Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Lõputud kaelavalud
 
mannr 08. aprill 2016, kl 10.52
Alguse said aastaid tagasi tuuletõmbusest. Varem ei olnud asi hull, oli päevi, kui ei andnud tunda. Kuid nüüd on valus nii ööl kui päeval. Eriti pikali heites, ei leia kuidagi asendit, kael on valus ja pinges.
Varasemalt olen 2 x käinud neuroloogi soovitsuel massaazis, märkimisväärset tulemust pole olnud. Nüüd käisin uuesti neuroloogil, kes ei vaevunud süvenemagi, ravi määrama ega midagi. Niipalju sain, et peast ja kaelast tehti pildid ja seal olevat kõik korras.
Viimases hädas sai käidud nüüd eras taastusravi arsti juures , kes on nüüd 2x mu kaela ragistanud ning määras põletikuvastase ravi ja valuvaigistid kuid kummalisel kombel pole ka see kaelaväänamine ka tulemusi andnud. Kuigi protseduuri käigus ma lausa tundsin ja kuulsin, kuidas arst kõik õigesse kohta jälle keeras.
Mida edasi? On keegi abi saanud kuskiltki? Või peabki elu lüpuni nüüd valusid kannatama jääma. Olen noor ka veel, 32a. Oleksin tänulik igasuguste nõuannete eest, sest elukvaliteet on kõvasti langenud.
Samuti on mul tekkinud viimase aasta jooksul auraga migreeni sümptomid ja see on juba väga hirmutav kogemus olnud..
 
Raina 08. aprill 2016, kl 11.15
Mul endal olid eelmisel kevadel kaelalihaste põletik, mis hakkas tekitama peavalu ja käte suremist. Ise sain abi kassisaba massaazitoast, aga ei ole kindel kas see veel avatud on.
 
nojaaaa 08. aprill 2016, kl 13.01
need ei kaogi ruttu ära. 2x massaazi on ikka väga vähe. is tegin kuurina 10x ja alles mingi ajapärast kadusid.aga kas on siis midagi mis jälle selle vallandub, magad lahtise aknaga? tööl sundasend?
 
tortic 08. aprill 2016, kl 23.30
Mul ka palju probleeme kaelaga. Aga mul on ka diagnoos, mille saamine neuroloogi juures võttis aastaid - kaelalihaste düstoonia e torticollis spasmodis e kõõrkaelsus. St et kaela lihased vahetpidamata pinges,kael kisub pead ühele küljele viltu. Ja peavalu tekitab see sageli. Ükski kaelapilt seda ka ei näita ega ükski massaazh ei ravi. Ainuke leevendaja Botoxi süst minu puhul ei toimi:(
 
tortic 08. aprill 2016, kl 23.37
... lisan veel, et olen praegu 50+, aga kui kõik algas olin ka 30+. Loodan et sul mannr on midagi kergemat ja ravitavat.
 
kadrite 12. aprill 2016, kl 11.26
Mul ka sama mure juba aastajagu :(
 
kangekaelne 03. mai 2016, kl 16.31
teil on vaja pöörduda taastusraviarsti juurde, kes teile vajaliku ravi määrab. üks on kindlasti võimlemine, mida peab tegema igapäevaselt ja elu lõpuni. kuid paljud ei viitsi ise endaga tegelda ja siis arvatakse, et massaaž ja kiropraktik aitavad. need aitavad ainult korraks. ennem te sellest aru ei saa kui olete hunniku raha nende alla matnud ja abi ikka ei ole.
 
naine70 06. mai 2016, kl 05.50
On ju olemas nõelravi ja punktmasaaž. Kuidas nendega oleks?
isemaag 06. mai 2016, kl 09.40
Pöörduge kuhu vaja, tak kak polooženo. Libateema mingi palgalise poolt shitutud. Ja terviseteemasse. Oo gospodi. brrr.
 
kangekaelne 06. mai 2016, kl 11.12
to naine70 - ikka loodad kellegi teise peale :) ISE PEAD võimlema ja vaeva nägema, keegi teine sinu eest su kaela terveks ei tee. nõelravi ja punktmassaaž pole pahad, kuid ei anna PÜSIVAT tulemust, need on ainult hetkelised. sinu kael, valik on sinu!
 
Kas 06. mai 2016, kl 14.34
teie probleemid kaelaga ei anna valusid südamepiirkonda ja abaluu juurde? Ei teki iiveldust?
 
tortic 06. juuni 2016, kl 00.40
Kirjutasin siia teemasse 8. aprillil.Hilisematele kirjutajatele teadmiseks, et olen käinud taastusravis ja füsioterapeudi juures võimlemas korduvalt. Lisaks jooga ja igapäevane võimlemine kodus.Pidevalt ja korralikult ja aastaid juba. Aga ei mingit positiivset tulemust. Mul on kesknärvisüsteemist tingitud lihasdüstoonia. Tundub, et hakkab kaelast liikuma ka vasakusse kätte. Ei ole libateema. Ei ole vaja põristada ja õlgu võdistada, kui midagi öelda ei ole, siis pole mõtet kommenteerida. Lihaspingest tekkivat peavalu aitab mul ohjes hoida tervendaja Volli Maajõud, mida Tallinnas saab Nõmme turuhoomest. Määrin kaela, kõrvataguseid,otsaesist ja meelekohti. Peavalude vastu aitab, aga mitte kaelalihaste probleemide vastu.
did_202158 10. november 2020, kl 20.31
Kas sina krdi libateema üldse tead, kuidas see haigus inimest piinab? Olen seda sama hästi kui kogu elu põdenud. Üle 40 aasta juba. Ja ravi ei ole.
isemaag 12. november 2020, kl 01.26
did_202158 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sina krdi libateema üldse tead, kuidas see hai
> gus inimest piinab? Olen seda sama hästi kui kogu
> elu põdenud. Üle 40 aasta juba. Ja ravi ei ole.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

did_202158 [ Privaatsõnum ] ,,, KOMMENTAARIN: Privaatsõnumi kaudu tohin selginemist saata, kuidas kaelavaludest vabaneda. Valik on Sinu.
did_202158 05. märts 2021, kl 00.40
Pole nii palju valu. Pinges lihased ja kaela sundliigutused on kõige hullemad. Kuidas abi saada?
did_202158 04. august 2022, kl 01.02
Kuidas abi saada?
 
Andu7 21. juuni 2023, kl 19.21
Diagnoositi pool aastat tagasi samamoodi kaelalihaste düstoonia ehk kõõrkaelsus. Väga halb olla sellest kaela kiskumisest ja valudest. Kas keegi oskab midagi soovitada. Äkki mingit määret mis lõõgastaks kaela ja võtaks valud ära. Botox pole siiamaani veel aidanud. Alustati hetkel väikese kogusega süste.
 
Vova 21. juuni 2023, kl 23.10
mul võtab continus 90mg valud ära
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!