Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
aga kui inimene ei teagi et tal on melanoom?
 
minna 01. märts 2011, kl 10.45
oletame et kellelgi on melanoom, aga ta ise pole sellest üldse teadlik. ei pööra oma sünnimärkidele mingit tähelepanu või siis on need sellises kohas, kuhu lihtsalt ise ei vaata, arsti juures ei käi, elab rõõmsalt ja rahus edasi. kuidas siis see ikkagi lõpuks avaldub, just see pahaloomulisus ja kõik muu??
 
kui sa just küsid 01. märts 2011, kl 11.48
üks aasta vanemal kursusel ülikoolis oli tüdruk, kes hakkas ühel suvel heast peast oksendama. selgus, et melanoom on nii kaugele arenenud, et teistes organites juba. 2 nädala pärast oli surnud.
 
head soovides. 01. märts 2011, kl 11.51
Igal inimesel ikka erinevalt. Kunagi hakkab ikka märku andma. Nii on iga haigusega, Haigused käivad ikka inimeste mööda.
Melanoomi puhul hakkab nahk ikka väga haisema ja tulevad väsimus ja valud.
EI TOHI ENDALE HAIGUSI KÜLGE MÕELDA:
 
minna 01. märts 2011, kl 12.07
küsimus sulle, kui sa just küsid: aga kuidas tal see avastati siis üldse? sellel tüdrukul? seega pidid proovid midagi näitama vms. või tehti alles lahkamisel kindlaks, mis viga oli.
 
pipi 01. märts 2011, kl 12.16
Olin õe juures külas, kui tema 2 aastane poja näitas minu parema põse poole " tädil ai-ai" . Õde hakkas uudistama ja ütles mul on kõrva juures mingi 2 cm läbimõõduga punane laik. Jeerum, igal hommikul jumestan end, ega pole kunagi märganud???? Loomulikult tekkis paanika, broneerisin arsti juurde aja. Arst ütles, et tegemist on midagi veresoonte kuhjumisega vms ( ma ei mäleta täpset selgitust) ja et paanikaks pole põhjust, lihtsalt tuleb end jälgida. Kodus avastasin ka ühe 2004 aasta foto endast külgvaates ja mul oli see punane laik täiesti olemas. Aga ära ehmatas küll. Olen olnud aastaid ka kirglik enda päikese käes grillija ja solaariumi armastaja, aga nahaarst luges mulle hariva loengu ette päikesega/ solaariumiga liialdamisest. Juhtusin veel ühel õhtul Discoveri pealt jälgima saadet nahavähist ja päikese ohtlikkusest ja sel aastal tulebki olla mõistusega päevitamise juures. (kuigi kui aus olla, siis oh issand, kuidas ma endale valgena ei meeldi). Aga tervis eelkõige, onju ;-)
 
kui sa just küsid 01. märts 2011, kl 13.25
ma ei mäleta enam üksikasju. see oli peaaegu 10 aastat tagasi. arsti juurde läks selle lakkamatu oksendamise pärast. eks siis hakati otsast uurima ja ikka enne surma oli selge, et melanoom. kusjuures see oli tüdrukule ja ta perele veel selles mõttes nagu puuga pähe uudis, et silmapaistvalt ebanormaalseid sünnimärke tal väidetavalt ei olnud, küll aga oli neid palju olnud.

aga eks iga juhtum on omamoodi, nagu siin juba märgiti. ja see minu kirjeldatu on kindlasti äärmiselt haruldane, et nii läheb. enne ikka tavaliselt on muud sümptomid ka (ülemäärane väsimus jne)
 
Kahkeegi 01. märts 2011, kl 13.46
Minul suri vanatädi melanoomi, üksi elas, sünnimärk oli täpselt keset selga, nii et ise ei näinud üldse. Kui lõpuks oli kellegagi koos saunas ja see inimene märkas ja soovitas arsti juurde minna, siis opereeriti küll, aga muu ravini ei jõudnudki, kahe kuuga oli läinud.
 
illi 01. märts 2011, kl 20.53
melanoom on ikakgi sünnimärkidest lähtuv ja neid tulebki jälgida ul oli ikka punnis ja jäi valusaks ning ära ei läinud, siis kirurg llõikas ära ja oligi melanoom
 
N31 09. märts 2011, kl 16.17
kel sünnimärgid, peaks ise lihtsalt jälgima neid ja vajaduse korral käima nahaarsti juures näitamas.
see ju üldteada minu meelest, et kui sünnimärk hakkab muutuma, kasvama, sügelema, haiget tegema, siis see ongi esimeseks signaaliks, et asi kahtlane.

*endal üks ära lõigatud ja jälgin teisi ka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!