Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Antidepressandiga alustamine
 
kkk 31. august 2011, kl 15.29
Kas see on normaalne, et alustades ravi AD-ga, läheb enesetunne algul hoopis halvemaks ja haigusnähud annavad tugevamalt tunda? Ma ei mõtle siinkohal pearinglust jms füüsilisi sümptomeid, millest olen õnneks vist pääsenud, aga just suurenenud ärevust, deprekat, uinumisraskusi jne. Võtan hetkel neljandat päeva AD-d (Elicea, see on Cipralexi analoog) ja hetkel on tunne, et miks ma üldse seda ravi alustasin, enne oli isegi parem olla...Kas see läheb üle?? infolehel tegelikult oli kirjas küll, et selliseid kõrvalnähtusid võib esineda, aga äkki oskab keegi omast kogemusest kirjutada ja üldse konkreetselt selle ravimi kohta, et kas ta on tõhus.
 
sts 31. august 2011, kl 15.47
Jah! Minul esimene nädal oli väga raske. Alustasin Cipralexi 2,5mg. Iga nädala möödudes, tõstsin annuse 2,5mg võrra.
 
depr 31. august 2011, kl 16.15
Nii ongi, et depressioon pole peavalu vaid võtab aega tasakaalu saavutamisel. See pole veel kõige hullem kui vaevused kattuvad infolehega, see on norm. Kas muud ravimit ka kasutad?
 
jah 31. august 2011, kl 17.25
Nii on, ja üsna sageli. Esimesed 2 nädalat eriti.
 
O. 31. august 2011, kl 17.31
Jah,täpselt nii on. Endal see samuti üle elatud.
 
siin 31. august 2011, kl 18.39
On tegu tsitalopraamiga, aga selle originaal CIPRAMIL oli küll absoluutselt ilma kõrvalnähtudeta, ja abi tuli sellest originaalist juba esimestel 3 päeval. Ei võtnud toime aega mingit kahte nädalat, see on järelikult jälle mingi solk, ja tea, et CIPRALEX ei ole originaal, tal ei saa olla analoogi kuna on ise juba analoog.
Kui ad-DEGA VEEL HALVEMAKS LÄHEB, PEAKS NEID VAHETAMA JA LEIDMA SOBIVA, cipramil (originaal tsitalopram) aitas just uinuda, tegi rõõmsaks juba järgmisel päeval ja mõikas väga hästi!
Kui sul on nii halb, siis helista arstile, las kirjutab uue rohu, väga hea oleks ZOLOFT või EFFEXOR, kõrvalmõjud puuduvad, ja kindlasti peaks juures olema rahusti või unerohi, magamatus on kõige suurem vaenlane selliste haiguste juures! Vererõhk tõuseb, süda töötab ülekoormusega jne., kui ei maga korralikult. Pead ikka selle rohu juurde tarvitama ka kõike muud, kui üldse mingit leevendust soovid, niimoodi jääd veel haigemaks. Olen paljusid AD-sid katsetanud, kui enam polnud CIPRAMIL-originaali, aga ükski seda ei asendanud, sulle pakutuid olen võtnud, oli hea effekt küll ja kiire.
 
ärevik pidev 31. august 2011, kl 22.33
Aga mis sul häda on, kas deprekas, ärevus või midagi muud? Ärevuse puhul see rohi küll ei aita, olen võtnud ka seda analoogi cipralexi, halba tunnet ei tekita aga kasu pole, võtsin ikka mitu kuud ja siis vahetas tohter välja, siin eelmises kommis kiidetud effexori vastu, see aitas ja halba tunnet pold mingit, just tuli rõõm ja tegutsemistahe , aga pidin võtma juurde rivotrili või xanaxit, kui õhtul ärevus väga hulluks läks. Uuemad rohud on kindlasti paremad ja see analoogide-jama on täielik saast, ausalt. Odavam aga nii kehv et ei tasu raha kokku hoida. Uuemad aitavad kohe, ei pea ootama mingit 2 nädalat, see jutt on siin laialt levinud, kui ei sobi milleks kannatada, on väga häid ja kalleid ad-sid.
Aga jah, kyss, et mis häda, et pead ad-sid võtma, olen siit lugenud et nüüd kirjutatakse neid iga haiguse puhul :D, unekad peavad sul ka kirjutama välja, magama peab, muidu läheb tõesti ka palju hullemaks kõik, kui unetus on.
 
to ärevik pidev 01. september 2011, kl 08.51
Millised need väga head AD on? Tahaks ka proovida.
Mul ärevus olnud 12a ; esimese kuuri tegin aastaid tagasi ja siis sain abi; nüüd teen sama ADga uut kuuri, läheb juba 6-s kuu aga olemine on kõigest rahuldav. Eelmisel korral sain 8-kuuga nii hea olemise, et ei pidanud vahepeal mitmeid aastaid ühtegi rohtu tarvitama. Prooviks siis nüüd miskit uut ehk saaks lõpuks olemise heaks.
 
autor... 01. september 2011, kl 12.31
Häda ongi peamiselt ärevuses, lisaks ka obsessiiv-kompulsiivne sündroom, pidevad sund- ja muremõtted. Psühhiaatrile ütlesin ka spetsiaalselt, et tahaks just midagi sellist, mis võtaks ärevuse maha, sest tean, et on antidepressante, mis ärevikele ei sobi. Ja arst arvas, et just Cipralex võiks mulle see õige ravim olla. Eelnevalt olen võtnud Paroxetini kuskil aasta, sellega polnud alguses nii halb, kuid samas pikemas perspektiivis oli kasutegur nullilähedane. Siis oli aasta pausi ja nüüd siis Cipralexi peal. Unerohtu võtan ka, kui vaja (Imovane), aga jubedalt kardan sellest sõltuvusse jääda...Rahustid on olemas igaks juhuks (Rivotril), aga neid pole võtnud ja väga ei tahagi. Lugesin ühest ingliskeelsest foorumist eile, et väga paljudel on Cipralexiga alguses väga paha olnud, aga mõne nädala pärast on kõrvalnähud üle läinud ja siis on järjest ja järjest parem hakanud. Seal kirjutasid ka ärevikud kusjuures ja nende jutust lugesin välja, et aitab küll see rohi ärevuse vastu ka. Muidugi on see nii individuaalne ikka...Oeh, proovin ikka ära mingi kuu aega vähemalt, kuni järgmise arsti vastuvõtuni ja kui selleks ajaks parem pole, pean arstiga nõu, et äkki tuleks ravim välja vahetada. Psühhiaater ütles küll muidu, et analoogid on ka head ja aitavad samamoodi, aga võib-olla see oli lihtsalt tema jutt...
Selline küsimus ka muidu, et kas omega-3 rasvhapped (kalaõli kapslite võtmine siis) võiks aidata kuidagi närvisüsteemi tasakaalustada ja olemist paremaks teha?
 
siin 01. september 2011, kl 19.29
Eks mina siin juba mainisin neid "paremaid" :), ZOLOFT; EFFEXOR...need muud uuemad on mul proovimata, ei tea neist midagi, aga need 2 on küll head, mulle tundub, et mõnel kohe tekivad IGAST RAVIMIST kõrvalmõjud. Kui siit seda kõike lugeda, siis tõesti ausalt ütlen, mul pole iial olnud selliseid asju, kohe on aitama hakanud ja probleeme pole olnud. No millised kõrvalmõjud siis on?
Teemaalgataja - kõigele lisaks on sul ka veel ravimifoobia, kardad sõltuvust, on sul selleks siis kalduvus? Sõltuvusse jäävad need, kellele meeldin tablasid võtta mingi kaifi saamiseks, see asi ei kehti haigete kohta, kes ravimit vajavad. Kuidas sa magama kavatsed siis hakata, kui unekat ei võta, IMOVANE on ideaalne rohi!!!, vähetoksiline ja kaob kiirelt organismist, sõltuvusest on sul veel vara mõelda, enne hakka ennast ikka ravima ja ära loe kõiksugu kontollimatut pahna netist, pole vaja!
Mingitest rasvhapetest sul kasu pole, sul on tõsine ravi vajav haigus, kui praegu ei paranda oma olukorda, on pärast võimatu sellest kõigest välja tulla. See rohi ei sobi sulle, lase vahetada. Milleks sa niimoodi kannatad, meeldib või? Proovi ZOLOFT-i koos rahustiga xanax, mis on palju parem kui rivotril, ja ööseks kindlasti unekas sisse, vaata kas on parem, minu kogemuse põhjal läheb paremaks juba peale kahte-kolme annust.
 
seal 02. september 2011, kl 09.36
siin
Ma ei saa aru, miks peab inimesele kohe ninna kargama kui tal tõesti on halb ja ka ravimid tekitavad ebameeldivust. Muide ammu on teada, et inimesed on erinevad. Kui vastaja "siin" on nii staazikas ärevik peaks ta seda muuseas teadma ja ka hoiatama, aga mitte peoga peale suruma rahusteid.
 
fx 02. september 2011, kl 10.20
Just.

Pealegi aitavad ADd (cipralex just) paljudel ärevuse vastu väga, väga hästi. Kui muidugi kuu-paar kannatust on.
Samas on mõju nii individuaalne, et mis ühele elupäästja, teeb teisel olemise totaalselt vastikuks.
 
nojah 02. september 2011, kl 10.40
Minul just tekitas siin paljukiidetud Cipramil kohutava ärevuse, kuid Zoloftiga alustades oli juba teisel päeval parem olla. Samas teist kuuri Zoloftiga läbides enesetunne enam eriti palju paremaks ei muutunud, ilmselt pole mõtet pikalt ühte ADd kasutada, organism harjub ära.
Arvan, et AD, mis tekitab väga halva enesetunde, ei sobi sulle. Soovitan ravimi võtmise katkestada ja arstiga rääkida. AD võtmisel ei ole mingit mõtet, kui see enesetunde veel hullemaks teeb, vaja on leida õige rohi.
 
seal 02. september 2011, kl 10.49
Vahel on vaja ka välja lülitada stressorid. Oleneb muidugi kas inimene töötab või õpib. Iga hinna eest ei tasuks ka õpinguid jätkata koheselt kui on ikka depressiooni ilmingud. Ideaalne oleks kui saaks vahetada keskkonda ja vahel isegi seltskonda.
 
sts 02. september 2011, kl 14.53
to siin 31. august 2011, kl 18.39



Estsitalopraami (kaubanimed Anxiset E (India) Lexapro, Cipralex, Seroplex, Lexamil, Lexam) on antidepressant ja selektiivse serotoniini tagasihaarde inhibiitori (SSRI) klassis.
 
to seal 02. september 2011, kl 18.53
:DDD
oleks jah õige kõike vahetada, mitte enam õppida, vahetada riik parema vastu ja sõbrad ka kõik uute vastu vahetada, et nii oleks siis "stressorite" likvidatsioon, loe nagu teaduste kandidaati! irwww

Aga teema algataja, miks sa üldse sööd AD, kui sul pole rasket deprekat, katsu käia teraapias, mida pakub TPH ja võta ainult vajalik kogus rahustit ja unerohtu, ega AD seda ärevust ei ravi, ja sul on tõesti erinevad foobiad, kardad sõltuvust, pabistad, närveldad, nagu aru sain, aga sa ju sirakil voodis pole, miks sa ei tee midagi enda jaoks? Ise? Miks loodad AD peale?
Ja see mida võtad, pole tõesti ka suurem asi rohi, vaheta parem arsti, mine dr. A.Liivi juurde ja räägi temaga pikemalt, ta seletab sulle su hädad lahti, see on muidugi tasuline aga tohter on ka seda väärt, soovitan!
 
to viimane 02. september 2011, kl 22.45
nad võtavad rohtusid, kuna nii on ju lihtsam. nad ei viitsi endaga vaeva näha. ja pole mulle vaja vastupidist väita kui just skiso pole.
 
kkkl-e 03. september 2011, kl 10.16
Ära sa selle rahustite jutu liimile küll mine. Nõusta end ikka arsti juures ja ravi AD-ga. Rahustid on ikka viimane õlekõrs. Enamus inimesi saab ikka AD hakkama, saad Sina ka.
 
muidugi 03. september 2011, kl 19.19
Võta ikka antideprekaid, need on kasulikud, rahustid on kahjulikud. Antideprekad teevad sind õnnelikuks, aga rahustist jääd sõltuvusse, mõned võtavad antikaid kogu elu ja arvavad, et on tublid, et rahusteid ei pea võtma ja on "puhtad", aga deprekad on ju vitamiinid, mis sellest, et nad on kohutavalt kahjulik keemia, võta muidugi, kasulikud on! Eriti kui nad jubeda enesetunde tekitavad, kui võtma juba hakkasid, pead tarbima neid kogu elu, edu ja head isu!
Mõne aasta pärast on sul aju asemel tühimik ja ise oled robot valmis. :DDD
 
muide 03. september 2011, kl 20.31
tundub et see tyhi jutt k19.19 ongi see ainult rahustite võtja. Loe ja mõtle ise, kus on tema jutu loogika ja milleni viib kui ei ravi end.
Ainult üks küss "muidugile"
kas RAHUSTID pole siis keemia? Ma ei hakka siin kirjutama mis nad on.
 
teema autor 04. september 2011, kl 00.25
Tahaks öelda kõigile neile, kes väidavad, et AD võtmine on lihtsama vastupanu teed minek ja inimesed, kes neid tarvitavad lihtsalt ei viitsi endaga tegeleda: MINGE P...E! Olen 150% kindel, et te pole kunagi midagi sellist ise kogenud ja seega ei saagi mõista, mida ma tunnen ja kui kohutav võib see olla! Arvate, et ma pole üritanud endaga ise hakkama saada?? Ma olen aastaid endale sisendanud, et minuga on kõik korras, et see läheb üle, üritanud positiivselt mõelda, kõigest üle olla, looduslikke ravimeid proovinud, käinud teraapias, ühesõnaga teinud pea kõike, mida te targad soovitate. Aga kui enesetunne on pehmelt öeldes SI.T ja sa tunned, et sa vajud kogu aeg selle sisse järjest sügavamalt, et sinu seisund läheb kogu aeg halvemaks, saate aru seda ei saa puhtalt mõtlemisega muuta, kui see oleks nii lihtne, kas maailmas oleks üldse selliseid inimesi nagu mina?? Nii et ei ole mõtet tulla targutama stiilis "ainult nõrgad tarvitavad antidepressante". Arvate, et ma tahan seda paska endale sisse süüa?? Muidugi ei taha, muidugi ma tahaks olla normaalne terve inimene, aga ma pole! Kuidagi ma pean ju oma eluga hakkama saama, kuidas siis????
 
teema autorile 04. september 2011, kl 08.14
Ole nyyd tubli! Mina olen küll AD ravimise poolt, rahustid ainult VIIMASES hädas. AD ei tee kedagi sõltuvaks, vahe vb olla ainult AD individuaalses toimes eri inimesele. VB tõesti tuleb Sul AD välja vahetada. Mina usub küll, et Sa oled teinud kõike ja vajad nüüd ka ravimit. Mina sain abi ravimist ZOLOFT, tundus leebe ja natuke tegi uimaseks alguses, aga abi sain juba kahe kuuga (s.t.võtsin ainult kaks kuud).See oli muidugi arsti otsus ka.Arst oli ka väga tubli ja kaasamõtlev.
 
teema autor 05. september 2011, kl 11.25
Aga kui ma olen nüüd võtnud ravimit nädal aega (7 päeva pool tbl, 8 päeval, ehk siis eile, terve tbl) ja nüüd katkestan võtmise, kas see on väga paha mõte? Foobik nagu ma olen, kardan nüüd, et äkki jääbki enesetunne nii kehvaks igaveseks, et äkki rohtudega läheks asi ikka pikapeale paremaks. Samas ma ikka ei tahaks rohtu võtta eriti, prooviks ilma....oeh ma ei tea, arsti ka kuidagi kätte ei saa. Rääkisin valvearstiga, tema soovitas võtta kuu aega poole kaupa, mitte ära jätta, aga ma ei taha...pool tbl tegi ka juba kohutavaks enesetunde ju:S ühesõnaga küsimus siis selline: kas nädala ajaga võis see AD mul ajus juba midagi nii paigast ära loksutada, et ilma rohuta seda enam paika ei saa, või tasub mul võtmine katkestada ja vaadata, kas enesetunne läheb paremaks?
 
to teema autor 05. september 2011, kl 11.42
Kas sa tõesti arvad, et saad end ilma ravimata terveks?
Ma olin ise kunagi samasugune, ei tahtnud üldse AD võtta. Viis aastat kannatasin nii ärevuse kui ka paanikahoogude käes. Oleks ma teadnud, kui palju AD võtmine elukvaliteeti tõstab, oleks kohe teinud ühe AD ravikuuri. Tagantjärgi tean, et kannatasin 5a täiesti ilmaaegu ja need 5 aastat on mu elus tühi koht, sest lõpuks oli enesetunne nii kehv, et olin ainult kodus voodis pikali.
 
teema autor viimasele 05. september 2011, kl 15.08
Ehk on sul õigus, aga Cipralexi kuuri jätan igal juhul katki. Vaatan, mis edasi saab, kui ikka olla ei kannata, tuleb midagi muud proovida. Aga see, mis Cipralex minuga tegi, ei ole normaalne, nii halb ei tohiks ikka hakata. Täna ma olen täiesti tegevusvõimetu, endast väljas, ainult nutan. Rohtu pole täna võtnud. Täiesti lõpp ikka, võrreldes praegusega oli elu enne kuuri alustamist ikka lust ja lillepidu. Aga ega me ei oska ju kunagi hinnata seda, mis meil on, enne kui see läinud on. Mina tahtsin ka enesetunnet veel paremaks saada, aga vot mis juhtus!
 
to 15.08 05. september 2011, kl 18.01
Olen 11.42 postituse autor. Cipralex ei sobinud minule samuti. Võtsin 10 päeva ja olemine läks ülihalvaks.Ma ei nutnud aga mul ajas iiveldama, pea käis ringi, värinad tulid sisse jms. Isegi nii halvaks, et mitu kuud ei julgenud ka uut AD proovida. Aga nagu mainisin, siis minu seisund oli selline, et stusin nelja seina vahel kodus ja põhiliselt olin voodis pikali, samas oli mul pere ja mitu väikest last- nende jaoks püüdisn niipalju teha kui suutsin aga ega eriti ei suutnudki midagi. Lõpuks võtsin uue AD proovida, mis mulle õnneks sobis.
 
viimasele (18.01) 05. september 2011, kl 22.10
Äkki saaksid öelda selle AD nime, mis sulle sobis?
 
kyss kah 05. september 2011, kl 22.34
Mis sul deprekat põhjustab, peab ju olema põhjus, miks langed raskesse depressiooni. Ma saaks aru, kui töö kaotanud ja rahatu, tekitab väljapääsmatuse tunde, kui midagi on pereliikmetega lahti (töötus, haigused, muud rasked asjaolud). Deprekas lambist ei tule, enne pidi siis juba midagi olema, millest on sul sundmõtted, oled sa miskit hullu läbi elanud? Anonüümne foorum, võid ju pajatada. Mul tekitab KERGET depressiooni rahapuudus näiteks, kui suurem raha jälle tuleb, kaob ka deprekas. Muidu olen ärevik ka, aga kui kõik on OK, siis kaob ka ärevus. AD-sid olen ka tarbinud, ja parim on ZOLOFT, nii paha nagu sina kirjeldad, sellega peaksid üldsegi haiglasse minema ravile, ma pole sellist asja kuulnud, et mingi AD teeb selliset enesetunnet, midagi on siin viltu, rohi kohe kindlasti ei sobi sulle.
Rahustitest minu puhul niipalju - kodus nad mul on, aga võtan ainult äärmisel vajadusel, kui ärevus hakkab üle jõu käima ja tekib juba paanikahoog, ma ei ole nende sõltuvuses, kuna võin ka vabalt mitte võtta. Aga ärevuse ja paanikahoo võtavad rahustid küll maha! Pole mõtet ise kellegi arvamuse järgi oma elu kõlbmatuks muuta, kui on rahusti ja aitab, siis võta. Oma asi. Milleks piinelda ja lugeda, et tekitab sõltuvust, igaühel ei tekita ja mingit kaifutamist ei saagi olla, kuna need on tavalise retsepti rohud, iseasi on, kui keegi kuritarvitab roosa retseptiga ravimeid, sel juhul on tegu juba narkomaaniaga. Ei pruugi haigegi olla, et rahusteid kuritarvitada (soomlaste näide!!!)
Kui vaja, võta rohtu ja tee oma elu elamisväärseks, katsu AD ära vahetada.
 
vastus 22.10 06. september 2011, kl 08.15
Mulle sobis AD Seroxat Aga nagu siin eelmine kirjutab, siis väga kiidetakse Zolofti Seega pead ise vaatama, mis täpselt sulle sobib. Ja olen täielikult nõus kasutaja 22.34 jutuga. Tee oma elu elamisväärseks, ei ole mõtet karta neid hirmujutte. Ja kui vaja, siis võta rahustit kõrvale. See 0,5mg ei tee midagi halba; kui tõesti peaks võtma 2-4mg ööpäevas, siis oleks hirmus. Infolehe järgi on lubatud ööpäevas nt. võtta kuni 4,5mg seega 0,5mg on ikka väike kogus.
Ja anna siis teada kuidas sul läheb:)
 
teema autor to 08.15 06. september 2011, kl 15.48
Seroxat on teise nimega Paroxetin eks? Kusjuures väga huvitav on see, et olen võtnud Paroxetini varem ja mingeid kõrvalmõjusid mul sellega algusest peale polnud, ehk siis mulle see samuti sobis üsna hästi. Pikemas perspektiivis küll väga ei aidanud, aga ilmselt ka sellepärast, et ei võtnud seda rohtu väga hoolikalt alati ja alkoholi tarbimise harjumusi ka ei muutnud, ehk siis jõin üsna julgelt ja suurtes kogustes. Rumal, ma tean. Vist lasengi arstil ikkagi Paroxetini uuesti välja kirjutada, kui enesetunne ikka paremaks ei lähe.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!