Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas hakkab külge?
 
Mari 03. aprill 2003, kl 09.59
Kui mul on tupeseen, kas see kondoomita vahekorras olles ka mehele külge hakkab?
 
abigeil 03. aprill 2003, kl 10.07
Tõenäoliselt. Hiljem ravitakse mõlemat partnerit. Kui mees jääb ravita, nakatab ta sind uuesti.
 
see küsimus 03. aprill 2003, kl 10.24
vajaks spetsialisti kommentaari. ka mina võin öelda: tõenäoliselt ei hakka, sest seened on meie soolestiku mikrofloora loomulik osa. mingil põhjusel läheb tasakaal paigast ära (kemiseeritud toit, kaitsevahendid, immuunsüsteemi nõrkus jne) ja seened hakkavad vohama. miks peaks ta siis nakkama kui ta niigi olemas on, vaikselt? see on minu teaduslikult põhjendamata teooria, ma pole spetsialist aga ootaks sellist kommentaari küll....
 
looduseuurija 03. aprill 2003, kl 10.33
elik siis võib hakata, kui ka partneril on soodustavad asjaolud, nt. immuunsüsteemi nõrkus. ühest korrast ehk ei hakka?
 
n. 03. aprill 2003, kl 10.40
Mehel pole tuppegi,kuhu ta hakkab,tupeseen ei ole nakkav.
 
... 03. aprill 2003, kl 10.54
Mehel hakkab peenis sügelema ja punetama.
 
looduseuurijale 03. aprill 2003, kl 11.25
ikkagi arvan et ei nakka, vaid ise vohab kui tahab. kui käite arstil, annab tohter ikka ju naistele küünlaid, meestele mitte. ma ei tea kuis seen meestel avaldub ja millega siis tohterdatakse:)
 
elle 03. aprill 2003, kl 11.29
Nakkab küll mehel hakkab peenis punetama ja võib isegi kipitama hakata.Ravima peab nii meest kui naist.
 
ikke 03. aprill 2003, kl 12.49
Normaalse immuunsüsteemiga mehele ei ole tupe seenhaigus ohtlik ega nakkav. Nõrgenenud immuunsüsteemi korral, näiteks peale keemia- , kiiritus- ja hormoonravi, suhkruhaiguse ja AIDS-i korral, on oht nakatuda meeste suguelundite seenhaigusesse suur. AIDS-i põdejatest esineb igal 10 patsiendil generaliseerunud seenhaigus, mis sageli saab ka surma põhjuseks.

Pärmiseene nakkust soodustab ka liiga kitsas eesnahk, mille tõttu kannatab peenise hügieen ja juba eesnaha alusele bakteriaalsele infektsioonile lisandub seennakkus. Diabeetikutel esineb sageli glükoosi uriinis, mis põhjustab puuduliku hügieeni korral suguti kroonilisi põletikke ja eesnaha kitsenemist, samuti on suhkur uriinis heaks söötmeks pärmiseentele.

Ümberlõikamata mehel esineb seenhaiguse korral peenise naha turset ja punetust, pindmisi haavandeid, mädaville ja peenise pea valkjaid naaste. Infektsioon võib levida ka munandikotile, kubeme piirkonda või kusitisse. Sarnaste kaebuste korral tuleb pöörduda uroloogi või naha ja suguhaiguste arsti poole
 
H. 03. aprill 2003, kl 12.54
hakkab küll mehele ka külge. Ise ravinud nii ennast kui partnerid(temale anti kreem). Mehel tekivad punased täpid peenise otsa ja võivad sügeleda.
Ja nakkab siis kui im.süsteem on hetkel nõrk, mitte koguaeg.
 
liina23 03. aprill 2003, kl 13.29
seenhaigus hakkab mehele ka külge. kusjuures tavaliselt on mehed nakkusekandjad, kuid ei haigestu. kõik see jutt on kirjas ka ravimil, mis naistele määratakse seene raviks. ise endal lõi seen välja. ravisin. nädala pärast oli tagasi. ravisin jälle. jälle lõi tagasi. siis hakkasin ise materjale otsima ja erinevate arstidega konsulteerima. selle peale siis öeldi, et nojah, ravige siis meest ka. et ju ta siis nakatab tagasi. nii kui mees sai ravitud (kusjuures tema ise ei pidanud arstile minema, küünaldega kaasas oli kreem , mida mees sai kasutada) , kadusid probleemid. nüüd on juba üle aasta möödas. vahepeal kõik korras oli. nüüd aga vaevlen jälle piinades.... igaljuhul rääkigu mida inimesed tahavad , fakt on see , et meest tuleb ka ravida.
 
arvaja 03. aprill 2003, kl 14.48
Meie pole küll kunagi end mehega mõlemad ravima pidanud.Arst ütles,et see naiste loomulik asi ja mees ravi ei vaja.Seega alati ainult mulle küünlaid välja kirjutatud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!