Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
ODRAIVA !
 
mures naine 13. oktoober 2010, kl 22.06
Tere!

Mul täna hommikul hakkas silm valutama.Päeva lõpuks küsisin emalt , mis see olla võiks ja ta vastas et see on odraiva.Mul prg see selline punane punn, silma all nurgas :S . Mul vajaveel igapäev koolis käia ja ma ei tea kuidas seda ravida :( .Tahtsingi küsida et need kellel see olnud et kui suureks see võib minna ja kuidas ma saaksin seda ravida ? kas on üldse selline võimalus et see lihtsalt nüüd kaob ära ? :)
PALUN AIDAKE!

Ette tänades , K
 
Valdur 13. oktoober 2010, kl 22.49
vanarahva tarkus: hõõru kasvavat odraiva ettevaatlikult kuldesemega, ntx kuldsõrmusega vms ja ta tõmbab tagasi. olen seda ise mitu korda kasutanud ja kogenud.
 
sille 14. oktoober 2010, kl 09.26
Jah ,kuldesemega hõõrumine aitab ja kui hakkab korduma,siis on kindlaks abiks nõgesetee joomine,sellega kaob ära
 
huu 14. oktoober 2010, kl 10.07
Hõõrumise asemel küsi apteekrilt, on salve, mis protsessi kiirendavad ja kergendavad.
 
miira 14. oktoober 2010, kl 10.59
Väga hästi aitab salv oftan, küsi apteegist. Kui saad õige ravi ruttu peale, saabub leevendus paari päevaga
 
kamme 14. oktoober 2010, kl 18.47
Kuldsõrmusega höörumine ajab odtaiva ära kuid siin on üks aga.Nimelt peab kasutama kõrge kullasisaldusega sõrmust mitte 375 prooviga.
 
Tee 14. oktoober 2010, kl 19.09
kõige tavalisemast söögisoodast silmale külm kompress - nii umbes tunniks ajaks. Söögisooda on üks PARIMATEST põletiku vähendajatest.
 
miks mitte 15. oktoober 2010, kl 13.02
kasutada Aloe vera geeli,aitab kindlalt.
 
kookos 16. oktoober 2010, kl 00.33
ajan ka kuldsõrmusega seda minema, töötab kiirelt. Kunagi kasutasin neid salve apteekidest aga need on ikka julmalt kallid ja teevad silmaümbruse ebameeldivalt rasvaseks nii et ei saa ka meiki kanda.
 
mari 16. oktoober 2010, kl 09.01
Odraiva on pisarakanali põletik. Kas kullaga ravijad ajavad seda miskitpidi pisarakanalisse või? Kõlab nagu gestaapo...
 
nii 16. oktoober 2010, kl 09.36
Ei ole pisarakanali põletik.
Odraiva on lauservas paiknevate rasunäärmete äge põletik.

Sõrmuse materjal pole oluline, oluline on massaaz. Alguses, kui ainult punetav võib teha ka sooja komressi, kui mäda juba paisab sooja anda enam ei või. Ise mäda välja pigistada ei või. Võib silmaarstile ka näidata, st lähed erakorralisele vastuvõtule, mitte ei oota tavajärjekorras mis võib kesta kuid.
 
hmm 16. oktoober 2010, kl 16.05
Kuldsõrmus aitab alati mul, paari tunniga läinud :)
 
vanamutt 16. oktoober 2010, kl 21.32
kuldsõrmus . Kuula ometi, mis vanemad ja targemad räägivad. Vanasti polnud mingeid udupeeni ravimeid ja keegi ei hakanudki mingi tühiśe odraiva pärast arsti ega apteekrit tüütama
 
9x 16. oktoober 2010, kl 21.47
Viiekümnendates - aga 9 risti vbanaema (kõpge protsendiga) sõrmusefs!
 
kogenud 16. oktoober 2010, kl 21.55
Esmaabiks ja kiirabiks on tõesti parim kuldsõrmusega hõõrumine, kuid see aitab AINULT siis, kui enne jaole saad, kui juba punane punn platsis on.
Lapsena tuli mul ükskord mõlemasse silma korraga kuskil 3-4 odraiva, st kokku 6-8, silmad olid absolkuutselt kinni paistetanud.
ja seda 2 korda järjest ühe kuuse vahega....valu oli nii meeletu, et mõtlesin, et suren.
Õnneks oli siis veel vene aeg ja arst määras mulle kohe omaveresüstid ja peale seda....ptüi, ptüi, ptüi, pole neid enam olnud.
ps. kui praegu minna arstilt omaveresüste tahtma, siis öeldi mulle, et kas aadrilaskmist ei taha või. Ometi aitab omaveresüst saja häda, k.a ka akne vastu.
 
Abi 16. oktoober 2010, kl 22.42
Ettevaatlikult määrida briljantrohelisega. Kuivab ära ja jälle uuesti määrida. Kõrva puhastamiseks mõeldud pulgaga on hea toimeteda.
Liigne vedelik vati osalt emaldada, et ei valguks silma. Silma ei tohi sattuda. Brilj.roheline eemaldub hiljem kergesti kreemiga. Näiteks mina eemaldasin Helosaniga.

Õpetas mulle hea inimene, kes nägi, kuidas olin vaevas. Möödunud umbes 30 aastat, ei ole kordunud enam.

NB !!!!! - ettevaatlikult - ei tohi silma sattuda . Toimin kiiresti ja jääte kindlasti rahule.
 
SOS 17. oktoober 2010, kl 18.08
no PALUN ärge hakake biriljantrohelisega silma määrima!!!
 
to SOS 17. oktoober 2010, kl 18.49
SOS - ära nyyd nii rumal ka ole.
Ei määrita silma, vaid silmalaug määritakse selle koha juurest.
Mina sain nii aru.
Inimene just ju hoiatab , et ei satuks silma limaskestale.
 
Liisu 18. oktoober 2010, kl 10.40
Sa võiksid algul alati otsingut kasutada, sellest siin hirmpalju juttu olnud. Üldiselt on imeravimiks ka muste tee kotike silma peale. Tee sisaldab tanniini, mis on tugeva põletikuvastase toimega. Olen alati soovitanud ka lõnga ümber näppude, mis toimib kui ime, ei viitsi pikemalt kirjutada, pane otsingusse kui huvitab.

P.S. Kuldsõrmus pole mul kunagi aidanud.
 
oder 21. november 2010, kl 15.12
Mida teha , kui odraiva pole mitte all silma nurgas , vaid ülalau seespool ?
 
odrale 22. november 2010, kl 02.56
Lähed silmaarstile ja nõuad erakorralist vastuvõttu. Muidugi leevenduseks ei tee paha jahutatud kummelitee kompress.
 
Karla 26. november 2010, kl 03.31
Kuldsõrmust tuleb hõõruda vastu villast ja kuumana silmalaule asetada. Aga muidu see omavere süstimine tapab selle haiguse igaveseks. Mul oli 20a tagasi iga paari kuu tagant odraiva ja lõpuks peale vere süstimist käeveenist prse pole 20a odraiva olnud.
 
RaviAnts 07. juuli 2011, kl 10.26
Tere! Ma tean,et see teema on juba päris vana ka aga kui teil kuld sõrmust pole võtta siis aitavad ka juurdega hõõruda mina olen alati nii ravinud ennast juba 40 aastat ja on aidanud alati.



Tänan!
 
RaviAnts 07. juuli 2011, kl 10.26
Vabandust Juustega*
 
Kuldsõrmust ei ole hetkel 10. juuli 2011, kl 01.35
Aitäh Sulle, RaviAnts!
 
leeni 10. juuli 2011, kl 11.15
koerasabaga silma silitada.
 
ka mures 22. juuli 2011, kl 07.19
Kui kaua seda kuldsõrmusega hõõruda tuleks, mul nagu imetilluke täpp ülemise lau äärel, silmanurga lähedal ja jube valus....ja ka täiesti nõutu, miks tuli jne ja veel reisile minek ka ees järgmi nädal:S
 
ei no 22. juuli 2011, kl 11.35
Lõpetage ära oma kuldsõrmusega jant, 15. sajandi pimedas keskajas elate vist, keskkööl koos surnud musta kassiga ei taha veel ristteele nõiduma minna või?
Söögisoodat ja briljantrohelist MITTE kasutada!!!
Kodustest vahenditest aitab külma kummelitee/ kange musta tee (must tee võib silmaümbruse kollaseks värvida) kompressid.
Muus osas aitab apteeker või siis silmaarst, kui õnnestub tema vastuvõtule nii kiiresti saada. Odraiva on ripsme karvanääpsu põletik, paraneb umbes 1 nädala jooksul, ripsmekarv kukub välja ja odraiva avaneb.
Mõnda eelpool pakutud nõuannet järgides võib silmast päris ilma jääda.
 
minu ema õpetas 23. juuli 2011, kl 22.56
kui on näha punetust silmalaul st odraiva algus, siis tikuga natuke odekolonni peale.Kui samasugune punetav koht kulmul, siis äädikaga määrida.Küüneäärest valulik, susata paar korda hästi kuuma vette.Kui jalanukk punetab, siis aitab jood.Viimane on efektiivne ka sügelise kahtluse korral. Niisugused lihtsad tarkused, mis ka aidanud.
 
mutt 25. juuli 2011, kl 15.56
pole vaja hakata rahvatarkust maha tegema, saadi muistsel aa`l abi, saab ka nüüd. inimesed ikka lihast ja verest nagu vanastigi. aga eks tänapäeval on moes ravimifirmasid nuumata. mine aga apteeki, määritakse sulle mõni hirmkallis salv pähe, mida ehk ühe-kaks korda kasutad.
kuldsõrmus toimib vägagi, aga jah, kohe siis, kui sügelust ja valutunnet märkad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!