Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Appi kurk pidevalt haige ja abi ei saa!
 
Naine 29. juuni 2015, kl 19.05
Mis mandlid? Polegi mandleid, kui need on välja löigatud. Minul tehtud pöhjalikumad vereanalüüsid pidevalt haige kurgu pärast ja tuvastati, et klamüüdia näit oli nii laes, et viitas aktiivsele nakkusele. Referentsväärtus oli vist 17 ja minul oli näit ûle 70. Töepoolest olidki kurgus villide moodi mügarikud. Arst kirjutas mulle välja ravimi nimega Valtrex, mida pidin vötma viis päeva ja 2xp. Kui oled pidevalt haige, siis tasub ka hiv test teha. See pole üldse vale soovitus. Ega's hiv teistmoodi avaldugi, kui tavalise viirushaigse sümptomitena, sest immuunsüsteem on kahjustatud ja pole see tänapäeval enam teab mis haruldane vöi ainult narkatrite haigus. Vöib saada ka väga korralikult inimeselt, kes ei ole enda nakatumisest teadlik. Piisab sellest, et on olnud kaitsmata kontakt tundmatu partneriga, kelle seksuaalkäitumine ei ole teada. Inimesed libastuvad, vahel läheb kondoom katki jne. Lugesin millalgi ühest teadlikust nakatajast, kes meelega teisi nakatas, kuna teda ju nakatati. Pidevate ja korduvate kurgupöletike pöhjuseks vöib olla mitikümmend muud pöhjust. Kindlasti tuleb uurida ja pöhjus välja selgitada. Mitte ühtegi pöhjust ei ole vaja alahinnata vöi ilma uuringuta välistada, seda enam, kui pöetakse juba mitu kuud.
 
M. 29. juuni 2015, kl 19.09
artriitik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Issand jumal, need on ju mandlid. Mida teie siin p
> akute, HIV, klamyydia...soojad peast.
>
> Mand
> lid välja lõigata ja asi ants.
Mandlite vàljalôikamisest vôivad tekkida hullemad probleemid, nagu minul. Enam pole midagi lôigata, aga kurguprobleem on suur.
 
N31 29. juuni 2015, kl 22.04
Olen teemaalgataja. Mandlid on mul alles ja kurguarst utles, et vaga ilusad, niisama neid kull keegi valja loikama ei hakka! Tana kaisin uuel visiidil, kus vaadati nina kaudu kaameraga ja sain jalle kuulda, kuidas koik tundub ilus ja normaalne. Veretest oli korras, suguhaigusi ka pole. Taiesti lootusetu tunne tekib, varsti elan 2 aastat oma haige kurguga ja arstid laiutavad kasi ja korrutavad, et koik on korras.
 
artriitik 29. juuni 2015, kl 23.19
Sul on nõme arst lihtsalt. Kui inimesel kurk aastaid valutab siis ei saa ilusatest mandlitest juttu olla. Kui mandlid oleks välja lõigatud oleks asi kahtlane.

Ma vahetaks arsti lihtsalt, ja otsekohe.
 
... 29. juuni 2015, kl 23.27
N31 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen teemaalgataja. Mandlid on mul alles ja kurgua
> rst utles, et vaga ilusad, niisama neid kull keegi
> valja loikama ei hakka! Tana kaisin uuel visiidil
> , kus vaadati nina kaudu kaameraga ja sain jalle k
> uulda, kuidas koik tundub ilus ja normaalne. Veret
> est oli korras, suguhaigusi ka pole. Taiesti lootu
> setu tunne tekib, varsti elan 2 aastat oma haige k
> urguga ja arstid laiutavad kasi ja korrutavad, et
> koik on korras.

Lase immuunsüsteemi kontrollida. Vbla on selles mingi nõrk koht.
 
... 29. juuni 2015, kl 23.28
artriitik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sul on nõme arst lihtsalt. Kui inimesel kurk aasta
> id valutab siis ei saa ilusatest mandlitest juttu
> olla. Kui mandlid oleks välja lõigatud oleks asi k
> ahtlane.
>
> Ma vahetaks arsti lihtsalt, ja ot
> sekohe.

Mis asi oleks kahtlane, kui mandld oleksid välja lōigatud?
 
M. 29. juuni 2015, kl 23.49
N31, minul on ja veres kôik muud nàitajad korras, aga immuunanalûûs nàitas, et kapselbakterite (streptokokk eelkôige) vastu on kaitse nôrk. Enne mandlioppi elas mul mandlikoes streptokokk (labor tuvastas), ilmselt ei allunud ravile, sest kurk oli vàga tihti haige. Mandlid lôigatu àra, aga kurguhaigused ei kadnud, neid esines ikka, kui nt kûlma sain vôi viirus kallal.
 
artriitik 30. juuni 2015, kl 00.01
No see oleks kahtlane, et siis võiks olla mingi veidram põhjus, aga praegu ma panustaks küll mandlitele.

Siiski võib see olla ka mingi allergia.
 
naine 30. juuni 2015, kl 02.10
Mul kurk mädaneb aastaringselt, olen kõike proovind. Aga ükskord lõi punaseks ka ja kergelt valusaks siis proovisin fooliumit. Ei tea kas kujutasin ette või tõesti toimis, sest õhtul unustasin, et kurk oli valus igatahes tundsin, et päris hea tunne oli. Aga foolium lõppes otsa ja ei saanud kohe osta muidu oleks võinud ikka paar 3 päeva järjest teha. Ükski asi ju ei toimi nö.päevapealt, et siis oleks asi väga lihtne ju. Vt.tv. näitas seal appi tõttab selgeltnägija kus see vene mammi pani ööseks peavalu vastu foolimist tehtud mütsi pähe, et aitab.
Proovisin korra ka seda kuulsat soolamähist ja mingi aja tundsin, et saingi korda aga ei, paar nädalat vast siis olid mädaplekid tagasi.
 
N31 30. juuni 2015, kl 10.26
Ma kusjuures palusingi arstilt, et kurgust bakteriproov voetaks aga sellepeale ta utles, et oskab silmajargi oelda kas inimesel on kurgus bakter voi mitte. Ilmselt pean suuremasse haiglasse mone arsti juurde minema, kes asja tosisemalt votaks. Lisaks pakkus eile arst veel valja, et akki on minu kurguprobleemides syydi minu laps, kes on soimelaps ja kusjuures mu kurgujamad algasidki siis kui ta soimega alustas, et akki toob koju lasteaiast endaga viiruseid pidevalt. ohh ma ei tea enam. Igatahes proovin saada aja mone teise spetsialisti juurde.
 
... 30. juuni 2015, kl 10.26
Teemaalgataja, kas sul stressi ei ole? Minul on olnud stressist neel (ülemised hingamisteed) nii kuivad, et limaskestade normaalne mikrofloora häirus. Kurgus oli pidev ärritusseisund ja selgus, et ka põletik, mis ei olnudki bakteriaalne ja ei vajanud antibiootikumiravi. See oli pigem allergilise iseloomuga, aga analüüsidega ei saanudki pōhjust teada, siis arst ütles, et pikaajaline stress tekitab seda. Minule määrati hormoonravi (prednisolooni). Sain seda kaks nädalat ja tōmbas pōletiku täiesti maha. Kui on põletik, kurk punane oidevalt ja haige, siis ära jäta jonni. Las arstid uurivad välja, mis selle pōhjuseks on, et saaksid ravi. Kui üks ei saa diagnoositud, mine teise juurde ja kolmanda juurde ja neljanda. Keegi lōpuks ikka aitab. Mina käisin ka mitme juures.
 
Mhh 30. juuni 2015, kl 11.22
N31 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma kusjuures palusingi arstilt, et kurgust bakteri
> proov voetaks aga sellepeale ta utles, et oskab si
> lmajargi oelda kas inimesel on kurgus bakter voi m
> itte. Ilmselt pean suuremasse haiglasse mone arsti
> juurde minema, kes asja tosisemalt votaks. Lisaks
> pakkus eile arst veel valja, et akki on minu kurg
> uprobleemides syydi minu laps, kes on soimelaps ja
> kusjuures mu kurgujamad algasidki siis kui ta soi
> mega alustas, et akki toob koju lasteaiast endaga
> viiruseid pidevalt. ohh ma ei tea enam. Igatahes p
> roovin saada aja mone teise spetsialisti juurde.

Kui midagi on kuskil pidevalt haige, siis tuleks igal juhul lasta immuunsüsteemi kontrollida. See näitab köik nörgad kohad ette. Ka limaskestade kaitse ja bakterite kaitse jne. Kui miski on Immuunnäitajates madalam, kui olema peaks, siis saab end vastavalt ravida ja aidata.

Minul nāiteks oli probleem hingamisteedes. Köik kuivas ja kipitas. Köha polnud, rögaeritus oli minimaalne, palavik oli väike ja kopsupilt oli puhas, aga enesetunne oli halb ja hingamisteedes oli piinav tunne. Ravi ei saanud. Siis nōudsin rōgaanalüüsi tegemiseks saatekirja ja ilmnes, et mul kasvas hingamsiteedes stafülokokk aureus bakter. Siis sain perearstilt antibiootikumid peale. Hiljem selgus, et ravi jäi lühikeseks ja jäin jala peale põdema. See võttis pikaks ajaks jõu ära. Vahel tulebkinolla nagu polkovniku lesk ja arstide vahet joosta, muidu abi ei saa.
 
artriitik 30. juuni 2015, kl 11.25
Ma ikka ei saa aru miks end nii piinata kui on võimalik lasta mandlid välja lõigata. Taastusaeg ei ole teab mis pikk, 3-4 nädalat. Selle asemel aastaid piinelda...no ma ei tea.

Muidugi on juhtusid kus see ei aita nagu M-l, aga need on erandid.

Teemaalgataja arst tundub midagi sadisti ja turaka vahepealset olema. Selline tuleb kiiremas korras välja vahetada. Või siis mõni neist ökohulludest kes laseb inimesel enne sydamelihase põletiku või artriidi saada, enne kui operatsioonile saadab. Pärast laiutab veel syydimatult käsi.

Eesti meditsiini viga on see et inimest ei nähta kui tervikut ja iga arst ajab oma asja. Minule kinnitas ka kurguarst kunagi ammu, et ainult! RA pärast nyyd kyll mandleid välja ei hakka lõikama, mis siis et kurk pidevalt valutab. Reumatoloog juhtus õnneks mõistlik mees olema ja saatis pikema jututa operatsioonile. Pärast seda kurguvalu lõppes ka.
 
Arvan 30. juuni 2015, kl 16.12
M. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tàna on suurepàrane ilm ja vôtan pàiksevanni. Proo
> visin suud veidi aega pàikse poole lahti hoida, et
> pàike raviks kurku. Kusjuures kurgus tekkis halb
> tunne, just seal kus on see valge limaskest (terve
> ûks kurgukaare esine nahk). Sellele ei meedi pàik
> e. Pimestatud olekus tulid eel isesse postitusse k
> irjavead. Vabandan selle pàrast :)

Loodus on limasnahad ära peitnud. Ilmselt päike pole nendele hea.
Soovin, et su probleem saaks lahenduse ja midagi tõsisemat ei leitaks. Väga hoolas oled küll ise olnud oma tervise suhtes.
 
thjahh 01. juuli 2015, kl 01.24
Kurguprobleeme ei põhjusta aLati mandlid. Vahel on neel põletikus ja mandlid ongi ilusad ja korras. Kuigi mandlid on lümfikude ja need peaksid esmalt haigeks jääma.

Minul pole mandleid, aga kurgu all on tunda munad nagu mandlid, lümfisölmed vist? Kurk ei ole hullusti punane vmt, aga seal on midagi, mis lümfisölmed suureks ajab, muidu neid ju tunda ei oleks. Kurguarsti arvates pole seal häda midagi. Kopsuarst vaatas kurku ja ütles, et kurk ei ole korras. Nokk kinni ja saba lahti...
 
MEES oootab vastust(((31 AASTASELT) 01. juuli 2015, kl 07.15
N31 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas keegi on maadelnud sellise probleemiga, et kur
> k on pidevalt valus ja punane. Mul on selline asi
> kestnud juba 1,5 aastat ja abi kuskilt ei saa. Ole
> n käinud juba 4 erineva spetsialisti juures, tehtu
> d on analüüsid, uuritud mingi aparaadiga ja kõik p
> idi olemas korras, ka mandlid. Ometigi on kurk pid
> evalt valus ja punane, vahepeal on võibolla 1-2 nä
> dalat okei ja siis hakkab jälle. Sain mingeid immu
> unsust tugevdavaid kapsleid ja kõik. Muidu olen tä
> iesti terve inimene, teen sporti, söön tervsilikul
> t ja mingeid muid probleeme ei ole. See segab juba
> mu igapäevaelu kuna valutava kurguga iga päev rin
> gi kõndida ei ole sugugi meeldiv. On kellegil olnu
> d sama jama, kust saite abi?
SIIN OM ""TARKA MEEST JUBA VAJA ! ::: TULE KALLIS JA MINA RAVIN SIND TERVEKS::: KAS OLED KUNAGI KUULNUD JA APTEEGIS KÜSINUD """JOOD --GLÜTSERIINIGA;;;
 
diagnostik 01. juuli 2015, kl 09.09
Selle asemel, et me siin kõik ennustame, võiks N31 kirjutada, mis need 4 erinevat arsti olid, kelle juures ta käis?
 
M. 28. juuli 2015, kl 17.22
Mul on LOR-onko arsti juures käidud. Väga hea mulje jättis. Soovitan teda kindlasti. Tema sõnul on mul kurgus opist tingitud armkude ja granuloidne kude (mügarikud). Armkude on jäik ja rebib ja granuloidne kude tekitab ka kerge külmetuse korral kõrvetava tunde, kuna läheb paiste. Selle vastu ei ole mingit ravi ega imenippi. St kui külmetus kallal, siis on ravi sümptomatoline (kurguspreid jne). Küll aga soovitas ta mulle ühe kuulsa USA lor- arsti lihtsat retsepti, mis aitab limaskestal normaalset funktsiooni taastada. Lisan selle postituse lõppu. Limaskestade normaalne talitus on mul igatahes häiritud (väga kuiv, mis kutsub esile ärritust ja ebamugavustunnet) ja põhjust ei tea. Arsti sõnul võib limaskest mingil hetkel muutuda kuivaks ja tekitada probleeme ja püsida sedasi pikka aega ja mingil hetkel ka lihtsalt iseenesest korda minna. Selle probleemi osas ta mind aidata kahjuks ei saa.
Kuna mul see rebiv tunne ulatub ka kaelale ja kaelalihased ühelt poolt ei tööta, saatis arst mu MRT-sse, et uurida kaelalülisid ja sealseid närve. Probleem võib olla neuroloogiline ja tekitada rebivat tunnet ja valu.

Kuulsa USA lor-arsti lihtne retsept suu- ja kurgu limaskesta funktsiooni parandamiseks:

500 ml vett
1 tl meresoola
1 tl söögisoodat
1 tl mett

Segada kõik kokku ja võtta paras punnsuutäis ning ümiseda segu suus 2 min. Seda tuleks teha 2-3x päevas. Ümisemine olevat just oluline! :)
Unustasin täpsustada, kas see pool liitrit on ühe päeva kogus.
 
M. 29. juuli 2015, kl 12.02
Unustasin lisada, et MRT uuringus vaadatakse ka kaela pehmeid kudesid, mitte aInult kaelalülisid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!