Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
õlikogemused
 
D. 11. mai 2010, kl 09.39
mõtlesin, et teeks uue teema konkreetselt õlide kasutamisest - nii baas- kui eeterlikud õlid ja nii näole, juustele, kui kehale.

kirjutan siia mõned oma kogemused ja väljauuritud info. Olen põhiliselt uurinud infot enda nahale sobivate õlide jaoks, minu nahk on aknega, seganahk - kohati suured poorid ja rasune, kohati kinnised poorid, kohati kuiv nahk.

akne vastu sobivad baasõlid:
- argaaniaõli - juba vana aja "iluõli", aitab probleemse naha korral ja sisaldab palju häid asju
- riitsinusõli
- kuningakepiõli - nahaprobleemide vastu
- astelpajuõli - igasugu põletikkude jm vastu ning eestis odavalt saada ka!
- veel peaks olema okeid: kukuia, mustsõstraseemne, kopaiiva, linaseemne, neemi
- kui on rasune ja õline nahk, siis sobib hästi ka sarapuupähkli õli. samas niisutab ka kuiva nahka. samas ei ole mainitud, et ta aknet raviks

eeterlikest õlidest on akne puhul kõige tõhusamad:
- teepuu õli - super akneravim
- lavendli õli - antibakteriaalne
- veel sobivad: patshuli - ahendab poore, bergamot - põletike vastu
- kindlasti on veel erinevaid eeterlikke, aga ma kõigis veel spets ei ole...

mida ma ise olen kasutanud:
- riitsinusõli + lavendli või teepuu eeterlik õli - see oli mu esimene õlikogemus, mis minu hämmastuseks hakkas aknet ravima ning jõudsin esimest korda elus selgusele, et mul oleks võimalus ka ilma akneta elada. kasutasin seda talvel - riitsinus kaitseb nahka ka käreda pakase eest
- jojobaõli - mulle ei sobinud, ta nagu ei imendunud ära, nahk jäi õliseks ja samas kuivaks, ei niisutanud ära
- argaaniaõli - lootsin sellest natukene rohkem, kuna seda ju nii kiidetakse oma toimelt. ta oli üldiselt okei, aga siin seal vahest harva mõni punn ikka tekkis
- avokaadoõli - kuna muud said otsa, siis kasutasin mõnda aega seda (mõtlesin, et niisutab ka nahka hästi jne) ning sain endale kiiresti akne tagasi!
- minu viimane supersuper leid - astelpajuõli! ma ise poleks selle peale tulnud, et seda kasutada, sest see on ju nii oranzhi värvi. aga kosmeetik soovitas, olen nüüd kuskil nädala kasutanud ja see on supertulemuse andnud! nahk on täiesti klaar ning läheb vähem läikivaks ja rasuseks ka päeva jooksul. õhtul pealemäärides on kergelt jumekas nägu, aga see ei määri ja hommikul pole küll teist värvi nägu.

kõigisse baasõlidesse panen lisaks teepuu või lavendli eeterlikku õli - need on antibakteriaalsed ja akne vastu head.

juustele olen kasutanud linaseemneõli põhiliselt.

veidi linke erinevate õlide kohta:
http://forums.longhaircommunity.com/vbjournal.php?do=article&articleid=66
http://www.eclogiteskincare.com/blog/?tag=vegetable-oils
http://www.okosalong.ee/varasalv/taimeolid/

kirjutage enda kogemustest ja teadmistest õlidega? :)
 
ntc 11. mai 2010, kl 09.43
Pärast erinevaid õlikatsetusi, maandusin algse juurde- näkku panen puhast porgandiõli ja meiki eemaldan oliiviõliga. Algul panin sinna sekka ka riitsinusõli, puhastas paremini, aga sellega sain jubedad udemed näkku, millest ei vabane enam kunagi :S
 
Magusapelin 11. mai 2010, kl 10.21
Väga hästi sobib Dr. Hauschka normaliseeriv näoõli (sh sisaldab: aprikoosipuu seemnetuumade õli, mandlipuu viljade õli, maapähkli õli, nisuiduõli, jojoobi seemnete õli jne).

Eeterlikest õlidest sobib teepuuõli. Lavendliõli kahjuks ei sobinud, akne tuli kiiresti tagasi. Lõpetasin kasutamise.

Kaelale on superõli nisuiduõli. Nüüd suvel proovin ka jojobaõli, kuna olen aru saanud et ta kaitseb natuke ka päikesekiirguse eest (sisaldab SPF 6)

Kui juukseid pesen, siis pesu lõpus loputan juukseid kummeliteega, millesse lisan paar tilka apelsini eeterlikku õli. Teen seda iga pesu lõpus ja enam veega üle ei loputa. Heledatele juukstele mõjub superhästi. Umbes nädalas korra lisan ka paar spl õunaäädikat.
 
Hm 11. mai 2010, kl 10.34
Eestikeelset infi eeterlikest õlidest:
http://www.balscand.ee/htdocs/?page=shop/browse&category_id=541a03b2b0e1b6dbd972e9f5af5ca992&PHPSESSID=ofgggtnls81db909lfmflkr7v4
http://www.loitsukeller.ee/aroom.htm

Ise eetrelikke õlisid enam ei kasuta - enamus ärritavad.

Baasõlidest hästi kokkuvõtvalt:
Ainult kogemuslik, sest tarka juttu leiate netist isegi :)

Nisuiduõli - lemmik! Mul ülikuiv nahk.
Kurgirohuseemneõli - ka üks lemmikutest.
Vaarikaseemne õli - OK, katsetasin näol
Kibuvitsaseemneõli - OK, katsetasin näol
Mustsõstraseemne õli - OK, katsetasin näol
Safloori e. värvohakaõli - suvaline, kasutasin nii näos (mõttetu), kehal kui juustes. Aga mitte midagi väga halba.
Seesamiseemne õli - sama
Makadaamiapähkli õli - sama, haises nagu pähkel
Sinepiseemneõli - suvaline, jusstel, kehal, pole hull aga on paremaid.
Avokaadoõli - täitsa OK juustele ja kehale.
Oliiviõli - hea odav ja funkab nagu vaja, kasutan kehal, juustel
Linaõli - suvalin, kasutasin juustes, kehal. Sobib juustesse paremini. Tegevat juuksed tumedamaks aga ausalt öelda - absoluutselt iga õli teeb heledad juuksed tiba tumedamaks.
Riitsinusõli - juustele hea aga kallis, kasutan vaid ripsmetel-kulmudel.
Mandliõli - suvaline, katsetasin kehal, juustel, näole tahaks rohkem niisutust, mujale käib kah
Viinamarjaseemne õli - kasutasin kehal, väidetavalt tsellukavastane, suvaline, külmpress on veits kallis, et kehale raisata, näole ei sobi.
Kookosõli - mõttetu. Ei niisuta (juuksed nahk), näos tekitas punnikesi.
Kakaovõi, sheavõi, emuõli - kõik tekitasid punnikesi (mul ei ole aknele kalduvat nahka, hoopis ülikuiv on!) emu küll niisutas mõnusalt aga need punnikesed... Kakao ja shea ei olnud erilised niisutajad.
Porgandileotisõli - mina läksin koledaks oranžiks, mul pärsi palju meiki läheb ka kuidagi võikaks oranžiks näos. ju on selline alatoon nahal, et ei sobi. Õli niisutavate omaduste kohta ei oska midagi öelda, ei kannatanud seda piisavalt kaua kasutada.
 
D. 11. mai 2010, kl 11.02
ahhaa, ja mainige palun iga kord ka seda, mis tüüpi nahaga ja juustega olete - sest erinevad õlid mõjuvad erinevalt eri tüüpidele :) ja kas on aknele kalduvust.

hm - kuskilt lugesin, et kookosõli on kõige suurema molekuliga ja seetõttu ei imendu eriti juustesse ega nahasse.
 
D. 11. mai 2010, kl 11.04
ahjaa, mainige alati ka seda, mis sorti nahk ja juuksed teil on:) ja kas kalduvust aknele. siis saab shnitti võtta, kui tegu sama sorti nahaga endal. sest õlid mõjuvad erinevalt erinevatele tüüpidele.

hm, kookosõli kohta lugesin kuskilt, et see on kõige suurema molekuliga ning ei imendu eriti seetõttu juustesse ega nahasse.
 
Hm 11. mai 2010, kl 11.34
Pikad-pikad juuksed, seetõttu ka kuivad, nahk ülikuiv (päritud, nii, et suurt s.ittagi pole sellge ka peale hakata).

A seda suure molekuli juttu lugesin mina sellisest ka eestikeeles välja antud raamatust nagu "Looduslik juuksehooldus".
Kookosõli on Indias jube popp tänu selle odavusele ja kättesaadavusele ja India jällegi one teatavasti ilusate-juuste-maa.
Sellepärast, minu meelest, paljud on üsna jäärapäiselt kinni, vähemalt juustehoolduse puhul, kookosõlis. Otsaõliks on ok aga meganiisutuseks õlimaskina valiks midagi muud.
 
ntc 11. mai 2010, kl 12.04
Mul on 80cm pikad juuksed ja väga rasune nahk.
Juustele kasutan ka oliiviõli.
Sai siin vahepeal katsetatud ka riitsinus-, takjajuure- ja kookosõliga, aga minu puhul on parim siiski oliiv, olen seda kasutanud ~10 aastat.
 
D. 11. mai 2010, kl 12.14
ma ka just ostsin raamatu "loomulikult terved juuksed"! soovitan kõigile, kes tahavad juukseid looduslikult hooldada ja viitsivad ise mässata http://www.apollo.ee/product.php/0861221
 
suve 11. mai 2010, kl 18.33
Oma nahast ma aru ei saa, arvan et on normaalsest suts rasusem, kuid mõnikord väga kuiv piirkonniti.
Astelpajuõli hakkasin talvel kasutama. Nägu läks jubeilusaks. Kuid kui olin umbes 1 kuu kasutanud, tulid mingid hiiglaslikud punnikesed põskedele. Kui pigistasin läksid tulipunaseks, midagi välja ei tulnud..siis lõpetasin astelpajuõli kasutamise.. ma arvan et oli sellest..
praegu kasutan päevalilleseemne õli näol. sobib mulle, Muud ei ole saanud kahjuks proovida.
ja päevalilleseemneõli on mu blondidele lühikestele juustele väga hea. nagu teeks blondimaks. jubesiledad on ka pärast ja isegi peale teist pesu on siledus tuntav.
oliivõli on kehal väga hea.

ja siis ma mõtlen, et jube hea on ikka, kui saab ühte ja sama õli toidule kallata ja samas ka näkku määrida. armastan lihtsalt külmpress päevalilleõli ja oliivõli maitset. :D
 
suve 11. mai 2010, kl 18.39
Oma nahast ma aru ei saa, arvan et on normaalsest suts rasusem, kuid mõnikord väga kuiv piirkonniti.
Astelpajuõli hakkasin talvel kasutama. Nägu läks jubeilusaks. Kuid kui olin umbes 1 kuu kasutanud, tulid mingid hiiglaslikud punnikesed põskedele. Kui pigistasin läksid tulipunaseks, midagi välja ei tulnud..siis lõpetasin astelpajuõli kasutamise.. ma arvan et oli sellest..
praegu kasutan päevalilleseemne õli näol. sobib mulle, Muud ei ole saanud kahjuks proovida.
ja päevalilleseemneõli on mu blondidele lühikestele juustele väga hea. nagu teeks blondimaks. jubesiledad on ka pärast ja isegi peale teist pesu on siledus tuntav.
oliivõli on kehal väga hea.

ja siis ma mõtlen, et jube hea on ikka, kui saab ühte ja sama õli toidule kallata ja samas ka näkku määrida. armastan lihtsalt külmpress päevalilleõli ja oliivõli maitset. :D
 
kuremari 11. mai 2010, kl 23.02
rasune/probleemne nahk, rasune peanahk/kuivad juukseotsad

jojoba - näonahale sobis väga hästi
oliivõli- minu juukseotstele ei sobi absull
kookosõli - olen hädapärast kasutanud kehale kreemi asemel, väga meeldis. samuti sobib see mulle juuksemaskina, panen nii peanahale kui otstele, pärast pesu on juuksed pehmed ja nõtked.
viinamarjaseemneõli-mitte nii hea kui jojoba, jätab rasusemaks

avokaadoõli ei ole otseselt proovinud, küll aga purustatud avokaadot- mätsin sellega ka oma dekoltee ja käed kokku-pärast on nahk niisutatud, pehme ja tervema väljanägemisega.
 
looduskatsetaja 11. mai 2010, kl 23.43
Mul rasune ja nüüdseks tänu looduslikele toodetele kerge aknega nahk. Juuksed on rasuse poolsed.

Oliiviõli- juustele kasutan maskiks, väga hästi mõjub.Ka kehale väga hea.
Kookosõli- ka juustele väga hea, näo peal ei niisutanud piisavalt. Kehale meeldib.
Jojobaõli- näole sobib väga hästi, kaotas mu tugeva akne.
Värvohaka õli- kasutan ka näole koos jojobaõliga, superhea, niisutab põhjalikult aga ei ummista poore.
Päevalille õli- Olen nöole ja kehale proovinud. Siiani kogemused head, punne juurde pole tekkinud. Peaks olema ka aknele sobiv õli.

Eeterlikest õlidest olen kasutanud:
Teepuu- punnidele mõjub, kasutan seda oma jojoba ja värvohaka segus.
Lavendel- Punnidele eriti ei mõjunud aga kasutan ka nöoõli segus.
Greip- Hea rasusele nahale, ka aknet parandab. Kasutan nõoõli segus. Väga hea lõhnaga ka.
Magus apelsin- Kasutan keha õlisse segatult. Annab hea lõhna.
Piparmünt- Meeldib lõhn ja jahutav toime. Lisasin ise tehtud huulevõidesse.
 
D. 12. mai 2010, kl 10.08
suve - ma just alustasin astelpajuga ja ma olen ka hämmeldunud, kui ilusaks see teeb naha! punnid kaovad ära ja nahk on sile - ning ilmselt reguleerib see tugevalt ka rasueritust, sest et ma võin terve päeva kontoris ära olla ja õhtuks ka nägu ei läigi! see on hämmastav... varsti võin nii jumestuskreemist, kui puudrist mõlemast loobuda ja täitsa naturaalselt hakkama saada :)

aga ma loodan, et mul siis kuu aja pärast mingit jama ei teki astelpajuga...
 
LiisK 12. mai 2010, kl 10.54
astelpajuõli: kuidas seda täpselt tehakse? pressitakse seemnetest? või on see seesama, mida teeb mu vanaema - paneb mahlateol üle jäänud marjakestad koos seemnetega mõneks ajaks päevalilleõli alla?
 
ntc 12. mai 2010, kl 11.11
Kas astelpajuõli pole iseenesest oliiviõli, kus on pikemat aega leotatud astelpajuseemneid?
Igatahes olen mingit sellist teooriat kuskilt lugenud.
 
kia 12. mai 2010, kl 12.02
sama küsimus mul. vähemalt vipise astelpajuõli on oliiviõlipõhine: http://www.vipis.ee/tooted/asteloli.htm
 
D. 12. mai 2010, kl 13.08
ahsoo, väga huvitav, selle peale ma ei mõelnudki.

siin näiteks on kirjas, et on ekstraheerimise teel saadud õli astelpajumarjadest http://www.tervix.ee/?page=20

ekstraheerimine - teatud materjalidest orgaaniliste lahustitega rasva või õli eemaldamine, või vesilahusega suhkru ja teiste vees lahustuvate koostisosade eemaldamine. Kui kasutatakse orgaanilist lahustit, peab saadav toode olema lahustist tehniliselt puhas.

vipise oma on aga jah oliivõli baasil tehtud: http://giromax.planet.ee/index.php?page=shop.product_details&product_id=247&flypage=flypage.tpl&pop=1&option=com_virtuemart&Itemid=55&vmcchk=1&Itemid=55

ma pean kodus vaatama, et millist ma kasutan. minu meelest mul on see tervixi oma.

oliivõli aknele ei peaks ju kõige parem olema, võib ummistada poore?
 
staff 12. mai 2010, kl 13.21
jõle pikk jutt ei viitsinud läbi lugeda aga parim minu arust SAE 10W-40
 
ntc 12. mai 2010, kl 13.24
No kuis´ nii, et poolsünt parim, eelista ikka täissünti.
 
D. 12. mai 2010, kl 13.29
:)))) ma kasutan ka 10W 40 poolsünti... lisaks astelpajuõlile :)
 
? 12. mai 2010, kl 16.00
ok, mis see 10W 40 poolsünt on?
 
Helen 12. mai 2010, kl 16.04
10w 40 on poolsünteetiline mootoriõli ehk siis mineraalõli sünteetilise lisandiga.
 
Trinsu 12. mai 2010, kl 16.37
Kiidan ka dr Hauschka näoõli..kasutan seda öösel näol ja d
ekolteel...päeval läheb jojoobiõli...
 
D. 12. mai 2010, kl 18.11
tsekkasin järgi, jah mul kodus ongi ikkagi Tervix astelpajuõli.
 
? 12. mai 2010, kl 20.11
10W 40 poolsünt- äkki keegi seletaks lähemalt, et milleks ja miks jne???
 
10w40 12. mai 2010, kl 20.33
milleks- tavaliselt kasutatakse seda autodele mootori töö edendamisks! ;) miks- ilma õlita jookseks mootor kokku.
 
hädas 12. mai 2010, kl 21.30
Mul hullult rasvane näonahk, pean päevas mitu korda rasva näolt maha pühkima, proovisin ka jojoba õli, no minu arust jättis naha veel hullemalt rasvaseks.
 
, 12. mai 2010, kl 22.09
õli peab oskama näole kanda. niiskele nahale märgade kätega. ja et see tulemusi annaks peab pikaajalisemalt kasutama. nahk ei saa kohe aru kui sa pidevalt ''rasva'' eemaldad. mul oli ka alguses natuke rasusem, aga ma ei andnud alla ja nüüd olen selle saavutanud et nahk on õhtuks täiesti normaalne.
 
kessu 13. mai 2010, kl 10.01
mismoodi see õli kasutamine käib? puhastate nägu õliga ja pärast pühite/pesete maha? või on õli lausa näokreemi eest?
mul ka rasune ja probleemne nahk - peaks ka proovima, kui paljudel nii positiivsed kogemused.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!