Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Minu kogemus beebipillide lõpetamisega
 
S. 14. juuli 2012, kl 09.11
Mõtlesin, et võiksin selle siia kirja panna, kuna see erines nii palju sellest, mida kartsin ja mida teiste kogemustest kuulsin, et julgustada ka vbla mõnda teist enda keha rikkumine ära lõpetama. Võtsin neid 16 aastat, aga kuna olen nüüd lahutatud ja suguelu ei ela, siis mõtlesin, et milleks ma neid tehishormoone iga päev söön, kui põhjust ei ole, aga ära ka ei julgenud lõpetada, sest enne nende alustamist oli olukord suhteliselt hull: päevad olid väga ebaregulaarsed, vahel 8 päeva, vahel 60 päeva vahet, väga valulikud ja väga vererohked. Nahk oli täiesti käest ära, koguaeg leemendas ja punne täis. Kui hakkasin neid võtma, siis muidugi hakkasid päevad nagu kellavärk käima ja ka nahk läks kuivemaks, valu kadus ja kestsid mõned päevad ja eriti midagi ei tulnud. Küll aga jäid meeleolukõikumised enne päevi, paiste minemine, vee kogumine kudedesse ja pidev söögiisu. Lõpuks võtsin julguse kokku hoolimata teiste kogemustest ja otsustasin, et saab, mis saab, ma teen lõpu, muidu võib juhtuda, et ei saagi kunagi lapsi, isegi kui millalgi tekib soov ja keegi, kellega neid saada. Ja kogemus on siis selline, et üleliigne söögiisu kadus kohe, kuu ajaga olen hoopis alla võtnud, kuigi kartsin juurdevõtmist, nahk on ka hoopis puhtamaks ja säravamaks läinud, kuigi kartsin, et läheb jälle kole rasuseks nagu enne. Päevad algasid täpselt 28 päevase vahega nii nagu pillide võtmisel, paistetust ei ole, mitte mingit meeleolu kõikumist ja valusid ka mitte enne päevi ega ka mitte praegu päevade ajal. Ma olen nii õnnelik, et toitumine korda sai, sõin enne koguaeg, terve päeva näksisin, aga nüüd tuli kuidagi teistmoodi rütm, et 3 korda päevas söön ja peale seitset enam süüa ei tahagi, õgimisehood on täiesti kadunud. Olen tõesti õnnelik, et selle otsuse tegin, on päevad, aga meeleolu on kuidagi pehme ja meeldiv, hoopis erinev varasemast pinges olekust ja nähvamistest:) Muidugi on kogemusi erinevaid nagu ma siitki lugesin hirmuga, aga kõigil ei pruugi minna nii. Ja vbla oli beebipillidest ka selles mõttes kasu, et nad mu päevad nüüd paika panid. Eks ma vaatan, mis edaspidi saama hakkab, kas jääb ikka nii korrapäraselt käima, aga hetkel on mu kogemus selline ja olen väga rahul. Kaunist suve.
 
tibu 14. juuli 2012, kl 09.24
vihmane on see suvi siin eestis.
 
--- 14. juuli 2012, kl 12.39
Nii kaua ei tohi järjest kasutada. Võimalus tõesti, et ei rasestugi.
 
plika 14. juuli 2012, kl 16.46
Üle 5 aasta tegelikult järjest neid süüa ei tohi, eelkõige rinnavähi tekke suurema riski tõttu. Ja tõesti tänu pillidele võisid sul päevad korda minna. Ise olen söönud 2 aastat pille, ühtegi negatiivset külge ei oska küll välja tuua, pigem positiivset võrreldes eelneva ajaga. sööma hakkasin seetõttu et päevad olid VÄGA ebaregulaarsed ja akne samuti näos. Mõtlen paar aastat veel süüa ja siis ära jätta. Loodan, et ka minul päevad jäävad pärast pille regulaarseks, siis oleksin üliõnnelik.
 
mina 14. juuli 2012, kl 20.40
Mina sõin neid 9,5 aastat ja siis lõpetasin. Kehakaal kukkus kohe 4kg, päevad on korra 2 kuu jooksul (väga mugav) ja muidu on ka elu nagu lill ;) Viimased 3 karpi Diane 35-te on üle, kui keegi tahab omale.
 
nii on 14. juuli 2012, kl 20.58
Ma võin suisa välimuse järgi tänaval ära öelda, milline naine sööb beebipille. Väga noore naise pillid üldiselt muudavaki pigem kenamaks, tekivad vormid ja nahk puhas, aga see on vaid paariks aastaks. Sealt edasi on nende mõju vastupidine.
 
bibi 16. juuli 2012, kl 11.14
Mina sõin pille ka umbes 15 aastat. Nüüd on peale lõpetamist peaaegu okey, välja arvatud see, et juuksid langeb rohkem välja.
 
mai 16. juuli 2012, kl 18.40
aitäh, et kogemust jagasid
 
mumm 18. juuli 2012, kl 10.59
Ma sõin Jeaninet ca 6 aastat järjest. Siis tegin 6 kuud pausi. Enne pillidega alustamist oli suhteliselt probleemne nahk (rasune, nahaalused punnid ja vistrikud, aga olin siis ka muidugi noorem) ja valulikud menstruatsioonid, kaal oli ka ca 4-5 kilo suurem kui pillide kasutamise ajal (läks 59-lt ca 54-55 kilo peale).
Pärast 6 kuulist pausi läks nahk ca 4 kuu pärast tuksi, eriti suured ja koledad punnid tekkisid seljale ja õlgadele. Samuti kaal tõusis paar kilo, juuksed läksid rasusemaks. Tollal oli ka emotsionaalselt keerulisem periood. Kuna nahk hakkas vigurdama, võtsin pille edasi (ca 2 aastat). Nüüd pole ca 2,5 kuud võtnud ja enam ei kavatsegi, sest lapsesaamise soov, aga (sülitan kolm korda üle õla) mingeid "anomaaliaid" välimuses pole täheldanud. Olen isegi ca 1,5 kilo alla võtnud (kaalun ca 56 kilo). Aga eks ma ootan pigem huviga, et kuidas aeg edasi see ärajätmine mõjuma hakkab, sest tarvitanud ei ole nüüd ju ainult 2,5 kuud ja äkki on tulemusi vara oodata. Loodan, et nahk ja juuksed lähevad normaalseks. Ei tea, kas on pillidega seotud, aga igatahes küüned on kudiagi tugevamaks läinud paari viimase kuuga, varem murdusid iga väikse krõksu peale ja lõhenesid. Nüüd pikad ja pigem peab lõikama, nii pikaks juba kasvavad.
 
Trulla 19. juuli 2012, kl 11.39
ma ei saa üldse aru miks neid kasutada, keegi ei tea ju reaalselt kas on see üldse kahjutu! Miks praegu sünnib nii palju haigeid lapsi, küll down, küll füüsiliselt midagi korrast ära? miks rinnavähk nii järsult progresseeruma hakkas?
 
naine 19. juuli 2012, kl 11.59
mummile:küüned lähevad korda ja hakkavad kasvama ning ei murdu enam seoses päikeseenergia ja suve soojema õhuga, see on alati nii olnud ja kindlasti mitte sellest, et pillid ära jätsid.
trullale: pille kasutatakse selleks, et mitte rasestuda. Ma küll ei näe vajadust kondoomidega mässata, sest kui ikka 3 x nädalas sexida, läheb kondoomide ost suht kalliks võrreldes pillidega ja kui kindel püsipartner, siis ka ei näe kummil mõtet. Ja nagu eelpool vastanud kirjutasid-pillid vajalikud päevade reguleerimiseks, näonaha probleemide pärast, vererohkete päevade ja alakõhuvalude pärast. Rinnavähk ja down sündroomiga lapsi on alati olnud - kindlasti pole see pillide süü. Olen 44 ja pille tarbinud ca 20 aastat väikeste pausidega- 6 kuud kuni 1 aasta, mul on 2 toredat last, tervis ka ok, nii et ei ole need pillid nii halvad ka nagu kõik viimasel ajal ette kujutavad. Minu põhimark, mida viimased ca 14 a olen tabinud on Logest. Soovitan teilegi.
 
Naine26 21. juuli 2012, kl 12.18
Lisan ka enda kogemuse: olen kasutanud alates 16 eluaaastast pille. Alguses Diane-35, sest akne oli. Pärast akne kadumist proovisin veel erinevaid pille, nimesid ei mäleta.
Praegu 26 ja viimased 3-4 aastat kasutanud Cerazette, mis on minipill. Kombineerituid ei saanud enam kasutada, kuna tekkis auraga migreen. Praegu olen väga rahul Cerazettega- nahk on ilus ja särav, päevi pole olnud viimased 3-4 aastat, kuid kaal on tõusnud.
Plaanin neid kasutada kuni 30nda eluaastani, et planeerida oma esimest last.
Viljakuse kohta ei oska kommenteerida.
Kui tervis on korras, võib neid süüa kuni 35 eluaastani, on minu naistearst öelnud. Suitsetada muidugi ei tohi.

Kas kellelgil veel on kogemusi minipillidega?
 
to trulla 21. juuli 2012, kl 18.13
downe ja rinnavähki seetõttu nii palju, et naised sünnitavad vanemas eas oma esimese lapse ja siis ka nende haiguste risk suurem.
Pille on kasutatud juba üle 50 aasta ning nende toimet on ka põhjalikult uuritud ning viljatuse ja pillide vahelist seost ei ole kusagil välja tulnud. Viljatust tekitavad endiselt kõige enam erinevad põletikud ja ravimata jäänud või liiga hilja ravitud suguhaigused.
jätsin ka pillide söömise ära, kuna plaanis teine laps ja nahk on täielik katastroof, juuksed langevad välja ja päevade ajal ei saa voodistki püsti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!