul idee, kuidas saab üsna pikalt olla ilme peapesuta. Tegin suvel endale afropatsid, kandsin neid 3 kuud ja pesin pead kuus 1 korra. Peale seda kui patsid ära võtsin, oli vaja pesta alguses 1 kord nädalas, siis juba 2, nüüd pesen 3 korda nädalas. See tule3mus ei kestnud kahjuks kaua, aga patsid olid superkenad.
 
juuksur 20. september 2007, kl 20.01
ummi, muidugi lõpuks töötab see ka, aga esimesi märke, et juuksed tõesti igapäevase pesu asemel hakkama saavad näiteks iga kolmanda päevase pesuga, hakkab olema miinimum aasta pärast. see ei anna tulemust mõne nädala või kuuga.

on valik kas olle aastast 2/3 rasvaste juustega, üldse mitte pesta väga pikka aega juukseid või kasutada spetsiaalseid rasueritust tasakaalu viivaid tooteid(samal ajal iga päev puhaste juustega olles)

lisaks muidugi kõik teada-tuntud nipid: mitte kasutada viimistlusvahendeid, juustesse jäetavaid palsameis-spreisid, fööni jne.
 
Mia 20. september 2007, kl 21.14
palju sõltub ikkagi ka shampoonist. hakkasin just tänu foorumi kiidukõnedele rene furtereri rasuste juuste shampooni kasutama, aga see pani mu juuksed veel eriti rasvast tilkuma. kui shampooni vahetasn, siis läks kohe paremaks. pärast pesu külma veega loputamine aitab ka. ja tavalist palsamit ma ei kasuta, ainult sprayd, ja lasen seda ainult otstesse. hädaolukorras päästab mind nn kuivshampoon, klorane oma.
 
tibi 20. september 2007, kl 22.40
aga minul on selline kogemus, et mu elukaaslasel, kellel on väga pikad juuksed (poolde selga) olid väga rasused juuksed enne (meesterahvas). hommikul pestud ja õhtuks juba rasvapulgad peas. soovitasin talle siis ise shampooni, et ostku rasustele juustele mõeldud variant. valisime kõigepealt wella, see töötas natuke, juuksed pidasid 2 päeva vastu. kasutas 2 pudelit ära, juuksed harjusid. ostsime siis apteegist neutrogena t-geli, mis kuivatas niimoodi juukseid, et tekkis vajadus palsami järgi. tegi selle shampooniga 2 nädalase kuuri, võttis rasuerituse täiesti normaalseks. nüüd kasutab el vitali rasustele juustele mõeldud shampooni, sest neutrogena on liiga tugeva mõjuga ja sobib ainult kuurina kasutamiseks. aga avastasime, et kui pooltele juustele (ehk siis ainult patsi osasse) panna paar tilka juukseõli (intercosmo - super toode, kasutan ise, olen blondeeritud, niisutab fantastiliselt) siis püsivad juuksed normaalsed tervelt 5-7 päeva. seega ütlus, et shampoon on vaja valida peanaha järgi ja palsam juuste järgi, peab täielikult paika. loodan, et mu pikk jutt on kellelegi abiks :)
 
kammida 21. september 2007, kl 09.01
kammida ja veel kord kammida, loomulikult naturaalsete harjastega kamm peab olema ja võimalikult kvaliteetne. shampoon ka peab sobima peanahaga. rasvaste juuste shampoonidesse eriti usku ei ole, aga kindlasti peaks koostisest välja lugema, et seal oleks võimalikult vähe pesuaineid.
 
... 21. september 2007, kl 09.24
Afropatside nipp töötas mul ka mõnda aega. Samuti on peale värvimist (eriti heledamaks värvimist) juuksed kauem puhtad. Nüüd pole tükk aega värvinud enam ja pead pean pesema vähemalt ülepäeva. Aga proovin vahepeal nii, et pesen ülepäeva ainult tukka - ülejäänud juukseid siis üle kahe päeva, paar korde isegi 3 päeva välja venitanud, kui ma nad tihedasse patsi kammin.
 
kris 21. september 2007, kl 09.43
minu kogemus, mul ka suhteliselt rasused ja üsna õhukesed juuksed, alati soovitatakse mitte kasutada viimistlusvahendeid, aga rasuste juuste puhul viimistlusvahendeid mitte kasutada - no andke andeks, siis ei oleks mul mitte midagi peas, pealegi, kui nad on rasused, siis ei usu mina, et mõni vahend mingit imet võiks teha(olen ka palju raha raisanud, kasu ei miskit) ja seetõttu kasutan just vimistlusvahendeid, sest nagunii pean tihti pesema ja nagunii lähevad kiiresti mustaks/rasuseks,
 
Ummi 21. september 2007, kl 22.27
Ei, see hakkas palju varem mõjuma. Umbes 2-3 kuuga.
Muideks - harjamine ja kammimine on vastupidi negatiivne ning teeb juuksed rasvasemaks!
 
üü 21. september 2007, kl 23.25
mul olid ka kunagi rasused juuksed, aga pärast seda kui hakkasin neid blondeerima, muutusid nad nii kuivaks, et kord nädalas pesemisest piisab.
 
mh 22. september 2007, kl 13.55
kusjuures tuleb meelde kungi bioloogia õpetaja uskumatuna tundunud jutt, et kui juukseid paar kuud mitte pesta, siis lõpuks hakkavad nad ise ennast puhastama..ja ei peagi pesema nii tihti:P
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!