Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
matistav kreem
 
Liisu 14. juuli 2010, kl 21.20
Näonahk on super-rasuseks muutunud ja vaja olekd mingit väga head matistavat kreemi. Midagi, mis jumestuse all ei rulluks, sest see on olnud probleemiks varem matistavate kreemidega. Paun soovitage midagi,
 
G 18. juuli 2010, kl 15.46
To Liisu:
Academie Normalizing Fluid ja ka Naromalizing kreem mõlemad on väga head super-rasusele nahale, nagu minul on. Mõlemat olen mitu korda kasutanud- normalizing isegi matistab tugevamalt.
Küsi, kui midagi veel vaja, kuna sama näonahk-oskan nõu anda :)
Päikest,
G
 
ka rasune 18. juuli 2010, kl 19.50
kui sul on rasune nahk, siis mitte mingil juhul ei tohi sa matistavat kreemi kasutada, ainult niisutavat. Matistav paneb sul rasunäärmed veelgi rohkem rasu tootma.
 
kr 18. juuli 2010, kl 22.12
ostsin hiljuti kaubsist lumene matistava meigialuskreemi (kreemi juures oli silt "uus"). selline väikesm 25-30ml tuub, maksis 130kr. mul ka suvel nahk rasune aga selle kreemiga hakkab mul nägu alles õhtupoole läikima, mis on minu rasuse naha puhul supertulemus
 
Minni 19. juuli 2010, kl 13.30
YSL MATT TOUCH TOUCHE MATE

Ostsin endale eBay'st, praegu kasutan esimesi päevi. Nahk on mul väga väga läikiv ja see YSL on tõesti väärt asi. Ostsin ta MakeupAlley (http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp?ItemID=96369)kasutajate soovituste peale. Muide, veel üks hea ja ka odav asi, mis naha täiesti matiks teeb, on Milk of Magnesia (http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp?ItemID=10870). See on kange kraam ja ei pruugi kõigile sobida. Eestis ei müüda, nii et peab ka tellima.
 
G 20. juuli 2010, kl 13.57
To Minni!

Mina ka vahel kasutan milk of magnesiat. Kõige parem kui hullult nahk läigib- tõmbab mõne sekundiga matiks :)
 
Minni 20. juuli 2010, kl 16.28
Kas sa, G, lahjendad seda pisut veega või paned niisama? Olen märganud, et kui ei lahjenda, siis nahk on nii matt, et raske meiki peale teha.
 
G 20. juuli 2010, kl 17.46
To Minni:

Panen täiesti niisama. Aga ma pole seda veel meigiga proovinudki- ma olen rohkem näohooldusele orienteerunud kui make-upile :)

Mind häirivad rohkem need hästi tillukesed valged täpikesed, mis näole jäävad. Ma tupsutan tavaliselt vatipadjaga üle- siis ok.

Olen proovinud leida erinevaid tooteid, mis magneesium hüdroksiidi sisaldaksid- cosmeticsdatabase.com lehel on mõned tooted, aga neid väga raske Eestisse tellida, kui pea mitte võimatu. Enamasti see aine sisaldub primerites.
 
Minni 20. juuli 2010, kl 18.57
G, tead, mina panen seda vatipadjale ja siis näole, nagu näovettki. Kui veega pisut lahjendada, ei jää ka valgeid jälgi ja kui jääbki, siis eemaldan need vatitikuga. Meiki teen ikka ka, kuigi nüüd tehes punniravi on nahk läinud nii heaks, et äkki saan sellest varsti loobuda.

Mis põhjusel muidu ei saa sealt cosmeticsdatabase.com lehelt tellida?
 
G 20. juuli 2010, kl 19.57
Minni!
Cosmeticsdatabase.com on koduleht, kus analüüsitakse erinevaid nahahooldus; kehahooldus tooteid, meigitooteid jne, sealt ei saagi tellida. Seal saab analüüsida, mis toode sulle parim (parem) on, sest seal on kõikidel toodetel koostisosad välja toodud. On ju teatud koostisosad, mis võivad punne tekitada- sealt saad kohe aru, kas sobib sulle või mitte. Ma kasutan seda pidevalt, kui leian mõne toote, lähen sinna ja teen nö taustauuringut tootele.

Millega sa punniravi teed?
 
G 20. juuli 2010, kl 19.57
Minni!
Cosmeticsdatabase.com on koduleht, kus analüüsitakse erinevaid nahahooldus; kehahooldus tooteid, meigitooteid jne, sealt ei saagi tellida. Seal saab analüüsida, mis toode sulle parim (parem) on, sest seal on kõikidel toodetel koostisosad välja toodud. On ju teatud koostisosad, mis võivad punne tekitada- sealt saad kohe aru, kas sobib sulle või mitte. Ma kasutan seda pidevalt, kui leian mõne toote, lähen sinna ja teen nö taustauuringut tootele.

Millega sa punniravi teed?
 
Minni 20. juuli 2010, kl 20.25
G, see on väga hea mõte sul! Peaks ka seal pisut uurima.

Mul on täiskomplekt-punniravi :) Raamatu "Akne sõnumid" soovitusi arvestades.

Näopesuks on surnumere soolade ja mineraalidega väävliseep (Adovia - eBay'st) Näovesi on teepuuõliga (Teebaum - vene kosmeetika poest). Raviks on erinevad 2,5% - 5% bensüülperoksiidiga kreemid ja geelid (eBayst ja Akne BP 5 apteegist). Siis veel väävli-savi näomask (DFF Sulphur Mask) ja vajadusel desinfitseerin nahka vesinikperoksiidiga (apteegist).

Samuti soetasin endale 15% salitsüülhappega geelkoorija, aga siiani pole seda kasutanud, kuna 2 nädala jooksul on nahaga suht ime toimunud. Komedoonid on hakanud kaduma ja punne näos pole, nahk on siledam kui kunagi varem. Küll aga on kael hetkel suht jube, kuna kõik need vahendid toovad kõigepealt punnid välja ja neist jäävad ka väiksed plekid, mis ei kao nii kiiresti kui näost.

Panin veidi pikemalt kirja, kuna äkki keegi veel punnidega hädas.
 
G 21. juuli 2010, kl 13.22
Minni,

Adoviast olen isegi kuulnud. Plaanisin mudaseepi osta, aga sellist, mis jumala eest ei uumistaks poore.
Praegu on kasutusel mul AHAVA dead sea mineral muda- seal peale muda pole midagi- tõmbab poorid hästi puhtaks. See tegelt kehale mõeldud, aga kasutan näos. Tellisin ebayst PURPOSE tavalise seebi- paljud usa dermatoloogid kiidavad (a la amy wechlser)- vaatab, mis minu näoga teeb- praegu ootan pakki.
Ma salitsüülhappega lõpetasin ära- natuke ärritas nahka. Kasutan koorija asemel Academie Derm-Acte glükoolhapet 15%!!!- see teeb klaariks. Oli kallis ka :)))
Kas see sulfur on parem kui savi või muda?
 
Minni 21. juuli 2010, kl 14.00
Tere taas, G! Ja loodetavasti Liisu ei pahanda, et olen tema teemast praeguseks pisut mööda läinud :)

Purpose seep oli mul ka valikus, mille vahel kaalusin. Mõtlen lähiajal proovida nende niisutavat kreemi.

Adoviat ostes olin tegelikult kahevahel, kas võtta mudaseep, või see teine. Valisin lõpuks teise, kuna tahtsin proovida väävliga asju, sest tal on see omadus, et ta saab minna ummistunud poori sisse ja hakata selle sisu lahustama - kõlab hästi ja tundub, et toimib ka. Sellepärast ka Sulphur (väävli) mask, mis sisaldab muuhulgas ka savi. Toimelt on ta pisut Proactiv'i maski moodi (oled v-o proovinud?), aga veel parem. MakeUpAlley kasutajad kommenteerivad, et kui hommikul seda maski teha, siis päeva jooksul nägu suurt ei läigigi. Mul siiani pole olnud mahti hommikul proovida; õhtul küll, kui aega on rohkem. Muide see Adovia seep on väga pehme ja rikkaliku vahuga. Täitsa mõnna.

Mis koorijasse puutub, lugesin, et glükoolhape sobib eriti hästi kuivale nahale (ta on vesilahustuv), samas kui salitsüülhape on rasvlahustuv ja nii suudab tungida ummistunud pooridesse. Ma siis ostsin sellise koorija, kus mõlemad koos, aga pole veel proovinud. Natuke pelgan ka seda, et on liiga karm ja äkki hakkab nahk hullult kooruma, nagu vist sinuga juhtuski?

Üks asi, mille peale ma varem polnud tulnud, on peale maskitamist naha desinfitseerimine, kuna mustus tuleb pooridest naha pinnale. Ma siiani olen mõelnud, et mask juba puhastaski kõik välja ja nii. Igatahes kõigi nende tegevuste koosmõjul on tulemus tõesti näha. Tundub, et ka sina oled oma nahaga rahul, kui meikima ei pea? Ja selline sihipärane tegevus tasub ka üsna ruttu ära :)

Muide, seda ka, et olen üllatunud, et kõik need tooted koos ei ärrita nahka väga. Väävel nt kõlab kuidagi kurjakuulutavalt, nagu ka igasugune hape. Siiski tundub kõik see nahal palju leebem, kui mõned teised vahendid, mida varasemalt kasutanud olen (tavaline poekraam). Samuti sellisest kohast nagu http://www.acne.org sain ma üllatuseks teada, et tuleks otsida võimalikult väikese bensüülperoksiidi sisaldusega tooteid, kuna ka juba 5% ärritab nahka päris palju. Ja oligi kael mul tulipunane ja koorus meeletult...
 
G 21. juuli 2010, kl 14.33
Minni,
teema ju põhimõtteliselt sama- rasune näonahk :)
Väävel on jah selline koostisosa, mida ma pole veel proovinud. Liisul ma soovitan tungivalt proovida Academie Fluide Normalizant kreemi- see on ainuke olnud mul, mis terve päev hoidis matina- arvestades seda, et mul VÄGA-VÄGA rasune nahk. Olen mõelnud, et kas mul ehk pindkuiv nahk juba, aga tundub et pole- kui niisutan, siis ikka läigib:)

Minni! Kas sa kasutad päevakreemi SPF-ga ka?
Glükoolhape on sellepoolest hea, et stimuleerib kollageeni tootmist. Kuiv nahk mul kohe kindlasti pole, kui siis natuke põsed on õhedamad :)
Proactivist olen proovinud seda niisutavad kreemi SPF 15, avobenzonega, väga rasune ja kole valge jäi nahal :(
Kas see Adovia seep pärast pesemist nahka kiskuvaks ei jäta?
Ma loen ka makeupally reviewe.

Kui vana sa oled muidu- ma olen 24 :))
 
Minni 21. juuli 2010, kl 14.57
G, kust sa muidu ostad endale Academie Fluide Normalizant'i ja kui saladus pole, siis mis hinnaga? Olen praegu matistava niisutaja jahil. Üks väga hea on Lancome Pure Focus, aga see jälle rullub meigi all ja ega ma tegelikult teagi ühtki, mis mu naha pikka aega matina hoiaks. Olen sellest unistusest loobunud, nahk on nagu on ja peaasi, et punnivaba...

Proovisin kunagi Proactiv'i kõiki tooteid, aga ei olnud mingi imerohi, praegune süsteem on parem. Nende niisutavad kreemid ei jätnud ka mulle erilist muljet!

Päikesekaitset ma otseselt ei kasutagi, jumestuskreemis on see muidu sees küll.

Adovia on mõnusa ja pehme koostisega. Eks ta ikka vist natuke kuivatab, aga kuna tõmban kohe näoveega üle ja viskan endale kreemi näkku, ei oskagi kindlalt öelda. Muide, pesin sellega ükspäev ka keha ja pärast ei kreemitanud - ei mäleta, et oleks kiskunud!

27 olen ma :)
 
G 21. juuli 2010, kl 15.09
Minni,
Ma olen ostnud Academie´t strawberrynet.com. Tead seda online poodi?
Selle hind on vahemikus 390-500. Midagi sinnakanti. Üle 500 ei tohiks olla. Samuti müüb seda Germes (iluteenindus.ee) seal ka hinnad olemas. Kahjuks ei ole seal sees päikesekaitset, mis on ülioluline :(

Ma olen proovinud Lancome Pure Focus puhastugeeli, oli ok, isegi liiga puhtaks tegi, s.t. korraks tegi matiks, aga pesemise lõpptulemus peaks olema ikka see, et jätaks näo pehmeks ja nõtkeks :)
 
Minni 21. juuli 2010, kl 15.27
Ikka tean, aga pole tellinud sealt kunagi! Muidu eBay's nad müüvad seda praegu hinnaga $35 (427 EEK) ja kodukal €32.00 (500 EEK).

Olen mõelnud, et mul võiks olla mingi mineraalidega kerge päikesekaitsepuuder - see võiks lahe olla! Siiani pole ostnud, kuna ei viibi suurt päikese käes sel aastal. Ei ole ka leidnud midagi, mida väga kiidetaks. Mingit rasvast kreemi aga ei tahaks enam kõigele lisaks näkku toppida...

Tead, ma mõtlen, et tellin endale selle Academie ära! Sa muidu selle peale meiki pole proovinud teha? Jumestuskreemi-peitekat hajutada vms?
 
G 21. juuli 2010, kl 19.49
Minni,

Normalisant minul meigi all küll ei rullu ega kooru :) Ainuke kreem, mis mul kunagi maha on rullunud, isegi ilma meigita, on olnud Biotherm see oranž kreem- energiat andev. Aga see oli vist vähe kuivemale nahale ka mõeldud :)

Academiel on lisaks fluide normalisantele kreem normalisante, see on mõeldud pigem talveks. Seda olen isegi 2 korda tellinud, täiesti ok, odavam kui fluide.

Aga mis ma ikka kiidan, kõik on individuaalne, tuleb ära proovida. Mulle hullult meeldib katsetada erinevaid nahahoolduskreeme.

Jumestuskreemi ma ei kasuta üldse- pole sobivat leidnud, kõik on igasugu kastrogeenseid ja muud sodi täis- olen alles jahil nö. Aga ma armastan näiteks kergeid puudreid- praegu on Jane Iredale Amazing Matte puuder- täiesti ok ja ei ummista poore.
 
Minni 22. juuli 2010, kl 21.02
Kuidas sa, G, muidu selle Academie enda jaoks avastasid? Kuna sulle kreeme meeldib testida, oled kindlasti veel üht-teist proovinud?

Ma aja jookul ikka olen katsetanud erinevaid, viimastel aastatel aga mitte eriti, sest nii kummaline kui see ka pole, on nahk kõigi nendega ühtmoodi läikiv.

Küll aga olen proovinud erinevaid jumestuskreeme, primereid ja puudreid. Nende seas on tõelisi pärle, aga enamus panevad siiski naha hoopis rohkem läikima. Mida õhema jumestuskreemi ja puudrikihiga hakkama saan, seda püsivam on tulemus...
 
G 22. juuli 2010, kl 21.19
Olen erinevaid matistajaid proovinud. Vahepeal viskab kopa ette, aga siis hakkab otsast peale tuhin :)

Ühtmoodi läikiv on jah kõigiga, aga mulle see academie sobis kyll. Täna näiteks panin milk of magnesiat peale, aga mingi hetk ikkagi algab läikimine :)
Aga rasuse naha pluss on see, et kortsud ei paista välja. Sellepärast ju võib happy olla?

Igasugu Garnier, Loreal jms on mul näiteks täiesti kopa ette visanud. Neil on täielik sodi ikka sees. Kui tahad midagi konkreetsemat küsida, küsi julgesti.
Ma kunagi tegin isegi ekseli tabeli, mis tooted olen ära proovinud. Praegu ei ole viitnud enam jätkata :)
Kas sa ebyast oled proovinud Murad Oil-Control Mattifieri testreid? See on mul teisel kohal, aga seal on mingi silikoon sees, mis poorid ära silub.
Tegelikult ma liigun koguaeg sinnapoole, et näokreem oleks naturaalne või öko :))
Mulle meeldib avastada uusi brände ja siis taustauuringut teha. Neid ju nii palju :))
 
Minni 22. juuli 2010, kl 22.38
Jaa ka mina näen asja positiivset külge, eriti veel kui pakutakse vanuseks nii 5 aastat vähem :)

Kusjuures mina armastan ka tabeleid teha, praegugi on üks lahti :) Kui viitsid, siis räägi, mis sul seal tabeli ülaotsas veel oli ja kas oled mõnes tootes ka eriliselt pettunud olnud.

Murad'i pole proovinud. Mõtlesin, kaalusin, aga jätsin endale kunagi nö wishlisti, kuna punnid olid mu esmane mure, mille tahtsin ära lahendada. Kui aega on, käin uuesti kõik saidid läbi, loen review'sid ja siis tellin mingi niisutava matistaja. Siin umbes kuu aja eest soetasin ju hunniku tooteid ja viimase otsimiseks ei jätkunud tol korral enam lihtsalt energiat. Pean alati põhjalikult uurima. Tegelikult oleks hea, kui on mingi nö popp toode, müüjate valik suurem ja kindlasti keegi müüb siis hea hinnaga. Nagu Murad ja sellel on ju ka SPF sees! :)
 
G 23. juuli 2010, kl 09.05
Sau!

Ma lähen homme nädalaks ajaks Türki, vaatab, kas leiab sealt põnevaid kosmeetikaleide :)
Tabelist võin sulle infot anda, üritan jälle järje peale saada sinna. Kuna enamus asju tulebki mul läbi Paypali, siis sealt peakski alustama.
Näiteks: Rodan and Fields Proactiv Moisturizer with SPF 15- see oli väga jama, panin hindeks 3- liiga rasvane mu jaoks, aga sõrmede vahel tundus küll light olevat :(
Elizabeth Arden 8 Hour Pretectant Cream oli ka jama, mingi oransi värvi plöga minu jaoks.
MD Skincare Gross Hydra-Pure Radiance Renewal Serum- oli kallis ja hea, tundsin, kuidas näonahk hingas.
Estee Lauder sparkling clean puhastuskreem- väga hästi puhastas, aga kindlasti ka hullult keemiat täis.
Clinique Super City Block SPF 25- selle ostsin SPFi pärast ja see oli tinted versioon. Oli ok, on isegi oil-free, aga päeval hakkab nägu läikima.
 
Minni 23. juuli 2010, kl 10.42
Proactiv'i koha pealt nõustun kahe käega! Aga reklaam on neil kõva.

Ja kui järgi mõelda, siis on küll ka minu jaoks üks hästi oluline erinevus olnud kreemidel. Mõned, nt eelpoolmainitud Lancome (ja vist ka L'Oreal) on nahal lausa sulgkerged, kuid teised jälle, nt Guinot kreem ja geel, Nivea ning Clean & Clear (viimane matistas tegelt kõige paremini) tundusid nii rasked, et lausa vastumeelsed kasutada. Olen veel proovinud Perricone MD'd (sari oli hea; ostsin kuna meeldis väga Dr. Perricone raamat "Clear Skin Prescription", mis seletab lahti ebapuhtuste teket ja selle seoseid toiduga). Perricone 5% bensüülperoksiidiga kreem ongi aidanud punnidest vabaneda. Kasutan seda vaheldusmisi Bioelements Breakout Control'iga, mis on väga mõnus ja kerge ning ainult 2,5% sisaldusega. Mainisin need ära seetõttu, et tundub, nagu oleks peale vistrike ka rasueritus pisut vähenenud... Aga sinna peale oleks tegelikult ka niisutajat vaja, lähipäevil siis tellin midagi ära. Kuna eeltöö on olnud põhjalik, on loota häid tulemusi :) Tahaks leida midagi head ja siis jääda sellele truuks, igasugune selline proovimine on siiski ka parajalt riskantne! Kuigi kui sina koostisosi ja oma nahka hästi tunned ja ei lange reklaami ohvriks, saab sul ilmselt iga uue kreemiga vaid paremaks minna.

Loodetavasti saan paari nädala pärast tulla siia muljetama. Ja sulle soovin vinget reisi, G! Sa tule siis ikka ka jagama, kui peaksid midagi enda jaoks põnevat leidma.

Kogu sellest jutust on mulle olnud väga suur abi. Esiteks juba kasvõi lihtsalt sellepärast, et see ei ole teema, millest väga tihti rääkiks, kuna enamuse inimeste jaoks on see üsnagi võõras mure. Paljud ei kujuta ette, kui rasune nahk mõnel inimesel võib olla ja et see võib parajalt ebamugavusi valmistada...
 
to G 23. juuli 2010, kl 11.04
Need on ju ka sodi täis nagu Garnier ja L'oreal, mis sul tabelis on
 
G 23. juuli 2010, kl 12.03
Vastus autorile "to G":
Sodi on nad täis vähemal või rohkemal määral- iseasi, missugusele nahale miski sobib. Mõnele sobib sodine kreem, mõnel tekib allergia.
Põhimõte on katsetada, leida näonahale sobivaim :)

Minni,

Jagan ikka muljeid :))
Mul ka paar iluraamatut kodus: Peaula Begoun, mitte see don´t go to the cosmetics....., teine ja Dr. Brandti iluraamat ka.
Muide, suvel on mul näonahk kõvasti ilusam, päike kuivatab poorid ära. Aga sellist kui aknet mul väga polegi, ainult väiksesed miiliumid on.
Mul on siin hotmaili aadress, saab sealt ka kirjutada!
 
Minni 23. juuli 2010, kl 21.30
Oma nahk on kuningas, tema teab kõige paremini :)

Muide! Kasutasin täna hommikult DDF Sulfur Therapeutic Mask'i ja pärast rikkalikult Lancome kreemi, kuskil umbes tunni pärast pintseldasin nina ümbrusse veidi peitekat (ei rullunudki Lancome seekord maha) ja laubale-ninaotsale pisut NARS puudrit ja siiamaani muide nahk on sametiselt siidine ja - läikevaba. Ei teagi, on see tõesti sest maskist, aga väga mõnus igal juhul!
 
Minni 14. august 2010, kl 15.24
G, ma pole siiani saanud mahti Academie'd proovida. Nüüd tahaks tellida, aga küsin igaks juhuks üle, kumb sinu meelest on parem matistaja, kas kreem (topsis) või see teine (fluide), tuubis?
 
Minni 14. august 2010, kl 15.37
Küsin sedagi, et ehk tead midagi öelda järgmiste toodete kohta - äkki oled proovinud:

Bioré Pore Perfect Shine Control Moisturizer
Dermatologica MediBac (Clearing) Mattifier
DDF Ultra-Lite Oil-Free Moisturizing Dew
Dr. Brandt Skincare pores no more sarja
Ahava Matifying Moisturizer
 
G 14. august 2010, kl 15.38
To Minni!

Tere! Minu nahale on parim kindlasti fluide. See kreem topsis on mõeldud talveks, aga ka see matistab hästi. Mul just lõppes fluide otsa, viskasin ära. Nüüd tellisin ebayst Cetaphili niisutaja SPF-ga, see pole matistav, aga päikesekaitse on mulle oluline.

Samuti sain ebayst kätte Purpose seebi (kollane). Väggaaaa hästi puhastab nõo ära, seep on ise mingi 6 oz, päris suur, jagub vist aastaks ma kujutan ette. Maksis alla 150.- kr. Jube puhtaks tõmbab ja siledaks samuti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!