Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
breketite hind
 
sdss 11. märts 2012, kl 01.15
Kes hiljuti pannud breketid, mis teil hinnaks on tulnud? Käisin konsultatsioonil ja pidin käpuli kukkuma. Täpset hinda ei öeldud, aga umbkaudu 2700 euri ehk 42 000 krooni. Breksid nii üles kui alla. Jeerum! Selle eest saab enam-vähem auto või ümbermaailmareisi juba!
 
hinda ei tea aga... 11. märts 2012, kl 01.40
mu tuttava lapsele, neiu oli vist 15 umbes, määrati hambumisega invaliidsus ja siis ta sai peaaegu tasuta need. kus juures mina küll aru ei saanud et ta hammastel üldse mingi probleem oli. tutvustega ei olnud tegu. arstil käis Pärnu mnt.-l Tallinnas
 
Siilumiilu 11. märts 2012, kl 09.35
Minul maksid ülemised ca 650 eurot koos paigalduse ja kõige muu stuffiga. Ega alumised rohkem maksa. Hind sõltub hammaste arvust ja mul enam-vähem kõik hambad suus.Ja mul veel mingi tugikaar ka kurgulaes, see on ka hinna sees. Käin Viru Hambakliinikus. Väga tore koht! Kusjuures mul on keraamilised breketid. Rauast on veel odavamad.
 
mai 13. märts 2012, kl 17.48
Minul hiljuti pandud metalsed, nii ülemine kui alumine rida (12 plus 12) kumbki ca 600 euri. Muidugi tuleb hakata käima pingutamas aga need summad vist tühised. Breketite eemaldamisel paigaldatavad reteinerid maksavad vist ka midagi. Kogemus Kaarli hambapolikliinikuga, hinnad nende kodukal.
 
ds 14. märts 2012, kl 12.14
miks nii kallid? Käisin just lapsega hindasid uurimas, ühes kohas olid nii üles kui alla 384+384 ja teises olis siis vastavalt 490.-. ja ei saagi sellest aru, nii paljudel , et ah olid natuke kõverad ja haigekassa finantseeris, nüüd kui oma lapsele sooviks, tal tõesti on kõverad ja pusereti(väga hullusti) ja segab kõnet,siis ei saa pole veel piisavalt hull:(
 
Hanna 28. märts 2012, kl 18.48
Lastele ongi breketite panemine odavam, täiskasvanutel kallim. Oleneb millised breketid panna, nn rauast breketitel on hind küll odavam, aga ravi on pikem ja kokkuvõtteks tuleb ikka sama hind, mis natuke kallimatel breketitel. Keraamilised(valged) on veel kallimad kui metallist ning siis kui väga rikas oled ning ei soovi, et breketeid näha oleks, siis saab panna need ka hambakaare sisemisele kaarele.
Ma saan nüüd 4.aprillil breketid ja kuna olen täisealine, siis Tartus(Nigul & Orn hambaravis) läheb mul ülemine kaar 640eurot, alumine 640eurot, pluss siis need traatide jm asjade vahetused. Maha võtmine 260eurot, aga see alles kaugemas tulevikus.
Mul õde pidi maksma ainult ortodondi visiiditasu, kuna tal on sünnist saati raskelt alahambumus ja tema lugu läks haigekassa alla. Täna käis veel lõualuude opil ka.
 
mina 28. märts 2012, kl 19.47
jälle ei saa aru miks mõnel läheb haigekassa alla ja teisel kellel tundub asi veel hullem, sellel tuleb ise maksta ligi 1000 eur kogu kupatus!!!!
Kas peab olema tuttav ortodont?
Meile öeldi et kihvad ei mahu suhu ja on vaja panna breketid, muidu tulevad külje pealt välja ....no kas siis äkki peaks ootama millal see jama juhtub, ehk siis maksab haigekassa.
Foorumitest jääb mulje et enamusel maksab haigekassa.
 
april 01. aprill 2012, kl 10.43
Meil ka oma hambaarst soovitas ortodondi poole pöörduda, et vaja breketeid .Kindlalt lisas, et peaks haigakassa toetuse alla minema- loetles kolm punkti ka saatekirjas. Aga kahjuks ortotont seda ei kinnitanud ja maksamegi kõik ise- nüüd poole aastaga ligi 900 e läinud. Ja tütrel olid hambad tõesti puseriti- mõni kasvas väljapoole- mõni sissepoole. Kui spetsialist pole hambumise alal, siis ega aru saagi, kuidas neid rahasid jagatakse.
 
Anna Kannatust 01. aprill 2012, kl 11.57
Jube kuidas hinnad ikka vahepeal tõusnud on:(...ma panin breketid krooniajal ehk siis aastal 2004 ja maksin ülemised ja alumised kokku umbes 3000 eeki Kaarli hambapolikliinikus,muidugi sinna lisandusid muud tasud,nagu hammaste väljatõmbmine ja niket näket sinna tänna aga no tänase päevaga ei saa seda minu meelest üldse võrrelda( palgad minu meelest küll vastavuses ei ole)aga no see selleks. Igaljuhul ma mäletan,et enne breketite panekut uurisin arstilt,et kui kaua umbes võtab aega, arst arvas et umbes 1,5 aastat..hahhhaaa...ma külastasin teda nendega oma 4 aastat..seega ka totaalne maksumus tuli esialgsest teadaolevast tunduvalt kopsakam.
 
meelikee 01. aprill 2012, kl 12.03
breketid on ikka pikem protseduur ja ei saa arvestada ainult konkreetsete üla- ja allbreketitega. tuleb ju käia näitamas ja pingutamas pea paar aastat ehk...kokku läks pojal krooni ajal suts üle 20 tuhende.
 
Mina ikka 01. aprill 2012, kl 22.46
Lisaks sellele et reisist voibki unistama jaada. Kogu vaba raha kulub lapse breketitele. On see kogu protseduur nii jube. Nadal peale panekut on nii valus ju lapsel, posed paistes ja puru suu seest katki ja poletikus...jne
 
n32 09. aprill 2012, kl 15.20
Minul hoopis kallid, ülemine rida maksis 13800 krooni ja alumine 850 euri, on keraamilised iseligeeruvad. Pingutamas käin 2 kuu tagant ja siis läheb keskmiselt 30-60 euri. Mahavõtmine ja muud protseduurid pidid tulema kuskil 800 euri. Panin ka muidugi kallis kliinikus.
 
Mina 22. oktoober 2012, kl 15.02
Mul kõik asjad enne breketite paigaldamist tehtud aga praegu seisab kõik raha taga, et saaks breketid ära panna. Pean panema nii üles kui alla breketid.. üles 450 alla 450... Pingutamine 14-40 eurot.. Siis ettevalmistus operatsiooniks on 200 euri ja hoideaparaadid ja breketite maha võtmine 200-300 eurot. Ikka päris kallis kogu see värk :S
 
huviline 20. veebruar 2014, kl 11.44
Kas keegi on pannud ka bkeketid tagapoole, mis välja ei paista? Teine küsimus: Kas maksite raha osade kaupa või pidi korraga selle summa välja käima?
 
Pikem ja kallim 20. veebruar 2014, kl 17.25
Endal ja ühel tuttaval ka on olnud breketid täiskasvanuna ja krooni ajal.

Ortodondi poolt konsultatsioonil öeldud hind ja ravi kestvus muutusid minu juhul umbes üle kolmandiku aga tuttaval lausa poole võrra pikemaks ja kallimaks. Mul on küll kahtlus, et ortodont, kas alguses valetas hinda tegelikust odavamaks, et meelitada inimesi ravi alustama, soovis maksujõulistelt klientidelt võimalikult palju raha kätte saada või siis ikkagi ei oska õigesti hinnata kuluvat aega ja raha.

Muidugi kui pikenenud ja kallinenud ravi kohta ortodondilt selgitusi sai küsitud, siis hakkas üks suur vassimine pihta. Ravikaardis ka konsultatsiooni sisu ja raviplaani ja maksumuse kohta täpselt midagi kirjas ei olnud.

Nii kahju, et alguses ei salvestanud konsultatsiooni ja ei osanud nõuda asjade märkimist ravikaarti. Aga no ikka ju usaldad arste alguses ja loodad et ei sattu mingi sossepa otsa.
 
Pikem ja kallim 20. veebruar 2014, kl 17.51
Mõlemad maksime osade kaupa ja alguses oli kõik OK. Breketite paneku arved olid kõige suuremad. Alumisele kaarele sai paar kuud hiljem pandud nii oli suurematel arvetel paarikuine vahe sees. Peale breketite eemaldamist aga lugesin arvete pealt lõpliku summa kokku. Arved tasub alati ikka võtta ja alles hoida. Tuttaval tekkisid nbäiteks mingid protseduurid juurde, milledest alguses ei räägitudki.

Siis kui ravi oleks pidanud lõppema hakks mingi jama pihta, mille kohta ortodont küsimustele vastates täiega närvi läks ning hoopis mind süüdistama hakkas. Tuttaval umbes sarnane kogemus, et kui patsient midagi küsib või ei ole ravi kvaliteediga rahul, siis süüdistati kohe teda.

Mõlema breketid Tallinnas. Maxilla ja Ortodontiakeskus, kust kogemused maksumuse kohta.
 
h 21. veebruar 2014, kl 16.54
Sõbrannal läksid 5000 euri makmsa, minul lähevad 4800 euri maksma. Aga seal kõik hinna sisse arvutatud, ei pea midagi juurde maksma. Meil siis keraamilised (üks kaar on sisemised ja teine on välimised).
 
huviline 25. veebruar 2014, kl 23.13
Appi kui suur summa. Ikkagi tundub see hind ülepakutud. :( Mis asi seal siis nii hullult maksab? Tundub, et selleks on kellegi palk :(
 
M 32 26. veebruar 2014, kl 11.38
Ongi kallis "lõbu".
Mul oli hambumisprobleem suht tõsine, kandsin breketeid 2, 5 aastat. Nüüd hambad kui pärlid suus aga rahakott nii umbes 3000 euro võtta kergem.
Käisin Tallinna eliitkliinikus kus kõik peale hindade on suurepärane ): !!!!!!!
 
MM 26. veebruar 2014, kl 13.31
Paljud ei saa elementaarset hambaravigi endale lubada. Maksujõulist klienti nähes võib-olla Eesti ortodondid valetavad ravi vajalikkuse ja maksumuse suuremaks. Muidu ei oleks neil piisavalt tööd. Haigekassa maksab ainult üksikutel juhtudel breketiravi eest.

Tasub käia konsultatsioonil mitmes kohas ja küsida hinnapakkumised ning milline on prognoositav tulemus. Kui head tulemust ei ole, siis ei ole või on juurte lühenemine, hammaste loksuma hakkamine, lõualiigese valude tekkimine jms tõenäolisem siis ei ole ju mõtet breketeid panna ja raha maksta.
 
HM 27. veebruar 2014, kl 20.33
Meil just lõppes breketravi...nii ülemine kui alumine kaar oli 350 EUR pluss siis igakuised pingutamas käimised olid 30 eur millegagi..Ja kõige huvitavam oli see et äravõtmine maksis 115 eur nii üla kui alalõualt..Nii et kokkuvõttes ikka suur summa
 
.. 28. veebruar 2014, kl 07.54
oh jah Tarus Dens Luxis on breketite eemaldamine üla kui alalõualt 600 eurot...
 
mmm 28. veebruar 2014, kl 20.33
Ravi lapsel kokku 3300
 
Leenu 03. märts 2014, kl 23.19
Mina käisin täna Tõnismäel Tallinna Hambapolikliinukus dr Kasemäe juures ja ta paneb mulle järgmine nädal üles keraamilised breketid(valged)700euri ja alla lasen panna metalsed, need maksavad 500euri. Sellest, et ära võtmine ka maksab, sellest ei rääkinud ta midagi
 
kätu 26. märts 2015, kl 19.23
Tere! Olen 14 ja mu 2 ülemist hammast on üksteise peal. Kui palju selline ravi maksma võiks minna?
 
nii see on 27. märts 2015, kl 17.24
ulemised breketid 400.- ,alumiste panek ka 400.-Igakuine pingutus 20-40.-euriBreketite äravott on nüüd aprillis,arst ütles, et 250.-.Laps on 17-aastane.Minule ütles arst ,et väga vähesed saavad haigekassast raha.Suurem jagu inimesi panevad oma raha eest.Kui riigi raha eest,siis peab olema ikka väga hull seis nende hammastega.
 
mari 29. märts 2015, kl 14.02
minu lapsel16.a. olid 1 aasta ülemised breketid mis asusid hambakaare taga. Laiendati hambakaart.Maksma läks 189 eur. +24 eur. ära võtmine.+kütusekulu. kokku käisime aasta jooksul 11 korda. Nüüd tulevad välimised breketid, lähevad maksma 400 eur. Pärnu hambapolikliinikus.Tasub uurida enne paar kohta läbi mis maksma läheb.Meie lapsega käisin 2x Tallinnas Kaarli hambapolikliinuikus, kus arst ütles et ootame veel ja ootame veel kuni kõik hambad on lõikunud.Pärnus öeldi et lapsevanemad muudkui ootavad aga oodata pole mõtet. Veel öeldi et ärge tahtke et teie lapsel oleks hammaste vahe 8mm. Siis saab tasuta.Nii siis maksangi ise.
 
kats 08. juuli 2015, kl 16.35
kus kliinikus käisite?
 
kats 08. juuli 2015, kl 16.37
nii see on Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ulemised breketid 400.- ,alumiste panek ka 400.-Ig
> akuine pingutus 20-40.-euriBreketite äravott on nü
> üd aprillis,arst ütles, et 250.-.Laps on 17-aastan
> e.Minule ütles arst ,et väga vähesed saavad haigek
> assast raha.Suurem jagu inimesi panevad oma raha e
> est.Kui riigi raha eest,siis peab olema ikka väga
> hull seis nende hammastega.


Kus kliinikus käisite?
 
Kerli 30. september 2015, kl 20.50
Kas keegi teab odavat kohta breketite panemiseks Tartus või selle ligidal kuskil aga oleks hea kui ikka Tartus kuskil kesklinnas või nii :) Ette tänades Kerli. ;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!