Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
lihastõmblused(võbelused) üle terve keha
 
eva 27. jaanuar 2012, kl 18.13
sellised tõmblused võivad esineda ka täesti healoomulkena, või ka mõndade haiguste puhu.

Ma siia oma diagnoosi kirjutama ei hakka, kuna tegu on haruldase haigusega ja vaevalt, et kellegil siin lugejal midagi sellist olla võib. Ja mul on tõmblused sellest, et haigus on kestnud väga pikki aastaid ja see haigus hõlmab kogu organismi. Et peale tõmbluste on veel väga palju muid sümptomeid.

Aga soovitan tõmbluste puhul olla rahulik, lasta lihastel puhata, toituda võimalikult mitmekülgselt, ehk proovida ka magneesiumit.

Aga kui asi ei parane, siis pöörduda ikkagi neuroloogile, kes hindab olukorda ja teeb vastavad analüüsid. Muidu need tõmblused ei ole kahjulikud, aga kui kaasuvad veel lihaste väsimist, lihaste valu, siis ikka arstile minna.
 
j 27. jaanuar 2012, kl 21.32
Siis mul ikkagi mingi põletikuline protsess, sest selline 37,2-37,3 palavik pluss kurguvalu ja need värinad. Mandlid lõigati välja aga ju siis ikka bakter jäi sisse, mis kusagil neelus või põskkoobastes edasi pesitseb.
 
eva 27. jaanuar 2012, kl 23.01
pöördu siis kurguarsti juurde, sest kui palaviks siis on ikka asi pahasti, kas mingi antipiootikumi kuur ka on või ibuprofeeni kuur, et põletikku ravida?
 
j 04. veebruar 2012, kl 00.17
Kardioloog siis kinnitas, et süda korras. Aga see väike palavik ja need lihasvärinad on ikkagi. Pluss veel kiire pulss midagi tehes. Lihasvärinad on mingi teatud asendi säilitamisel. Nüüd ma mõtlen, et äkki on ajukasvaja. Netist lugesin, et on lihasvärin siis vms. Aga palavik ja kiire pulss? Krt.
 
eva 04. veebruar 2012, kl 14.59
mina sain hetkel oma asja kontrolli alla, määrati mingi rohi, et nüüd pulss juba teist päeva isegi peale toimetamist on 60ne kanti, et enam tahhükardia hooge ei teki, vererõhk ka enam nii ei kõigu. Samuti ka lihastõmbluseid vähe :)

i- kas jalad kipuvad ka lillaks minema, äkki on verevarustusega jama. Mina tean et minu lihastõmblused on seotud verevarustusega, et veri ei liigu õigesti ja selle pärast lihased jäid toidust ilma ja see tõttu ka tõmblused. Hetkel kui verevarustus paremaks saanud siis peale koormust tekib neid tõmbluseid vähe, ikka väga vähe võrreldes nädal taguse olukorraga.
 
Moon 04. veebruar 2012, kl 16.35
Tere,

Ma liituksin selle foorumiga, seoses sellega, et mul ka lihased tõmblevad ja on nii tõmmelnud mingi 9 aastat.Vahepeal rohkem vahepeal vähem. Neuroloogil selle jutuga käisin aga alles eile...vaatas mind sellise näoga nagu oleksin teiselt planeedilt. Küsis kas saan talle näidata kuidas mõni lihas tõmbleb...Vastasin, et ei saa kuna praegu ei tõmble ükski koht ja nii see oli...tellimise peale need ei tule.Kontrollis reflekse ja vaatas mind väga kummalise näoga, nagu oleksin simulant...Enne ära minekut hakkas käelabal üks koht tõmblema ja siis sain ka näidata arstile seda.
Kirjutas saatekirja ENMG-sse ka pani diagnoosi küsimärgiga: Neuromüotoonia? Võttis ka hulk vereanalüüse. Nüüd 19. märts siis peaks teada saama.
 
Moon 04. veebruar 2012, kl 16.40
Eva, miks sa ei võiks seda oma haruldast diagnoosi avaldada?
 
eva 04. veebruar 2012, kl 16.49
see diagnoos ei annaks teile midagi.

Sest lihastõmbluste põhjused võivad tõesti olla väga erinevad. Minu haigusest nii palju, et on mingi autonoomne haigus, mida ei anna kontrollida. Teisisõnu aju on nagu pult, aga minu pult streigib, ja nii et kogu organism läheb rivist välja :( aga selle diagnoosini aega läks ikka väga kaua, pikki aastaid arstide juures käimist. Diagnoose olnud seinas seina :)

Et kui tunnete, et asi ei ole õige, siis käia nii kaua kuni leiate arsti, kes kuulab ja süveneb. Ja kuna paljud arstid ei tea, mis võib põhjustada neid tõmbluseid, siis ei osata nagu nendega midagi peale hakata :(
 
eva 04. veebruar 2012, kl 16.57
ja kindlasti on väga tähtis jälgida teisi sümptomeid, mis veel kaasnevad (kas on lihasnõrkust, on veel minegid muid kahtlaseid asju, lihasvalusid, lihaste paistetusi, liigestega probleeme jne), kindlasti artsidele see info anda edasi väga täpselt, see hõlbustab diagnoosi saamisel. Kui aetakse ikka, psühholoogi juurde, siis minge, ravige, ja kui ikka probleemid ei kao siis uuesti arstidele ja kindlasti mainida et käite psühhiaatri juures ja saate ravi aga abi ei ole.
 
j 04. veebruar 2012, kl 18.49
Ei lähe mul midagi lillaks. Lihtsalt teatud asendis olles lihas väriseb. Rahulolekus ei värise midagi, ainult teatud asendis. Näiteks näos väriseb siis kui nina krimpsutan. Kui teen kõhulihaste harjutusi, siis värisevad kõhulihased. Mingi hull värin see ei ole, et kohe terve keha vapub aga natuke häirib ikkagi.
Lisaks on mul ka selline väike palavik nii 37,2 ringis.
Need lihasvärinad jms üldised kaebused hakkasid mul siis kui mandlid jäid kroonilisse põletikku. Mandlid lõigati küll ära aga palavik ei kadunud (ainult peale oppi antibiootikumikuuri ajal palavikku ei olnud). Ju siis jäi mingi bakter vms ikkagi sisse ja selline väike põletik on ikka kusagil neelus või põskkoobastes.
Kardioloogil olen käinud mitu korda, tema kinnitas, et süda on korras. Ütles, et kindlasti mine kurguarstile tagasi, kuna mingi põletik võis sinna veel sisse jääda. Kurgust mul peale oppi mingit proovi ei võetud. Samuti on tehtud vereproove (kliiniline veri, borellioosiproov, TSH jms), holter, EHHO, EKG jms. Kõik need olid korras. Varsti lähen kurguarstile tagasi ja palun võtta kurgust analüüsid. Mingid punased täpikesed seal on ja suht iga hommik on kurk valus ka ja tatt kusagil kurgus kinni. Eks seal kurgus või neelus ikka mingid bakteripoisid põletikku teevad. Sellest ka see väike palavik ja need värinad/võbinad.
 
Moon 13. veebruar 2012, kl 10.06
Midagi uut?
 
Mees64 14. veebruar 2012, kl 13.47
Andestust naised,et teie leheküljele trügisin aga kuna mul on sarnased sümptomid samuti juba 8 aastat, siis...Hakkasid peale niimoodi,et esimest korda oleks nagu elektrit lastud abaluu alla, hiljem hakkasid lihastõmblused. Ca 6 aasta pärast tekkisid südame rütmihäired. Käisin südameopil (lõigati laseriga mingid tekkinud lisanärvid läbi). Tarvitan rohtusid. Arvan, et ikka südames on põhjus. Elektrilöök mis ajust tuleb paneb sealt kusagilt mööda ja siis kogu verevarustamise süsteem segamini...Olen käinud ka samadel uuringutel aga arstid tõesti ei tea midagi...
 
eva 14. veebruar 2012, kl 16.06
kusjuures ma nõustuks täiesti viimase kirjutajaga.

Ma tean, et minu tõmblusused on vereringe süsteemi vea tõttu, lihtsalt lihased ei saa koormusega verd nii palju kui vaja oleks. Käsud ajust ei liigu edasi õigesti.

Hetkel tõmblustega olukord on paranenud, aga egas ei kao kuskile (eila sai üle pingutatud ja tõmbused üle keha), arst ütles ka et aeg näitab, mis saab, mis sümptomid jäävad mis mitte
 
merkake 14. veebruar 2012, kl 18.42
mis rohuga saab vererõhu käikumise ära hoida?
mul nii et praegu on 140/90 siis järsku lambist hakkab halb, siis on 200/100
võib olla mingi kümne minuti pärast jälle 130/80
mõõdan kõikide reeglite kohaselt, rohtusid pidevalt ei tarvita.
aga jah, maadlen mitte pidevalt kõrge vererõhuga vaid just hüplevaga
 
eva 14. veebruar 2012, kl 19.57
soovitaks pöörduda kardioloogile.
tuleks saada ikkagi selgust, et miks rõhk nii hüpleb.

minul oli probleemiks see et pulss kõikus kõrgeks, aga vererõhk oli sama
 
j 17. veebruar 2012, kl 20.51
Mul siis käidud kardioloogil mitu korda-ütleb, et süda terve ja ilmselt kusagil põletik ja tänu sellele ka pulss kipub kiire olema ja see väike palavik ning need lihasvärinad lihaste pingutuse korral ja üldine väsimus ka viitab põletikule. Veel lasin teha nakkusarstil borrellioositesti pluss veel nägin, et paberite peale oli kirjutatud, et võtta TSH, glükoosi ja midagi vist oli veel. Siis helistasin laborisse, vereproov ka korras. Ega siis muud kui järgmine nädal uuesti kurguarstile tagasi ja eks siis näeb, mis saab.
 
keegi 17. veebruar 2012, kl 21.33
mul oli kiire pulss aneemiaga, ferritiini proov oli korrast ära kuigi HgB oli korras. Kohtuav nõrkus oli, vahel ei võtnud nädalaid õieti jalgu alla, rääkida ei suutnud, jõudu ei olnud. Perioodiliselt võtan ferritiini tablette, toidust lihtsalt ei omasta rauda piisaval hulgal.
Aga kui plekid kurgus ja palavik siis seda peaks antibiootikumidega ravima ja kui ei aita siis lõigatakse mandlid ära, et põletiku kollet eemaldada.
 
j 18. veebruar 2012, kl 22.38
Manldid lõigati ära juba ca pool aastat tagasi, natuke enne lõikust mul need jamad hakkasid, ju siis ikka mingi bakter vms sinna sisse jäi ja sellepärast tagasi kurguarstile lähengi.
 
j 20. veebruar 2012, kl 21.18
Hellyeah. Kurguarstil ka käidud ja kurk ka ok. No mida??! Millest see palavik siis ja need lihasvärinad ning pulss kõrgevõitu? Tehtud igasugu proove, uuringuid jms aga ei midagi. Või siis uskuda seda, et mandliopist taastumiseks läheb tõesti kuni terve aasta. Mul alles 5kuud möödas. Mul on küll mõistus otsas.
 
SS. 20. veebruar 2012, kl 21.47
Olid samad kaebused, viisid ärevushäire diagnoosini. Aga muidugi välista muud neuroloogilised häired ikka enne:) edu!
 
j 20. veebruar 2012, kl 21.55
Oli ka nii, et lihasvärinad olid siis kui mingit teatud lihast pingutasid?
 
eva 30. aprill 2012, kl 18.44
tõmblejad kadunud :)
 
haige 30. aprill 2012, kl 18.54
minul tõmbelvad näpud mandlipp oli aasta tagasi ja ausalt öeldes tervis on kyll vaga kehva . jõudu ei ole kurgus on poomistunne isegi rääkida ei jõua.iga päevased pearinglused plus minestamishood. minul on kyll selline tunne et ma ei saagi terveks enam
 
37-aastane 11. mai 2012, kl 02.08
Ausalt öeldes olen ma natukene mures teemaalgataja pärast. Pole temast enam kippu ega kõppu. Ega ometi midagi hullu selle asjaga ei juhtunud tal? Mures olen selle pärast, et tema kaebused ühtivad täpipealt minu kaebustega (15. märts 2011, kl 13.19, Tipsi). Ka minul tuksleb mingi suvaline lihas ühest kohast päevade kaupa, kuude kaupa, kohutavalt häiriv. Lisaks on ka minu nahk kummaline, võtab kõik vormid sisse. Näiteks surud pudelikorgiga hetkeks kergelt naha peale ja kümneks minutiks jääb sinna loetav korgijälg, nagu tempel. Varem sellist asja ei olnud. Lisaks võbeleb aeg-ajalt silme ees mingi sibru-säbru, nii et näiteks lugeda on võimatu. Pea on aeg-ajalt uimane, tunne on umbes selline, nagu oleks kaks ööpäeva magamata.. Lisaks mõõdukad mäluhäired, sageli ei tule mälusopist vajalik nimi, ese või koht meelde, kuigi pingutan kõigest väest. Näiteks ütleb abikaasa, et too poest ainult leiba ja piima, kuid poodi jõudes olen ma selle totaalselt unustanud. Kirjavigu tuleb kirja kirjutades ohtralt sisse, pidevalt pean sõnu parandama, sisuliselt iga kolmandat sõna. Ühesõnaga, selline seniilse raugastumise tunne tuleb vägisi peale. Ja mis kõige hullem - lugesin kõik postitused läbi, sarnane probleem oli paljudel erinevatel inimestel, kuid mitte keegi ei ole saanud asjale konkreetset ravi. Mingi ebamäärane jutt, et arstid arvavad seda, teist ja kolmandat, kuid sümptomid on ikka alles. Ise elan suht mõõdukat elu, ei suitseta, alkoholi tarbin vähe, on töökoht, korralik palk, pere, lapsed, sõbrad, suuri laene pole.. Stressi nagu ei tohiks olla. Aga lihased tõmblevad lakkamatult. Praegugi teeb seda näiteks seljalihas ja ülahuul...
 
meta 11. mai 2012, kl 11.46
viimasele, vaata lase teha borrelia analüüsid. mine kindlasti neuroloogi vastuvõtule
 
eva 09. juuni 2012, kl 01.07
nii palju kui olen uurinud, siis on lausa olemas haigus, mis kujutabki endast lihasvõbelusi ja tõmbluseid ja see ei ole kahjulik, kuid kui ilmnevad muud probleemid ka, siis kindlasti tasub arstile minna.

Ise soovitaksin SM keskuse arste, minul läks diagnoosini küll 7 aastat, aga lõpuks ikkagi on olemas, kuid miks täpselt lihased tõmblevad, kes seda teab, ise arvan et eks see lihasainevahetuse häirest ole :(

Kahjuks on igasuguseid haiguseid nii palju ja arstid paljusid asju ei teagi, seega soovitaks ikka külastada mitmeid arste ja jääda kindlaks endale
 
Maikk 17. mai 2013, kl 11.02
Tervitus!

Avastasin kuskil 1.a tagasi, et säärelihased on kummaliselt tõmblema hakanud. Pole nagu selline tõmblus, mida võib pärast suurt koormust aegajalt esineda, vaid selline täiesti teistsugune. Mõtlesin, et mis siis ikka, läheb üle. Nüüd elan sellega 24/7 kuid selle aasta algul võtsin asja ette, alustades perearsti juurest, kellele selgitasin olukorda, kuid kes oli nagu kergelt hämmingus, et ei ole võimalik jne. Püüdsin tõestada, kuid istudes on raske seda esile tuua. Kõige paremini või häirivamalt lööb välja puhkeasendis. Näiteks pikali olles, siis käib tõsine pidu. Perearst suunas mind neuroloogi juurde, kuid samas jäi mõtlikuks, sest mul on 10.a olnud alaseljaga probleeme, kus on tuvastatud ka radikuliit. Arst arvas, et ehk on alaselg seotud jalgade tööga. Tegime ka vereanalüüsi vältimaks vitamiinide puudust - analüüs laitmatu, puudusi pole. Mõned kuud hiljem sain neuroloogi juurde. Guugeldasin arsti ja nett negatiivset täis. Mõistsin, et pean end vestlusel kehtestama, et selle arstiga üldse jutule saada. Kohale minnes rääkisin jutu ära, et aastajagu säärelihased kaootiliste imelikke tõmbluste vallas, mida mul ei ole võimalik kontrollida. Püüdsin näidata ja suutsin. Arst oli skeptiline, kontrollis haamriga kõikvõimalikke närve ja need olid korras. Ütles, et ta ei tea, mis mul on ning suunas mu edasi imeliku nimetusega protseduurile, mis nägi välja nii, et heitsin voodisse pikali, püksid jalast ja algatuseks lasti kehasse korralik laeng elektrit pärast mida hakkas arst nõelu lihasesse viima, nõelad olid ise ühendatud juhtmetega ja samal ajal arst jälgis monitorilt kõrvalekaldeid. Kogu protseduur vist kuskil 30 minutit. Pärast olin mõnusalt verine, kuid väidetavalt KÕIK on korras, mitte mingisuguseid anomaaliaid ei ole. Lisaks tegin veel korra vereanalüüsi. Nüüd mõned päevad tagasi siis neuroloogi juurde. Lasi mõttega vereanalüüsi üle ja rõõmsalt: "terve nagu purikas"...vägev! Ma siis küsin, et mis me jalgadega teeme, tõmblused on jätkuvalt intensiivsed. Neuroloogi vastus, kes ise on vastava osakonna juhataja, töötanud selles ametis väga pikalt lasi üle huulte: "Nüüd peate sellega elama õppima!"...Pakkuge, mis tunne mind sel hetkel valdas. Ma tundsin, et võiksin ta seal samas maha tümitada, kuid hoidsin end tagasi. Ta hakkas mulle ümmargust juttu ajama ning ma segasin vahele, et kas mu alaselg, nimmepiirkond ei või jalgade tööd segada ? Vastus oli konkreetne ei, kuid ometigi pani ta mulle järgmiseks uuringuks: MRT lülisamba nimmeosast (disk) kuhu saan alles paari kuu pärast. Olin suhtkoht häiritud tema vastusest, sest ta ei teadnud, mis mul olla võiks ega püüdnudki mind aidata. Olin tugevalt häiritud ja jalutasin minema. Kodus olles püüdsin kõikvõimalikel viisidel hakata uurima, mis mul siis ikkagi on ja sain vihjeid ehk kõige paremini vastas minu tõmblustele inglise keelne termin Benign Fasciculation Syndrome ehk BFS ehk Healoomuline lihastõmbluste sündroom. Kõik nähud viitasid sellele ja sai ka youtube antud nimetus kirjutatud ja vastuseid tuli lademetes päris hirmsate videotega ja need olid üks-ühele minu tõmblustega. Lisaks on lausa eraldi foorum antud sündroomile loodud: http://www.aboutbfs.com/forums/

Mis siis BFS on ? - Ei ole täpselt teada, mis seda põhjustab, kuid on hulk arvamusi ja teooriaid. Üks nendest on borrelioos ning seda püüan ma ka lähiajal välistama minna pannes nakkuskeskusesse endale aja, et teostada analüüs. Reaalselt pole ma endalt puuki leidnud, kuid kuskilt tuleb edasi minna asju välistades. Lisaks võib BFS avalduda ka Mg ja Kaaliumipuudusega. Mg-d tarvitan juba 2012.a sügisest igapäevaselt ning nüüd puhtalt praktika mõttes soetasin ka Kaaliumi kapslid.

Meditsiin ei tunnista antud sündroomile ravi, kuid antakse mõista, et tuleb rohkem puhata, vähem treenida, kofeiini võiks välistada, eemaldada elust stress, väsimus (jube kerge eksole) ning ühe ravimina tuuakse välja ka kanepi. Tea, kas peaks ühe jointi keerama ? :P Ok, nali naljaks.

Igaljuhul olen täheldanud, et tõmblused on jalgadest ka kaugemale läinud ehk löönud reielihasesse, kätesse, rinda ja selga. Seda küll mitte 24/7 kuid justkui on vaikselt kaugemale minemas...

Nii, et saatusekaaslased, ma olen Teiega :)
 
ellu 21. mai 2013, kl 18.33
ega jah nende tõmblustega pole miskit peale hakata. Arstid selle kohta ei oska midagi öelda, isegi siis kui näevad, et lihased tõmblevad. Proovida toidulisandeid ja vähendada füüsilist koormust ja ärevust ja stressi.
 
heleniikee 22. mai 2013, kl 14.31
sama siin 2a on olnud samuti lihastõmblused ja võbelemine yle terve keha ja olen teinud läbi ka kõikvõimalikud uuringud aga põhjust pole siiani leitud! Avastati ka kunagi läbipõetud borrelioosi nakkus aga ma ei usu,et võbelus sellest tingitud oleks! Mõtlen ka psyhholoogi poole pöördumist kuigi ise endale pole suutnud ikka kindlaks teha ,et se närvidest võiks olla! Minu elu pole pingeline ,tööl ei käi,jalutan metsas,hoian aeg ajalt lapsi ,sõidan rattaga jne! Ise olen 30 ja kasvatan tütart! Ainuke muret tegev asi on see,et lisaks võbelusele on hakanud süda vahelööke tõmbama ja se on väga häiriv:(
 
heleniikkee 22. mai 2013, kl 15.39
eva mind ka huvitab sinu diagnoos!

Mul samad näitajad kõik mis sinul! Kas sul süda vahelööke ka lõi? Mul tunne,et nii kui süda tõmbab vahelöögi hakkab mul hoog pihta surisemine,segadus,paanika,lihastõmblused! Ja võtan xanaxsit aga sellest mitte mingit tolku ei ole!
Samuti pulss kiire ja vererõhk muidu korras kuigi madalama poolne! Mulle ka tehtud palju uuringuid ja vastus ikka üks ,et kõik on korras! Kardioloog ei leidnud ka midagi aga ometi täiega tuntavad vahelöögid on:( Betalock sok kardioloog kirjutas kiire pulsi tõttu aga se tegi vahelöögid veel tihedamaks ja hullemaks seega jätsin selle kasutamise ära! Hetkel olengi seisus ,et ei oska enam kuhugi ega kellegi poole pöörduda ja perearst on tembeldanud hulluks mind ,et mõtlen ise haiguseid välja:(
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!