Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kaalus juurde
 
Heli 29. oktoober 2001, kl 12.24
Palun nõu, kuidas kaalus juurde võtta. Olen üks vähestest naistest, kes võib süüa kõike ja nii palju kui sisse mahub ning ikka jääda saledaks. Sõbrannad ohivad, et saaksid nemad ka sedasi süüa nagu mina. Aga minul on hoopis mure, sest nii kui mul on pingelisem eluetapp, siis kaal kaob kiiresti ja kaotatud kilosid tagasi saada on nii raske. Rinnad muutuvad väikeseks ja puusaluud tungivad esile. Minu 171 cm pikkuse juures 56 kg on ju ikkagi pisut vähe. Talvel hakkab mul kergesti külm ning hoolimata komplimentidest natuke ikka põen oma keha pärast. Ja kuna ma pean palju ja rammusat sööki sööma, siis ma olen enda jaoks üsna kulukas ka. Kõik dieedid on suunatud kaalus kaotamisele, tahaks aga ka midagi kosumiseks mõeldud dieeti.
 
helen 29. oktoober 2001, kl 13.30
õnnelik inimene.
söö magusat rohkem- kui ma saaksin endale seda lubada siis ilmselt ainult kooke ja grill-liha sööksingi!
söö rohkem!
 
karin 29. oktoober 2001, kl 17.37
Kaalun samapalju aga pikkust vaid 167, tahan alla võtta. Juurde võtmiseks söö rohkem valku ja pumpa lihaseid, ka seheiping (ei oska kirjutada)aitab, hea treener teab kindlasti, mida teha. Ära toiduga suvaliselt liialda, tean juhuseid, kus naise ainevahetus muutub ja kõhn inimene võtab järsult palju juurde ning maha võtmine sama raske, kui enne juurde võtmine. Söömisharjumust on raske järsult muuta. Parimat
 
Maagi 29. oktoober 2001, kl 18.56
Ka mina sooviks kaalus juurde võtta (165 pikk, kaalun praegu 55 kg). Aasta tagasi kaalusin 62 kg ning olin õnnelik. Tõsise haiguse, pikaajalise haiglas olemise ning ravi tõttu langes mu kehakaal 51 kg. Füüsiliselt ei tohi ma ennast enam koormata ning toituma pean tervislikult (grill-liha ja koogid ei tule kõne allagi). Kuna kehakaalu langus ei olnud organismile vabatahtlik, siis nüüdseks olen kosunud ca 54 - 55 kg. Pidevalt on jahe, eriti külm on jalalabadel ja kätel. Lisaks põen oma kondist keha. Täiesti ahastus tuleb peale, kuigi teiste arvates olen mõnusalt sale. Trenni poolest saaksin omale lubada vaid vesivõimlemist, kuid igasugune väiksemgi füüsiline koormus langetab jällegi vaevarikkalt kogutud kehakaalu. Viimase kaks kuud kaalus juurde tulnud ei ole. Tahaksin kaaluda ca 60 kg, sest praeguse kehakaalu juures tunnen end nõrgana ning kõhnana. Mida teha?
 
Alex 30. oktoober 2001, kl 00.02
hmm... ma olen 175 cm ja 54 kg... ei leia küll et liialt kõhn oleks...
 
Heli 30. oktoober 2001, kl 09.54
Palju süüa on küll kena soovitus ja seda ma ka teen aga tolku sellest pole. Ainevahetus on hea ning rasvakiht ei ladestu naha alla. Trenni teen, lihased paisuvad oivaliselt ja biitsepsid on paremad kui enamusel meestel. Aga ikkagi on roided naha all liigselt tunda. Võibolla ehk siis lisanduksid mõned kilod kui ma nädalate viisi ainult seapekki sööksin ja voodist ei tõuseks. Aga ei ole selles kindel, 10 aastat (peale puberteedi lõppu) on kaal püsinud kogu aeg vahemikus 55-58 kg. Talvel on kasulik olla priskem, suvel on lahjana hea. Tahaks nii väga talvekaalu jõuda aga ei õnnestu. Eh, andke veel nõu!
 
Maarja 30. oktoober 2001, kl 10.53
Tere!

On minulgi sama mure, et liiga lahja olen. Tuttavad kiidavad, et ilus sale jne (ma olen kasvult ka pisike), aga samas paljalt võib mul ribisid kokku lugeda (no tuttavad seda ju ei tea!) ja mulle see üldse ei meeldi. Tahan umbes 5-6 kg vähemalt juurde võtta, aga ei tea, kuidas. Mida küll süüa??? Ei saa ju ainult saiakesi näost sisse ajada, või ainult pekki (öäk!).

Oootan ka nõuandeid!
 
Ülle 30. oktoober 2001, kl 16.09
Süües lihas ei kasva, hoopis pekikiht. Soovitaksin koormust lihastele.
 
kristel 30. oktoober 2001, kl 18.20
aga ehk helistada kaalujälgijate infonumbril? sest kaalujälgimine ei ole ainult maha võtmine, vaid normaalkaalu saavutamine ja selles püsimine.
 
Reelika 30. oktoober 2001, kl 19.00
Soovitan pöörduda endokrinoloogi poole ja uuringud teha lasta.Sealt võib abi saada.Madalat kaalu põhjustab liiga kiire ainevahetus.Täpsema põhjuse selgitab arst välja.
Ma ise olen küll liiga aeglase ainevahetuse ja ülekaalu tõttu seda spetsialisti külastanud.Jõudu teile.
 
Helen 31. oktoober 2001, kl 09.43
aga kui palju seda ülekaalu peab olema, et arst välja ei naeraks.
kui ma näiteks olen 164 pikk ja kaalun 62kg. Kas ta võtab mind tõsiselt- ma tahaks 5 kg alla võtta hoopis.
kuidas nad seda ianevahetust mõjustavad- tablettidega?
 
Reelika 31. oktoober 2001, kl 14.25
Kui sul on probleem 5 kiloga,siis proovi ikka kaalujälgimist:-)
Minul oli 15 kg üle max normi ja seegi dieediga hoitud.Uuriti kilpnääret ja muud,andsin verd nagu doonor.Üldist ainevahetust kiirendavat tabletti ma küll ei tea,ravitakse ikka seda organit,mis puudulikult talitleb.
 
Helen 31. oktoober 2001, kl 15.42
seda ma arvasin ise ka, et mingit imerohtu pole-
ainult enda tugev iseloom.
Aitäh ikkagi
 
Heli 31. oktoober 2001, kl 16.41
Endokrinoloogi juurde kilpnäärmetalitlust uurima minna soovitati mullegi. Sinna on hirmpikad järjekorrad ja eks väike kartus ole ka, et äkki leiavadki midagi ning siis hoopis muutun paksuks. Seda ka justkui ei taha.
Trenn on hea mõte aga mul lööb lihas liiga üles ning siis näen välja nagu Inna Uit, ainult et silikooni- ja testosteroonivaba.
Seega siis ootan mõnuga jõule ja liigsöömist.
 
Mõmsik 09. november 2001, kl 10.48
Kas mina olen siis paks, kui pikkus on 155cm ja kaal 62 kg. Või pole asi hull?
 
naine 09. november 2001, kl 15.53
endokrinoloogi poole pole esialgu tõtata vaja inime ju kirjutab et peal ehaigust võttis alla
ja nüüd veidi kosunud

kuna ei tea täpsemalt mistõve tagajärjel see koltu kaalukaotus tuli ei julge suurt miskit siin seletama hakata

omalpoolt lisaks et umbes sama pikkuse (165) ja 56kg kaalu juures on mul samad sümpomid - pidevalt jahe ja käed jalad külmetavad - see on vereringe aegluse või puudulikkuse tulemus

kaalusin enne 65 ja nats peale - kaalukaotus ei tulnud äkki ega ka haiguse tagajärjel - ikka ise püüdsin
kuid tunne on sama - eelmine sügis ma küll ei mäleta et oleksin pidevat kurtnud külma üle - toakaaslased ka koguaeg nurisevad kui elektriradiaatori salamisi soojemaks keeran...
 
naine 09. november 2001, kl 15.55
ups - see viimane postitus oli Autor: Maagi'le tegelikult mõeldes kirja pandud
 
naine 09. november 2001, kl 15.58
Mõmsik kirjutas:
>
> Kas mina olen siis paks, kui pikkus on 155cm ja kaal 62 kg.
> Või pole asi hull?

kuidas sulle endale tundub? kui inimene end hästi tunneb ja endaga rahul on ei loe teiste arvamus midagi

minu kolleegid imestasid väga kui käisin kaalujälgijate punktivihikust koopiat tegemas ja hakkasin lõunaks tööle kaasa võtma ananassi ja porgandimahla ja ananassi jogurtit jne
et mis mu kaalul häda - pole ju millegi üle kurta - agaise ma tundsin et liig mis liig - riided mis paar aasat tagasi sobisid ei läinud juba mõnda aega selga ja no igatahes tsellliidist ei saa ju kah lahti kui ei vali sööki ega tee trenni
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!