Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
henna ja basma?
 
lily 21. märts 2005, kl 12.31
lugu selline

On olemas henna ja basma (võib-oola on sel ka teine nimi). Henna teeb punakaks ja basma mustaks või tumepruuniks. Mõlemad on looduslikud vahendid. Lisaks juuste värvimiseks/toonimiseks võib basmat kasutada ka juuste ravimiseks (tumedate juuste).

Ärge küsige, kust ma seda kuulnud olen öelge lihtsalt kas see ka tõsi on. Võib-olla on see täiesti ajuvaba jutt aga kui selle basmaga saab tõesti juukseid aidata, kas siis keegi teab ka kust seda saada võiks.
 
rohulible 21. märts 2005, kl 12.37
Kusjuures, mul ka juuksur soovitas seda Hennat. Mul jäi pool juttu arusaamatuks,et mis see endast täpsemalt kujutab? Niipalju sain aru,et juuste raviks,aga mis see täpsemt on? Kas juuksevärv?

Oleks tänulik...
 
Tarkur 21. märts 2005, kl 12.45
Tegelikult kasutatakse juuste ravimiseks just hennat. Värvimiseks nii hennat kui basmat. Basmaga saab mustaks ja tumepruuniks (ilusama tooni saamiseks segada natuke hennat juurde, muidu võib jääda roheline). Hennaga saab punakaspruune, punaseid ja vist ka lillasid toone. Balti jaama turul on päris suur valik erinevaid toona. Henna sasaldab parkaineid, mis muudavad juuksekarva tugevamaks, aga ravimise käigus ta värvib ka.
 
rohulible 21. märts 2005, kl 12.52
Kui juuksuris lasta teha, siis mis hind sel umbes tuleb? Kas kallim kui värvimine või? (Kui juuksed on õlgadeni)
 
lily 21. märts 2005, kl 12.57
nii, et ma peaks võtma basma ja panema sinna hennat juurde. Kui mul on väga tumedad juuksed. Aga basma iseenesest ei ole see ravija vaid henna on.
aga kui ma panen ainult hennat, äkki lähen punaseks. ma juukse värvi eriti muuta ei tahaks, kui siis tumedamaks. aga just ravi mõttes tahaks proovida.
 
Tarkur 21. märts 2005, kl 13.18
Juuksuris sellist asja ei tehta. See hennamögin näeb välja umbes nagu kohvipaks, seda ühtlaselt pähe saada on igavene jura ja mahaloputamine on ka paras ettevõtmine. Tegelikult vist ravib see basma ikka ka natuke, aga kindluse mõttes peaks vist jah tegema nii, et hemmat-basmat pooleks või siis hennat natuke vähem(oleneb kui tumedad juuksed sul on. henna tumedate peale eriti ei jää, algul võib küll väheke punast läiget anda, aga see kaob paari pesuga.) Ma arvan, et pooleks segades peaks paraja saama küll. Ja võid ju võtta mõne pruunikamat või tumedamat tooni andva henna.
 
juta 21. märts 2005, kl 14.34
olen ise selle "möginaga" pead värvinud(ravinud)kunagi vene ajal,hull oli õige kooslus saada(st.henna+basma),siis see peast välja pesta - tulemus oli enam-vähem ok(st arvestades vene ajal juuksevärvi valikut),parem kui siis Saksa värvid.
Sõbranna tegi aga sellele möginaga värvitud juustele "keemilised" otsa ja nalja kui palju,juukseotsad olid ikka rohelised küll....(taimevärvid+keemia)
 
rohulible 21. märts 2005, kl 16.09
Aga minu juuksur teeb! Ise ta pakkus välja selle variandi!
 
Mia 21. märts 2005, kl 16.20
Ma ka vene ajal tegin. Ei märganud küll olulist juuste olukorra paranemist, paras porgand oli see toon ka. Ja eriti hull veel siis, kui see punane ükskord ära tüütama hakkas - siis juustest välja saada teda on praktiliselt võimatu - ükski värv sinna peale ei hakka!!! Müüakse küll ka mingit värvitut hennat, aga ei ole ise proovinud, ei oska kommenteerida.
 
rl 21. märts 2005, kl 16.33
krt, punaseks küll ei taha, aga eks see kindlasti oleneb oma juuste värvist ka? Kui ikka tumedad,siis nii naljalt punaseks ei lähe ve?
Ei suuda otsustada,kas lasta teha või mitte...eelkõige mõtlen juuste ravi peale...kas tõesti aitab miskit?
Või oleks targem ise seda osta ja kodus teha????
 
annika 21. märts 2005, kl 21.18
kui tahate ilusat kastan punakat-pruuni värvi,siis segage henna musta kohviga(vee asemel kohvi)ja kindlasti öli ka juurde,mina panen riitsinusöli.olen aastaid nii juukseid värvinud ja väga rahul.proovige loputada möne raviteega pärast,ma loputan kummeliga,juuksed ilusti läigivad.
 
rl 21. märts 2005, kl 22.08
Aitäh:) Aga küsimus veel,et kus seda osta saab ja milline see oakend peaks välja nägema? Mis hind?
Ette tänades..
 
tri 21. märts 2005, kl 23.10
1o krooni Rosalindis, lillakaspunases pakendis. müüjalt võib ju kah küsida, kui ise üles ei leia;)
 
rl 22. märts 2005, kl 09.48
 
Agneke 17. jaanuar 2022, kl 11.06
Minule Meeldiks Kui pea oleks peale värvimist külm, Ei kiheleks, Ei oleks porine tulemus! Üleliigne täikammiga ära võtta! Palsamit! Ööläbi Hoida! Pasmat ööläbi peal hoida ja siis üleliigne ära võtta! Külma kraani alla! Kas Basmaga saab sinist läiget mustale?
 
Agneke 17. jaanuar 2022, kl 11.10
Kui sünnimärk või Kasvaja või muhk, peas, vòib küll vähki tekitada! Lahustuva kohviga ka!
 
Agneke 17. jaanuar 2022, kl 11.14
Teeb küll! Peast Soojaks! Mõnes Mõttes!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!