Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
südame kloppimine
 
erika 05. märts 2007, kl 15.01
tahaks teada, kas on siin ka selliseid, kelle süda kogu aeg kiiresti töötab. Kuna olen 40 aastane, siis tahaks teada, kui kaua minu süda siis sellise tramburaiga vastu veel peab? Kas on seost eluae ja südame töö kiiruse vahel?
No nii hüpoteetiliselt või nii...
Olen lugenud, et südame kiire töö on eluohtlik. Kui mul kloppima pistab siis ikka 150-180 lääki minutis tuleb ära.Mina siiani küll elan, olen käinud nende kloppimishoogudega ka arstide vahet, aga targemaks ei ole saanud, ravi ei ole määratud, aga on öeldud, et süda vajaks toetusravi - vitamiinid (sibul, küüslauk jne) Olen külastanud nii südamearsti kui kilpnäärme tohtrid ja psühhiaatrit. Nagu polekski midagi viga, ainult et vajan kiirabi sekkumist kui pulss ikka koos vererõhuga väga üles hüppavad.
 
ss 05. märts 2007, kl 15.16
natuke allpool just oli see teema. pöördu perearsti poole, kirjutab rohtu. mul ka sama häda. võtan betalock-i
 
n47 05. märts 2007, kl 15.26

Minu lugu: Mul hakkas 20 selt südamekloppimine ,diagn.tahhükardia (südamekloppimine). Diagnoosis tolleaegne doktor E.Laane.(tal mõni raamatki kirjutatud), tol ajal anaprilin, mis praegu propranolol. Tarvitan 10mg, 2-3x päevas vastavalt vajadusele. Langetab tsipake vererõhku ja südamekloppimisi hommikul ei ole. Kui unustan tableti võtta, siis ärkan kell 5 hommikul südamekloppimise peale.
On proovitud uut ravimit Betaloc zoc ,(kirjapilt ei ole vist õige), taheti propanoli vastu välja vahetada, kuid Betaloc viis mu vererõhu 200le ja südakloppis nii 5 päeva, kui teda tarvitasin.
Tänapäeval kirjutatakse seda ravimit südamekloppimise ja vererõhulangetajaks, aga ma ei saa aru, miks ta mulle vastupidiselt mõjus. Kannatasin 5 päeva, kiirabi otsustas, et ei tohi tarvitada. Tarvitan proprat edasi.
Mõnel on kaasasündinud viga: südames lisajuhteteed ,klapivead,jne ja on võimalik opereerida, sellep.klopibki. Olen kuulnud, et mõni alles 55 selt operatsiooni teinud.
Peale seda kloppimine kadunud. Arstid ei viitsi otsida õiget viga.
Tartu proffessor kirjutas mulle Betaloc zoki. Ei viitsinud temagi asjasse süüvida.
Betaloc tahtis küll ära tappa, kui ootama jääd, et peaks ikka aitama.
Nüüd elan propaga edasi.
 
to erika ja naine 47 05. märts 2007, kl 17.16
Minul hakkas südamekloppimine umbes kuu poolteist tagasi. Algul mitte igal hommikul, aga üsna tihti.
Nüüd on päris põrgu lahti. Igal hommikul, olenemata kellaajast millal tõusen,siis hakkab see jant pihta.Kõige kiiremini on löönud kuskil 120 lööki minutis.Ja enesetunne on ikka halb, sest tuleb hirm, kas saan pulsi ja südame maha rahustada või mitte.
Ravimitest on abiks Metoprolol- see peaks pulsi ja südame maha rahustama, veisesüdamerohuga südametilgad ja kui nende kahe abil pulss enam- vähem normi ei lähe, siis võtan lisaks Xanaxit.
Ei tea, miks see häda mind on tabanud.Mingeid erilisi lisaravimeid ka ei võta väljaarvatud kolesterooliravim Zocor,vist kirjutati nii.
Veri on korras, aga kilpnääret peaks vast põhjalikumalt uurida laskma.Aga kõik see võtab aega ja kui käid tööl, siis see lausa probleem.Tartu ja Tallinn jäävad minu elupaigast kaugele.
Ei ole mul aimu, kas mõni haigus võib veel panna südame kloppima.EKG tehtud sageli,ehhot paar aastat tagasi.Olen elanud üle viiekümne aasta, aga nii haige pole veel olnud.
Mõned aastad tagasi oli mul tõsine depressioon.Sõin AD-id. Aga just vastupidiselt praegusele olid mul siis südame ja pulsilöögid pigem aeglased.Olin selline aeg luubis ja elutu.
Vererõhk on kogu elu olnud pigem madal kui kõrge.Aga nende ravimitel oma kõrvaltoimed. Üks tõstab rõhku, teine langetab.Seda Metroprololi ei julge ka tervet tabletti võtta.Mitu tabletti teie päevas võtate? Ehkki teil teised rohud.Kas teil aeg-ajalt nagu nõrku valuaistinguid ka südamepiirkonnas on?
On hea ,kui sama hädadega inimesed siin mõne lause kirjutaksid.
 
Miina 05. märts 2007, kl 17.25
Umbes sama lugu ka minul nagu eelpool kirjutanul, olen ainult 53. Võtsin samu rohte, mitu aastat propanolooli ja olin ka enamvähem rahul. siis arst soovtas Betakocile üle minna -et kaasaegsem ja vähem kõrvalmõjusid .Ka mul oli alguses tugev südamekloppimine, halb enesetunne, kuid see möödus umb. 10 päevaga.Olen kuulnud , et nii mõnelgi on taolisi sümptome olnud. Kuid ütleks ka propanolooli kohta, et sellel oli üsna palju negat. kõrvalmõjusid- halb uni, lihasspasmid, ärgitab justkui depressioonile. Kindlasti on ka betalocil kõrvalmõjud, aga justkui vähem. Kas Betaloc võib tõsta veresuhkrut ja mõjuda silmanägemisele? (küsimus selle rohu kasutajatele)
 
vastukajaks 05. märts 2007, kl 18.17
Mul ka südamekloppimine ja kiire pulss, aga mul on tehtud kilpnäärme ultraheli, hormoonide analüüs, palju EKG-sid, veel südame ültraheli e EHHO ja siis veel 24 tunni HOLTER uuring. Kuna aga midagi ei leitud, siis on diagnoos paanikahäired. Esimene arst mul ka kohe sellega ei tegelenud eriti. Aga jah, ma tõesti kannatan pidevalt ärevuse käes, et ma ei kahtle selles.
AD tarbin ning lisaks, kui vaja ka Metoprololi, aga ainult veerand tabletti- see on vähe jah.
Jõudu!
 
vastukajaks 05. märts 2007, kl 18.17
Mul ka südamekloppimine ja kiire pulss, aga mul on tehtud kilpnäärme ultraheli, hormoonide analüüs, palju EKG-sid, veel südame ültraheli e EHHO ja siis veel 24 tunni HOLTER uuring. Kuna aga midagi ei leitud, siis on diagnoos paanikahäired. Esimene arst mul ka kohe sellega ei tegelenud eriti. Aga jah, ma tõesti kannatan pidevalt ärevuse käes, et ma ei kahtle selles.
AD tarbin ning lisaks, kui vaja ka Metoprololi, aga ainult veerand tabletti- see on vähe jah.
Jõudu!
 
to vastukajaks 05. märts 2007, kl 18.46
Kirjelda seda HOLTER uuringu 24 tunni vältel. Kas on mingi seade, mida kannad kaelas ja magad öösel sellega või on see selline uuring, et lebad 24 tundi voodis ja mingi monitor jälgib ja fikseerib südametegevust.Küsin sellepärast, et olen haigla järjekorras ja kindlasti tehakse seda uuringut ka mulle.Ehkki minul on see pulsi- ja südamekloppimine mitte väga ammu tekkinud.
 
vastan 05. märts 2007, kl 20.27
kleebitakse kehakülge mingid asjad, millel on juhtmed küljes ja need omakorda pannakse kleeplindiga keha külge- pluusi alla jääb nö pusa, mul oli veel suvi ka ja poes oli päris naljaks käia, kui mingid juhtmed paistsid. Ja mingi väike pleieri taoline asi on ka, mis on kõhu külge seotud. Sellega peab toimetama tavapäraseid asju, mitte väga rahulik just olema, sest siis ei saa ju erinevates olukordades südame töö kohta infii. (magamine, jooksmine jn,,,)Kui sa lähed haiglasse, siis saa ei saa seda ära unustada, aga mulle rõhutati see tuleb täpselt 24 tunni möödudes ära võtta, sest siis kustub eelnev ära. Mis veel, et mulle anti paber, kus olid kellaajad ja ma pidin märkima, mis ma sel hetkel teen. Samuti ei tohtinud mobiili käes hoida, telekapuldi lähedal istuda ja arvutis olla.
Nii,,, rohkem nagu ei mäletagi. Et siis läksin hommikul panema, siis oli kõik nagu tavaline päev-öö ikka ja järgmisel hommikul võeti ära.
Aga usu mind, kui tehtud, siis ikka parem olla küll, et nu kindlam tunne, kui uuritakse.
 
to vastan 05. märts 2007, kl 21.19
Aitäh, et võtsid vaevaks mu küsimusele vastata.Hea uudis oli minu jaoks see, et ei pea 24 tundi voodis lebama.Saab ringi liikuda ja ei pea siibrit kasutama.
 
r 05. märts 2007, kl 22.36
Betaloc ei aita südame pekslemise vastu. Mul pidevalt 115-117. Käinud ka dr. laane juures juba 1999.a. uuringutel.Ei aita selle vastu midagi. See pidi südant kulutama kiiremini.
 
tsüsti süü 06. märts 2007, kl 21.10
Minu üks tuttav ütles, et tal oli 10 aastat tagasi südamelöökide arv kõrge - higistas hirmsasti ja siis leiti naisteasjus tsüst, opereeriti ära ja pärast kadus ka südamekloppimine.
 
peaks ka uurima 12. jaanuar 2014, kl 19.21
usun täitsa seda tsüsti juttu,sest hormoonid ja süda ju seotud!Mul ka hommikul juba pulss üle 93
 
kk 12. jaanuar 2014, kl 19.41
Minul samuti südame kloppimine ja kiire pulss .Olen pool aastat kasutanud propanormi, see rohi hoiab ära need hood.
 
peaks ka uurima 12. jaanuar 2014, kl 21.18
ma tahaks ikka põhjuse välja selgitada ma alles 35 rohtu ei võta:(
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!