Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
on see tõsi?
 
Mees29 02. aprill 2003, kl 12.28
Mul naine luges kusagilt, et kui inimesel käib aegajalt ohatis huulel, siis enam ei tohi üldse suuseksi teha. No ma saan aru, et kui konkreetselt vill on, siis ei hakka jamama, aga kas siis ka ei tohi kui mingeid nähte pole??? me nimelt oleme seda koguaeg vastastikku harrastanud ja nüüd pandi lihtsalt veto peale. Ei tea nüüd, kas naisuke ajab jamajuttu või on tõesti asi nii hull???
 
hihi 02. aprill 2003, kl 12.49
ainult siis kandub ohatis edasi, kui vill on.
 
Naine29 02. aprill 2003, kl 12.59
jah, kandub küll edasi ja Teie harrastusi arvestades võid kolm korda arvata, kuhu nimelt kandub.
 
mai 02. aprill 2003, kl 13.18
loll jutt. ohatis kandub edasi ainult aktiivses perioodis. kui ohatist parajasti huule peal ei ole siis ta küll suguelunditele ei kandu. ma olen ise ka ohatisekandja ja kui ohatist pole olen eluaeg oraalseksi teinud :)
 
Reet 02. aprill 2003, kl 13.43
Ohatis võib kanduda edasi ka siis, kui ei ole aktiivses faasis. On ka võimalik (isegi üsna tõenäoline), et ongi juba edasi kandunud, lihtsalt ei ole veel välja löönud.
 
püha müristus 02. aprill 2003, kl 14.00
issand jumal!
 
Hoiatus 02. aprill 2003, kl 14.16
Ohatise (herpesviiruse) korral on risk alati olemas ükskõik kas ta on aktiivne või mitte (lugege varasemaid lugusid ,kus on väidetud ,et ohatist märgati alles hommikul,aga haigusnähud on pärast genitaalpiirkonnas olemas). Kui see edasi kandub intiimpiirkonda, siis võite seda päeva või ööd kahetseda elu lõpuni,nii et isegi sex või jääda ainult mälestuste kanda. Ja vaegused mida herpes võib tekitada on piinavad ja arstid ei saa aidata, sest praegu ei ole ravimit, mis herpese välja raviks ja ravimid ei pruugi aidata ka vaeguste leevendamisel.
Tasub mõelda, kui teatakse endal herpes viiruse olemasolu, kas tasub ikka seada oma partner ohtu.
On öeldud ,et isegi vihavaenlasele ei soovita herpest genitaalidele.

Kes arvab,et see on loll jutt,siis see inimene on VASTUSTUNDETU ja ainult oma arust tark ega ei hooli üldse oma partnerist ja tema tervisest.
 
Enne mõtle kui suu paotad 02. aprill 2003, kl 14.51
Mai taolise inimese võiks kohtu alla anda ja süüdistada teda teadlikult suguhaiguse levitamises.Kriminaalkoodeks !
 
Reet 02. aprill 2003, kl 14.59
Nonsens, Mai ei ole ju teadlik levitaja.
 
To Reet 02. aprill 2003, kl 15.07
Seda Mai teab ,et tal ohatis.Aga ülejäänu võib tõesti olla üks suur küsimärk.
 
TIIU 02. aprill 2003, kl 15.34
lollid siin kõik peast või? või tõesti harrastate vaid misjonäri pimedas teki all?
kui kõik inimesed, kel kunagi huuleherpes olnud peaksid oraalseksist loobuma, siis nomaitea, absurdsuse tipp. kas peaks ülejäänd elu harrastama oma mehega oraali läbi kilekoti või?
 
mai 02. aprill 2003, kl 16.24
isver susver :) no pange siis jah kile vahele kui soovite. ma küll oraalseksist loobuda ei kavatse, sorry! :)))
 
Reet 02. aprill 2003, kl 16.35
Nüüd võib rääkida Mai puhul juba teadlikust levitamisest.
 
mai 02. aprill 2003, kl 17.48
When Is Herpes Most Likely To Be Spread?
Herpes is most easily spread when a sore is present, but, it is also often spread at other times too. Some people notice itching, tingling or other sensations before they see anything on their skin. These are called "Prodromal Symptoms" and they warn that virus may be present on the skin. Herpes is most likely to be spread from the time these first symptoms are noticed until the area is completely healed and the skin looks normal again. Sexual contact (oral, vaginal, or anal) is very risky during this time.

Can Herpes Be Transmitted Without Symptoms?
Yes! Sometimes those who know they are infected spread the virus between outbreaks, when no signs or symptoms are present. This is called "Asymptomatic Transmission."
Research also shows that herpes simplex infections are often spread by people who don't know they are infected. These people may have symptoms so mild they don't notice them at all or else don't recognize them as herpes.

Many genital herpes infections are spread from persons who are asymptomatic "Shedders" of the virus.

For those who recognize their symptoms, asymptomatic transmission appears to be far less likely than spreading the virus when lesions are present. Many couples have had sexual relations for years without transmitting herpes. Some simply avoid having sexual contact when signs or symptoms are present. Others use condoms or other protection between outbreaks to help protect against asymptomatic shedding.
 
mai 02. aprill 2003, kl 17.59
itching ja tingling - mul on herpes olnud väiksest peale ja need alguse sümptomid ma tunnen kohe ära! pealegi käib mul herpes ainult ühes kohas - nii et ma tean ka valvel olla kui midagi vähegi muutub selles kohas.

ja pealegi on siin öeldud, et need kellel käivad sümptomid ja haigushood - nendel on vähetõenäoline et nad viirust levitavad mitteaktiivses faasis.

ei tasu üle ka pingutada nende asjadega, nii hull see ka ei ole. eluks ajaks oraalseksist loobuda oleks küll kole? :((
 
mai 02. aprill 2003, kl 18.00
Herpes simplex virus (HSV) most often shows up as small blisters or sores on either the face or mouth (cold sores or fever blisters) or the genitals.
HSV can be passed on when one person has virus present on the skin or mucosa and another person makes direct skin-to-skin contact with live virus.
Virus is likely to be present on the skin from the first sign of prodrome (tingling or itching where the outbreak usually occurs), until the sores have completely healed and new skin is present.
There are likely to be certain periods of time (possibly only a few days out of the year) when active virus might be on the skin, even though there are no obvious signs or symptoms.
Always using latex condoms may possibly reduce the risk of transmitting the virus at these times.
Herpes is very frequently transmitted by infected persons who don't know they are infected. Since they have not been diagnosed, they are unaware that they may be contagious from time to time.
Once diagnosed, a person generally is able to take the simple precautions necessary to protect partners - avoiding contact during prodrome or an outbreak and practising safer sex when no symptoms are present.
 
mai 02. aprill 2003, kl 18.11
The Type 1 virus causes cold sores. Most people get Type 1 infections during infancy or childhood. They usually catch it from close contact with family members or friends who carry the virus.

The Type 2 virus causes genital sores. Most people get Type 2 infections following sexual contact with an infected person

Herpes Simplex Type 1
Often referred to as fever blisters or cold sores, HSV Type 1 infections are tiny, clear, fluid-filled blisters that most often occur on the face. Less frequently, Type 1 infections occur in the genital area. Type 1 may also develop in wounds on the skin.
 
Teadmiseks 03. aprill 2003, kl 09.24
Ei ole mõtet oma pead inglise keelega vaevata.
Allpool artikkel naistelehest.

Kas huuleherpes võib põhjustada suguhaigust?

Kindlasti. Sügelev haavand huulel, mida ei peida ükski jumestuskreem, on põhjustatud herpes simplex viirusest. Ülahuulel see lihtsalt kiheleb, aga häbememokal või peenisel asi sellega ei piirdu. Herpes simplexi mutatsioon, tüüp 2 viirus võib põhjustada nii meeste kui naiste suguelundite põletikku.

See algab nii: ühel päeval ilmub häbememokkadele tupe lähedale väike vill või paar. Algul paneb see imestama, aga järgmisel päeval villid avanevad ja nendest arenevad välja tõeliselt valusad haavandid. Naistel võib urineerimine muutuda keeruliseks ja valusaks. Meestel võib haavandite hõõrumine vastu aluspesu põhjustada vaevusi. Haavad ei kao tavaliselt mitu nädalat.

Mida suguelundite herpese saanud inimene tegema peaks?

Esiteks tuleks minna arsti juurde. Ravi on tavaliselt lihtne ja sümptomid kaovad palju kiiremini kui ilma ravita. Valu kaob ja ajapikku kaovad ka haavad, aga asi sellega ei piirdu.

Varem või hiljem ilmuvad valusad villid taas. Järgmine rünnak ei ole tavaliselt nii ränk kui esimene ning esimeste haavandite ravis kasutatud ravimist on tavaliselt abi. Kui villid kaovad, võib olla kindel ühes asjas: nad tulevad tagasi. Siis tuleb ravimit manustada ja oodata, et sümptomid kaoksid, Tänapäeval ei osata genitaalide herpest välja ravida. Iga inimene on erinev, aga allpool on rida asjadest, mis võivad kutsuda esile uue genitaalherpese hoo:

1. füüsiline ja psüühiline stress
2. kurnatus
3. muud viirusnakkused
4. marihuaana ja kanep
5. intensiivne suguühe, mille käigus suguelundid venivad
6. menstruatsioon
7. ultraviolettvalgus
8. rasedus
9. elundite kaitsemehhanismide talitlushäired.

Mida herpes simplexiga ette annab võtta?

Kõige mõistlikum on nakatumist vältida. Mõned ennetusmeetmed on iseenesest mõistetavad.

Ärge lubage kedagi, kellel on huulel haavand, suuga oma genitaalide ligi.
Seda on lihtsam öelda kui teha, sest haav ei pruugi olla huule peal näha, ka muud sümptomid võivad puududa, aga sellele vaatamata on limaskestal viirused, mis vaid ootavad, et saaksid nakatada inimese kõige hellemad organid.

Kasutage alati kondoomi.
See kaitseb tuppe või peenist viiruse levimise eest. Kahjuks ei kaitse kondoom alati herpes simplexi eest, kuna viirus võib peituda ka suguelundeid ümbritsevatel aladel, mida kondoom ei kaitse.

Valige seksuaalpartnereid hoolega.
Tänapäeval on mõistlik järele kontrollida, ega uuel sekspartneril pole suguelundite haavandeid ega punne. See võib kõlada väga kliiniliselt, aga seksuaalhaiguste tormilise arengu ajastul igati mõistlik. Inspektsiooni võib viia läbi ju ka väga diskreetselt. Selleks ei ole tingimata vaja taskulambiga voodisse minna. Igal juhul on mõistlik olla ettevaatlik, kuna herpes ei paranda kellegi seksielu.

Asjast tasub rääkida avameelselt ja otsekoheselt.
Vajadusel võib olla väga diskreetne ning alustada vestlust näiteks nii: "Lugesin ühel päeval lehte ja seal öeldi, et igal viiendal inimesel on herpes…" Kui uus sõber heidab kiirpilgu suguelunditele, võib see viidata sellele, et ka temal on probleem.

Küsimuste esitamine ei lahenda probleemi.
Isegi kui vastus on aus, ei pruugi see olla tõsi, kuna 75 protsenti herpesnakkuse saanud inimestest ei tea, et on nakatunud. Pealegi on herpes simplex väga levinud nakkus ja muutub järjest levinumaks.



Parim lahendus oleks leida seksipartner, keda te tunnete nii hästi, et võite olla kindel, et ta on vaba kõigist suguhaigustest. Tasub ka kontrollida, et partner oleks truu. Selliste inimeste arv aga väheneb kahjuks pidevalt.

Refereering raamatust "Kaikki mitä olet aina halunut tietää seksistä", autor David Reuben.


Naisteleht
 
mai 03. aprill 2003, kl 15.21
jep, sorry ma eesti keeles ei leidnud :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!