Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Higistamine rikub riideid, palun nõu!
 
Mann 05. september 2011, kl 11.13
Palun abi kuidas saab riietelt higilõhna põhjalikult välja. Kas on mõnda vana-rahva tarkust? Olen kuulnud midagi maarjajääst, aga pole meeles pesuretsepti.
Püüan kõikide vahenditega ennast higistamast hoiduda. Olen ostnud apteegist spets vahendi selleks. Naljakas on see, et kui higistan, siis ei ole higihaisu. On vaid higipulga meeldiv lõhn ja suured märjad kaenlaalused. Aga kui riided seljas ära kuivavad, siis ei aita pesu ega midagi. Panen puhta pestud riide selga ja varsti on tunda räiget higihaisu ja mitte endalt vaid sellet riidelt. Mul on kahju kallitest mantlitest, kudumitest, kleitidest. T-särkidest ei räägigi. Need on vaid mul ühekordseks kasutamiseks. Neilt ei pese ühegi vahendiga higi välja.
Ja imestan endiselt, kuidas saab olla, et higistamisel mu higi ei haise, aga hiljem on riided rikutud.
Palun kõiki nõuandeid! Tänud ette!
 
kk 05. september 2011, kl 15.03
osta kaenlaaluse kaitsed, need näevad välja ja toimivad umbes nagu pesukaitsed, ainult kuju on veidi teine. müüakse samas letis koos muude hügieenisidemetega. kõikides poodides neid pole, ise olen ostnud selverist ja ka mingis keemilises puhastuses on neid olnud. läbipaistvatele või väga venivatele riietele ei sobi, aga näiteks särkpluusidel väga hea kasutada.
 
n 05. september 2011, kl 15.44
Mine apteeki ja osta sealt Maxim antiperspirant. Läheb umbes kuu aega ja siis avastad, et kaenlaalused polegi enam märjad ja hüvasti higiplekid.
Mul oli ka selline probleem, et kaenlaalused olid koguaeg niisked ja aastaid proovisin erinevaid tooteid. Aga siis leidsin Maxim´i ja nüüd polegi probleemi.

See sisaldab 15% alumiiniumi (ära kuula neid, kes räägivad selle kahjulikkusest, sest seda kasutad nii harva). Esimesel nädalal kasuta ülepäeviti (ööseks), siis järgmisel nädalal vastavalt vajadusele, s.t kui tunned, et kaenlaalused niiskeks lähevad. Edaspidi piisab nt ühest korrast kuus (mina kasutan kord kuus või isegi harvem).
Igapäevaselt võid peale panna ka tavalist deodoranti.
Proovi ja sa ei kahetse. Maxim maksab ca 17 eurot ja jätkub aastaks (sõltub muidugi kasutamisest).
 
Olen 05. september 2011, kl 22.40
...kuulnud,et higistamist suurendavad vürtsikate ja soolaste toitude pidev söömine.Aga üldiselt,eks me ole need,mida sööme.
Oma peres hakkasime soola ja vürtse,seoses abikaasa haigusega,vähem kasutama.Harjub täiesti ära,aga aega võtab natuke.
 
einoh! 06. september 2011, kl 14.52
n
05. september 2011, kl 15.44

Mine apteeki ja osta sealt Maxim antiperspirant.
See sisaldab 15% alumiiniumi (ära kuula neid, kes räägivad selle kahjulikkusest, sest seda kasutad nii harva). Esimesel nädalal kasuta ülepäeviti (ööseks), siis järgmisel nädalal vastavalt vajadusele, s.t kui tunned, et kaenlaalused niiskeks lähevad. Edaspidi piisab nt ühest korrast kuus (mina kasutan kord kuus või isegi harvem).

Einoh, kus ta siis kahjulik on! Kui kaenlaalused äkki enam üldse ei higista (ei päeval ega ka öösel), siis ehk oleks mõistlik aru pidada, et mis juhtus. Kõik higiavad on täielikult suletud, seega nahk "ei hinga" üldse. Ja kuna pead seda Maximi "harva kasutama", siis on ta järelikult nii kange keemia, et suleb poorid kohe väga pikaks ajaks. Einoh - see on vist aina kasulik!
 
kk 06. september 2011, kl 15.49
to einoh!

kuidas Sa aru ei saa, see Maxim ju ravib higistamise välja!
 
n 06. september 2011, kl 16.01
einoh, kuidas sa saad nii rumal olla?
Kui kaenlaalt ei higista, siis järelikult ei higista üldse? Inimene higistab naha kaudu ja kui kaenlaalused ei higista, siis higi leiab ikka väljapääsu (kaenlaaluste piirkond on võrreldes kogu kehaga nii pisike).
Nimeta seda kuidas tahad, fakt on aga see, et igapäevaselt endale antiperspirante peale määrides saad rohkem "keemiat", kui kord kuus. Alumiinium suleb higinäärmed vaid selles kohas, kuhu seda määrid (määrida tohib kätele, jalgadele, näole, kaenla alla - ühesõnaga igale poole).

Ma higistan mujalt (füüsilise töö puhul nt ka selg märg), aga enam pole häbi käsi tõstaa, sest kaenlaalused on kuivad.

Ja kui otsustad, et tahad uuesti higistada, siis ära enam määri seda ning higinäärmed avanevad uuesti.
 
einoh 06. september 2011, kl 16.07
Maxim ravib higistamise välja???? Tule taevas appi! Kas higistamine on haigus või?????
Kulla lapsed, kas te mõtlete ka, mida räägite? Ilmselt mitte! Kas usute siis, et pärast Maximi kasutamist inimene üldse ei higista? Kas teate ka, mis selle tagajärg võiks olla, kui tõepoolest enam inimene ühel päeval üldse ei higistaks?
Oh, lapsed, lapsed - käige parem koolis. Ehk jääb miskit kusagilt külge ka!
 
kk 06. september 2011, kl 16.38
einoh, ära nüüd selle väikese iroonia peale nii leili ka ikka mine ;)
 
n 06. september 2011, kl 18.38
einoh, palju sul endal ka koolis käidud?
Kes sulle ütles, et inimene üldse ei higista? Mida sa demagoogitsed?
Meie oleme lapsed (:D, oleks tore, kui oleksin), aga millega sina oma rumalust välja vabandad?
 
a 06. september 2011, kl 18.48
Minul on antibakteriaalne vanish riietelt higihaisu ära saada aidanud. Määrin enne pessu panemist kaenlaalused sisse ja hoian natuke, masinasse lisan ka. Vajadusel võib korrata. Siiani tõesti ainus asi mis aidanud.
 
sama siin 07. september 2011, kl 03.09
Mul on täpselt sama probleem, just trenniriietega. Peale iga trenni pesen ja järgmises trennis kohe algul tunnen riietel seda haisu. Siiani olen spordiriietele mõeldud pesugeeli kasutanud (ei aita haisu vastu, pigem kaitseb kanga omadusi), aga peaks ka vanishi ära proovima. Trenniriided on nii kallid, et pean ühtedega ikka pikka aega läbi ajama. Ei tea ka, kas teised seda haisu tunnevad.
 
kui huvitab 07. september 2011, kl 10.27
...siis hea pulber on G1,mis ei jäta kindlasti peale pesu halba lõhna alles.Tasub proovida.
 
n 07. september 2011, kl 11.26
see G1 ei pese eriti puhtaks ka midagi :D ja valge pesu muutub hallikaks...
 
sama siin 07. september 2011, kl 12.37
Kus seda G1 müüakse? Pole märganud. Mul trenniriietega muud määrdumist polegi peale higistamise, seega tahaks seda proovida.
 
sama siin 07. september 2011, kl 13.33
Juba leidsin, tegemist GNLD-ga
 
naine 07. september 2011, kl 17.51
Selle G1 pulbriga pesta valget pesu 80 - 90 kraadi juures,siis ei jää halliks.
 
tuuli 18. september 2011, kl 19.07
Vanarahva tarkuse poole pealt olen kuulnud, et äädikas pidi higiplekkidega imet tegema. Samas kui see aitab ka kassikusehaisu minema uhada, siis higihaisuga ei tohiks ta ka hätta jääda.

Apteegitoodetest ma Maximi ei soovita, mõju on tal tihti lühiajaline, st nt töötabki ainult kuu aega ja siis ladistavad kaenlaalused uuesti. Mina sain sellest ka kohutava ummistuse kaenla alla. Nüüd sellest paari aasta tagusest juhtumist ikka veel arm kaenla all.

Samas tugevalt soovitan sellis apteegitoodet nagu triclor (~13 euri), see ei ummista, aga tekitab higinäärmetesse geelja keskkonna ning ülemäärane higi imendub tagasi ning väljub teist teed pidi. Mina kasutan seda alates juuni algusest ja ülimalt rahul. Töötab siia maani :D
 
Mann 18. september 2011, kl 21.26
Tänud kõigile vastajaile! Tagasiside järgmine:
Maxim´it olen proovinud juba aasta, aga mitte muidugi igapäevaselt. See aitab ajutiselt ja seda vist peakski jääma kasutama, millest pole eriti huvitatud, kartes tema halba toimet tervisele.
Leotasin nüüd riideid antibakteriaalse Vanish´i kuumas vees lausa 2 tundi ja pesin üle. Aitas, suurepäraselt.
Proovin kindlasti äädikat tulevikus, see ju kõige odavam ja tervislikum vahend. Ning homme lähen ostan triclor toote apteegist. Jutu järgi tundub tervislikum kui Maxim.
Olen tõeliselt tänulik kõigile, sest mul oli see eluliselt suur probleem.
 
mannile 23. veebruar 2012, kl 20.39
loe siit http://www.derma.ee/products.php?pid=50
ehk siis enam ei pea kartma.

Teema on küll vana, aga mõni teine sama probleemiga loeb ka vanu ja saab abi.
 
M18 28. august 2012, kl 14.19
Mul on probleem just näo higistamisega. Olen proovinud nii NoSweat kapsleid (30 kapslit karbis, hind umbes 16€) kui ka Triclor'i. Nende kapslitega oli selline lugu, et nad aitasid umbes 1 - 1,5 kuud, kuid siis nende mõju lakkas. Lõpuks võtsin igal hommikul 5 kapslit aga mingit abi sellest ei olnud. Siis proovisin tavalisi roll deodorante aga nende mõju oli pea olematu. Seejärel ostsin apteegist Triclor'i (20ml roll deodorant, hind umbes 15€). See küll aitas aga iga kord kui ma seda näole määrisin torkis see meeletult umbes nii nagu 1 000 000 väikest nõela oleks näkku löödud. Siis leitsin apteegist Eucerin'i (pihustiga 30ml pudel, hind on 11.65€), tõsi sellel on küll väiksem toime kui Triclor'il (Triclor'il umbes 1 nädal aga Eucerin'il 72 tundi) aga see torgib tunduvalt vähem kui Triclor ja pudel on 10ml suurem ka :D Praegu katsetan teist päeva ja olen väga rahul. Võrdlesin Triclor'i ja Eucerin'i ning nagu tootjate kodulehed ütlevad siis Eucerin on isegi tugevama toimega kui Triclor.
 
võtan ka sõna 29. august 2012, kl 13.26
ärge kasutage alumiiniumit sisaldavaid tooteid.
äädikas on hea, aga ilmselt lõhub pikapeale riiet. tuleb väike sorts ehk ainult panna vette.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!