Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Ärevus ja paanikahood
 
Maily 05. veebruar 2012, kl 16.35
Esimene paanikahoog sai alguse u. kuu aega tagasi bussis. Vahepeal on ka ebameeldiv ärevustunne.
Elus hetkel väga pingeline aeg ja tundub, et närvidega midagi väga sassis.
Minu küsimus oleks, et kas keegi on ka jäädavalt nendest haigustest lahti saanud?
 
paanik 05. veebruar 2012, kl 16.54
ikka saavad.
läheb sul see hull periood mööda ja saad terveks. eriti kui oled veel noor.
 
......... 05. veebruar 2012, kl 17.20
sõltub:
1. kas võtad midagi ette ( kõrvaldad pingeallikad)
2. otsid arstilt abi

reeglina ise ei kao, pigem hakkavad korduma. ja siis aina keerulisem ravida. kogenud.
 
onyx 05. veebruar 2012, kl 17.28
mine lase psühhiaatril endale rohud kirjutada. siis on küll võimalik lahti saada.
pingeline aeg võib sul küll läbi saada, aga ajukeemia võib jääda sellegipoolest paigast ära.
 
valus tõde 05. veebruar 2012, kl 17.46
Ei saa, ei arsti abiga ega ka siis, kui stressiaeg kaob...sest tegelikult kaob see vaid näiliselt. Su uus tress ongi hirm uue hirmuhoo ees. Energeetika ja ajukeemia jäävadki sassi, kui ei otsi abi iseendast, tean oma kogemustest. Või siis pöördud alternatiivmeditsiini spetside poole, need seavad su energeetika vähemalt korda.
 
Maily 05. veebruar 2012, kl 18.33
Esialgu arst kirjutas Xanaxit, aga see ju ei ravi?
 
Maily 05. veebruar 2012, kl 18.42
Tänan vastajaid ja küsin veel, et mis rohtu Teile on kirjutatud ja kaua neid sõite?
 
TT 06. veebruar 2012, kl 10.11
Ravivad ikka vist ainult AD-d.
 
minu 06. veebruar 2012, kl 11.01
küsimus oleks, et milline ad on teid kõige paremini aidanud? Tänud,kes viitsivad vastata. Tean, et inimesed on erinevad aga siiski ,andke nõuandeid.
 
........ 06. veebruar 2012, kl 18.07
Sellele ei saa üldse panustada, et mis kedagi on aidanud. Usalda psühhiaatri valikut! Näiteks kiideti zolofti, mulle ei mõiganud see üldse! mõni kiidab coaxili, mulle ainult natuke aega aitas....Neid on niiii palju, et soovituse järgi ei saa küll võtta.
 
külamiis 07. veebruar 2012, kl 04.48
JA väga head meest on sulle ravikuuri ajal vaja
 
Maily 08. veebruar 2012, kl 08.29
Oskab keegi veel vastata:)
 
ärevik kuubis 08. veebruar 2012, kl 08.35
maadlen selle haigusega juba 5 aastat, algasid hood üksi olles-tekkis õhupuudus, iiveldus, kuumahoog ja südame pekslemine, millega kaasnes meeletu hirm:( nii need hood ilmutasid end umbes kord kuus, siis kord nädalas ja siis juba pea igapäev-sellest kujunes mul välja pidev ärevus ja ka depressioon.kohutav on see haigus.hetkel võtan coaxili ja kõik lainetab, üks hetk niii hea olla järgmine hetk on paha olla ja mõtlen et suren-vot selline on see haigus.seda haigust saab kontrolli all hoida kuid lahti vist sellest ei saa-tuleb rohtusid võtta ja meeletult oma mõtetega tööd teha.
 
eelmisele 08. veebruar 2012, kl 08.50
Kui ruttu abi said? ehk siis rohud peale?
 
ärevik kuubis 08. veebruar 2012, kl 08.54
aasta läks aega ennem umbes kui rohud sain,ega ma kohe arstile ei pöördunud, arvasin et küllap läeb üle aga läks aina hullemaks.läksin perearstile ja mind uuriti ja puuriti, jõudsin korduvalt ka kiirabisse aga kehaliselt tunnistati mind terveks, muidugi ma ei uskunud seda kuna nii palju füüsilisi sümptomeid oli.lõpuks perearst soovitas psühhiaatrit ja nüüd ma siis käin psühhiaatri juures.
 
to ärevik kuubis 08. veebruar 2012, kl 09.17
Kaugele lasid asja. Aasta on liiga pikk aeg, oleks pidanud varem ravi saama.
 
ärevik kuubis 08. veebruar 2012, kl 09.20
jah nüüd tean et lasin kaugele asja, kuid ütlen ausalt et 5 aastat tagasi ei teadnud ma üldse et selline asi olemas on nagu ärevus ja paanikahäire.
 
Maily to ärevikule kuubis 08. veebruar 2012, kl 09.29
Kas psühhiaatrist ka abi ei ole? Võid sa natuke kirjeldada, mida psühhiaater sellise haiguse juures räägib.
 
ärevik kuubis 08. veebruar 2012, kl 09.40
Psühhiaatris ikka on abi kuid enamus tööst peab ikke ise endaga tegema-korralikult rohtusid võtma ja mõtteid juhtima ärevuselt ära.Esmakordselt psühhiaatri juures käies uuris ta lihtsalt minu elu ja suhteid, püüdes aru saada miks mul see tekkis.Muidugi eelnevalt küsis ta kas perearstil ikka käidud ja muud tervisehädad välistatud-näiteks kilpnäärme probleemid mis ka ärevust teevad, vajadusel teeb ka psühhiaater vereanalüüse-annab saatekirjad, ma käisin isegi tegemas aga kõik oli ok.Kõik on minu peas kinni.Määras rohud ja hakkasin algusel iga 2 nädala tagant end näitamas käima, hiljem kord kuus.see ärevus ja paanikhäire on ajukeemia paigast ära minemisega seotud ja ajukeemia läheb paigast ära depressiooni või mingite traumade tagajärjel.ühesõnaga kui liigselt pingeid koguneb sinu sisse tekib ärevushäire.ja minu puhul on ärevuhäire eluaegne kuna olen väga nõrga psüühikaga.pean sellega lihtsalt õppima elama.
 
Maily 08. veebruar 2012, kl 10.31
Ma ise arvan, et mul on tingitud lähedase inimese surmast. Nägin kuidas ta insuldi sai ja paar päeva hiljem haiglas suri.
Kuid ärevus ja hood ei alanud kohe. Umbes 6 kuud hiljem sain kui puuga pähe. Õhk sai otsa, süda tahab rinnust välja hüpata, kohe minestan jne.
 
? 15. veebruar 2012, kl 18.15
Kas on keegi ilma rohtudeta nendest haigustest lahti saanud?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!