Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Sõbranna nakatas neljandat korda...
 
yvette 16. detsember 2001, kl 02.51
mind linaluu ussidega! Ja ma ei tea,mida talle seekord öelda, et ta endal need välja raviks. Mul on ka kodus kaks last ja kardan neid nüüd omakorda nakatada nagu alati. Esimest korda avastasime me need endil umbes 9 kuud tagasi. Tema sõi kõrvitsaseemneid ja arvas, et sellest piisab. Mina tegin mitu tabletikuuri ja sõin küüslauku, pesin ja triikisin meeletult pesu. sain sellest õudusest lahti kuni korrani, mil saunas juhuslikult sama saunalina kasutasime. Küsisin siis temalt, et kas ta ei ole jõudnud neid välja ravida ja sain vastuseks, et tema ei vaata oma s....... iga päev ja et tema ei tea! Ravisin end taaskord ja järgmine kord,kui unustasin käsi pesta,olles katsunud ilmselt sama wc poti nuppu,sain ma need jälle. Vaikisin maha. Aga nüüd oli jälle ilmselgelt tunda, et mina saan ussid,kui tema on paar päeva kestnud külastuselt lahkunud! Olen väsinud, see kõik on minu jaoks kohutav tabu ja tähendab minu jaoks niigi laste kõrvalt unetuid öid, sest vaja pidevalt end pesemas käia. Oh kas keegi oskaks nõu anda, et aidata iseennast ja ka teda, sest tegelikult on ikkagi ta mu vennanaine ja meie sõprus kestnud hea kümme aastat!
 
mees2 16. detsember 2001, kl 09.52
Hirmul on suured silmad! Kas üldse ongi ussides asi? Ja kui ongi....kus hundist räägid sinna ta tuleb! Pööra tähelepanu ussidelt oma elukorraldusele
 
F-M 16. detsember 2001, kl 12.24
asi ei pruugi olla ainult s6brannas.Sul on ju lapsed (k2ivad nad koolis v6i lasteaias v6i roomavad nad niisama ringi-vahet pole...)2kki n2rid sa kyysi...:)
 
emily 16. detsember 2001, kl 12.59
Mis asjad need linaluuussid on, kuidas aru saada, kui on?
 
tera 16. detsember 2001, kl 14.13
krt ega need ussid nii kergelt ka ei tule. Või peab su sõbranna ikka tõeliselt räpane olema ja käed kogu aeg sitased olema. Äkki on nii, et mõnel su lapsel on?
 
skeptiline 16. detsember 2001, kl 14.35
WC-s käies peaks ikka alati käsi pesema, võisid ju seda WC nuppu ka mõnes teises kohas katsuda ja käed pesemata jätta?
Kuid kõrvitsaseemnetega ussidest lahti küll ei saa, siin on sul õigus ja põhjust kahtlustamiseks.
 
Sirts 16. detsember 2001, kl 18.05
Paha mure küll, aga seda häda ei tasuks häbeneda. Minge mõlemad (sõbranna ka) perearsti juurde ja laske nn ussitabletid välja kirjutada. Ühed on sellised, mida tuleb võtta kokku ainult 2 tükki. Esimene tablett võetakse sisse kohe ja teine nädala või mõne pärast, siis kui tapmata jäänud ussidest võiks uusi arenema hakata. Ongi kõik. Täiskasvanu orgnism kannatab sellise ravi ka profülaktikana välja. Laste jaoks pole need tabletid nii ohutud ja lihtsalt profülaktika pärast anda ei tasu. Ikka vaid siis, kui oled veendunud, et ussid olemas on. Võiksid lasta laste analüüsid teha, siis peaks selge soti ja hingerahu saama.
Teiseks: kui Sa oled nii kindel, et nakkusallikas on just sõbranna ja Sa pole kindel, et ta raviga koos ka puhtust suudab pidada, siis on Sul küll vaid kaks võimalust. Kas nõuad, et ta Su õpetussõnu järgiks või siis ütled sellisest sõprusest lahti. Mina igatahes teeksin kõik endast oleneva, et sellise "sõbrannaga" koos sauna mitte minna ja ammugi mitte teda endale mitmeks päevaks koju külla kutsuda. Kui ta juba nii väiksest asjast jagu ei saa, siis on Sul lootust edaspidi märksa hullemaid asju talt saada (alates jalaseenest ja tripperist ning lõpetades aidsiga).
Siiski kipun ka kahtlustama, et ussid liiguvad pigem lastega koos, kui nad näiteks lasteaias käivad või väljas käivate koduloomadega mängivad. Kui minu laps lasteaias käis, õnnestus tal vähemalt kolm korda sealt ussid saada, seepärast arvan veidi sellest teadvat.
 
Feliks 17. detsember 2001, kl 17.23
Soovitan vana aga kindlat retsepti - töötab nii inimestel kui loomadel - küüslauk. Pruukida võib nii sisse süües kui ka pärakusse torgates.
 
vibu 17. detsember 2001, kl 22.25
...kodumaised õunad...
...need on samuti üks ohuallikas.
eriti sellised, mida on kasvatatud ilma keemiata, kasutades looduslikku...väetist.Ussimunad talvituvad õuntes vist.
Kurb, aga tõsi! Meie peres on nad alati olnud peale vanaemalt saadud õunte söömist. Samas ei taha ka mingit sissetoodud puuvilja- nii me siis neid peseme hoolega.....
Aga et neist lahti ei saa!!!!
Puhtus, puhtus ja veel kord puhtus!
 
mari 18. detsember 2001, kl 01.37
issand jumal, et ka täiskasvanud inimesed aru ei saa! sul peab ikka kassikannatus olema, kui sellised probleemid majas on, ja nagu aru saan, pidevalt!tuleb vist ikkagi süda kõvaks teha ja üks tõsine jutt maha rääkida, sest ta võiks ka sinu peret mõista- ei saa ju koguaeg enda ravimisega tegelda!kuidas võib inimene nii hoolimatu olla teiste suhtes, eriti veel sugulastega!
 
juu 18. detsember 2001, kl 13.23
Muide, minu teada saab nakkuse ainult suu kaudu, st pesemata kätest. Munad satuvad suhu, läbivad seedeelundkonna. See tähendab, et pärast tualetis käimist peale sõbrannat, nagu sa ise ütled, oled sa pärast käed pesemata jätnud ja siis midagi nendega suhu pistnud. Ja kõige kindlam viis taas ja taas nakatuda on lihtne - öösel, kui ussid välja tulevad, et päraku piirkonda ja lahklihale muneda, tekitavad nad sügelemist, inimene läbi une võib sügada, nii et ei ärkagi. Käte pealt suhu sattumine on järgmisena ka lihtne, kui paljud siis ikka ärgates kohe tormavad käsi seebi ja harjaga puhtaks nühkima. Tabletiravi peaks küll tõhus olema.
 
tips 03. jaanuar 2002, kl 12.08
Mul oli ka mingi aeg probleem nendega, tegin siis iga päev küüslauguveega klistiiri ja võtsin ka tabletti, kuni lahti sain. Siis aga hakkas trall alles pihta. Nädal olin ilma, siis tulid jälle, ravisin jälle (kusjuures tabletid ka enam ei aidanud ja ega neid palju võtta ju ei tohigi).Ravisin välja ja tulid mingi aja pärast jälle ja nii päris mitu korda. Kõige huvitavam, et mitte kellelegi külge ei hakanud, isegi mehele mitte. Ei saa siiani aru kust nad tulid ja kuidas teistele ei tulnud. Siis ükskord peale järjekordset ravi, sai asi korda ja nüüd pole juba väga kaua õnneks midagi. Huvitav on seegi, et panin tähele, kui oli tekkinud mingi suur probleem, kohe ussid platsis. Ja see ei ole mingi minu luul, mu ema pani ka seda tähele. Müstika?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!