Tervisemure
Palun soovitusi - Gastriit.
 
Täitsa läbi kohe 29. november 2010, kl 15.10
Ehk võtate vaevaks mu pikk kirjutis läbi lugeda :)) Palun öelge või julgustage mind, kas kroonilisest ülehappesusega gastriidist on üldse võimalik lahti saada. Mul praegu vist äge periood, aga kas on lootust kunagi ka paremale enesetundele. Peale pikka muud nn. ravi, mida arst soovitas ja mis nagu posit. ei mõjunud v. tegin ise midagi valesti, otsustasin läbi viia rangema dieedi, kuigi ma ise ka tegelikult täpselt ei tea milline mu toidutabel sel juhul sisaldama peaks. See sõna krooniline hirmutab mind ausalt öeldes väga.

Ma toitun momendil (neljas päev) vaid veepeal keedetud vedelatest pudrudest (kaerahelbed, tatrahelbed, iisihelbed) KOHUTAV! :((,
keedan ka veega aed- ja juurvilju, VEEL JUBEDAM! :(( Kõht kogu aeg hele.

Pisikese soolatera lisan sinna, aga ime-ime vähe. No ega pole maitset tundagi. Täna 4. päeval ei suutnud seda maitsetut löga enam süüa. Panin pudrule pisikese tl. täie mett hulka.
Proovisin lõunasöögi (tatralöga) juurde imenatuke valget kala juurde panna, aga kohe andis maos tugevamini ja valulikkusega tunda ning ka tükitunne kurgus. Või oli see tingitud kõrvalejoodud soojast veest ja väikesest meelusikatäiest sinna hulka, KOHUTAV!

Tegelikult olen selle küüsis vaevelnud juba oma 3kuud.
No muidugi on perearstilt välja kirjutatud ka maohappesuse blokeerija või vähendaja, kuidas seda ka ei nimetata - omeprasool.
2 kuud sai seda ennegi võetud, ega olukord eriti ei paranenud. Nüüd siis alustasin uuesti 30päevase kuuriga.
Süüa pidavat ma tohtima kõike peale teravate ja hapude, no ja juua ei tohi kohvi ning musta teed. Nii ma siis ka tegin, aga siiski..., olukord ei paranenud. Ja nüüd siis mõte rangemale dieedile minna, kuigi see on mind nõne päevaga üsna nõrgaks teinud.

Eks ma muidugi tarvitan hoolega ka ravimteid: kummel, raudrohi (aga seda lugesin, et sobib vist paremini alahappesuse puhul. Jätsin igaks juhuks ära). Mida võiks veel juua. Mett vist siis ikka hulka ei tohi panna, ehk pole magus maole hea?

Üldiselt jah, olukord on minu jaoks ahastama panev. Hakkasin oma masenduses mõtete vastu uuesti tarvitama ALPRAZOLAM-GRINDEXI pool tabletti päevas. Mina ei tea miks, aga see viib nagu mingiks ajaks raskus- ja valutunde maost ja tükitunde kurgust. Kummaline miks? Kas olen oma haigusest nii pinges, et sellega tekib kui lõõgastus ja vaevused muutuvad minimaalseks? Mida arvate, kas oleks siiski parem hakkama saada ilma selle rahustita.

Eks ta tekitab muidugi ka tunde, et nüüd lähen söön kohe ühe elevandi ära, sest nii tahaks midagi toekamat süüa. Siiski hoian end tagasi.

Milliseid täpsemaid dieete olete ise gastriidi v. siis kroonilise gastriidi puhul teinud. Mida toidule julenud lisanud, et ta täitsa maitsetu ja lahja löga ei oleks. Ehk keegi paneb oma haiguseaegse toidusedeli umbmääraselt kirja.
Ma ise ei julge momendil midagi rammusamat toidule lisada, aga kaalukaotus jällegi hirmutab mind. Niigi nagu 2 konti ja .... :))

Ah jaa, veel tarvitan enne sööki linaseemne kisselli ning ka astelpaju õli.

No olge head, aidake mind nõuga!
 
Kas 29. november 2010, kl 15.19
Maaloxit oled proovinud? Mind aitas hästi. Kui omeprazool ei aidanud, siis on uuemaid rohtusid ka, nt.Contraloc.
Millal gastroskoopia tehti?
 
lootusetu 29. november 2010, kl 15.31
Mul juba mitu aastata sama jama. Ja ABSOLUUTSELT mitte midagi ei aita. Ei sõltu see toitumisest ja ei mõju MITTE ÜKSKI tablett. Anna või otsad, iga päev on piin. Hirmuga juba ootan, millal söögitoru- või maovähi saan.
 
omeprasool 29. november 2010, kl 15.36
Võib olla,et sa ei talu omeprasooli. Minuga oli nii-2päeva üritasin võtta ,siis arst ütles,et ostku Gasek,mille toimeaine ka omeprasool,aga paremini talutav.Seda sain võtta 2,5 kuud. Praegu kirjutati Nexium. Need on kõik väga head ravimid, aga paljud ei kannata neid üldse.Kui sobib kergendab olukorda kohe. See pudrutamine lõpeta ära-mina jõudsin ka selleni nende tableettidega,et lõpuks jõin pudrule kraanivett peale-mitte midagi süüa ei saanud. Peale Gaseki ärajätmist läks üle nädala kui sain jälle normaalselt süüa. MINE uuesti arstile ja vaheta ravimit.
 
to täitsa läbi kohe 29. november 2010, kl 15.36
Kas sul pea uimane ei ole?Mul ka gastriit ja pea uimane.
 
teemaautor 29. november 2010, kl 15.41
Gastroskoopia tehti septembris. Arst oli väga sõnaaher ja ega ma ei osanud tol hetkel ka midagi ise küsida, sest see oli minu jaoks liialt uus olukord. Sain vaid kuulda, et krooniline on kehvem variant ja, et mu magu nägi tol momendil välja selline nagu ta minu vanuse kohta nägema peaks, e. siis veidi nagu vanema inimese oma (mida ma sellest järeldama oleks pidanud, ei tea) ja , et rohtu pean võtma pikema kuurina (2kuud) ja muud midagi. Perearst siis andis muid minimaalseid toitumissoovitusi.
Momendil ongi aeg kirja pandud gastrogenoloogile suuremasse linna. Aga sinna on veel aega. Loodan sealt saada põhjalikumat infot ja ehk ka uuringuid, sest ka mingeid koeproove mul näiteks ei võetud. Omal käel esialgselt internetist uurides sain vaid mõningased paanikahood - no, et kuhu see haigus viia võib: maohaavandid, vähieelne seisund jne. Kasulik on vist minusugusel vähe nõrganärvilisel tüübil selle kohta enam mitte omal käel internetist teavet otsida :))
Muid ravimeid ma tõesti võtnud ei ole.
 
teemaautor 29. november 2010, kl 15.55
to täitsa läbi kohe kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sul pea uimane ei ole?Mul ka gastriit ja pea
> uimane.

Ei, uimasust ma pole momendil täheldnud. Kui ehk siis päris algusaegadel tuleb meelde. Nüüd aga enam mitte. Tuju on küll aga sageli 0 ja paanikattekitav, kahtlustan ka masendust. Ega see deprekaski sellises olukorras kaugel ei ole.
 
mind 29. november 2010, kl 16.22
Mind aitab: hommikul värskelt pressitud toore kartulimahl - pool klaasi, ja sinna juurde joon põdrakanepiteed. Kosutuseks võiks proovida poolpehmeks keedetud vutimune ja kuivatatud seemnesaiu naturaalse võiga (õhuke kiht). Mett ma ei talu üldse. Lahjemat rohelist teed. Rahustid tõesti leevendavad ja aitavad saavutada maohappe tasakaalu. Mul isegi parem tunne kui magan vahel 0,5 tbl. unerohuga. Edu!
 
EE 29. november 2010, kl 16.23
Ma olin ka aastaid hädas maoga ja arstid ei osanud ka muud kui mingeid lögasid kirjutada, mis aga eriti ei aidanud vaid ainult veidi leevendasid häda... kuni ühel päeval nägin telekast arstisaadet, milles räägiti heliko (helico) bakterist. Läksin siis perearstile jutuga, et äkki on mul ka see bakter, aga perearst tõrjus väga raevukalt, et see pidi olema ravimifirmade kokkumäng, et kalleid ravimeid saaks müüa ja analüüsidele ma ei pääsenud. Lõpuks sain analüüsi tutvuse kaudu ikkagi ära teha ning sellest selgus, et ongi ikkagi heliko bakteriga tegemist. Aga selle ravi on max kuu aega. Juba nädal peale raviga alustamist oli asi väga hea ja nüüd juba 7 aastat saan kõike süüa ja juua ja mingeid jamasid maoga enam pole. Varem pidin hoolega toitu ja jooki valima ning teatud toidud/joogid ei tulnud üldse kõne alla. Ravi iseenesest käib nii, et üks rohi tapab organismis kõik bakterid, teine rohi kisub sooled krimpsu ja kolmas rohi kasvatab haavandid kinni. Peale ravi tuleb muidugi taastada oma seedekulglat vastavate toitudega, aga lõpuks on nii, et kõik vaevused unustad ära ja sisuliselt võid hakata saepuru ja raudnaelu õgima.
 
teema autor 29. november 2010, kl 16.27
mind kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mind aitab: hommikul värskelt pressitud toore
> kartulimahl - pool klaasi, ja sinna juurde joon
> põdrakanepiteed. Kosutuseks võiks proovida
> poolpehmeks keedetud vutimune ja kuivatatud
> seemnesaiu naturaalse võiga (õhuke kiht). Mett
> ma ei talu üldse. Lahjemat rohelist teed.
> Rahustid tõesti leevendavad ja aitavad saavutada
> maohappe tasakaalu. Mul isegi parem tunne kui
> magan vahel 0,5 tbl. unerohuga. Edu!

Kui küsida tohib, siis kaua sind see haigus on kimbutanud ja kaua neid ravivõtteid kasutanud? Kas on ka diagnoositud kroonilisena?
 
teema autor 29. november 2010, kl 16.33
EE kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma olin ka aastaid hädas maoga ja arstid ei
> osanud ka muud kui mingeid lögasid kirjutada, mis
> aga eriti ei aidanud vaid ainult veidi leevendasid
> häda... kuni ühel päeval nägin telekast
> arstisaadet, milles räägiti heliko (helico)
> bakterist. Läksin siis perearstile jutuga, et
> äkki on mul ka see bakter, aga perearst tõrjus
> väga raevukalt, et see pidi olema ravimifirmade
> kokkumäng, et kalleid ravimeid saaks müüa ja
> analüüsidele ma ei pääsenud. Lõpuks sain
> analüüsi tutvuse kaudu ikkagi ära teha ning
> sellest selgus, et ongi ikkagi heliko bakteriga
> tegemist. Aga selle ravi on max kuu aega. Juba
> nädal peale raviga alustamist oli asi väga hea
> ja nüüd juba 7 aastat saan kõike süüa ja juua
> ja mingeid jamasid maoga enam pole. Varem pidin
> hoolega toitu ja jooki valima ning teatud
> toidud/joogid ei tulnud üldse kõne alla. Ravi
> iseenesest käib nii, et üks rohi tapab
> organismis kõik bakterid, teine rohi kisub sooled
> krimpsu ja kolmas rohi kasvatab haavandid kinni.
> Peale ravi tuleb muidugi taastada oma seedekulglat
> vastavate toitudega, aga lõpuks on nii, et kõik
> vaevused unustad ära ja sisuliselt võid hakata
> saepuru ja raudnaelu õgima.

Tore kuulda, et sul on hästi läinud. Ausalt öeldes mind kummitab ka mõte sellest bakterist. Ehk ongi asja kurja juur see. Loodangi muuhulgas Tln. arstilt selle kohta aru pärida ja uuringud saada.
 
mind 29. november 2010, kl 16.34
Kaua on see haigus mind piinand. Algas kõik müokardiidiravimitest ja nüüd on haige ka pankreas, mis kogu aeg hoiab happenivoo kõrgel. Sul võibki tekkida nn. surnud ring - halb enesetunne tekitab depressiiooni jne. Kasutan pidevalt ranisani, hommikul ja õhtul 0,5-1 tbl. Elada tuleb ka selle haigusega. Soovitan lasta kontrollida ka pankreast ja sapikivitõve ( puudumist).
 
EE 29. november 2010, kl 16.48
On väidetud ka, et helikobakter elab pea kõigi inimeste seedetraktis, aga kui selle bakteri koloonia kinnitub katkise koha peale sinu maos või kaksteissõrmikus, siis sa ei saagi ilma ravita sellest lahti, sest see koloonia on nii kaval, et kui on oht, et auk hakkab kinni kasvama, siis hakkavad bakterid gaasi eraldama, mis omakorda ajab mao punni ning see auk rebeneb pinge tõttu jälle katki tagasi. Aga bakter ise on selline pikkade peenete kombitsatega "elukas", kes ajab need kombitsad maoseina katkise koha külge ja toitub kõigest sellest, mida magu ja veri talle pakub. Tavaliselt tahetakse helikobakteri analüüsi teha nii, et aetakse "mõõk" sulle sisse ja siis ampsatakse 3 koeproovi tükki katkisest kohast ja neid koeproove kasvatatakse laboris 2-3 nädalat ja siis on näha, kas on see või mitte. AGA on olemas palju mugavam variant patsiendi jaoks - vereproov, ning tulemus on teada samal päeval või järgmisel päeval, oleneb kui kiiresti labor töötab. See mõõga variant on tõeline sadismi meistriteos. Ma pidin kahjuks mõlemad variandid läbi tegema, sest minu koeproov unustati laboririiulile kahetsusväärse eksituse tõttu ja siis ütles see tuttav arst, et on võimalik ka vereprooviga. Oleks ma seda varem teadnud, oleksin kohe vereproovi nõudnud. Ja niipalu kui teised on ka oma katsumustest pajatanud, siis millegipärast tahavad jah arstid teha ikkagi seda mõõgavarianti vereproovi asemel.
 
teema autor 29. november 2010, kl 17.08
See mõõga neelamine on jah jube, aga ma olen vapralt kõigeks valmis, et oma seisundist täit teavet saada. Muidugi uurin kindlasti ka seda vereproovi varianti.
Midagi peab ju minu olukorras valesti olema, kui ravi ei mõju. Mul veel 0 veregrupp, kel pidi olema suurem oht haavandite tekkeks.
 
EE 29. november 2010, kl 17.32
Teadmiseks veel:
1. Helicobacter pylori kantav infektsioon on maailmas üks levinumaid nakkusi, seda kannab rohkem kui 2 miljardit inimest.
Võib-olla sellest tulebki see, et arstid tahavad lisaks olla veendunud, et sul ikka on ka maoseinas auk(augud) sees, sest bakter võib olla suure tõenäosusega ka ilma aukudeta. Kui auke pole, siis võib kogu ravi piirduda ainult 3 tableti manustamisega.

2. Vähemalt üks mu tuttav tegi selle ravi nii läbi, et arstile ennast näitama ei läinudki. Tema naine töötab ravimifirmas ja ta hankis need 3 rohtu naise kaudu ja sai oma vaevustest lahti.

3. Kaks inimest said Nobeli preemia helicobakteri avastamise ja gastriidi ravi tõhustamise eest. See oli üsna hiljuti - 2005 aastal. Teadlased olid Barry J. Marshall, J. Robin Warren.
Sellega seoses... äkki ma pingutasin üle kui ütlesin, et sain abi juba 7 aastat tagasi. No täpselt ei mäleta ka enam.
 
Mis 29. november 2010, kl 21.16
jutt-3 tabletti????Helicobakteri ravi toimub 3-e ravimiga, milledest 2 on antibiootikumid.Teiseks , alati määratakse HB vere kaudu ja gastroskoopiat tehes võetakse alati ka proovid.Kui sul, kallis teemaalgataja, oleks midagi hullu olnud, oleks sulle ammuilma tetatud.Aga-kontrollimine on tarkuse ema ja lase mõnel tarkpeal ennast korralikult uurida, tundub, et elad kusagil perifeerias, kus arstiabi on eelmise sajandi tasemel.
 
hm 06. detsember 2010, kl 22.39
Kui haavandit pole, aga helicobakter on organismis, siis on võimalik see tappa tõepoolest 3 tabletiga. Kui on haavand lisaks helicobakterile, siis need 3 ravimit toimivad umbes sellisel moel:
1. ravim tapab bakterid
2. ravim kisub sooleseinad krobeliseks kokku, et neid saaks kokku kasvatada
3. ravim aitab haavandiga kohti kinni kasvatada

Arvatavasti jätkatakse pärast kolmikravi siiski pikema aja vältel veel ravi selle kolmanda kinnikasvatamise ravimiga.

Aga, kas keegi oskab seda öelda, miks ikkagi on nii palju perearste, kes ei taha kuidagi seda kolmikravi määrata, kuigi helicobakteri analüüs on positiivne ja maos haavand olemas. Ma saan aru, et pole loodud veel ravimit, mis tapaks ainuüksi helicobakterit ja jätaks kõik teised puutumata, aga kas see organismi puhastamine kõigist bakteritest on siis nii ohtlik või on küsimus milleski muus?
 
ehk aitab 07. detsember 2010, kl 07.40
Hiina loodustoodete firmal Fohowil on selline toode nagu roosipasta.Lugege ja proovige.See pasta sisaldab faktorit,mis käivitab meie soolestikus kasuliku mikrofloora tekke.
 
kah kannataja 07. detsember 2010, kl 10.31
Mulle tundub, kulla teemaalgataja, et oled oma suures hädas natuke üle pingutanud. Aga see on ainult minu kogemuse põhjal nii. Paljudel inimestel reageerib seedimine väga tundlikult igasugusele närvipingele, isegi murele, et äkki hakkab magu kohe valutama. Maovalu ei ole muidugi selline asi, mille puhul lõdvestumine eriti kergelt tuleks, aga mina olen abi saanud. Kõigepealt ole maru rahulik. Söö pisikeste portsudena just siis ja just seda, mida tahad; üleliigne enesepiiramine ainult suurendab närvipinget. Võta tegutsemistempo teadlikult alla. Räägi rahulikult perearsti või spetsialistiga asjad uuesti läbi. Helikobakterit võid ju ravida - enamasti aitab korraks, aga see sunnik kipub tagasi tulema, kui kord juba soodumus on. Aga rahunemine on peaasi. Mind enamjaolt aitab. Kui ei aita, siis kergemate jamade korral krõbistan paar Renniet, kui magu juba paar päeva vaevab, ostan paki Controloci ja võtan iga päev ühe.
 
therse no cure :( 19. veebruar 2013, kl 15.48
Mina olen 2 korda kolmikravi teinud, siiamaani maohädad kaelas. Lisaks sellele hullule antibiotsi ravile sain ma lisaks veel laktsoositalumatuse endale, see teeb ikka sooled nii nõrgaks vist seest, ei tea, enam ei julge ühtegi antibiotsi võtta, ei ole neid hädasi juurde vaja.
 
minu kogemused 19. veebruar 2013, kl 16.09
olen pikaaegne gastriitik, ehk siis krooniline. saan enam-vähem normaalselt elada, kui ei joo kohvi, musta teed, alkoholi, ei söö marineeritud toite ning tomatit sisaldavaid (kõige hullemad vaenlased on ketšup ja äädikas). samuti praetud ja rasvased asjad ei sobi.
veregrupp on 0 ja olen proovinud veregrupi dieeti järgida. ei tea, kas seal on mingit tõepõhja all, aga minu tervis on läinud paremaks. peamine toit on juur-ja aedvili, kala, kana. nisutooteid ei söö, musta leiba ka väldin (sobib rukkiröst või näkileivad), puuviljadest ei sobi tsitruselised. joon porgandi toormahla ja vett. pidujoogiks on õlu (nii tume kui hele), sest veini ega kanget värki magu ei talu. Helicobakterit pole mul diagnoositud, aga kuskil kirjutati, et õlu pidi seda hävitama. ehk tõesti?
kui magu hullusti streikis, sain korda kartuli mahlaga.
2 nädalat jamasin. nüüd, kui veidi patustan toiduga, aitab Zantaci tablett pärast sööki. vahepeal jõin ka hommikuti meevett (supilusitäis poole klaasi leige vee kohta), mõjus hästi. samuti tarvitan aeg-ajalt kreeka pähkli, linaseemne ja astelpaju õli. gastriidiga peab kannatlik olema, tulemus ei tule kiirelt. närviline olek ja stress panevad haiguse kohe ägenema, seepärast rahustid aitavadki maohädade puhul.
 
bakterinna 19. veebruar 2013, kl 20.35
tean, mida sa tunned. mulle on tehtud kaks korda gastroskoopia, diagnoositud muude hädade hulgas ka gastriit ja helicobakter ja määratud helicobakteri ravi. tegin ravi läbi, kuid midagi ei muutunud. istun siiamaani oma kõrvetiste ja maovaludega. vahet enam pole, mida söön (enamasti mittevürtsikat), ikka hakkab magu protesteerima. tundub isegi, et vaevused on hoopis süvenenud.
 
... 19. veebruar 2013, kl 21.49
proovige ravimtaimeteesid ka, ikka selliseid mis maole head on, kasvõi niisama joogiks , mõni on päris meeldiva maitsega
 
kati 20. veebruar 2013, kl 14.05
Vaata foorumit korvetised.ee seal arst vastab küsimustele. Mina olen teinud läbi helicobakteri ravi ja söön juba aastatid gazekit, üks tbl hommikul, teine õhtul ja saan enamvähem eluga hakkama, söön kõike. Ka selles kõrvetiste foorumis ütleb, et ega nendest dieetidest eriti kasu pole. See on krooniline haigus nagu kõrgvererõhutõbi ja sa peadki koguaeg tablette võtma. Aga aitavad eri inimestele erinevate toimeainetega tabletid, tuleb see õige leida.Nii kui arvan, et on parem ja jätan rohud, on köha ja tükitunne tagasi. Ja joon maoteed ka, mida apteegist ostan aeg-ajalt. Olen leppinud olukorraga. kevadel ja sügisel asi läheb ägedamaks ja siis, kui on närviline ja stressirohke periood.
 
katile 20. veebruar 2013, kl 14.14
kas sul süda ka paha on selle gastriidiga? Mul krooniline see gastriit ja süda on paha koguaeg :(
Võtan ka Omeprasooli ja Cerucali , et üldse süüa saaks , aga ikka on süda paha ja halb olla. Ei tea enam mida süüa või mida mitte.
 
anneke43 20. veebruar 2013, kl 15.50
Soovitatakse tarvitada kartulimahla, aga seda on väga tüütu teha. Huvitav, kas toorest kartulit lihtsalt ei võiks süüa?
 
kati 20. veebruar 2013, kl 17.18
Vahel tunnen, et nagu iiveldab, siis olen ka cerucali võtnud. Aga mul see iiveldus ei ole väga teema. Olen proovinud ka Klux´i, see on looduslik. See on ka päris hea aga ilma tbl ikka ei saa. Mina ei usu sellesse kartulimahlasse. Eks ta võib leevendada ja ilmselt nendele võib olla aitab ka, kellel see häda ikka väga tõsine ei ole.
 
ly 25. juuli 2013, kl 14.59
Vastuseks teemaalgatajale: On halvemaid perioode ja on paremaid.

Igale vist erinevat, aga mulle ei sobi praetud ja suitsutatud asjad, tsitruselised, marineeritud asjad. Tomat, sibul, küüslauk, paprika ka ei sobi. Happeline leib ka ei istu halval perioodil.
Köögivilju keedan puljongi kuubikuga, see midagi ei tee. Riis sobib väga hästi ja kala (mitte suitsutatud) ei ole ka paha. Värsketest (toorestest) asjadest ei tarbi halva perioodil midagi peale värske kurgi. Ka mahlasid ei joo. Minule istub veel väga hästi pett.Dieediperioodil söön hommikuks kas riisileiba või putru.

Tablettidest sõin omapresooli 2-3 kuud. Siis hakkas parem ja arst ütles, et ei pea sööma koguaeg vaid ainult siis, kui halb on. Olen ka bakteri kolmikravi läbi teindu (minu arvates see midagi ei muutnud)ja sapp lõigatud ka igaks-juhuks välja
 
riina 25. juuli 2013, kl 15.55
minule aitab juba see kui ise riivin toorest kartulit ja siis pigistan sealt mahla välja ja siis seda mahla joon paari lonksu kaupa päevas.
see ajab südame pahaks küll aga maole aitab jubedast hästi
ma tavaliselt ägedal perioodil teen niiviisi 2-3 päeva ja siis saan jälle süüa absoluutselt kõike ja nii palju kui soovin.
ainult et tüütu on iga kord teha uus ja värske mahl sest nii peab tegema.
hommikune mahl lõunast enam ei kõlba
vanasti oli apteekides almageeli ma ei tea kas praegu ka on, seda enne sööki supilusikatäis ja aitas ka superhästi
 
teadja 26. juuli 2013, kl 11.58
TOITUMIST TULEB MUUTA - organism on liiga happeline

loe ka raamatut KUIDAS KORRASTADA IMMUUNSÜSTEEMI
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!