Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
arterite ummistumine jalgades
 
mariis 08. oktoober 2015, kl 09.54
kui patsiendil on leitud arterite ummistus rohkem kui 80 protsenti mõlemas jalas, kas siis võib arvata et südame arterid on samas seisus? südame poolt ei kurda midagi, aga käidud ei saa juba aastaid.
nüüd siis leiti siuke asi.
kas on mõtekas 75 aastasel inimesel teha jalgadele veresoonte laiendamise opp?
kõik muu on väga korras, veri ideaalne, kolesterool ka. suhkur ka. vererõhk ka pigem madal.
sinna ahenemise vastu ei aita vist miski? siiani patsient ravis omateada hoopis veene, määris troksevasiiniga aastakümneid. kas see võis ka tingida arterite häda? vabandust et selline küsimus, aga võhik nagu ma ise olen, tahaks vanaema kohta siiski natuke teada
 
njahh 08. oktoober 2015, kl 11.01
ei troxevasin ei tekitanud häda arterites, see ei jõudnudki arteriteni.

Jah, loomulikult on mõttekas 75 aastasel artereid ravida, sest see pole veel jumal teab, mis kõrge vanus (eriti naisel). Kui jätta ravimata, võib asi lõppeda gangreeniga ja siis on asi hoopis hull ning päädib amputeerimisega.
 
Muidugi ravida! 11. oktoober 2015, kl 03.26
Sa ei taha ju, et vanaemal jalg amputeeritakse või tromb tekib.
Las perearst saadab edasi veresoonte kirurgi juurde ja uuritakse ning määratakse ravi.

Siit võid lugeda:

http://www.kirurgiakliinik.ee/teenused/taastav-veresoontekirurgia/

http://www.kodutohter.ee/jalg-kisub-krampi-mida-teha/

http://www.oleteadlik.ee/jalavann-parim-meetod-magneesiumi-puuduse-korral/
 
võhik 11. oktoober 2015, kl 09.47
võhik nagu ma ise olen, tahaks vanaema kohta siiski natuke teada

Siin ju ka võhikud koos. Kas oled kuulnud midagi arstidest? Vaat nemad ei ole võhikud - nendelt tuleb küsida.
 
njahh 11. oktoober 2015, kl 10.44
kui ta läheb arstide juurde jutuga "kas tasub", saadetakse ta pikema jututa ukse taha, sest nii rumalat juttu ei viitsi arstid kuulata. Ka pole neil mingit õigust anda kolmandale isikule andmeid haiguse kulu kohta.
Teisalt otsustab vanaema ise, kas ravida või mitte ja lapselapsel ei ole siinkohal mingit sõnaõigust oma nina vahele toppida ega arstidelt infot nõuda. Seda muidugi eeldusel, et vanaema pole kohtuga vastutusvõimetuks tunnistatud ja lapselaps tema eestkostjaks määratud.
 
Tühi mulin 11. oktoober 2015, kl 17.46
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Ka pole neil m
> ingit õigust anda kolmandale isikule andmeid haigu
> se kulu kohta.
> Teisalt otsustab vanaema ise, ka
> s ravida või mitte ja lapselapsel ei ole siinkohal
> mingit sõnaõigust oma nina vahele toppida ega ars
> tidelt infot nõuda. Seda muidugi eeldusel, et vana
> ema pole kohtuga vastutusvõimetuks tunnistatud ja
> lapselaps tema eestkostjaks määratud.

Ära mängi tarka iga teema all!
Inimene saab volitada endale usaldusisikuid näiteks digiretsepti väljaostmiseks ja muudeks toiminguteks. Selleks tehakse märge haiguslukku, kellele antakse temast teavet ja suheldakse ravi küsimustes.
Inimene ei pea surija ega dementne olema!
 
njahh 11. oktoober 2015, kl 17.54
kas vanaema on volitanud teda enda eest arstidega suhtlema? Kust sa selle küll välja lugesid, muliseja?

Minu arust on ikka väga kummaline, kui lapselaps küsib: kas tasub vanaema ravida... Oleks siis, et tegemist 90+ vanusega.
 
to: njahh 11. oktoober 2015, kl 18.17
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas vanaema on volitanud teda enda eest arstidega
> suhtlema? Kust sa selle küll välja lugesid, mulise
> ja?
>
> Minu arust on ikka väga kummaline, kui
> lapselaps küsib: kas tasub vanaema ravida... Oleks
> siis, et tegemist 90+ vanusega.

Sa kükitadki siin foorumis, et teistega vaielda? Vasta küsimusele kui oskad, mitte ära tänita küsimuse eitaja kallal.

Ju lapselaps on õnnetu ja diagnoosist ehmunud. Igaüks ju saab aru, et taheti küsida, mida ära annab teha ja kas lootust on, et mingi ravi parandab.
---

to: mariis!

Troksevasiin midagi paha arteritele ei teinud, aga arterite jaoks on teised ravimid ning veresoonte kirurg uurib täpsemalt, kus ummistus on ja kas mingite võtetega annab olukotda parandada.

Räägi perearstiga ja palju saatekiri (kui seda juba antud pole).
 
njahh 11. oktoober 2015, kl 19.26
kui mu esimest vastust lugesid, siis said teada, et ma vastasin just sedasama, mis sinagi alles nüüd.
Tigedaks ajasid mind vahepealsed nõmetsejad, eelkõige tühja muliseja.

Ja mis see sinu mure on, mida mina teen või kus kükitan? Pole ma kellelegi midagi valet õpetanud ega niisama targutanud.
eid_15612493e91a62 12. oktoober 2015, kl 16.15
see on küll tõsi, njahh!
 
naine70 12. oktoober 2015, kl 18.14
Perearst saab anda saatekirja vasoloogi juurde. Ilma saatekirjata saab minna tasulisse. Käisin ise ka, sest ei tahtnud pikalt oodata. Järsku sa üritad siin rääkida kapillaaridest, mis umbe läinud. Selle jaoks olemas vabamüügis VENORUTON. On kihisevad suured tabletid, milledel kiirem mõju. Ja on tavalised tabletid. Tasuks sissejuhatuseks võtta kihisevaid ja pärast teisi. Ja pausi ka pidada.
 
mariis 13. oktoober 2015, kl 09.48
me käime vanaemaga koos arsti juures. kabinetis ka. asi selles et mina tahan teda ravida, aga tema ei ei taha. tema ei ole nõus et jalg alt ära võetakse või et opp tehakse. ühtki salvi peale ei pane ja rohtu ei ole nõus võtma. ainult kugistab iga päev 25 tera C vitamiini sisse ja usub et see aitab sinna ka. venoruton on veenidele aga temal arterid umbes. veresoontekirurgile anti küll saatekiri, sinna kolm kuud aega ja kirjutati ka rohud, mida seni võtta, kuid ta ei võta neid ...
 
mariis 13. oktoober 2015, kl 09.51
ja arteris ei ole mitte ummistus, vaid on ahenenud 80 protsendi ulatuses täies pikkuses. ja öeldi et mitte käia ja mitte raskusi tõsta. ja on oht et südame arterid on samas seisus. pikaajalise suitsetamise (ka praeguseni) ning 50 aastat ülikõrgetel kontsadel käimine kindlasti ka. endine õpetaja!
 
njahh 13. oktoober 2015, kl 15.26
nonohh, raske juhus. Õpetaja on ju see kõige targem ja tema õpetab, mitte lapselaps ei hakka teda õpetama.... Ega temaga käsu korras saagi, peab ääri-veeri juttu veeretama ja seletama ja näiteid tooma ja loomulikult rõhutama, kui väga sa tahaksid veel temaga koos olla ja kasvõi reisile minna.

Praegu veel ei ole õnneks ummistust, aga see võib tekkida ja kui südame veresoontega sama lugu, siis ühel päeval on soon kinni ja veab, kui opilauale jõuab.
Mul oma kolleegide hulgast paar sellist näidet võtta. Üks neist nagu su vanaema - kõrged kontsad ja suitsetamine. Jõudis opile, sooned vahetati välja ja nüüd suitsetab jälle ning kõnnib kõrgetel kontsadel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!