Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
lihastõmblused(võbelused) üle terve keha
 
tipsile... 26. aprill 2011, kl 00.20
aga, kas lihastõmblused on muidu ära kadunud? Ja mis rahusteid sa võtad?
Minul ka ilmselt lihastõmblused ikka närvidest, sest xanaxi võtmine aitas, võttis ära...
Loodame, et sina ka ikka abi saad ja tervened.
 
Liia 26. aprill 2011, kl 08.46
Kas kellelgi on selja ja lihasvalusid ka lihaste jäigastumisest.Arst ütleb et võimelege ja võimelge.No seda ma teen juba neli aastat ja ei miskit ainult hullemaks .Kus olete lihaste uuringutel käinud.AD võtan õhtul aga nüüd hommikul selline valu ja käed nõrgad ja värisevad.Kas kasutate hommikul ka mingit AD.peab vist arsti vahetama.
 
tipsi 26. aprill 2011, kl 09.50
ei ole tõmblused kuhugi kadunud. Rahustit võtan bromesepami. Kui kaua sul need tõmblused olid ja millised need olid ja kui kiiresti xanax aitas?
 
annelyyy 26. aprill 2011, kl 10.39
mul selllisd liigeste probled,nagisevad. see stressamisest ja närvidest.olen unetu juba aastaid,siis on sellised kosmaarunenägude lihaskrambid.mis aitaks
 
meeli 26. aprill 2011, kl 12.46
olen kirjutanud siin meeli nime all täpsemalt
 
kiisuke 26. aprill 2011, kl 18.40
Minul on olnud põlvede ,küünarnukkide,sõrme liigeste valud ja kangused .Minule soovitati lihaste venitusi, kõige paremini aitas puhkamine .Liigesed on siiani hommikutti kanged ,kuid praegu ei valuta.
 
eva 27. aprill 2011, kl 10.11
mul esines varem ka hooti liigesvalud, üle keha kõik liigesed valutasid nädalaid ja siis tuli liigeste kangus, ja just sügiseti ja aasta alguses, valu puhul ei aidanud mitte miski ja kanguse vastu üritasin võimelda.

kuid eelmine sügis oodatud liigesvalu ei tulnud, vaid hakkasid hullud lihasvalud, iga väiksemgi füüsiline koormus võib lõppeda nädalase lihasvaluga. Venitamisharjutusi teha siis ei saa, lihased liiga valusad ja egas see valuvaigistigi aita

Kiisuke, kas Sul see müasteenia diagnoos on kinnitatud???
 
suvi 11. mai 2011, kl 18.04
paistab et kõik soojade ilmadega kadunud :)
 
pel 12. mai 2011, kl 10.50
läheb üle
 
tipsi 18. juuli 2011, kl 19.25
kas keegi on oma tõmblustest lõplikult ka vabanenud?
 
eva 04. august 2011, kl 17.24
hmm, ma sain tõmbluseid kõvasti juurde, isegi keelelihased tõmblesid, 2 kuud piinlesin ja nüüd selgus - vale diagnoos ja valeravi (tartu arst oli väga kindel et mul müasteenia ja pani ravi peale enne kui antikehade vastus tuli). Hetkel tõmblused kadunud, kuid küll nad haiguse ägenedes tagasi tulevad. Vahepeal haigus tegi palju paha, et sai 3 korda haiglas oldud. Täielik müstika. Nüüdseks haigus kõikides lihastes.
 
kodanik E 04. august 2011, kl 21.27
eva, kas nad mingit muud diagnoosi ka pakuvad? on sul ravimina immuunglobuliini proovitud? või mille peale sul tõmblused kadusid?
tahaks sinuga privaatselt suhelda ehk, mul samad sümptomid.
 
eva 04. august 2011, kl 22.00
mu kontakti leiab els-i foorumist, müopaatia teema all, samuti on ka mul blogi, kuid veel ei julge seda rahhvale lugeda anda :)
 
eva 04. august 2011, kl 23.37
mul tõmblused leevenduvad või kaovad kui haigus vahepeal taandub. Kahjuks seda perioodi on vähe. Alati tuleb uus ägenemine, mis on hullem kui eelmine. Ja nii see haigus ongi edasi arenenud. Üks hetk olen inimene, teine hetk jälle voodihaige.

aga nii palju kui olen uurinud, siis osadel inimestel võib see olla healoomuline, osadel lihaspingest, osadel stressist, osadel mingist aine puudusest või üledoosist, valeravist, osadel mingi haiguse tõttu jnejnejne. Tõmbluste puhul võib olla palju põhjuseid. Närvisüsteemist võib ka olla, näiteks kui inimesel püsiv ärevus, koguaeg pinges.

ühel tuttaval olid ka tõmblused jalas ja näos, tunnistas ise et on stressis. Tegi magneesiumi kuuri ja paari kuuga sai neist lahti. Muidugi lahendas stressi tekitava probleemi ka.
 
kas 05. august 2011, kl 00.04
Kas muretsema peaks ka siis kui mõni lihas tuksleb paar sekundit ja nii näiteks korra nädalas umbes? Mulle endale küll tundub ,et tukslevad hoopis veresooned ,sest just kaela veresoone ja ja käeveeni ning reiel/kintsul olen tundud seda(arst väidab et ikkagi lihas ,kui huvi pärast küsisin) . Tõmblus kestab paar sekundit.
 
eva 05. august 2011, kl 00.13
kas - veresooned ei tuksle, neil puudub tukslemiseks võimalus, ma mõtlen et neil ei ole lihaseid mis paneks neid tukslema nii tugevasti. Veresoonte puhul on ikkagi pulssi tunda.

Kui on nii vähe tõmbluseid siis ei tasuks veel muretseda. Sellised tõmbluseid kindlasti tekitavad lihased. Ja need tõmblused ei ole eluohtlikud, et nii võttes ei tasuks üle muretseda. Lihastes toimub päevast päeva igasuguseid protsesse.
 
mimm 25. jaanuar 2012, kl 16.16
Kuhu teemaalgataja jakaaskannatajad kadusid? Kuidas kõigil läheb? Mul ka lihastõmblused,homme perearstile....
 
eva 25. jaanuar 2012, kl 19.08
minuga lood nii kaugel et sain lõpuks diagnoosi =)
aga kas nüüd asi paremaks ka läheb, seda näitab aeg.
 
j 25. jaanuar 2012, kl 19.36
Kas teil väike palavik ka on? Kas lihased värisevad ainult teatud liigutustel, asendis või niisama rahulolekus ka? Mis uuringutega neid lihashaiguseid diagnoostitakse?
 
eva 25. jaanuar 2012, kl 19.53
soovitan sealt lugeda
http://translate.google.ee/translate?hl=et&langpair=en%7Cet&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Benign_fasciculation_syndrome

minul näiteks tekivad tõmblused peale füüsilist koormust 20min hiljem rahulikult lamades või istudes. Tavaliselt ikkagi õhtuti enne magama jäämist eriti palju tunda.

Mnu puhul on aidanud füüsilise koormuse vähendamine ja puhkamine, et lihased saaksid taastuda. Kuid väiksemgi üle pingutus toob need kohe tagasi. Samuti on leevendanud ka venitusharjutused
 
j 25. jaanuar 2012, kl 20.09
Mul on kurk pidevalt valus, väike palavik, kurgus mingid punased täpid ja lihasvärinad. Lihasvärinad on just siis kui mingit teatud lihast pingutad. Kui näiteks pingutan kõhulihaseid, siis värisevad need. Kui aga krimpsutan nina, siis värisevad näolihased jne. Mandlid lõigati ära kuna oli krooniline põletik aga palavik ei kadunud ja samuti ka kurguvalu ja lihasvärinad. Kokku on need sümptomid olnud umbes 5 kuud.
 
j 25. jaanuar 2012, kl 20.11
Samuti isu on hea, mingit iiveldust ei ole. Siis on veel südamekloppimine, mis tekib pingutuse korral. Pulss kiireneb ka siis kui näiteks lamavast asendist püsti tõusen. Et siis püsti seistes ja lamavas asendis on pulsierinevused suured. Lamades madalam, püsti tõustes läheb kohe kiireks.
 
eva 25. jaanuar 2012, kl 21.06
j- kuidas vererõhu ja pulsiga täpselt on, saad kodus mõõta ??? kui ei siis mine perearstile ja palu saatekirja kardioloogile. sest kui asi edasi areneb võib tekkida oht päris tahhükardia hoogudele. Mul need koguaeg iga päev :(
 
j 25. jaanuar 2012, kl 21.25
Sul jah, aga sul on ka konkreetne haigus. Aga mul kardioloogil (isegi mitme juures) käidud ja süda on nende arvates korras, ainult pulss kiire. Ikkagi on vist mingi põletik seal kurgus sees (punased täpikesed, valus kurk, väike palavik). Ma arvan, et sellest ka need värinad, sest need värinad umbes samal ajal tekkisid kui mandlitega jamad hakkasid. Et siis see põletik koormab organismi vms aga eks tuleb kurguarstile minna ja peab temal asja uurida laskma. Ja ega mul need lihasvärinad on ainult siis kui teatud lihast pingutan. Niisama näiteks pikali rahulikult olles ei ole midagi. Ainult lihaste pinges olekus.
 
j 25. jaanuar 2012, kl 21.28
Ja kas see mitte põletikule ei viita, kui pulss on rahulolekus normaalne ja püsti tõustes lööb kõrgeks. Vist oli nii, et pikali oleku pulsi ja püsti seismise pulsi vahe võis olla kuni 15 lööki ja kui on rohkem siis mingi tõbi kallal. Parandage kui eksisin.
 
eva 25. jaanuar 2012, kl 21.58
sellega on nii et kui teil püsti tõustes on pulsi vahe 30-40 lööki siis võib teil jah olla üks haruldane sündroom.

aga oleneb jällegi kas püsti tõustes ka vererõhk kõigub, kas neid südame pekslemisi on füüsilisega seoses, kui teil on ka palavik, siis seega võib olla kusagil mingi põletik või miskit ikkagi nihu. aga selleks peaks perearst tegema täieliku vereproovi, et vaadata kas seal on muutusi.ja ikkagi pöörduda ka kardioloogile. samuti lugege ka tahhükardia kohta ja vaadake kas seal miskit klapib.
 
eva 25. jaanuar 2012, kl 22.05
mul hetkel peal AD Alventa (et südametööd rahustada), Procorolan, vajadusel metroponol, täna anti haiglas lisaks veel mingit rohtu ja tugisukad, et süda nii ei peksaks :)

j- aga joo rohkem vedelikku, kohe hommikul enne voodist tõuses, siis vere kogus suureneb ja pusti tõustes ei hakka nii paha, miks nii juhtub on see et tõustes valgub veri jalgadesse ja küllap see ei liigu nii kiiresti ringi kehas ja süda hakkab pumpama rohkem.

samuti kui veri ei liigu korralikult võivad lihased jääda ilma vajalikest ainetest ja see võib ka tekitada tõmbluseid. ja muidugi palju muid asju veel.
 
j 26. jaanuar 2012, kl 14.49
Aga kuidas sul, Eva, need võbelused siis avalduvad? Et on rahulolekus ka? Ja kui intensiivsed need on?
 
eva 27. jaanuar 2012, kl 16.09
minul on need võbelused olnud juba üle 4 aasta

tekvad peale suuremat füüsilist koormust, näiteks kõnnin 3 korrust trepist ja siis istun näiteks 20 min ja siis hakkavad jalgades lihased tõmblema, vahel mõnes kohas korraks nagu lihas tõmbleb aga vahel mõni lihasgrupp ikka nii kõvasti ja järjest tõmbleb, et silmaga näha. Vahel ikka jube tüütud. Sama asi toimub kõigi lihastega kui koormust saavad, käed, seljalihased, näolihased, keeles ja silmas.

Ja ikkagi peale koormust ja tunda rahulikult istudes või pikali olles. Vahel on ka tunda surinaid.
 
? 27. jaanuar 2012, kl 16.46
Evale:

Sa ütlesid, et said ka diagnoosi. MIs Sinu diagnoos siis on? Tahaks ka teada, mis haigusega need esinevad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!