Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Alkoholismist loobumiseks ampulli paigaldus
 
tahan aidata 13. märts 2015, kl 07.40
Kas keegi oskab öelda, kas ja kus seda Pärnus teostatakse? Kas sellel on ka vanusepiirang (väga eakatele ei paigaldata)?
Kui kellelgi on kogemust viimasel ajal, palun jagage mõtteid. Või kus seda Tallinnas tehakse, mis hind on ja kas eluks ajaks ka paigaldatakse?
Olen väga tänulik kiire info eest, sest lõpuks sai inimene aru, et vajab abi ja on nõus ampulli paigaldama.
 
Oleg 13. märts 2015, kl 07.57
Minule pandi Tallinnas Wismari haiglas.Peab ennem juba nädal kaine olema ja seal nad ka üles turgutavad.
 
tahan aidata 13. märts 2015, kl 08.03
Tänan vastamast, Oleg.
Kui tohib küsida, millal pandi, kui kauaks ja mis hind oli?
 
Oleg 13. märts 2015, kl 08.18
Mulle pandi siis kui oli veel Eestis oma kroon. Oli aastaks või oli kaks aga ei ole enam tähtsust, sest olen 12 aastat kaine olnud. Maksja oli ema või õde või naine. Olin ennem joonud kuu aega ja pilt oli nii hägune sel perioodil.
 
tahan aidata 13. märts 2015, kl 08.28
Selge, tubli!
 
Oleg 13. märts 2015, kl 08.30
Kaua su sõber juba tsüklis on? Äkki ta vajab praegu just 100 gr peaparandust. Olen kuulnud, et see võib isegi elu päästa.
 
tahan aidata 13. märts 2015, kl 08.40
Tegu on mu lähisugulasega, kes on sisuliselt terve elu olnud tsüklis (40a). Ühes kuus on maximaalselt 1,5 nädalat kaine. Kogused mida joob, väga suured.
 
Oleg 13. märts 2015, kl 08.56
Tegelikult raske juhus.Ei ole arst aga arvan, et seal on juba tugevad patoloogilised muutused.Mina nii kõva poiss ei olnud aga võtta enam ei julge. Kardan, et siis läheb jälle lahti.Tean tuttavaid, kes on selle tõve küüsis ja nad siplevad ehk tahavad kaineks saada aga ei õnnestu.
 
ka alkohoolik 13. märts 2015, kl 18.14
Vat jah, oleg räägib õiget juttu. Ma ka sain wismaris kaineks ja nüüd ligi 1,5 aastat pole pitsigi julgenud võtta. Kardan jälle tsüklisse langeda. Null tolerants! Kas sa oleg pole ühtki õlut ka võtnud sellel perioodil?
 
Oleg 13. märts 2015, kl 18.44
Tere-tere. Vahel harva sõprade juures saunas õlu või kaks aga kodus saunas joon alkoholi vaba õlut. Ei taha enam seda jama-mälukad, purjus peaga sõitmised jne.
 
nikolai 13. märts 2015, kl 18.59
Wismarist saab jah õiget abi. Seal pidi praegi üks ööpäev haiglas maksma 60-70 euro ümber.
 
to tahan aidata 13. märts 2015, kl 19.01
Kui inimene on terve elu tsüklis olnud, siis ei ole ta vist elu jooksul üldse eriti õppida ja töötada saanud? Oma perekonda ka arvatavasti pole olnud võimalik luua? Hirmus haigus see alkoholism.
 
no 13. märts 2015, kl 20.05
Mitu meest külas pannud hakkasid peaaegu peale seda jooma ja joovad siiamaani .kui haige ise aru saab ,et alkohoolik ainult siis saab abi .üks nipp kui tuleb alko isu söögu kõht täis .
 
ampull 13. märts 2015, kl 20.59
Ei tea, kas see ampull aitaks vabaneda ka nutitelefoni või internetisõltuvusest? On see nagu universaalne sõltuvusevastane ravim?
 
neiu 13. märts 2015, kl 21.55
Aitab kindlasti.
 
linke 14. märts 2015, kl 09.15
http://www.alkoinfo.ee/et/kust-saada-abi/kuesimused-vastused?view=item&layout=view&id=48

WISMARI http://www.wh.ee/polikliinik
Sõltuvuse eriravi protseduurid. Esperaali (disulfiraam, antabus) implanteerimine pisioperatsiooniga jt.

Sealt võid ju küsida, kus mujal saab ravi.
 
aga 14. märts 2015, kl 20.25
Vanasti pandi ka mingi "kood" peale. Ei tea kas seda enam tehakse ja kui mõjus see on?
 
Leenu 15. märts 2015, kl 08.12
Tahan aidaita`le : Olin just mõned nädalat tagasi samas seisus:otsisin ammu abi paljudest kohtadest, kuid napsutamine ei lõppenud. Juhuslikult kuulsin tuttavalt, et on ka ühingud n.t. ie.ee (iseenda abi). Pöördusin psühhiaatri poole. On võimalik välja lasta kirjutada tabletid ja kui inimene ise aru sai, siis see peamine. Mina olen küll naisterahvas 40 +, kuid juba mitu nädalat tilgatum. Mul on selle üle hea meel. Nii, et käik AJK-kliinik.ee ja psühhiaater. Mina ei teadnud samamoodi, et võõrutusravi saab ka iselesisvalt, arvasin, et vaid haiglas. Kõik on võimalik ja käe- jala juures, nii, et aeg kinni ja arstile- pääsete vähema vaevaga, milleks veel Tallinnas seigelda. Kui inimene ise ei taha, siis ei aita ampull, süst ega kood- jooma hakkab nagunii, aga mina tahan. Mind ei häiri kui ümberringi juuakse- raisaku ise oma tervist. Mina seda enam ei tee. Jõudu!!!
 
Oleg 15. märts 2015, kl 09.27
Leenu, oled tubli ja tore kui sa selliseks jääd.Mina olin 40 kui oli see probleem ja nüüd 50+ ja enam ei taha tegelikult meenutada, et mis kõik selle joomisega kaasnes.
 
Leenu 15. märts 2015, kl 13.01
Oleg`ile: Olen jah tubli, tunnistan ka endale. Olen hakanud märkama palju huvitavat ja uut. Jõuan rohkem ära teha, ei pea kartma, kas ma haisen järgmisel päeval või ei, mu tähelepanu ei ole hajutatud, mu lapsed suhtuvad minusse paremini, võib isegi ütelda, et hästi. Nad on šokis ja ei usu siiani oma silmi, et ma sellise asja kätte võtsin, et joomise jätan. Muidugi olen ma palju lubanud, kuid lõpuks sai see teoks. Sulle kah kõike kaunist!!! Sina samamoodi tubli! Ja minu puhul isegi selle väikse ajaga nägu palju kenam :)Pole enam joodiku nägu, pundunud, fuhh... Kaunist kevade ootust!!! KAINENA EDASI!!!
 
Oleg 15. märts 2015, kl 13.25
Leenu, kas sa ka abielus oled? Mida mees selle peale kostab, kas tema paneb jooki ise edasi?
 
Leenu 15. märts 2015, kl 18.20
Võtab ikka, aga tunduvalt tagasihoidlikumalt, enne jõime koos. Usun, et ka tema on uue alguse lävel. Täiskarsklaseks pole ta kunagi tahtnud saada, aga see tema probleem, eks näis, kuidas asjad edasi kulgema hakkavad. Loodan ja millegipärast usun, et ainult paremuse poole :)
 
Oleg 15. märts 2015, kl 18.24
Jama aga puudus joogist tuleb,kas siis sina otsid lisa mehele ?
 
Leenu 15. märts 2015, kl 18.31
Ei. Mind see ei ärrita, pigem juba poes soovitan pigem vähem ostma. Suur mees, ise teab. Igatahes pole probleemi olnud. Pigem jätab jooki alles, kui puudus tuleb.
 
Oleg 16. märts 2015, kl 11.53
Minul ka kehakaal natuke suur aga ennem suurem keha kaal kui iga päev täis. Jäta Leenu suitsetamine ka maha siis oled veel tublim.
 
Leenu 16. märts 2015, kl 17.53
Ei suitsetagi :) Täna käisin juba peale kella 6. koeraga jalutamas, võimlesin... Jõuan nüüd kõike :) Hetkel kahjuks pikka, pikka päeva tööl, kui õues päike!
 
Tõrleejev 16. märts 2015, kl 18.36
ampull ei aita, see psüholoogiline kiiks nõrkadele ja ei midagi enamat. mul 2x olnud ja joo palju tahad, ei mingit muutust.
 
Oleg 16. märts 2015, kl 18.37
Päikest sulle.Mina sõidan nädalaks reisile ja selle saadan ka kuivalt mööda. Vaatan mimmisid ja loodust spageti maal.
 
olegile 16. märts 2015, kl 19.06
alkohoolik endine on ka sisemiselt pasa olevus ja ei seisa sinul mimmide peale isegi sinu hõredad juuksed. päikest sullegi alko geenidega vändagänksta! nõrk ja sitt mees oled olnud ja ei ole sa praegu kuivalt midagi parem.
 
vanasõna 16. märts 2015, kl 20.17
Parm piniseb ikka surmani. Joodik jääb joodikuks!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!