Tervisemure
"tükk" rinnas
 
naine47 28. juuli 2011, kl 18.21
avastasin mõnda aega tagasi siis selle nn "tüki" rinnast. loomulikult läksin kohe pabinasse ja teatasin sellest ka oma perearstile. õnneks sinna sain kolme päeva pärast jutule, kes vaatas mu üle ja leidiski 2 cm tihendi. edasi suunas mammoloogile. mammoloogil käidud ja edasi pean jälle muutkui ootama ja ootama. esiteks on järjekorrad kaks nädalat enne kui järgmise arsti jutule sain... nüüd siis pean jälle ootama, millal päevad hakkavad, et siis mammograafile aeg kinni panna. enne ei saa mammograafiat teha, sest ei näitavat korralikku tulemust, aru saadav, et pärast päevi on rinnad pehmemad... nüüd siis ootangi ja loodan, et päevad hakkavad 10 päeva pärast, et mammoloogile helistada ja tema paneb mulle aja kinni mammograafiasse, röntkenisse ja siis pidid veel proovi ka rinnast võtma. probleemne rind on vasak.
sooviksin teada, kuidas teil on läinud need protseduurid ja kaua ootama pidanud ja milline on lõpptulemus olnud?
mina püüan kõige halvemale mitte mõelda, aga tahest-tahtmata mõtted kisuvad sinnapoole... lapsedki on mures mu pärast...
kirjutage, kuidas teie üle elasite seda teadmatust, seda aega enne uuringuid?
 
masuurik 28. juuli 2011, kl 18.32
Kuna pole naisterahvas,aga endalgi on tulnud see kõik läbida,siis soovitan ..kui vähegi võimalik on minna eraarstide juurde.Praegu peaksid paljud üldse puhkusel olema riiklikus struktuuris.
 
k 29. juuli 2011, kl 00.11
Seda ootamisaega ongi tundlikumal inimesel raske üle elada. Kui asi väga hulluks muutub, soovitaks täitsa mingeid kergemaid rahusteid tarbida. Või ükskõik mis tegevust otsida, mis tähelepanu kõrvale juhib. Rahustuseks jälle võiks öelda, et iga tihend rinnas pole kaugeltki alati see kõige hullem asi. Leidub palju muidki põhjuseid. see tähendab, et enne diagnoosi pole veel mõtet end liialt üles keerata.
 
naine47 29. juuli 2011, kl 00.20
jah, seda ma loodan ise ka, et pole see kõige hullem variant. ja olekski soovinud teada, kuidas teistel on läinud, kes sellise asja on omal avastanud.
 
naine 29. juuli 2011, kl 20.25
Elasin selle sama asja üle sel kevadel. Probleem sama, mis sinul - tükk rinnas.
Perearst ja siis lõputu ootamine,ootamine, ootamine...aga siiski sain õnneks suhteliselt ruttu nö. jala ukse vahele: mammoloogi juurde ootasin aega ainult paar nädalat. Tavaliselt on järjekorrad mitu kuud. Järgnesid uuringud, mille tulemusi tuli ka oodata, mis oli vaimselt rohkem kui koormav ja ma ei soovita selliseid üleelamisi ka vaenlasele. Minul avastati halvaloomuline kasvaja ja nüüdseks operatsioonist on möödas kaks kuud.
Saan ravi ja tänan jumalat, et hullemini ei läinud.
Sulle jõudu ja positiivsust - ka siis kui asi on hull, sest meie elu on selline, millised on meie mõtted!
 
n55 29. juuli 2011, kl 23.17
Elasin sama asja üle kuus aastat tagasi ja õnneks avastati minu vähk esimeses staadiumis,seepärast soovitan kõigil oma tervisest hoolida ning kontrolli minna,kui kutse tuleb.
Loomulikult teeb vastuse ootamine ka kõige rahulikuma inimese ärevaks,aga see aeg püüdke lihtsalt üle elada.
Kannatust ja ikka positiivseid mõtteid kõigile !
 
naine47 30. juuli 2011, kl 11.46
tänan vastanuid!
nii oleks soovinud "naise" postitusest rohkemat lugeda; et kui suur temal moodustis oli. minul on kirjas saatelehel 2cm. palju siis ära lõigati? kas see tükk või ka rinda ja milline see ravi peale opi on ja kuidas tunne ravi ajal. kas peaksin haiguslehe võtma? ma tasa-pisi valmistan juba ennast ette tulevikuks
 
katsu 30. juuli 2011, kl 16.21
ultrahelisse saada ,saad kohe vastuse.Tallinnas erakliinik vilde teel.Ei ole mõtet mõelda hullemat.
 
naine 31. juuli 2011, kl 18.45
Mismoodi perearst sinu tüki suurust mõõtis-hindas? Minu perearst konstanteeris vaid fakti, et jah, on küll tükk ja saatis edasi mammograafile mammoloogile. Kuna mammograaf näitas, et mul on rinnas mingi moodustis, saadeti mind edasi ultrahelisse ja võeti ka biopsia. Kasvaja mõõtmed saingi teada alles ultrahelis - see oli väike, vaid 1 cm läbimõõduga. Operatsiooni käigus eemaldati kasvaja ja rind on mul alles. Rinna all on ca 7-8 cm pikkune arm. Lõpliku tulemuse sain teada alles umbes 2 nädalat pärast operatsiooni, ehk siis selle, mis iseloomuga kasvaja oli. Minu oma oli selgelt hormoontundlik, st. et minu ravi seiseneb hormoonpreparaatide võtmises ja süstimises. Elukvaliteeti selline ravi ei sega. Elan normaalset elu edasi.
Jõudu ja positiivsust sulle! Nagu öeldud - see, kuidas sa midagi mõtled, on tähtsam kui teinekord oskame arvata.
 
naine47 01. august 2011, kl 12.38
"naine"-aitäh heade soovide eest :)
hea on lugeda, et teada saada, mis mind võib ees oodata. pole kellegi teise käest küsida ka, lugeda pole leidnud ka kusagilt mingit materjali... näit. ma ei teadnud, kust ja miks mulle ultraheli tehakse. tohtriproua käest ei taibanud ka küsida ja tutavatelt olen küsinud, siis nemad ka ei tea. aga nüüd siis arvan, et ikka rinnast ilmselt, kui biopsiat võetakse. tohter tundus ka selline tõre olema, et ega küsida midagi ei julgenudki.
minu tüki suurust hindavad kombates. mul ta on siis päris suureks kasvanud... ja arvatavasti kasvab veel, kui kõikide asjade taga tuleb oodata(järjekorrad+millal päevad hakkavad+ siis veel järjekord+proovide vastused jne). pole kuulnudki sellist ravi... ei tea, kas süstima pean siis ennast ise? sellega ma ilmselt küll hakkama ei saa, kui nii.
 
ann 01. august 2011, kl 15.13
tule loe vähifoorumit siis ajaviiteks.
 
naine 01. august 2011, kl 15.33
Põhimõtteliselt võib end ka ise süstida, kuid mina seda ei tee. Käin korra kuus süstimas. Igapäevaselt söön hormoontablette.
 
naine47 10. august 2011, kl 16.12
ehh! õnneks oli minuga selles mõttes korras, et mingit sõralist ei leitud, vaid oli lihtsalt tsüst. see lasti tühjaks ja nüüd kõik ok. 2a. pärast uuesti kontrolli...
 
Riin 10. august 2011, kl 16.34
see on kull toesti tore!
 
sorts 18. august 2011, kl 21.38
küsimus naisele,kui süstid ja saad hormoonravi,siis last sa vist enam teha ei saa,see muutus on ju ikka
 
sorts 18. august 2011, kl 21.43
selles mõttes,et olen 37 a ja avastasin sealt kohast kus rind algab 4 päeva tagasi tüki või pigem soonekese,mis selline kõva ja sama kaenlaaugu lümfid ka hellad,pean veel 4 päeva ootama,siis güne vaatab aga ma tahan veel last saada . . .kui saaksin hormoonravi,siis ei saaks ju enam rasedaks jääda või kuidas?
 
naine 22. august 2011, kl 18.41
sortsile:
olen selles vanuses, et lapsi võiks veel saada aga ei mõtle nii kaugele. Minu esimene prioriteet on haigusest paranemine ja vahet pole, milliste vahenditega. Kui ka hormoonravi tagajärjel lapsi hiljem ei saa või lihtsalt ei tohi saada, siis pole midagi teha - saatus selline! Minu jaoks olulisim on see, et olen terve.
 
M 26. august 2011, kl 11.40
Kas tüki avastades olite ka kuidagi rohkem väsinud ja kurnatud?
 
naine 26. august 2011, kl 17.50
Ei olnud. Tervis on koguaeg olnud suurepärane. Sellepärast ongi see nii ohtlik - arstile võib jõuda alles siis, kui pole enam midagi teha.
Kurnatu tekkis alles pärast tüki avastamist ja seegi seoses stressiga, sest olin hirmul ja teadmatuses.
 
sorts 26. august 2011, kl 23.29
ka mina ei tunne end ei väsinu ega kurnatuna aga stressi märk on juba see,et juuksed võttis lahti,lausa hirm on pead pesta,et palju neid seekord veega alla lasen.Üllatas ka see,kui ootamatult ta tuli,laup õhtul teda kohe kindlasti ei olnud,pühap ei katsunud ja esmasp lõuna aeg oli järsku olemas,muidu ei saagi aru,et midagi teisiti oleks aga turvavöö on täpselt üle selle,kui roolis olen ja siis on küll väga halb tunne,terve tee jama,et seda vööd eemal hoida ja kui lukuga jope hõlm selle kohale satub on ka paha tunne.Hämmastab ka see,et mõnikord on ta päris suur,teine päev mitte ja siis,kui päevad hakkasid oli ta suisa päris pisike ja siis jälle sutsu suurem just kui sõltuks sellest,milline on koormus sellel päeval selle poolsel käel ja milline on hormoonide seis.Algul oli selle poolse kaena all ka lümfid suurenenud ja valusad aga päevade ajal kadus ka see ära.Esmasp,29 on mammograaf aga ma ei kujuta ette,kuidas nad seda mulle teevad,mul ju tükk rinna kohal,mitte rinnas
 
M 27. august 2011, kl 12.36
Ma ei hakka enne midagi oletama kui arstil käidus..eks siis paistab mis tükk see on. Ilmus küll väga äkki, ise loodan, et on ehk rinnanäärme ummistus. Foorumeid lugedes olen natuke just rahulikumaks jäänud..et kuna mul lümfid ei ole suurenenud ja peale kohutava väsimuse ei ole ka midagi, siis loodan parimat.
Edu ka Teile!
 
emma 27. august 2011, kl 17.06
eks see üks segane asi ole. ise ka kontrollin kogu aeg, no vahel lausa suur tükk, või sõlm, siis pole jälle midagi. saa siis aru, mis on. perearstile juhtusin siis, kui kõik oli ok, ga mingil ajal hkkas jälle rind pakitsema ja mida rohkem katsun, seda hullem olukord on.
 
naine 27. august 2011, kl 20.01
Emma, perearst ei tee siin midagi ära peale selle, et suunab teid edasi mammoloogi juurde. Ma usun, et kui palute talt saatekirja, siis ka saate selle. See on Teie enda rahu huvides, kui vaja midagi veel lisaks uurida, siis mammoloog otsustab. Aga saate nö. jala ukse vahele. See on laus uskumatu, millised on järjekorrad uuringutele pluss veel uuringute vastuste ootamine. Parem karta kui kahetseda.
 
läbi teinud selle 27. august 2011, kl 23.51
Minul oli rinnavähk 5 cm 11 aastat tagasi natuke enne mu 30 sünnipäeva. Rind eemaldati ja sain oma keemiaravi kätte. Aasta oli ikka täitsa hull olla, aga praegu olen terve ja elan täiel rinnal.
Sellest ajast meenub, et lugesin tohutult materjale ja uurisin ellujääjate käest mis nad tegid ja toibutasin oma enesetunnet nii kuidas sain- läksin õppima, tegin autojuhiload, lahutasin ja ostsin endale maja. Nüüd on sellest vaid kole arm, aga ma olen elus ja kõik on hästi.
 
sortsile 30. august 2011, kl 11.21
Mul oli samuti 5 aastat tagasi rinnavähhk, kasvaja eemaldati, sain kiiritust, ja hormoonravi. Samas lubati, et võin lastesaamise peale siiski mõelda. Hormoonravi määrati selleks, et mitte munasarju eemaldada hormoontundliku kasvaja korral. Nüüd minuga ammu kõik korras.
 
sorts 31. august 2011, kl 17.47
käidud,tehti mammo,ultra ja ka linna arst võttis erandkorras vastu ning võttis süstlaga vähirakke.Oli väga meeldiv käitumine,suhtlemine,rahustati maha ja vastused u 5-6 sept.Tundub,et piisab tablettidest või äärmisel juhul ainult selle tüki eemaldamisest,et ei midagi hullu,kuigi jah vastused ju alles tulevad.Olevat hea loomuline kasvaja.Pean olema tänulik nende kiiruse eest,sest avastamisest on ju möödas alles 2 nädalat.Öeldi isegi seda,et nende arvates ei takista see laste saamist.Oli dr Raudsepp,mees,kes pidavat Eestis harva vastu võtma.Loodan siiralt,et võin ravi või mida iganes jätkata linnas,mitte oma väikeses kodulinnas,turvatunne on seal kuidagi suurem,siin arstide juures kahjuks mitte
 
m 01. september 2011, kl 10.13
Käisin eile günekoloogi juures, kes siis samuti rinnad üle katsus (esimest korda 20a jooksul!) ja saatis kohe mammograafi. Küsis veel miks perearst mammoloogile suunas kui esmalt peaks mammograafi tegema...mina ka ei tea. Samas tundub, et rinnanäärme haigustest räägitakse palju aga kui endal midagi avastad, siis ei tea mida teha või kuhu minna ja igal pool registratuurides on tõrksad tädid, et kui te varem ei ole käinud kus ma peaks teile aja võtma:(
 
naine 01. september 2011, kl 20.20
Kahjuks on meditsiiniasutustes jah väga palju selliseid vasturääkivusi. Mind saatis perearst esmalt mammograafi. Kui järgmisena mammoloogi juurde jõudsin, siis selgus, et ei, ikka tema oleks pidanud esmalt uurima ja vaatama, kuhu saata...Õnneks sain aga tubli ja toimeka arsti juures jala nö ukse vahele ja asjad hakkasid liikuma.
Ise näen probleemi selles, et palju räägitakse sellest, et õigel ajal avastatud rinnavähk on ravitav. Praktikas aga võivad asjad venima jäädagi...aga halvaloomulise kasvaja korral on arvel iga nädal kui mitte päev.
 
m 02. september 2011, kl 13.13
Ja mis siis oleks õige kas mammoloog või mammograaf? Naistearst, kelle juures käisin, omab ka rinnanäärme haiguste alal haridust ja arvas, et mammograaf on õige. Samas jääb ikkagi mulje, et arstid jooksutavad sind, sest nii on neil võimalus haige pealt teenida...
 
naine 02. september 2011, kl 15.04
Mammoloog ja mammograaf on kaks erinevat asja:). Mammoloog on rinnanäärme arst ja mammograaf(ia) on uuring, mis näitab, kas rinnas on kahtlased muutused või mitte.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!