Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
lihastõmblused(võbelused) üle terve keha
 
tips 23. veebruar 2011, kl 13.23
Kas kellelgi on midagi sellist esinenud? Mul 5 päev läheb ja üle ei lähe. Kui liigun ja toimetan, siis ei tunne neid tõmblusi, aga just pikali olles ja istudes, kuskil iga poole minuti tagant võbeleb kuskil mõni lihas(jalas, käes, seljas, tuharas jne) Kui keegi on millegi sellisega kokku puutunud, siis millise haiguseni see on viinud või kuidas see on möödunud. Mul on juba väike paanika sellest tekkinud. Sest see ei ole normaalne.
Aitäh juba ette.
 
aga 23. veebruar 2011, kl 13.38
ära istu nii kaua siis.... Ausalt mul ka viimasel ajal liiga istuv eluviis, kuna käia kuskil pole, tegevust pole, sõbrannadel pole tihti aega minna v külm v 100 muud häda...
Ja raha vähe, siis kõik ei sobi ka kuhu minna

Mis teie, ülejäänud töötud teete vabal ajal küll...
 
krants 23. veebruar 2011, kl 16.46
Magneesiumi ja b-vitamiine vajad ehk.
 
meeli 23. veebruar 2011, kl 18.07
issand nagu minu enda kirjutatud aga selle vahega, et mul sellised tõmblused novembrist saati, vahel vähem, vahel rohkem. Ka just puhkeasendis. Olin juba täiesti endast väljas ja arvasin endal mingisugust lihashaigust olevat. Perearst rahustas maha ja soovitas Magneesium b-6 võtta, esimene kord kui võtsin 1 tableti õhtul ja teise hommikul, erilist paranemist ei märganud. Nüüd aga võtan 2 tab. hommikul ja 2 õhtul, 5 päevaga on oluliselt paremaks läinud.
Aga sellised lihastõmblused võivad tekkida ka siis, kui oled pikalt pinges-stressis olnud, ise ei saa arugi, et keha pinges...puhkeasendis siis annab see lihastõmblustena tunda.
 
tips 23. veebruar 2011, kl 19.39
tänud meeli, natukenegi lohutav. Olen ise ka nii paanikas juba, sest mul on tunne, et lihased on ka juba nõrgad. Lugesin ka lihashaiguste kohta ja ärevus on täiega läes. Vaatasin, et mul juba puha ALSi sümptomid. Kui kellelgi veel mingeid kogemusi endal või mõne lähedasega, siis kribage ikka, see on ikka suureks abiks.
 
sama siin 23. veebruar 2011, kl 20.57
mul sama asi. detsembrikuus hakkasid sellised tõmblused üle keha. just puhkeasendis. peale paari nädalat käisin perearsti juures ja soovitas mul mg b-6 võtta. võtsingi 6 tbl päevas. oluliselt paremaks nagu kiirelt ei läinud. konsulteerisin mõne nädala pärast uuesti ja perearst soovitas neuroloogi juurde aeg kinni panna. sinna jube pikad järjekorrad (kui just tasulisse ei taha minna). nüüd paari nädala pärast saan arstile. tõmblust on nagu vähemaks jäänud (sülitan 3 korda üle õla!), aga käin ikkagi arsti juures ära. vähemalt oma südame rahustuseks.
kas kui teil tõmbleb-võbeleb lihas, siis on silmaga seda tõmblust näha? minul oli näha. aga sageli kippus nii olema, et kui tahtsin vaadata, et kas on silmaga näha, siis pidin asendit muutma ja tõmblus kadus ära. vahepeal oli selline tunne, et jalad olid kuidagi nõrgad või õrnalt nagu surisesid ka.
 
tipsi 23. veebruar 2011, kl 21.34
jah, mul on ka neid võbelusi näha, kui perearstile neid nö näidata tahtsin, siis ei võbelunud, eks olin pinges. jah, ja ka samuti, et kui asendit muudan kaob ka võbelus. Ma istun ja nö olesklen ka palju, aga ma ei tea kas sellega on seos. Mind saatis ka perearst neuroloogile, aga saan ka sinna alles 17ndal märtsil. pabin on ikka päris suur.
mul on ka veel nii, et kui miskit füüsilist teen, siis hakkavad jalad ja käed nagu värisema justkui pingest, aga tegelikult pole pinget, igapäevased kodused toimetused. Ei saa aru mis toimub.
 
to tipsi 23. veebruar 2011, kl 21.47
kas sul nõrkus ka on või pea uimane?Kael valus?
 
sarnane 23. veebruar 2011, kl 22.20
kas sul on eelnenud tõmblustele teravaid valusid, nagu naaskliga keegi taoks?
mul oli enne nii ja siis hakkasid tõmblused. ka üle kogu kere. nii põlveõndlas, reies kui ka meelekohas.
mitu kuud juba. täitsa imelik. arsti juurde on ka imelik minna. eks nad ilmselt vaatavad mind kui hullu. aga jube tüütu on küll. ma pole eriti arstiinimene. ma pigem ilmselt suren, kui naljalt arstile lähen (va hamabaarst, seal käin kord aastas)

ma siin mõtlen, et äkki mul varane altshaimer vms parkinson. hakkan krematooriumiraha koguma või mida..
 
tipsi 23. veebruar 2011, kl 23.08
kaela valu kui sellist ei ole ja otsest uimasust ka mitte. lihtsalt nagu lihasnõrkus ja tõmblused. teravaid valusid ka veel siiani ei ole.
 
tipsi 28. veebruar 2011, kl 15.50
oh jah, juba 10 päeva nende võbelustega ja ei lõppegi ära. võtan magneesiumi, teen trenni ja tugeva veesurvega masseerin lihaseid iga päeva ja no ei miskit. Õudne on.
 
to tipsi 28. veebruar 2011, kl 16.07
kas sa ad kasutad või rahustit?
 
tipsi 28. veebruar 2011, kl 17.47
jah, kasutan ad-d. kuid nendele võbelemistele sellest abi ei ole. ad võtsin ennem kui need võbelused algasid.
 
to tipsi 28. veebruar 2011, kl 18.12
mis ad kasutad ja miks?
 
tipsi 28. veebruar 2011, kl 20.27
seroxat ja depressioon oli. Miks küsid?
 
to tipsi 28. veebruar 2011, kl 20.41
ise ka kasutan ja ka deprekas ja ärevus.Kas sul olid mingid füüsilised sümptomid ka?Nagu nõrkus,jõuetus,pea uimane,tasakaaluhäired jne.............
 
tipsi 28. veebruar 2011, kl 21.26
jah, kõik need sümptomid on olnud.
 
nojah 28. veebruar 2011, kl 21.38
juba täitsa tekib huvi, mis arstid arvavad nendest tõmblustest.
 
nojah 28. veebruar 2011, kl 21.40
silma jäänud, et siin neid tõmblustes vaevlejaid päris palju, mul tõmblemised hetkel igapäevaselt juba 2 aastat pluss varem veel 1 aasta
 
to nojah 28. veebruar 2011, kl 21.45
kas sa viitsid veidike kirjeldada neid tõmblusi ja mis arstide juures sina käinud oled ja mis uuringuid tehtud on ja kuidas sa nendest siis vahepeal lahti said? Tänan sind kui viitsid jagada.
 
nojah 28. veebruar 2011, kl 21.55
mul raseduse aegu kõik sümptomid olid kadunud.
len siin varem ka kirjutanud mingite teemade all, vist ka siis olin nojah ja lilleke
 
to tipsi 28. veebruar 2011, kl 22.15
kas sul minestustunne ka oli?
 
tipsi 28. veebruar 2011, kl 22.46
oli küll minestustunne:)
 
to tipsi 28. veebruar 2011, kl 23.07
kaua võtnud oled seda ad?ja kas sul rahutust ei ole?rahustit ka võtad ?
 
liisi 28. veebruar 2011, kl 23.23
mu emal olid ka tõmblused, lihtsalt äkki hakkasid jalgades tõmblused ja just siis kui istus, jala lihased tõmblesid, silmaga oli näha. ütles ka et jube häiriv oli, pidi tihti ennast liigutama, siis nagu tõmblused kadusid ära. Lõpuks selgus et NÄRVIDEST, kuna see hetk oli ta elus väga pingeline ja närviline periood. võttis toidulisandeid ja kui elu sai normi siis kadusid ka tõmblused.
 
sama siin 01. märts 2011, kl 20.51
kirjutasin selle teema all juba varem ka.
tahtsin veel lisada, et mul avastati poolteist aasta tagasi borellioos. ehk on minu vaevused kuidagi seotud selle haigusega...
lähen esmaspäeval neuroloogile. ehk selgub midagi.
 
sama siin 01. märts 2011, kl 20.53
vabandan vea pärast - borrelioos
 
tipsi 02. märts 2011, kl 18.21
to sama siin: anna siis teada kuidas sul läks ja mis arst arvab asjast.
 
to tipsi 02. märts 2011, kl 19.08
kas sa rahustit ka kasutad?
 
tipsi 02. märts 2011, kl 20.10
muidu tarvitasin vähesel määral, aga hetkel ei julge tarvitada, sest kui on mingi lihashaigus, siis on rahustid vastunäidustatud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!