Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
elontril
 
kai 15. detsember 2010, kl 22.22
No kas keegi ei võta siis seda? Tahaks teada kuidas mõjub, kuidas teil kõrvalmõjudega oli, millal läks paremaks?
Mind teeb närvilisek, hirm on ka, paanika ka..300mg võtan teisest kuust enne 150mg, aga mõju polnud.Ehk siis nädala olen seda 300st võtnud. Arst arvas et peaks veel kannatama. Nüüd loodangi et hakkaks juba parem..nii raske on
 
ma ka 16. detsember 2010, kl 09.38
ei võta seda vist väga paljud. Tegin siia ka mõni aeg tagasi teema, aga siiani pole keegi miskit öelnud.
mulle ka ei mõju see kuidagimoodi. Pole ei kõrvalmõjusid ega mõju ka muud moodi - parem ei hakka.
 
kai 16. detsember 2010, kl 10.35
kui kaua sa oled võtnud seda? Ja ikka võtad edasi? Oled võtnud ka mingit muud Ad-d ennem? Mina olen võtnud Zolofti ja Cipralexi, mõlemad mõjusid üsna hästi, nädal kõrvalmõjud, pärast seda frigiidsus...aga aitasid mõlemad 2-3 aastat ei võtnud midagi siis jälle samas seisus. Elontriliga ei tee frigiidseks samas, võimaldab vabalt saada orgasmi. See on üks põhjus miks ikka loodan et läheb paremaks ja hakkab mõjuma. Muidu tulevad uued probleemid mehega.
 
ma ka 16. detsember 2010, kl 11.06
mina olen alles algaja. Kartsingi algul väga neid kõrvalmõjusid. Nüüd pole ei kõrvalmõju ega ka muud mõju . Äkki vaja oodata veel ja edasi võtta, et ehk millalgi muutub paremaks. Pole kogemusi ad-dega eriti. Peaks vist uurima oma tuttavalt, mida tema võtab, sest ta ikka aastaid võtab ja pole frigiidsust ollagi.
 
kai 16. detsember 2010, kl 12.06
kui algaja sa oled? kuu või nädal? ja kas võtad 150 või 300mg? Jube kahju et üldse pole netist leida teiste kogemusi selle rohu kohta, samas kui kõikide teiste ad-de kohta on palju.Oleks huvitav lugeda.
Arst nagu ei põhjendanud üldse miks just need ad-d, mainis vaid et sexelule on need paremad.
 
ma ka 16. detsember 2010, kl 12.49
ma ikka üle kuu juba ja 150 mg võtan. Nüüd peangi minema esmaspäeval arstile.Minu arst ütles mulle nii, et ära neid kõrvalmõjusid, mis seal kirjas on, tähele pane ja võta julgelt, see parem, kui need vanaaja ad-d, pole nii mürgine. Ma aga üldse ei tea ad-dest midagi ja seepärast ei oskagi midagi võrrelda ega arvata. Eks näis siis, mis esmaspäeval räägitakse. Aa, ja veel ta ütles, et kui selgub, et need pole mu jaoks kõige õigemad, siis proovime teisi. Eks siis ole näha esmaspäeval.
 
Mia 29. detsember 2010, kl 19.44
Olen mõned kuud võtnud Cipramili, kasu ei miskit. Pigem väsitas kohutavalt. Seksuaalelu ei mõjutanud. Enne seda Coaxili, tulemus null. Nüüd siis proovin Elontrili, hommikuti 150. Olemine on hetkel küll palju parem, pole enam nii väsinud. Kerge iiveldus korraks tekkis ja nagu sihuke palaviku tunne on, aga muidu ok. Liiga vähe olen võtnud veel, et teaksin enamat kommenteerida. Siiski, väga loodan...
Elus olen aastatega läbi proovinud enamuse antidepressante ja kunagi aastaid tagasi mõjus vast Cipramil, aga olin ikka kaua-kaua seda võtnud, enne kui vähe parem hakkas.
 
aff 23. jaanuar 2012, kl 12.27
Esimesel päeval olid leebed visuaalsed ja helilised hallukad (veidi taevas väreles ja filmi ajal tuli hääl kui naine rääkis samal ajal, mis tekitasid mingi huvitava efekti kõrvus, mida tegelikult olemas ei olnud). Vahepeal tunne nagu vati sees oleks ja kõik valgus muutus väga eredaks ning oli hea pimedas nurgas istuda. Silmade fookus kadus ja võttis uimaseks kui lähedale vaatasid, aga kaugele vaadates oli hea ja ei võtnud pead ringi käima. Tunne oli nagu oleks väike palavik, aga ei kraadinud. Hommikul ärkasin ja külm higi oli otsaees. Öösel nägin nii häid kui halbu unenägusid (tavaliselt ma ei näe peaaegu üldse und).
Teine päev oli peapööritust juba vähem. Vahepeal oli tunne, et ei taha eriti inimeste seltskonnas olla ega liiga palju helilisi ärritajaid kuulda, muidu võtab uimaseks.
Kolmas päev veel leebem. Tujutsen vahepeal ja vahepeal nokin veidi inimeste kallal, aga see võib olla ka sellest, et naine ajab närvi või ma lihtsalt väsinud.

Annan teada, kuidas edasi läheb.
 
ss 25. jaanuar 2012, kl 19.25
võtan, kõrvalmõjusid pole, aga pole ka kasu. deprekas endiselt, ehk olen stabiilsem. Võtan 150, aga arst arvas, et äkki tõstaks 300-le
 
rahva hääl 25. jaanuar 2012, kl 23.24
Väidetavalt on elontril ainuke ad, mis ei kasvata söögiisu.Paljudel teistel ad:l on kõrvalmõjuks suurenenud isu ja ka kehakaal.Remeroniga drastiline näide tuua: 2,5 kuud ja 20 lisakilo tarvitajal.
 
mh 26. jaanuar 2012, kl 13.29
Olen ca 7 kuud Elontrili võtnud, märkimisväärseid kõrvalmõjusid ei meenu ja positiivsemaks hakkas olemine pöörduma umbes 3 või 4 kuud peale võtmise alustamist. Enne seda tahtsin ise ka alla anda ja kogust suurendada või muu vastu vahetada, kuid arst soovitas veidi veel kannatlik olla ja tõesti, tasapisi hakkas paremaks minema. 150 mg võtan.
Väsimus ja keskendumishäired on küll endiselt, aga elu on palju värvilisem ja enesetapumõtted ei kummita enam pidevalt. Eks halbu päevi on ka muidugi, aga ei saagi loota, et hetkega kõik paremaks läheks. Tundub, et ka näiteks uni, millega teismeliseeast saadik väga hädas olen olnud, hakkab vaikselt stabiliseeruma. Õhtuti lähen vahel lausa enne südaööd voodisse ja ärkan tavaliselt ilma äratuskellata kella 11-paiku, varasemalt passisin nelja-viieni hommikul üleval ja ärkasin alles pärastlõunal. Detsembrist hakkasin ka beebipille võtma, eks näis, kuidas nad koos mõjuvad, praegu on igastahes olemine täiesti normaalne.
 
ma 26. jaanuar 2012, kl 19.54
ma ka võtsin seda, aga tegi mu olemise hoopis imelikuks. Kui enne ma eluisu üle eriti ei kurtnud, siis selle rohuga hakkasid mind enesetapumõtted vaevama ja elu tundus nii mõttetu. Kohe väga mõttetu.
Jätsin katki ravi, sest arst ka arvas niimoodi.

Kirjutas mulle hoopis vanaaja ad, noritren vist oli nimi, aga see polnud samamoodi mulle sobilik. Eluisu ei tahtnud kuidagi tagasi tulla ja aina tahtsin surra, nii mõttetu oli kõik.

Jätsin ka selle rohu sinnapaika ja ei võtnudki enam midagi.
Aga elul pole ikkagi mingitki mõtet. Käin kui udus, nii hall ja trööstitu on kogu maailm ja aina enam soovin, et ma enam hommikul ei ärkaks.
Siiani olen ikka veel ärganud. Kes teab, ehk peabki see elu ja värk niimoodi olema ja tunduma.

Naerda tahaks, aga no ei leia sellist kohta, mis naerma ajaks.
Nutta tahaks, aga pisarad on kuivanud.
Ja see ajab nii pagana närvi...
 
Milli 27. jaanuar 2012, kl 08.27
Olen võtnud elontrili 150 mg 2 kuud ja mojub vaga hästi. Kui ennem olid vaga suured probleemid veini joomisega ja väsimusega, siis nüüd olen vaga ergas ja tahan teha sporti ja jalutada jne. Magan hästi, kui on midagi imelikku, siis on need unenaod. Ogimishood on tunduvalt vähenenud ja enesetunne on palju parem. Eks see mojub vaga erinevalt, oleneb de reis raskusest.Põhiline on see minu puhul, et ei ole mingit alkoholi isu, millega ennem oma depressiooni ravisin.täiesti kadunud.
 
mh 27. jaanuar 2012, kl 12.32
Ahjaa, mulle meenus veel üks asi Elontriliga seoses. Olen pikka aega olnud niiöelda pühapäevasuitsetaja, varem sai tehtud pakk päevas, kuid siis jätsin selle maha ja lubasin endale lihtsalt pidudel mõne suitsu, sest purjus peaga tuli kohutav suitsunälg peale. Siis aga ühel hetkel kadus see täielikult ära ja ma ei saanud jupp aega pihta, milles värk on, et miks ma enam isegi maani täis olles suitsu teha ei taha. Kuni sattusin lugema, et Elontrili kasutatakse muuhulgas ka suitsetamise maha jätmist abistava ravimina. Ja nii ongi - tegevusest tunnen küll vahel puudust, aga mõte suitsust endast hakkab väga vastu.
 
* 05. veebruar 2012, kl 17.27
Olen nüüdseks 3 kuud tarvitanud (depressiooni tõttu siis). Kõrvalmõjudeks on minu puhul olnud öine higistamine ja palju unenägusid. Võib-olla on need siis kuidagi omavahel seotud. Samas teeb mulle praegu muret, et kui esialgu tundus Elontril positiivset mõju avaldavat (kusjuures alates esimesest päevast), siis nüüd on olukord üsna sarnane võrreldes rohueelse ajaga. St et keskendumishäired, kerge apaatsus, väsimus ja osalt ka tujutus on tagasi. Ei teagi, kas tuleks siis kogust suurendada või mõnele muule rohule üle minna. Järgmine arstiaeg alles märtsis.
 
Minule 17. oktoober 2012, kl 17.42
Mina olen samuti võtnud elontrili terve aasta ja vahepeal sain terveks. Suvel 3 kuud ei võtnud ja augustis oli deprekas tagasi ja jube masendus. Hakkasin uuestu võtma ja septembri lõpus äkki kadus eluisu, kõik tundus nii mottetu, see juhtus äkki, siis arst suurendas kogust ja see mõjus minule nii, et ma ei söönud terve nädala suutäitki( Mul on kalduvus nälgimisele)siis tasapisi võtsin kaerahelbe tummi. Aga elumõte on nagu ikka kuskile jäänud, üritan oma mõtteid korrigeerida, aga vahel on jube.
 
aff 18. veebruar 2013, kl 11.03
Sai vahepeal üle poole aasta Elontrili võetud ja nüüd 3-4 kuud mitte võetud ning kaalun Elontrili peale tagasi minekut.

Olemine oli kuidagi parem ja entusiasmi oli rohkem ning
viitsisin õppida ja tööd teha rohkem ja elu oli ilusam.

Hetkel tundub, et jälle hall töö-kodu-töö ring ja näiteks ei viiti raamatuid lugeda või õpingutega tegelda ning ei taha näha eriti kedagi jne.
 
kk 14. oktoober 2013, kl 17.25
võtan juba 2,5 aastat. Viimased 3 kuud 300mg. Kõrvalmõjudest: suitsuisu vähenenud, kummitav nälg soolaste hõrgutiste järele läinud ja oluliselt stabiilsem tuju ning enesetunne. Energiat ja tahet teha midagi jätkub, natuke järsuvõitu või siis kurjem olen ainult, aga ainult põhjendatult...s.t. ei lase enam endale pähe istuda ja julgen enda eest seista . Maksimum 7 päeva olen vahele jätnud, siis hakkas küll ahastus peale tulema...nagu tühjast kohast. Siis jätkasin ja jälle korras. 1-3 päeva vahele jätmist ei mõjunud kuidagi halvasti. Siiani parim rohi, arvestades minu pikka haiguse kulgu (30 aastat vahelduvalt)
 
lm 16. oktoober 2013, kl 07.48
olen ka pool aastat seda ravimit tarvitanud,mind aitab küll.vahepeal jätsin 3 kuud vahele,kohe läks olukord halvemaks.kardan,et pean elu lõpuni tablette neelama.suitsuisu küll vähendas, kuid päris ära ei võtnud.aga olen ka pika staaziga tossaja.
 
AITAB! 27. oktoober 2013, kl 02.33
Minul saab Elontril ravimist aasta,enne seda tarvitasin Citalec -ad.Citalec kasutades olin aastaid ,kui vati sees,siis sain Elontril ravimit.Esimene nädal oli super.Äraksin hommikul reipana ei vajanud isegi kohvi,mida ma meeletult juua armastan,vähemalt 5 tassi päevas.Sai siis mõned kuud võetud 150.Järsku hakkas kõik allamäge minema- emotsioonides,mõtetes.Ei tahtnud suhelda,väljagi minna kuigi oli meeletult ilus suvi.Olin kurb,tahtsin pidevalt magada ja surmamõtted.Rääkisin oma arstiga probleemidest,kes soovitas tõsta 300 le,et 3 nädalat jälgida,mis toimub.Ei teagi,kas asi selles,et sügis aga ma ei jõua enam.Ei jõua elada,mõtlen kaua vastu pean.Mul on kõrini ad-st sest tegelikult need ei aita meid vaid seovad meid veel rohkem ja rohkem tablettide külge.Ma ei usu enam,et olemas on mingit imeravimit sest võetud on neid aastaid aastaid.Olen otsustanud lõpetada nende tarvitamise sest tablett ei ole lahendus.Kui mu elus muutusi ei toimu ei saa aidata mind ka ravimid.Huvitav on see,et olen lugenud kuidas teistes riikides depressiooniga võideldakse.Arst on pühendunud sinu probleemidele,räägib, toetab,küsib.Siin ootad kuu või kaks,et vastuvõtule pääseda.Seejärel natuke enesetutvustamist ja siis läheb lahti retseptide väljaandmine ja kui ei aita tõstame 150 -300 le.Kui see ka ei aita võtame uue ravimi ja kõik algab otsast pihta.NÕIARING!
 
lm 27. oktoober 2013, kl 10.08
sinu jutt on täiega tõsi!lugesin hiljuti,et väga suurt osa eestlastest antidepressandid üldse ei aitagi...ja jutt, et ei tekita sõltuvust, ei pea paika.tekitavad ikka küll!mida kauem oled neid nosinud, seda rohkem aju nendega harjub....püüa iga hinna eest sellest nõiaringist välja rabelda!algul on küll väga raske, aga hiljem läheb asi paremaks.ja kui halb on, ära haara kohe tableti järele, muidu jääd eluaegseks vangiks.ei oska soovitada, mida teha, sest tegelen ise praegu selle teemaga...lohutagu sind see, et üldjuhul pole ad elupäästja, ainult meeleolu muutja.
 
KKK 15. veebruar 2014, kl 14.23
Tarbin Elontrili 3 kuud. Mingit mõju psüühhilisele seisundile pole märganud, võib-olla pisut stabiilsem. Aga suur pluss on see et hommikul ärkan ergsana (muidu alates lapsepõlvest ei saanud ma hommikuti voodist välja) ja uni läheb ära isegi enne kui joon tee ja käin dušši all. Arstile ütlesingi, et väsin juba kella 5-ks õhtul ja oleks vaja turgutavat ad-d. Jah, unenäod on veel huvitavad.
 
kah lootusetu 07. august 2014, kl 12.27
Lugesin toimeaine kohta et mojub nadalaga, votab ara roomutuse ja annab teotahte. Siit loen et pärast pikka votmist tuleb langus... Olen estsitaloprami votnud, motlesin just seda Elontrili paluda arstilt. Une jaoks on Ketipinor korval, nii et hommikul tousta yldse ei taha ja roomu pole 2 aastat tundnud. Tahaks et keegi myyks 10 tabletti prooviks, mul yle Salymbrat ja Mirtasapiini mis ei sobinud.
 
korras 26. september 2016, kl 11.35
Olen viimased 20aastat olnud nikotiinik,19aastat alkohoolik millest ohtralt alkoholi tarbitud 13aastat.17aastat narkomaan.Tegemist 29aastase noormehega.Olen impulsiivne ja frigiidne.Harjunud elama kõrgel adrenaliini lainel.Pool aastat tagasi lasin teha alkoholi blokeeriva süsti aastaks kuna ei kannatanud pohmelle enam välja ja lõpetasin pidevalt tilgutite all.Esimesed 4 kuud oleks võinud iga kell valimata kohast korgid maha keerata ja alles peale seda ei tunne enam mingit vajadust alkoholi järele.Koheselt peale blokeerivat süsti hakkasid domineerima narkootikumid.Otsustasin sellest rääkida arstile ja kirjutas mulle Elontrilli.Ja juba nädal hiljem kui mulle triibud nina ette visati,polnud mul mingit vajadust selle järele.Hetkel kaks nädalat söönud 150mg seid ja narkoootikumidest prii.:)
 
kris 14. märts 2017, kl 15.51
Mina võtan neid nüüd teine kuu, koguaeg on väike palavik 37,1 .. ma ei tea kas see jääbki, tihti tujud muutuvad ja kuumahood käivad... kondid valutavad, halb enesetunne enamus ajast.. ma loodan, et läheb üle..
 
kats 14. märts 2017, kl 22.32
Võtan aastaid elontroni 150 ja olen rahul. Ega see mõju kohe ei ilmne, võtab aega. Mul toimusid muutused umbes aasta möödudes ja ikka jätkuvad. Depressiooni ravi kestab sama kaua kui depressioon on olnud
 
hele 27. juuli 2017, kl 15.47
Elontrili 150g olen võtnud nüüdseks 5 kuud. Enne seda võtsin pea 7 kuud Alventat, mis tegelikult üldse ei sobinud mulle. Kui rohu võtmine isegi tund hiljaks jäi, polnud ma enam võimeline liikuma. Veebruaris olin haiglas ja läbisin võõrutuskuuri, mille ajal läksin Elontrilile üle. Jubedaim nädal elus, peas olid kogu aeg nagu elektrikatkestused.
Mäletan, et mingi aeg tundsin Elontriliga end meeletult hästi - energiat oli palju ja tahtsin liikuda ja teha. Ja siis tuli langus, selline tunne, et täiesti alguses tagasi. Nüüd tunnen jälle, et kuidagi raske on.. ja eriti just füüsiliselt, ma ei jaksa keha liigutada, rammestus on peal kogu aeg. Kui alguses ärkasin Elontriliga erksalt, siis nüüd olen poole päevani une ja ärkveloleku vahelises seisundis, keha ei suuda liigutada ja voodist välja ei saa. Niimoodi juba paar nädalat.. Arsti juurde uuesti alles septembris.
Ma muidugi tunnen, et olen ise süüdi ka.. tarbin üsna tihti alkoholi ja teen ikka mitu korda nädalas suitsu, kuigi tõsi - alguses ajas mõte suitsust iiveldama.
Kehakaalule Elontril pole mõjunud. Pigem on perioode, kus söögiisu pole kui vastupidi.

Ma ei oskagi muud öelda, et selle rohuga on väga hea ja väga halb vaheldumas.
 
Algus 19. märts 2018, kl 16.59
Alustasin ka täna 150mg-ga! Algul kartsin jubedalt neid kõrvalmõjusid, kuna olen proovinud oma 6-8 erinevat rohtu ja ükski pole hästi alanud ja mõjunud ! Aga see elontril paistab vägagi ok olevat, kuna ei tunne ühtegi kõrvalmõju! Ja mingit muud mõju ka ei tunne! Aga alles 1 päev ! Niiet loodan et asi paraneb selle hea mõju koha pealt!
 
Algus 24. märts 2018, kl 10.26
6 päev!

Täna öösel ei maganud silmatäitki! Ja eile öösel olin ka pool ärkvel! Eile õhtu poole tekkis sellest väsimusest ärevus ja vb selle ei maganudki! Ootan juba huviga mõju! Siiani ei tunne midagi!
 
Algus 05. aprill 2018, kl 11.32
Möödas 18 päeva! Aga ikka pole mingit mõju positiivsuse poole! Pigem selline vastik olek! Pea valutab ja öösiti ikka ärkan miljon korda üles! Mõtlen juba et lõpetan aga arst rääkis algul et kui ei mõju siis tuleb topeltkogus! Aga eks paistab! Tahaks julmalt end inimesena tunda!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!