Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
hele väljaheide
 
Greete 27. juuni 2012, kl 10.38
Väljaheide juba üle kuu aja selline sinepikarva ja ülakõht valutab. Arstide juures palju käidud ja tehtud erinevaid analüüse ja isegi kompuuter. Kas või olla asi närvidest näiteks? düspepsia või ärritunud sool? Kord on kõht lahtisem ja kord kinni.
 
? 27. juuni 2012, kl 11.18
Piimatooteid sööd palju? Värv sõltub toidust.
 
võhik 27. juuni 2012, kl 11.51
Üldiselt on maksahädade korral väljaheide hele - värvuse andvat sapp. Ja sellisel puhul valutab ka ülakõht paremalt poolt. Aga kui maks-sapp on kontrollitud, siis ei ole ilmselt asi selles.
 
greete 27. juuni 2012, kl 12.21
pole vahet mida ma söön, ikka ühtemoodi hele. mõnikord veits kollakam ja nüüd on juba üsna heledaks läinud. Imelik ongi see, et kõik analüüsid on ok ja isegi maksanäitaja oli ühe kriipsukese võrra vaid kõrgem. Kaalun juba, et äkki peaks minema Vigala Sassi juurde. On seal keegi käinud? saaks vähemalt mingi diagnoosi, lihtsalt ei jõua enam arstide vahet jooksta ja kokkuvõttes laiutavad kõik vaid käsi. Kõht ka ikka valutab ja olemasolev ravi pole suurt midagi paremaks teinud. Öösiti enam magada ei saa, sest närvid on ilmselt juba nii pinges. Teadmatus on kõige hullem.
 
ikka 27. juuni 2012, kl 13.06
sapi-maksaprobleemid. Äkki kollatõbi? Sel võib päris pikk peiteperiood olla, kuigi proovid võiks miskit näidata.
 
Greete 27. juuni 2012, kl 13.14
Kollatõve vastu olen vaktsineeritud ja nahk ega silmad ka kollased pole.
 
uh 27. juuni 2012, kl 13.43
kas hepatiidimarkerid (c ja b) on tehtud
 
Greete 27. juuni 2012, kl 13.51
Ei, neid ei ole veel tehtud.
 
aga 27. juuni 2012, kl 17.50
colibakter teeb ka heledaks.
 
K 22. august 2012, kl 11.04
Ei saanud kahjuks aru, kas sappi on sul kontrollitud?
 
ka hädas 22. august 2012, kl 15.26
mul gastriit ja refluks (kolmnurgas nmagu valutab ka) ning väljaheide viimasel ajal kollakas. hakkasin linaõli võtma enne sööki ja loodan, et läheb normaalseks.
 
K 22. august 2012, kl 16.23
kõhunäärmevähi puhul muutub ka väljaheide heledaks, kas pankreast on uuritud?

http://www.haigekassa.ee/files/est_raviasutusele_ravijuhendid_andmebaas_patsient/Seedeelundite%20kasvajad_final.pdf
 
Greete 22. august 2012, kl 16.59
Mul on tehtud kompuuteruuring, mille käigus vaadeldi ka pankreast ja see oli korras. Magu põleb siiani ja ei saa sotti, mis viga on. Kas tõesti krooniline gastriit võib niisuguseid vaevusi põhjustada. Imelik ongi, et vaevused algasid märtsis, kestavad siiani ja kui juunis gastroskoopis käisin, siis diagnoositi kohe krooniline gastriit. Nüüd katsetan ravimist linaseemne keedusega, sest kõik need omeprasoolid ja esomeprasoolid pole mind aidanud.
 
liina 23. august 2012, kl 09.08
soovitan minna proktoloogi poole igaksjuhuks, vahest on jämesooles mingi viga.
 
Kristjan 18. detsember 2014, kl 20.57
Sama jutt, et väljaheide oli kord hele, kord tume ja vahel lahti ja vahel kinni. Kõik uuringud korras, kaameratega nii alt kui ülevalt läbi sõidetud, verenäitajad korras, ultraheli korras hepatiidid korras jne jne.

Lisaks tekkisid veel vahetevahel südamepekslemised.
Arstid laiutasid käsi ja ütkesid et terve kui purikas.
Kuid hädad jätkusid, siis soovitati mulle psyhhiaatrit ja poordusin psyhhiatri jutule kus maarati antidepressandid kuna arvati et motlen endale haiguse valja, aga kui neid votma hakkasin, laksid vaevused veel hullemaks. Seega meenutasin enda varasemaid konflikte tervisega ja leidsin et olin mitmel korral eelnevalt antibiootikume soonud kurgumandlite raviks ja see on löönud soolestikus kõik tasakaalu paigast ära, jah madlid said küll terveks aga asemele tuli veelgi raskem haigus.

Niisis hakkasin valtima spetsiaalse dieediga magusat ja jahutooteid ja kartulit jne jne, vaevused hakkasid kaduma ja sain lõpuks ennast inimesena tunda, lisaks sõin palju probiootilisi tooteid mis seedimise taas korda seadsid.

Sain aru, et arstidele ei ole mõtet loota vaid kõigepealt aitab usk iseendasse, sest arstid tahavad sinust võimalikult kiirelt lahti saada andes sulle diagnoosi ja kirjutades valja tabletid.
Sooltehaigusest sai ärevushäire.
 
juuli 19. detsember 2014, kl 04.31
Sa oled rase ,vai hull .
 
juuni 19. detsember 2014, kl 10.16
muide, Kristjanil on õigus!endal samasuguseid kogemusi küllaga, kus arst ei tea, mis viga, küll aga oskab tablette välja kirjutada....ühe võin ju näiteks tuua kah:mingil hetkel äkki tugev lööve ja meeletu sügelus, enne seda paar nädalat määrati statiinid.arst ei osanud miskit kosta, kirjutas allergiarohu.uurisin ise asja ja selgus, et allergia põhjustas statiin.kirjutati teised rohud ja allergia kadus.nüüd söön hoopis toidulisandit, sest sain teada, kui kahjulikult statiinid tegelikult mõjuvad....neid näiteid on veel mitu-mitu...
 
hehh 20. detsember 2014, kl 22.08
Arst kirjutab teile antibiootikume ja teie kohe võtate ka? On ikka lambad.
 
Küsimusi ja soovitusi 21. detsember 2014, kl 03.59
Greete Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Magu põleb siiani ja ei saa sotti, mis viga on. Kas tõesti krooniline gastriit võib niisuguseid vaevusi põhjustada.
> Imelik ongi, et vaevused algasid märtsis, kestava
> d siiani ja kui juunis gastroskoopis käisin, siis
> diagnoositi kohe krooniline gastriit. Nüüd katseta
> n ravimist linaseemne keedusega, sest kõik need om
> eprasoolid ja esomeprasoolid pole mind aidanud.
'
Pane oma vanus ka!

Gastroskoopia on vaja teha!!! Selle käigus võetakse väike proovitükk (biopsia) ja uuritakse, ega ei ole pahaloomulisi muutusi.

Savikarva vajaheide on küll kindel tundemärk maksa- ja sapiteede probleemidest, aga võib olla ka hoopis mingist muust haigusest põhustatud.

Kas on tehtud uuring *Helicobacter Pylori* leidmiseks? See on väga lihtne uuring.

Hepatiidi markerid?

MILLAL sulle see kroonilise gastriidi diagnoos pandi? Missugused uuringud sulle tehti diagnoosimiseks? Diagnoos põhinebki endoskoopilise ja histoloogilise uuringu vastusele. Kui see tehti ammu, siis on vaja UURINGUID KORRATA.

Kroonilise gastriidi puhul tekib maonäärmete atroofia ning kaugelearenenud vormid võivad olla vähieelseks seisundiks. Krooniline gastriit on tihti esinev haigus, kuid sageli kulgeb väheste sümptomitega.

Esimene asi - NÕUA KINDLASTI saatekiri GASTROSKOOPIASSE! Vigala Sassi vast ei maksa häirida, loe: http://tinyurl.com/ncgypoy

Ära raiska aega ka mööda muid ravitsejaid käimisega, sest sulle on hetkel kõige tähtsam saada DIAGNOOS! Seni las uurivad, kasvõi kordavad uuringuid, kuni leitakse põhjus üles. Kuidas saabki ravida, kui põhjust ei tea.

Linaseemne leotis on hea, öeldakse kui palsam soolestikule.
Väldi nisutooteid ja suhkrut. Joo kummeliteed.

Kroonilise gastriidi kohta võid netist lisa lugeda.
 
keegi teine 21. detsember 2014, kl 15.17
Kas haavandiline koliit võib olla põhjuseks heledale väljaheitele, aegajalt on ka kõht lahti või pisut kinni, järjest sagedaminei on valusid sees.
Verejooks on olnud 1 kord umbes 2 aastat tagasi, peale seda hakkaski jama pihta, piimatooteid enam hästi ei talu, aga tundub, et midagi veel ärritab. Toidu valimisega on igal juhul jama järjest rohkem.
Hiljuti leiti et haavandilise koliidi biomarkerid on kõrged, aga edasi sellega hetkel tegeletud ei ole.
Suurel hulgal ravimeid on nagunii peal, ega ei imesta, kui maks varsti jupsima hakkab.
 
Ei vist 21. detsember 2014, kl 18.16
keegi teine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas haavandiline koliit võib olla põhjuseks heleda
> le väljaheitele, aegajalt on ka kõht lahti või pis
> ut kinni, järjest sagedaminei on valusid sees.
>

Kuna inimese eritised (väljaheide ning uriin) saavad oma iseloomuliku värvi just sapiringest, siis alati kui on haaratud haigusprotsessist sapiteed toimub ka nende värvi muutus: väljaheide savikarva ning uriin kohvipaksu taoline tume.
 
keegi teine 21. detsember 2014, kl 19.58
Tumedat uriini ei ole mul kohe kindlasti. Sellega oleks juba arsti juurde pöördunud.
 
mul 21. detsember 2014, kl 21.49
On küll itt kui pigi .
 
to mul 22. detsember 2014, kl 11.10
Pigimust saab olla rohkelt hüübinud verd sisaldav väljaheide, kui just veretooteid pole söönud siis tasuks kindlasti arstiga rääkida, sisemised verejooksud pole najatamise teema.
 
Rainer 14. veebruar 2015, kl 19.43
Tere, selline mure, et mul on kahtoased röhatised, koguaeg röhatan, peale sööki hakkab kolmnurga kohast valutama ja vaev missugu e. Kôrvust hakkab veel lisaks vilisema.

Arstid tegid ultraheli , gastroskoopia ja endoskoopia aga miskit ei leitud, verenAitajatest olid korge kolesterool ja keratiin, uriiniproovis plasma(plasmoos) olen piinelnud juba 6 kuud keegi ei tea mis viga on, arstidelt abi ei saa :(

Ei tea mida ette votta enam :( tool kaia ei saa, vahest voodist valja ei saa jne
Elu seisab
 
Rainer 14. veebruar 2015, kl 19.44
Olen 27 aastane noormees
 
Vaevalt 14. veebruar 2015, kl 20.50
et nii vana teema alt ja siit paremat abi saad.Otsi edasi arstidelt abi.
 
to Rainer 15. veebruar 2015, kl 13.03
Vbl saad abi alternatiivmeditsiinist, kui tavamed. aidata ei suuda. Helistades Andresele 56790181 (Tln.) ütleb ta, mis viga ja kas saab aidata. Ravib ka telefoni teel, kui kohtumine on võimatu.
Lisaks võiksid vaadata ka siinsesse müstika nurka.
 
kah mingi asja küüsis.. 15. veebruar 2015, kl 16.46
Rainer, mine siis uuesti artile. Mitte et-olid kõrged kuid mida edasi teha-ei tea. Siis käid ja tüütad veel oma arsti, mitte ei jää koju istuma. Ja ära endale antidepressante lase kirjutada, nagu näha proovivad päris paljud arstid niimoodi patsientidest kõigepealt lahti saada. Kirjutasid et kolesterool ja keratiin kõrged. Sealt peab edasi uurima hakkama. Kui inglise keel selge, katsu ise infot juurde otsida. Ausalt, kui Eestis tahad ravi saada siis leia ise diagnoos kõigepealt..
 
jeerumjeerum 15. veebruar 2015, kl 18.36
Kuule, Rainer, mitte et ma hädalist mõnitada tahaks, aga no ausõna, kui sul verest KERATIINI leiti, siis ma ei imesta, et enesetunne kehv on... irw. Nii loll ei tohi isegi mitte haige inimene olla!
See asi, mis sinul kõrge oli on ikka KREATINIIN ja kõrge näitaja vihjab neeruprobleemidele. Kui ka uriinis midagi avastati, siis on need asjad võib-olla omavahel seotud. 27-aastane ei ole küll mingi eriline noormees enam (kuigi sa ise vist tahad nii arvata), aga samas ka mitte nii vana, et kolesterool kõrge tohiks olla. Sinu vanuses kõrge kolesterool viitab seega ääretult ebatervislikule elustiilile. Hakka tervislikult toituma, loobu meelemürkidest ja vaata, kas magu ja söögitoru rahunevad maha selle peale.
Mis sind täpsemalt voodist tõusmast takistab? Kas see valu rinnus, mis pärast sööki tekkib? Aga muideks, pärast sööki pikali vedelemine soodustabki toidu tagasivoolu söögitorusse ja raskendab seedimist. Kellega sa elad ja mida sööd? Kas kodus valmistad ise korralikku tervislikku toitu või oled mingi Hesburgeri ja Selveri köögi püsiklient? Kas sööd regulaarselt ja väikeste portsjonite kaupa kindlatel kellaaegadel? Kas jälgid, et kõht ei oleks kunagi liiga tühi ega üleliia täis? Kas väldid kofeiini sisaldavaid ja gaseeritud jooke, külma vee joomist jne? Vott sealt otsigi põhjuseid.
Ja arsti vaheta ka, sest kui mõni näitaja on korrast ära, siis peab selle kohta arstilt mingi soovitus tulema, kordusanalüüs mingi aja pärast, vajadusel ravi vms. Kui sinule midagi ei soovitatud, siis järelikult ei kaldunud tulemused normist eriti tõsiselt kõrvale.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!