Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
arütmia
 
ele 15. jaanuar 2010, kl 17.14
Süda läks rütmist välja , kutsusin kiirabi, pandi rütmi ja saadeti polikliinikusse kardioloogi juurde. Käisin ööpäeva selle aparaadiga, mis mõõdab südame tööd. Arst ütles, et ei ole hullu midagi ainult 26 vahelööki, neid te ei tunne. Kas see on normaalne?
 
krants 15. jaanuar 2010, kl 17.34
Üsna normaalne jah. Arst nägi ekg pealt ära ka vahelöökide tüübi ja kui ta ütles, et need ei ole ohtlikud, siis nii ongi. Kuni kolm vahelööki minutis ei vääri veel erilist muretsemist.
 
ele 15. jaanuar 2010, kl 17.37
Aitähh krants, hakkas kohe parem.
 
ma ka 15. jaanuar 2010, kl 17.52
ele
Aeg: 01-15-10 17:14

Süda läks rütmist välja , kutsusin kiirabi, pandi rütmi ja saadeti polikliinikusse kardioloogi juurde. Käisin ööpäeva selle aparaadiga, mis mõõdab südame tööd. Arst ütles, et ei ole hullu midagi ainult 26 vahelööki, neid te ei tunne. Kas see on normaalne?
pane otsingusse siin sellest palju räägitud!
Ma ise kuulun ka nende hulkka kela paar korda aastas süda rütmist välja ja kiirabi veenisüstiga selle hoo lõpetab kestnud see 15aastat!
 
ele ma kale 15. jaanuar 2010, kl 21.37
Kas selle vastu mingit rohtu ei ole? Kuidas selega hakkama saada?
 
ma ka 15. jaanuar 2010, kl 22.59
oh ei ,eks ikka on rohtu mul olemas kodus need aga igal rohul ka kõrvalmõju,ja kui hoog nii kaks kolm korda aastas siis pole mõtet 360 x aastas rohtu võtta!Olen paljudel uuringutel käinud aga ei midagi lihtsalt selline lisajuhtetee on südames mis teatud hetkel kasutusse läheb.Küll kõrvetatakse ja külmutatakse seda juhteteed aga seal ka omad riskid.Aga äkki sulle leitakse mingi ohi anna siis teada:).Muidu võiksid igapäevaselt osta apteegist viirpuutinktuur võta seda kolm korda päevas ,,vahepeal tee mõne nädalane paus.Aga kas sul see rütm esimest korda elus sassis?
Kuidas rütmist välja läks kas proovisid ise ka kuidagi rütmi tagasi südant saada?(Hinge kinni hoides vm.varjanti?
 
ele ma kale 15. jaanuar 2010, kl 23.20
Võtsin ka virpuutilku, proovisin rahulikult hingata, aga ei midagi, see oli jah esimest korda. Varem on vahest rütm heast peast kiiremaks lainud, aga see on midagi muud. Kas sa ole ise saanud sellest veast jagu, või kutsud kiirabi, ma olen veidi paanikas sellepärast, ikkagi mingi muudatus elamises.
 
ka vahelöögid 15. jaanuar 2010, kl 23.50
...juba lapsest saati, no 15-a. hakkas peale, jube hirm oli alguses aga arstid ei leidnud midagi, kui lõpuks sellest südamejamast 25-selt paanikahood sain, läksin uuesti uuringutele, öeldi-süda haige ei ole aga siiski kirjutati rohi, kui hakkavad segama jälle need vahelöögid e. ekstrasüstolid, võtan PROPRANOLOL-i, nii et on olemas rohi!
 
siga ja kägu 16. jaanuar 2010, kl 07.25
Tavaliselt peaks jah aitama köhatamine ja süda läheb rütmi tagasi. Mul on kodus olemas ka Metoprolol nendeks puhkudeks, kui köhatamine ei mõju:)
Üldiselt jah, vähem stressi ja kardiotreening teevad head. Profisportlaseks muidugi pürgida ei tasu, võib kogemata ära tappa ennast...

Mul isiklikult on südames vigane klapp, mis verd tagasi laseb ja sellest need jamad, aga arsti sõnul pole hullu ja eks ma siis elan tavapärast elu edasi.
 
ma ka 16. jaanuar 2010, kl 15.48
PROPRANOLOL jah ka mul olemas aga igapäevaselt seda ei võta? Kas propanol suudab juba alanud hoo maha suruda?Ise ei oska ma oma hoogu kontrollialla saada,kahjuks:(.Kord oli üks kiirabi arst kes üritas.Käskis hinge kinni hoida,,surus kuskile kaela veresoonele aga ei miskit tegi süsti ja ets kae möödus kaks tundi ja taas oli rütmist väljas ja pulss 240 uuesti kiirabi ja veeni süst!
vahelöögid e. ekstrasüstolid on ka minu igapäevane mure:(,viirpuutilgad aitavad kuurina,,.Kuid igapäevaselt olen aalati valmis kiirabi kutsuma ,sest kunagi ei tea kuna minu süda üritab trikitama hakata!Sporti ei julge jah suurtes kogustes manustada:),sest kunagi 16a,korvpalli mängides tuli taas hoog.Nii,et jalutan heameelega!
Ka minu arst ütles,et pole hullu aga tegelikult on see eluohtlik seisund!
 
ele 16. jaanuar 2010, kl 17.41
Vahelöögid vist tõesti ei ole nii ohtlikud, aga kui süda läheb rütmist välja, siis see propranolol küll ei aita vist. Peale selle samal ajal ronib ju see vererõhk ka lakke.
 
ma ka 16. jaanuar 2010, kl 19.20
ele,mul ei tõuse vererõhk vaid langeb just!
 
ka vahelöögid 16. jaanuar 2010, kl 23.05
...kahjuks jah, propra aitab ainult vahelöökide ja kiire pulsi korral, aga mitte kohe! Südamepekslemishood on hoopis teine mure, ei pannud algul kohe tähele, siin on mitu võtet - hingata kiirelt sisse ja kinni hoida, silmamunadele vajutamine nimetissõrmega ja veel üks punkt, aga liiga keeruline seletada, ei teadnudki, et sel puhul lausa kiirabi kohale tuleb, minul on aidanud ka kohene pikaliheitmine, aga mitte alati. See on labiilse närvikavaga inimeste haigus, tegelikult südameneuroos, muud midagi :(
 
ka vahelöögid 16. jaanuar 2010, kl 23.06
...kahjuks jah, propra aitab ainult vahelöökide ja kiire pulsi korral, aga mitte kohe! Südamepekslemishood on hoopis teine mure, ei pannud algul kohe tähele, siin on mitu võtet - hingata kiirelt sisse ja kinni hoida, silmamunadele vajutamine nimetissõrmega ja veel üks punkt, aga liiga keeruline seletada, ei teadnudki, et sel puhul lausa kiirabi kohale tuleb, minul on aidanud ka kohene pikaliheitmine, aga mitte alati. See on labiilse närvikavaga inimeste haigus, tegelikult südameneuroos, muud midagi :(
 
ele 17. jaanuar 2010, kl 11.25
See kui süda läheb rütmist välja ei ole mitte südamepekslemine vaid see on kui süda lööb ebaühtlaselt, kord kiiresti, siis aeglaselt, siis jätab löögid vahele ja sellega tuleb tõesti kiirabi ja viib haiglasse. Nagu katkine mootor.Aga neuroos võib seda küll põhjustada
 
ma ka 17. jaanuar 2010, kl 12.21
ele ,mul ikka rütmist väljas siis pulss 240 ja tekib nagu üks löök vahele ja nii ongi.Ja mis rohi aitab südame neuroosi puhul?
Vanasti raiuti südame kohale ava,et seda viga parandada tänapäeval seda kõrvetatakse/külmetatakse ja sondeerimise meetodil! Aga ma pole veel sinna jõudnud proovin siin erinevate toitumis viisidega ja tervisliku eluviisiga esialgu kontrolliall hoida.Kui taas jumpsima hakkab olen valmis minema sinna opile!
 
kas 17. jaanuar 2010, kl 19.24
see on ka rütmihäire, kui tunnen äkki, et süda nagu tõuseks kurku, löögid lähevad tugevaks, tunnen neid nagu kurgus, ei oska paremini seletada:)
See kestab kuskil 5 sekundit vast. Mõnikord kord nädalas, teinekord tihemini ka.
 
ma ka 17. jaanuar 2010, kl 22.34
5sekundit vast peaks juba ikka süda rütmist välja minema?Kui oleks tegu vahelöökidega siis need eraldi sul siis nagu väriseb ta 5min nn,kurgus?Jah arvan sul pigem need vahelöögid.Aga uuria tasuks neid siiski äkki sul mingi muu jama nt,kilpnääre,või muu jama.Et me siin targutame niisama aga sa ikka lase arstide poolt ennast uurida?Kõikke head!
 
Car 28. märts 2011, kl 13.14
Täpselt, süda kurgus, õhku ei ole ja kestab 5-10 sekundit, mis see on? rütmihäire?
 
mai 28. märts 2011, kl 14.58
Aga mis siis toimub , kui äkki kerge piste südames ja siis muutub süda nagu kuumaks veeks.See on väga hirmutav ,sest mul oli ka 2,5 aastat tagasi rütmihäire .Päris häiret pole nüüd olnud aga aeg ajalt viskab nagu leili südamesse. Olen muidugi ka hüpertoonik ja paanik.
 
üps 28. märts 2011, kl 16.04
mai..arvan,et hormoonid:(.Jälgi kas need ühtivad su mens.tsükliga kuidagigi???Mul igaljuhul jah.Ka sellised kuumad sööstud südames,,öösiti eriti möll!
 
potensiaalne arütmik 21. veebruar 2012, kl 21.18
Kuidas te vahet teete...et kas lihtsalt stressist/ärevusest tulnud nö rütmihäired või et need just seda sorti, et ravi vajavad?
 
Eino 22. veebruar 2012, kl 00.04
Kõige kindlam on ikka kardioloogil käia ja tema vaatab, kas on ravi vaja või ei.
 
merkake 22. veebruar 2012, kl 11.39
süda rütmist väljas on kindlasti hirmutav tunne, aga kui kardioloog vaatas EKG üle ja ei leidnud midagi muud kui ainul 26 vahelööki ööpäevas, siis see on üsna normaalne asi.
kui vahelööke on 10 000 nagu minul, siis pole ka vaja pabistada, kui süda on terve. TERVEKS tunnistatakse ka see patsient, kelle on vahelööke iga 4-s löök ja nii ööpäevaringselt. Sealt edasi on juba vaja otsida haigust organismist. Sest süda reageerib kõikidele meie organismis toimuvatele protsessidele.
vahelööke on normaalseid ja vähem normaalseid. vähem normaalseid ravitakse ja edukalt, normaalseid ei puututa, kuniks ei sega igapäevast elu.
nävisüsteem tuleb stabiilseks kasvatada, ega siin muu ei aita.
 
40 a. 22. veebruar 2012, kl 15.07
kui vana sa oled teemaalgataja?
mul läks süda rütmist välja juba mitu aastat tagasi ja siis seostati seda kilpnäärme ületalitusega(läks õnneks varsti rütmi tagasi).
aga nüüd juhtus see taas-kilpnääre on korras ja selle kaela enam ajada ei saa.kardioloog ütles,et süda korras ja kõik.nüüd ajavad kõik vähegi ebanorm.löögid kohe närvi,sest ma ei tea kunagi mida see süda ette võtab-läheb välja või mitte...jama igatahes.
 
sulle 40a, 22. veebruar 2012, kl 17.48
40 a.le..vaata siin veel teemasi samal murel.nt.kiire pulss ,tahükardia,ablatsioon jne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!