Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
fibromüalgia haiged
 
õnnetu 26. september 2013, kl 11.29
Kuidas toime tulete? kas suudate tööd(palgalist) teha? ma veel suudan aga kodu kannatab juba, kas olete grupi peal?
Olen täielikus ahastuses, mitu kuud metsikut valu ja nüüd siis selline pauk...
 
Leyla 26. september 2013, kl 12.01
Minu puhul arstid kaalutlesid tükk aega, et kas kroonilise valu sündroom või fibromüalgia. Üks kirjutas kaardile ühe, teine teise diagnoosi. Aga väljavaated olid mõlema puhul ühtviisi koledad.

Jõudsin lõpuks selleni, et lebasin nädalate kaupa voodis ja ainult tänu opiaatidele ei karjunud valust.

Ma ei suutnud leppida eluga invaliidina - hakkasin tegema joogat ja teatud taoistlikke meridiaanide puhastamise harjutusi. Alguses sõna otseses mõttes nutsin harjutades valust. Aga praeguseks olen valuvaigistitelt maas, suudan töötada (o.k mul on istuv töö arvuti taga) ja suvel käisime mehega isegi metsas jalutamas. Liigun küll aeglasemalt kui minu vanuses naine peaks ja mõnel päeval on ka valusid, aga saan oma eluga täiesti kenasti hakkama.
 
õnnetu 26. september 2013, kl 12.19
Kas arst kirjutas opiaadid, kas joogas käisid rühmas või tegid kodus mingi programmi järgi? Kas nõelravist oleks kasu?
 
Leyla 26. september 2013, kl 15.29
Opiaadid kirjutas arst, aga neil olid ikka päris hullud kõrvalmõjud. Lisaks hakkasin ajapikku aina suuremaid doose vajama nagu narkootikumi puhul ikka;(

Aga joogaga oli üldse imelik lugu. Üks mu töökaaslane ütles, et tal on tuttav nõid. Mina saatsin ta kuu taha ;) Aga tema ütles, et see on teistmoodi nõid ja lõpuks mõtlesin, et ega mul midagi kaotada pole.

See nõid siis vaatas mu energiakeha ja pani kaarte ja teatas lõpuks, et võib mind natuke aidata, aga terveks teha saan ennast ainult ise. Kuna ma olin sisuliselt voodihaige, siis alguses pani ta mind tegema ainult seda energiakanlite puhastamist. Seda sai teha pikali olles. Mul pole aimugi, kust need harujtused pärit on, aga need mõjusid täiega. Ja siis andis ta mulle joogakava ja käskis teatud aja teha ja siis uuesti tulla ja siis sain järgmise. Jooga suhtes ta ei teinud mingit saladust - see on kundalini jooga, aga ma oletan, et eks tema oskas vaadata, milliseid harjutusi mul parasjagu tarvis on.

Praegu teen neid enrgiaharjutusi edasi, aga mitte nii pikalt nagu haige olles. Ja kundalinit teen ka edasi - olen asja natuke ise uurinud, aga too nõid soovitas mulle ka, millised raamatud ja dvd-d on head.
 
johanna 26. september 2013, kl 15.40
ka fibromüalgial on põhjus, see tuleks ikka ülesse otsida, mitte ainult varjutada valusid...kui põhjalikumalt seda haigust vaadata, siis on see millegi sümptom, nagu näiteks gluteeni talumatus, mis on tekitanud autoimmuunseid nähte organite talitluses, toksoplasmoos,ja palju muid asju, mida saaks siiski uurida ja kindlaks teha...
 
siiri 26. september 2013, kl 16.10
mul on fibromüalgia diagnoos juba 20 aastat.mul on iga päev nõrgad valud, käies, magades, lamades, istudes jne.
aga need ei häiri mind nii väga.
olen aastatega ära harjunud.
tugevaid valusid ei ole kunagi olnud, kuid mu valulävi on ka üsna kõrge. nimelt tiritakse mul hambaarsti juures kõik hambanärvid ilma valuvaigistita välja. istun ja kannatan.
mõni röögib kui meeletu aga no ausalt, nii valus nüüd ka ei ole.
seega ei suuda aru saada, et mõni siin fibromüalgia valudega ei suuda töödki teha.
no valus on jah, aga ega see valu kuskile kao.
iga liigutus tekitab kuskil valu. põhivalud on mul rinnus ja kätes-jalgades. ma pole veel 50 kuid seda haigust minuteada ei ravita ka.
 
Leyla 26. september 2013, kl 17.13
to Siiri

Muideks, mina ka ei lase endale hambaarsti juures tuimestust teha. Olen ära kannatanud nii juurekanalite puurimise kui hamba tõmbamise. Polnud hullu midagi. Nii et ei ole asi ainult selles, kui kõrge kellegi valulävi on või kui viril keegi on - millele sa vihjavat tundud.

Aga jah, traditsiooniline meditsiin aitab ainult valuvaigistitega.
 
mõtlik 26. september 2013, kl 18.27
mul küll pole endal fibromüalgiat, kuid olen hädas teiste neuroloogiliste valudega. Siin ühele eelkõnelejale, kes väitis, et mis te siin virise, nii hullud need valud ka pole ja saab küll tööl käia... Ütleksin niipalju et teise tunnete ja läbielamiste mahategemine on antud situatsioonis väga empaatiavõimetu ja lugupidamatu. Me kõik teame, et niipalju, kui on inimesi on ka valusid. Ühel on valud nõrgemad ja teisel tugevamad. Ühel on haigus ägedam ja teisel mahedam. Üks saab elada oma valudega normaalselt ja teisel on väga valus ning segab elu. Õnnelikud on need, kellele on antud vähem valusid või kõrgem valulävi.

Öeldakse nii, et "Don't judge a person until you have walked a mile in her shoes".
 
nii ta on 26. september 2013, kl 21.03
mul on sama. täna on eriline valu . tundub et 2 amitryptuliini tekitas veel hullemat valu. pea nii lõhub kutsu või kiirabi
 
hannastest 27. september 2013, kl 10.36
noh, juurekanalit puhastatakse ikka siis kui närv on juba ära suretatud ju
 
õnnetu 27. september 2013, kl 11.08
Tänud
proovin kuidagi edasi minna, kodu, lapsed, töö. On selliseid päevi, kui ma hullun valust ja lööks kõigele käega, aga uurin edasi ja harjun uue eluga
 
mõtlik 27. september 2013, kl 11.19
Joogat oled proovinud, nagu siin eelpool mõned kirjutavad?
 
valutaja 27. oktoober 2013, kl 22.42
Juba kaks aastat valutan oma vasakut näopoolt. Diagnoosiks pandud ebatüüpiline näovalu ehk minu jaos siis suht suur udu. Kõik uuringud ja analüüsid korras.Mis selle häda võis põhjustada, samuti selgusetu. Küll oli üks stressirohke periood enne valude algust. Ja olengi nüüd üksi oma valuga, ainus ravi antidepressant. Valud erineva tugevusega iga päev, tööl saan käia, üritan neist mitte välja teha. AD ikka vist veidi aitab. Kõikvõimalikud nõelravid ja massaazid proovitud, ei aidanud. Nii et tihti jäämegi oma valudega omapead, ela kuidas oskad, otsid abi ja proovid kõike. Meelsasti õpiksin isegi taolisi energiaharjutusi tegema ja joogat, äkki Leyla saab kontakti anda.
 
naine123 27. oktoober 2013, kl 23.14
NIU ONGI IGA JUMALA PÄEV VALYDES JA ELYISU KADUNUD. SEE ON ÕUDNE
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!