Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
pärasoolde lööb imelik valu, jumala lambist!
 
uih kui valus 28. jaanuar 2014, kl 14.37
Käisin täna kõndimas ja lihtsalt lõi väga, valus valu pärakusse ja natukese ajapärast läks ise ära . Vahest lööb keset ööd pärakusse selline valu, et ärkan ülesse ja pean doloprokti küünla panema siis läheb valu jälle ära .Vahest ei ole valu 2 kuud ja vahest on 2 korda kuus .Kas kellegil on veel nii olnud .Mis valu see küll olla võiks. Panin arstile aja kinni aga alles kuu pärast saan .
 
näiteks 28. jaanuar 2014, kl 14.45
Sisemised hemorroidid.
 
uih kui valus 28. jaanuar 2014, kl 15.03
Kas sisemine hemorroid hakkab lambist valutama või valutab tagumist äda tehes?
 
seda 28. jaanuar 2014, kl 15.18
nimetatakse pärasoole krambiks. Lihased lihtsalt tõmbuvad krampi. Ega seal midagi teha ei olegi. Lihtsalt püüda lõdvestuda ja teatud aja pärast annab järele. Umbes nagu säärelihaste kramp
 
uih kui valus 28. jaanuar 2014, kl 15.30
aga see on nii meeletu valu, et ei kannata välja, vahest kaasneb valule ka tahtmine pressida (nagu tagumine häda oleks)
 
ola 28. jaanuar 2014, kl 15.38
Mul käivad sellised valuhood paarkümmend aastat vahelduva eduga. Kunagi perearst vaatas , et hemorroidi näha pole ja rohkem ma arstile pole pöördunud. Aga see valu on tõesti vastik. Kui öösel tuleb, tõstan jalad kõrgele vastu seina, läheb kiiremini üle.Muus olukorras lasen end kummargile lõdvaks, ka kergendab. Krambiga võrreldes - kramp peaks lööma järsku, aga minu hoog annab umbes 5 minutit tunda, tähendab pakitsus suureneb, saavutab kõrgpunkti ja tasapisi rahuneb. Kokku umbes veerand tundi.
 
uih kui valus 28. jaanuar 2014, kl 15.41
Kas sa kasutad küünlaid valuvaigistamiseks ,minul kestab ka pikka aega aga kui küünla panen siis läheb kiiremini üle.
 
seda 28. jaanuar 2014, kl 17.13
Selle defnitsiooni, kramp, sain kuskilt terviseajakirjast ja kuna see olevat sisemiste silelihaste kramp, siis jah tekib aeglasemalt. Olen ise ka neid korduvalt kogenud ja samuti nagu OLA-l tekib tunne umbes 5 min. ette. Tavaliselt võtan kiirelt BURANAT ja enamjaolt õnnestub hullemat vältida. Ja autoril on täiesti õigus pressimise koha pealt. See aitab samuti hästi. Olen öösiti ärgates valuhooga tõtanud WC-sse pressima ning läheb kergemaks
 
seda 28. jaanuar 2014, kl 17.15
...kuigi, alati ei teki seda hoiatavat tunnet. Vahel on valu sekunditega kohal ja siis on küll jama. Eriti, kui oled kodust väljas. Siis on parem liikuda. Kõndida kiirelt või sörkida. Sellised on minu kogemused
 
uih kui valus 28. jaanuar 2014, kl 18.25
Kas on nii ,et 4-5 korda on selline natukene valus umbes 5 sekundit 1 kord.
 
Peep 28. jaanuar 2014, kl 19.36
On 6-7 korda palju valus ja siis 8 sekundit 2 korda nõrgalt valus.
 
oi 29. jaanuar 2014, kl 08.56
tean see on väga terav valu , isegi hingata ei saa ja valu tuleb täiesti ootamatult
 
uih kui valus 03. veebruar 2014, kl 09.58
Tõstan teemat ehk kelegil veel sarnased valud ja oskab ütelda millest need on!
 
uih kui valus 03. veebruar 2014, kl 09.59
To oi kas oled arstijuures selle murega käinud?
 
miks mküll arsti poole ei pöörduta? 03. veebruar 2014, kl 17.10
Ma ka arvan, et üks inimene ikka oskab öelda, mis valud need on - arst nimelt!
Miks oodatakse, et Delfist keegi läbi interneti diagnoosi paneks ilma haiget kohta nägemata ja meditsiinilisi teadmisi omamata?
 
ma 03. veebruar 2014, kl 19.33
Mul ka juba 25 aastat, öösiti. Viimasel ajal harvem. Noorena käisin ka arsti juures, ei leitud midagi. Nagu näha elan senini rahulikult ja ilma vähki suremata.
 
minagi 04. veebruar 2014, kl 12.57
Minagi sama asjaga hädas. Kurtnud hiljuti ka arstile, arst laiutas käsi, et sarnast teadaolevat haigust tema ei tea ning küsis, et ega ma erootilisi unenägusid ei näe... Seepärast ma siit jälgingi arutelu ja olengi meele kergemaks saanud - ei olegi minul üksi selline mure ning paistab, et surema ka ei hakka :)
 
... 10. veebruar 2014, kl 15.49
Ma arvan, et su mees paneb sulle salaja anusesse... sellest see valu.
did_1658717 13. august 2023, kl 09.52
Minul tekkis see 3,5 a tagasi. Valu lööb aastas välja ca 5-6x. Valu on väljakannatamatu ja võib kesta väga pikalt kui valuvaigistit kohe ei saa.
Proktoloog ütles, et tegu on tenesmiga. Otseselt ravi sellele ei ole, pigem võib probleem olla milleski muus mis seda tekitab. Võib ka, et polegi midagi ja teadmatus, kõhumigreen võib samuti olla.
Välismaa lehtedel selle kohta veidi rohkem infot. Jube piin ja nüüd hirm, et see mis seda tekitab võib olla midagi halba.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!