Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Veresuhkru alandamise nippe lihtsa toiduvalikuga?
 
Galli 07. november 2012, kl 10.00
Head kogenud-teadjad,
kellel olnud mure kõrgenenema kippuva veresuhkruga: mida olete leidnud toitumise juures, et alandada vaid nii veresuhkrut?
Kindlasti juurviljad ja väheravased piimatooted, aga nii ma enamvähem toitungi, kuid ikka kipub kõrgenema. Lisaks mul veel see probleem, et luud hõrenemas ja ka kaal kipub ainult sellise toidu juures langema( olen niigi 51-kg-ne)?
 
liikumine 07. november 2012, kl 10.24
üritan palju liikuda. iga päev, iga ilmaga.
 
taimetoitlus 07. november 2012, kl 10.29
Taimetoitlus on parim valik. vt näietks filmi "Kahvliga skalpelli üle" (Forks Over Knives) Luude hõrenemine on seotud mitte niivõrd vähese kaltsiumiga, kuivõrd vähese D-vitamiiniga, seega soovitaks d-vitamiini lisandeid võtta. Ilma d-vitamiinita ei imendu ka kaltsium, ükskõik kui palju piima vms tarbida. Kallulangus on seotud kalorite hulgaga, tervislik toit ei tähenda, et peaks vähem kaloreid tarbima, see tuleb lihtsalt muul viisil kätte saada, mitte rasva või suhkru arvelt.
 
Kaneel 07. november 2012, kl 10.31
kaneel normaliseerib veresuhkru taset. Kõrgenenud veresuhkur pidigi luudelt seda (ei tule meelde, mis aine see oli) välja viima ja tekitabki luuhõrenemist.
 
Galli 07. november 2012, kl 10.46
Kaneeli kasutan igapäevaselt, kuid ka pool lusikat on ikka liig.
Nüüd veel avalikustati uuring, et D-vit. defitsiidiga inimestel on pikem eluiga ja parem tervis? Mida üldse uskuda?
Millega siis oma kalorivajadust täita?
 
sukkruhaige 07. november 2012, kl 10.48
Selleks, et kaneel mõjuks veresuhkru alandajana, tuleb seda suurtes kogustes sisse süüa - kui ma ei eksi, siis kusagil 10 g ringis korraga.
Aga kiired veresuhkru tõstjad on nisujahutooted, kartul (eriti kartulipuder ja ahjukartulid), suhkur, riis, viinamarjad, mahlad, banaan ..... Liha näiteks ei tõsta aga üldse veresuhkrut. Nii et ei ole võlusõna see taimetoit - näiteks viinamarjad on ju ka ometi taimne toit.
 
Kaneel 07. november 2012, kl 11.00
mina panen igapäev kaerhelbeputru kuhjaga teelusikatäie kaneeli, samuti mustale kohvile. Ega ta mulle väga ei maitse, kuid lisan kaneeli ainult veresuhkru normaliseerimise pärast.
 
juta 07. november 2012, kl 12.53
Väga hea veresuhkru alaldaja on maapirn. Kaneeli võib segada väikese koguse keefiriga, on lihtsam võtta.
 
Galli 08. november 2012, kl 08.43
Kuidas aga suhtuda lahjadesse, ilma lihata püreesuppidesse? Näit. lillkapsa- või kaalika-või kõrvitsa omasse? Kas ka neil kõrge GI?
Neis ka ju sees veidi kartulipüreed?
 
sukkruhaige 08. november 2012, kl 12.56
No kui kartul toidu sees, siis ta kindlasti ka veresuhkrut tõstab. Aga kui seal on suurem osa muul köögiviljal, siis väga kõrge GI ei tohiks olla. Kartuli veresuhkrut tõstvat mõju soovitatakse leevendada tooreste köögiviljadega (salatiga) sama toidukorra ajal - nendes sisalduvad kiudained aeglustavad suhkru imendumist.
Konkreetselt ei oska mitte keegi mitte ühegi valmistoidu kohta öelda, kui palju see veresuhkrut tõstab (retseptid ja toidukogused ju erinevad, valmistusviisid samuti) - ainult katse-eksitus meetodil saab igaüks enda peal testida. Sööd - mõõdad veresuhkrut paari tunni pärast ja pilt selge.
 
mammi 20. jaanuar 2014, kl 12.34
Mina panen hästi suurde kannu ühe kaneelikoore ja kallan peale kuuma vee. Lasen tõmmata ja joon seda kaneelivett.
 
mare 20. jaanuar 2014, kl 12.53
no ja kui kõrge on siis, et räägite kõrgenemisest?
mul ka üks inimene kogu aeg kurtis et temal kuidagi ei lange, küll hoidis toitumisega küll ma ei tea mis asjaga veel, niikaua kuni kukkus koomasse.
oli 3,2 siis
aga alustas täis kõhu suhkruga 6 pealt ja väärtused oli saanud mingist kaubanduskeskusest mingi tädi oli aparaadiga mõõtnud.
mis liig see liig.
kas teemaalgataja ikka teab mis on normväärtused ja on teinud analüüsid kenasti meditsiiniasutuses?
 
johanna 20. jaanuar 2014, kl 15.36
kaneel suuremates kogustes on mürgine, seal sisalduv kurkumiin on tugev mürkaine,,eriti halb neerudele...aga veresuhkru alandajana on hea tarvitada maarjaohaka tablette kuuridena, veel alandavad veresuhkrut mustikad, jõhvikad, jõhvikas muide ka kolesterooli alandaja,,,must tee, pähklid, brokoli,spinat, rohelised oad, maasikad, kurkum, päike
 
1 naine 20. jaanuar 2014, kl 16.11
johannale: kas mitte kumariin, mitte kurkumiin:)
 
oijessuke 20. jaanuar 2014, kl 22.24
mille kuradi pärast on vaja tarbida (ja raha raisata) väherasvaseid! ületöödeldud PIIMAtooteid????

milleks panna püreesupi sisse kartulit? (nohh, mina ei leia püreestamisel-möksimisel üldse mõtet, aga kellele meeldib....)
pange veist võid- maitse kohe hea.

suured kaneelisõbrad- teie jaoks on olemas tseiloni kaneel, kus kumariini on vähe. ei pea ostma tundmatut santamariiat või veel tundmatumat jumalteab kus pakendatud ja kesteab mida sisaldavat pruuni puru- väidetavalt kaneeli...


.. pealegi on su suhkrunäidud tõestatult haiguslikult kõrged, et end muudkui arulagedalt piirad?
 
johanna 21. jaanuar 2014, kl 07.52
jah, see on kumariin tõesti...aga teema algatajalt tahaks teada millised on siis tema suhkrunäidud, nii tühja kõhuga kui kaks tundi peale sööki, see viimane on veelgi tähtsam, sest kui uskuda neid ühekordseid näite perearsti juures või kuskil mujal, need ei ole objektiivsed,
 
eeva 21. jaanuar 2014, kl 11.01
Kui veresuhkur on kahtlaselt kõrge, siis inimene ju pöördub arsti poole. Seal selgitatakse olukord ja antakse ka vastavad ravisoovitused ning ka toitumissoovitused (kui neid üldse tarvis on).
Milleks veel siit asjatundmatut nõu küsida? Siin ei tea ju keegi, kui kõrged need näidud sul on ja konkreetselt millised näidud on kõrged (ühekordsed, keskmised, hommikused, söögijärgsed ...).
 
toitumisterapeut 21. jaanuar 2014, kl 13.38
ükski välkmuutus-lisa seda või jäta too ära-ei toimi. Vajad GK kaudu reguleeritud tasakaalustatud toitumist,palun pöördu jätkusuutlike tulemuste saamiseks toitumisnõustaja poole,sageli piisab vaid korrast või paarist, sulle tehakse põhimõtted selgeks ja edasi saad ise reguleerida
 
Nurmkana 21. jaanuar 2014, kl 15.22
sSee on tõesti hea mõte, kuid sellise soovi eest tuleb välja käia ma ei teagu kui suur summma! Ja perearstiabis sellise soovi peale naerdakse viisakalt välja.( sel juhul tuleb minna mingi tasulise nõustaja juurde, muud varianti ma ei tea küll!)
 
eeva 22. jaanuar 2014, kl 11.37
Perearst naerab välja, kui kaebad kõrgenenud veresuhkrut???
 
paleo 22. jaanuar 2014, kl 15.38
Hakka toituma paleo põhimõtete järgi ja veresuhkur langeb päris kindlasti normi.

nt. paleo.ee
 
?? 22. jaanuar 2014, kl 16.41
Nurmkana Kirjutas:
------------------------------------------------------Ja perearstiabis sellise soovi peale naerdakse viisakalt välja.( sel juhul tuleb minna mingi tasulise nõustaja juurde, muud varianti ma ei tea küll!)

Mismõttes - naerdakse välja? Mu perearst surus mulle hea mitu brošüüri pihku, toitumisnõuandeid oli päris piisavalt.
 
paleo?? 23. jaanuar 2014, kl 11.25
Veresuhkur langeb, kui süüa seal pakutud puuvilju (ananass, apelsin, banaan)?
Vältida teravilju (sealhulgas ka tatart)?
 
nuunuu 02. veebruar 2014, kl 03.43
tatar ju suhkruhaigete menüüs tähtsal kohal, kunagi anti talongiga spetsiaalselt...
 
paleo 02. veebruar 2014, kl 12.08
No seda minagi imestan! Igasugu lehekülgi tekib nagu seeni vihma ajal ja ajavad inimestele sellist asajtundmatut jura, et vaata ja imesta. Eriti pop on nüüd veresuhkru ja kaalu langetamise teema. Aga asjatundmatud (mitte halvas mõttes - mõtlen neid, kes pole asjaga tõepoolest varem kokku puutunud) loevad ja usuvadki.
 
Galli 02. veebruar 2014, kl 12.35
Oma suureks üllatuseks leidsin oma mitme aasta-taguse postituse. Ja on üsna huvitav lugeda, veel huvitavam, et veresuhkur pole mul kõrge. Mingi fenomeni tõttu( halb öö, närveerimine) oli kord veresuhkur 6, 3 v. 6,7).Loomulikult ehmatasin ja kui oli sooduspakkumises glükomeertid, muretsesin selle ja hakkasin mõõtma aegajalt. tulemused jäid 4,9- 5,5 vahele hommikuses paastuveres. Kuid nagu äratehtult mõõtsin kodus enne järjekordset arst vereproovile minekut
-ja kohe 6,4, mida ma polnud tavaliselt kunagi saanud.
Soovitaks siiski kaneeli mõõdukalt ning mustikaid( n. Taarapõllu talu mustikamahla. Need kõik kasulikud ja muidugi üldse rohkem juurvilju-kala. Seda pole jah kerge realiseerida alati. Oma menüüd analüüsides leian, et süsivesikute osa liiga suur.(palju leiba, putru- sest see ju odavam!)
 
sukkruhaige 04. veebruar 2014, kl 12.24
Aga kas sa ikka üleüldse tead, Galli, kui suur peaks süsivesikute osa toidus olema? Ja millised süsivesikud seal olema peaksid?
 
Tiina 01. august 2014, kl 20.17
Kui veresuhkur on 17,8??? Mis aitab langetada?
 
misasja 01. august 2014, kl 21.26
diabeediõed on selleks et nõustada kõrge veresuhkru puhul, haigekassa maksab.
 
põhiline 01. august 2014, kl 21.39
Millest loobuda kõrge vererõhu puhul on kohvi ja sool, liiga rasvane liha, suhkur, saiakesed, koogid jm ebatervislik jahutoode. Tähtis liikumine värskes õhus, piisav uneaeg, stressi ja liigse palavuse vältimine .
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!