Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
C-hepatiit
 
Kõigile, kellel seda pole - teadmiseks!!! 01. jaanuar 2014, kl 20.02
Ravimeid on, ja väga hea tulemusega ravimeid, aga kõik on hirmkallid ja haigekassa pole veel valmis seda hüvitama. Tuleb oodata lihtsalt väheke!
 
0o 01. jaanuar 2014, kl 20.07
kas sul see kallal, et tead asjast nii kkindlalt pajatada?
 
Kõigile, kellel seda pole - teadmiseks!!! 01. jaanuar 2014, kl 20.41
Oled õigesti aru saanud, ja sellepärast ka kirjutasin pika teksti, et inimesed teaksid paremini haigusest, mida ma terve oma elu põdenud olen
 
oihti 01. jaanuar 2014, kl 20.59
sa siis näost kollakas ja vedela maksaga?ja keegi sinuga ei seksi ka selle pärast?
 
volts 01. jaanuar 2014, kl 21.15
mul on veenilaiendid!
 
m60 01. jaanuar 2014, kl 21.24
Imelik,et siin kirjutavad inimesed,kes on 20 a.tagasi selle haiguse saanud ja ikka räägivad veel ravimisest.Minul avastati küll veidi hiljem aga minul oli juba maksatsirroos välja kujunenud-kusjuures ma olin viimased 25.aastat karsklane.Ma ei suitsetanud ega joonud.Sain selle haiguse vereülekandega.Enne seda jõin küll väga tugevalt.
Tänaseks on juba makski vahetatud.
See on sellest,et me läheme arstile alles siis kui enam püsti ei püsi.
 
kõik, kellel seda pole - teadmiseks 03. jaanuar 2014, kl 01.02
Minu maksaga on veel k6ik hästi ning näost pole kollane. Voodieluga ka k6ik korras, aga eks partneril ole kartus ikka. Selleprast ongi kaitsevahendid loodud. Pikk jutt sai kirjutatud selleprast, et inimesed oma silmad avaks ja saaks aru, et tegu pole kergesti leviva haivusega kui osata reegleid järgida
 
luukas 03. jaanuar 2014, kl 09.02
rena1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> niipalju kui vaadanud olen on mujal maailmas ikka
> olemas ravimid,millest eestlased pole kuulnudki mi
> dagi ja ega traditsiooniline meditsiin neid ei ar
> masta, sest nad on konkurendud ,kes kasumi ära võt
> avad !
> näiteks india ayurveda meditsiin,,, se
> al on ikka mitmeid ravimeid hepatiitide vastu ,mis
> tehtud taimedest ,mis indias kasvavad
> üks to
> idulisandist maksa ravim - tehtud oma 30 erinevast
> lõunamaisest taimest - on üle jäänud , endale see
> ei sobinud aga kui on soovijaid kes tunnevad sell
> e vast huvi siis võib märku anda,

Kuidas võib uskuda sellist jama? Mingit alternatiivravi c-hepatiidi vastu? C-hepatiiti ei tundnud veel hiljuti tavameditsin, alternatiivmeditsiinist rääkimata. Kõllatõve, ehk A-hepatiidi ravi ei mõju c-hepatiidile.
 
See on vist isegi võimalik 08. jaanuar 2014, kl 23.05
Genotüüp 1a, diagnoositi 12 aastat tagasi. Nakatumine ilmselt vereülekandega 86-ndal aastal. Diagnoosile eelnes väsimus, ninaverejooksud, sinikad ja üldine kehv enesetunne. Trombotsüüdid langesid väga madalale, siis selgus ka viirus. Ravi ei saanud seetõttu ka kohe alustada. Eemaldati põrn 2003. Sain kaksikravi kaks korda poole aastase vahega. Talusin hästi. Ainult juuksed harvenesid. Tekkis kilpnäärme alatalitlus, sain Tyroksidi. Ravi ei olnud edukas, elasin edasi.
Astiit (vedelik) kõhtu, hakkasin saama Spirixit 50mg. Mingil hetkel lõpetasin ja tekkis uuesti.
Uus biopsia- tsirroos. Nüüd veeväljutajaid veel juurde. Hakkasin tundma iiveldust, silmanägemine halvenes, tekkisid hallutsinatsioonid. Ja hirm.
Soovitati siirdamist. Läksin 2010 Tartu, kuid lõin põnnama. Hakkasin valmistuma lahkumiseks.
Pidevad iiveldused ja kehv enesetunne. Hirm.
Otsustasin siiski siirdamise kasuks. Komisjon 2011. Aasta hiljem sain uue maksa.
Kolm päeva hiljem vallutas viirus ka selle.
Nüüd öeldi, et tarvis oodata kuni uus maks viirusega ise võitleb. Siirdamisest möödas 1 aasta ja kolm kuud. Eile sain teada, et viirus on kadunud.
SOOVITUSED!
Maga kella 22.00st hommikuni!
Tarvita rohkelt vett!
Joo taimeteesid, ERITI murakate tupplehtedest tehtud tõmmist.
Tarvita Essentiale Fortet!
Ära tarvita alkoholi.
Söö kõike, mis on oransi või punast värvi- peeti, paprikat, marju, porgandeid jne.
Ära võta A-vitamiini!

Mõtle positiivselt. Andesta.

Ma tean mida Sa tunned. Pea püsti ja võitlusse. Ravi pole mõtet peljata.
 
liisu 16. veebruar 2014, kl 03.42
Lõpetasin nädal tagasi c hepatiidi kaksikravi mis kestis 48 nädalat. Enesetunne oli nõrk. Käisin tööl ja olin vaid mõned päevad haiguslehel. Nüüd jääb veel 6 kuud oodata ravi tulemusi. Praegu on hemoglobiini tase veres madal ja on ka probleemid unega. Kui kiiresti hakkab enesetunne paranema? Jagage kogemusi.
 
külli 23. märts 2014, kl 18.05
Tere
Liisu,kirjuta mulle aadressil REVIIK53@outlook.com
Meeleldi jagaks infot
Külli
 
külli 02. aprill 2014, kl 21.39
Liisu
Saatsin sulle oma telefoni numbri.
Võta ühendust
 
siku 06. september 2014, kl 11.28
Olen huvitatud kas keegi on juba uut c hepatiidi 1.genotüübi kolmikravi simepriviiri+ sofosbuviiri+ribaviriini saanud ja kuidas ravi toimis,millised kõrvalnähud ilmusid.Asi selline, et olin kogu aeg veredoonor aastani 2006. Kõik korras. Aastal 2007 teatati, et olen nakatunud c hepatiiti. Olin vahepeal käinud ainult ilusalongis tatood tegemas millest ka arvati, et olen sealt nakatunud.
Sain ravi mis pidi kestma 48 nädalat kuid suutsin vastu pidada ainult pool aega ja ravi katkestati. See oli kohutav vähemalt minu jaoks. Jäeti uute ravimite ootele.Septembri lõpus peaks algama uus ravi ja tahakski teada selle kulgemisest.
 
erika 28. november 2014, kl 09.53
https://www.facebook.com/groups/980961621919467/
 
kahju 28. november 2014, kl 10.16
ma ei soovi Facebooki kontot teha, kas muidu ei ole võimalik suhtlusringis osaleda
 
martines 18. märts 2015, kl 12.07
mul pajekas,vast 8 aastat juba.II g on,panen tina,suitsetan nagu korsten ja söön,mida tahan.Biopsia eelmisel aastal ja öeldi,et kummaline,näitajad ülihead arvestades eluviise.Põhiline on mitte põdeda ja halada,siis on lõpp ka kiire tulema.Muuseas enesetunne on halb ainult pärast pärast 3-e nädala pikkust lausjoomist.
 
ver 05. mai 2015, kl 13.54
Ka mulle pakub huvi, kas keegi on juba uut c hepatiidi 1.genotüübi kolmikravi simepriviiri+ sofosbuviiri+ribaviriini läbi teinud? Arst soovitab antud ravi, kuid hea oleks kuulda kelleltki mingitki infot, kes antud ravi hetkel tegemas on või juba läbi teind.

võib kirjutada ka e-mailile s6strasilm@gmail.com
 
C-hepatiit avastati 1989 05. mai 2015, kl 23.00
Siis neile paarile imelikule teadmiseks, kes halvustavalt selle põdejaisse suhtuvad.

Väga paljud tublid emad on selle vereülekandega saanud last ilmale tuues.
 
ups 18. august 2015, kl 14.40
Tõstan teemat, kas keegi on uut ravi läbinud, kuidas oli enesetunne ravi ajal ja kas saite terveks?
 
gh 18. august 2015, kl 22.08
enda otsimise tulemulel olen avastanud väga häid ravitablette india ayurveda meditsiinist , osan neist ongi spetsiaalselt nõeldud hepatiitide jaoks ,, koosnevad erinevatest india taimedest ... igal juhul mõjuvad paremini kui essentiale forte
 
Anu2 20. august 2015, kl 20.15
Sellest foorumist võib välja lugeda,et suudlemisel see ei nakka,et süljega mitte aga kui näiteks sülg satub teise inimese haavale kas siis on see samuti ohutu?Oleksin veel huvitatud lugudest kus c-hepatiidist on paranetud,sest see annab paljudele julgust ja tahtmist selle haigusega võidelda.Jagage oma kogemusi teistega,sest neile on sellest suur abi.
 
möku 22. august 2015, kl 04.50
c-hepatiidi põdejate liit võiks küll olla,et saaks nõu küsida vahepeal sama probleemiga inimestelt
endal oli küll hiljuti tunne ,kui arsti juures käisin,et nad tahaksid mind pigem minema visata,et mis tuled jälle oma raske haigusega ja kurdad väsimust!
mul on 1b genotüüp,2011 aastal juhuslikult vereanalüüs näitas
praegu käin tööl ,aga kui ühel päeval enam ei jaksa-selle ees on kõige suurem hirm
perearst soovitas,et kui erialast tööd enam teha ei jaksa,eks mine siis müüginaiseks või hakka kodus tööle-naera puruks!
oktoobris saan spetsialisti juurde,lubati teha maksa uuring
 
möku 22. august 2015, kl 05.42
tahaksin ka infot,kuidas uus kolmikravi mõjub ja millised kõrvaltoimed on
arst ütles,et oktoobris tehakse maksa uuring ja kui maks on kahjustatud,siis saaksin ravi
 
ka põdeja 22. august 2015, kl 10.16
mul samuti 1b geno, avastati 2010 lõpus juhusliku uuringuga. Sain arvatavasti 1987 vereülekandega sünnituse ajal. Analüüsid on korras, biopsia oli korras, just käisin ultrahelis ja hepatiidi koldeid ei ole maksas. Aga enesetunne on jube halb, selline väsimus, nõrkus, lihase- ja liigesevalud, peavalu väga tihti, peapööritus ja ärevus. Käin samuti tööl ja hirm on selle ees, kui enam ei jõua. Ravi ei saa ja ei tea, kuna saama hakkan. Arsti sõnul on praegu juba kolmikravi olemas, aga seda saavad ainult raskes seisus haiged. Ei tea kohe mida teha, klaksikravi võiks saada, aga ei taha süstida ja minu genoga on selle tervenemisprotsent mingi 50 ja ravi ise ka 48 nädalat. Uus ravi ilma süstita ja ainult 12 nädalat, loomulikult tahks seda ravi saada, samuti tervenemisvõimalus mingi 90 protsenti.
 
sipsik 22. august 2015, kl 14.44
Mina sain c-hepatiidi ilmselt 1990 aastal seoses sünnitusega.
Haigus avastati 2.5 aastat tagasi. Tundsin ennast hästi, terviseprobleeme polnud, aga maksakahjustus oli olemas ja maksanäitajad korrast ära. Sain kaksikravi 48 nädalat ning vabanesin viirusest. Ravi oli raske, aga puudusin töölt vaid mõned päevad. Lõpeta muretsemine, ela tavapärast elu, ehk siis kaovad ka tervisehädad. Ära suitseta ega tarvita alkoholi, puhka ennast korralikult välja. Küll see uus ravi varsti Eestisse jõuab.
 
Siku 24. august 2015, kl 18.57
Läbisin C hepatiidi 1 genotüübi uue ravi. Ravimiteks oli Viekirax, Exviera ja Rebetol kestusega 12 nädalat.Ei mingit süstimist. Võrreldes vana raviga oli see käkitegu.Varusin juba juuste jaoks spetsiaalseid palsameid ja olin hullemaks valmis kuid seekord ei mingeid kõrvalnähte.Kõik sujus normaalselt. Juba kaheksa nädala möödudes oli viirus kadunud ja maksa näitajad head. Mina sain ravi Soomes ja mitu korda rõhutati,et ravi on väga kallis, mainiti 60 tuhandet eurot. Ma ei tea kas eesti selliseid ravimeid kasutab ja haigekassa ka seda hüvitab või ei.
 
küsimus Sikule 25. august 2015, kl 08.30
kas sul c hepatiidiga oli enne mingeid tervisehädasid ka? Põen arvatavasti alates 1987 sünnitusel saadud vereülekandest. Avastati 2011 ja otsitud sai hädasid seoses pideva nõrkuse, uimasuse ja pearinglusega. Praegu pole veel ravi saanud, aga kas need asjad üldse on mul hepatiidist. Maks korras, ainult mingi väike tsüst, hepatiidikoldeid ei ole, analüüsid väikese nihkega ja sellepärast ravi pole veel saanud. Nüüd loodan saada seda uut ravi.
 
xxx 26. august 2015, kl 12.12
Kas ravi tõesti enne ei alustata kui näitajad juba väga halvad?Kas keegi on saanud ka kolmikravi eestis?
 
eelmine kirjutaja 26. august 2015, kl 12.44
just eile tulin arstilt, igatahes minule ei antud, arsti sõnul haigekassa veel ei ole otsustanud kompenseerida seda ravi, pidi maksma mingi 60000 eurot. Samas tehti mulle analüüs, kas ma allun praegusele kaksikravile ja vereanalüüsi vastus(interleukiin 28B genotüpiseerimine), et peginterferooni ja ribaviriini ravi tõhususe tõenäosus oluliselt vähenenud (arsti sõnul ei mõika mulle see ravi). Seega ootan ka uut ravi juba aastaid. Näitajad ei ole veel väga halvad, aga iga aastaga ikka kehvemad.
 
Siku 26. august 2015, kl 17.06
Olen 60 a vana ja ei tundnud ma mingeid tervisehädasid. Töötervishoiu vereanalüüsis 2008 aastal leiti, et maksa näitajad ALAT ja ASAT on liiga kõrged. Iga kolme kuu tagant korrati analüüse ja seis oli ikka sama ning ei saadud aru millest (kahtlustati, et alkoholist mida ma ju ei tarbinud). Viimaks tehti täielik vere analüüs kus leitigi, et viiruslik C hepatiit 1 genotüüp (raskem variant). Esimese ravi sain kohe selle 48 nädalase, millele suutsin ainult pool aega vastu pidada. Kuna selle ajaga viirus ei kadunud, siis katkestatigi. Jäädi ootama uusi ravimeid. Ega tervisel midagi viga ei olnud. 2014 märtsis tehti maksabiopsia kus oli kirjas ( potilaalla on miklonodulaarinen kirroosi asteelle ehtinyt maksavaurio, jossa tulehdusaktiviteetti on kohtalainen eli gradus II). Kui tulid uued ravimid turule siis kõigepealt raviti need patsiendid kes vajasid maksa siirdamist, et viirusest puhastada ning sel kevadel alustati minul. Ravi oli kerge ja uued ravimid on just viiruse hävitamiseks nagu Viekirax ja Exviera.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!