Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Silme ees virvendab
 
Jama majas 13. juuni 2016, kl 17.11
Ega ma diagnoosi ei küsi, aga ehk on kellegi enne sarnast asja olnud ja oskab kogemust jagada. Mul nimelt virvendab silme ees. Kardetavasti vist natuke kogu aeg, aga selle tuvastamisega on keeruline -- tavalisi asju vaadates ei ole nagu, peab väga kaua ja tähelepanelikult midagi jälgima, et märkaks. Hoopis hullem on asi aga siis, kui ette sattuvad kontrastsed värvid ja mustrid. Siis hakkab pilt värisema. Eriti imelik on see, et kui üks silm (üksk6ik kumb) kinni panna, jääb virvendus järgi ja pilt on selge nagu polekski midagi. Avastasin nii, et vaatasin tühjakssöödud taldrikut (tumesinist värvi) ja märkasin järsku, et kahvli harud v6belevad.
Verer6hk mul k6rge ei ole, pigem vahepeal madal, sest ma juba v6tan verer6hurohtu ja kontrollin regulaarselt mitu korda päevas. Viimane tulemus oli 112/77, seega selles ei saa asi olla. Ähmiga käisin optikapoes juba silmar6hku ka m66tmas, see oli ka normi piires.
Samuti ei ole tegu migreeni auraga, sest seda on mul varem olnud, siis kargab silma ette kaunis h6bedane siksak. Nüüd sellist asja pole, lihtsalt pilt v6beleb. Vaatasin praegu diivanipatja, kus on valgel taustal pruunid r6ngad, mustrit vaadates tundub nagu oleks autos v6i lennukis, nagu mingi vibratsioon paneks k6ik värisema.
Sebisin endale homseks silmaarsti aja. Aga olen hirmsasti pabinas. Mis kurat see olla v6iks? Ja miks on nii, et kui ühe silmaga vaadata, siis ei ole, kaks silma koos aga on? Kas ma hakkan pimedaks jääma?
 
pi 13. juuni 2016, kl 18.13
See võib olla närvidest.Mul oli virvendus.Võtsin rahustavaid tilkasid.Kadus ära.Oli veel mõnel korral ja siis kaduski ära.Ehk siis närvisüsteemi häire.
 
sama meelt 13. juuni 2016, kl 18.46
Telfimutil kes ei niku on närvid varsti läbi
 
Täpp 13. juuni 2016, kl 18.55
Ei jää sa pimedaks. Võib olla närvidest. Silmaarstil ära ehmata kui mõlema silma koostööd kontrollitakse mingi asjandusega,vot kus siis hakkab virvendama ja pööritama. Puhka,võta midagi rahustavat. See võib olla illusioon, mida näed.
 
vanakala 13. juuni 2016, kl 19.55
Minul oli kunagi nii et kui olin kummargil kadus mul ühest silmast nägemine täielikult ära.Ja siis mõne aja pärast nägemine taastus.Oli ka suur paanika et mis nüüd saab.Jooksin nagu hull mööda arste.Lõpuks närviarst ütles et see vereringe häire.Ei mäleta et oleks mingeid ekstra ravimeid võtnud.Aga lõpuks see häda kadus.
 
annaminna 13. juuni 2016, kl 20.45
Minul hakkas nii menopaus.
 
silmake 13. juuni 2016, kl 21.01
mul täna sama asi oli. pinges kaelalihastest võib ka olla.
 
Jama on endiselt majas 27. juuni 2016, kl 16.43
Mina olen teemaalgataja ja m6tlesin, et kirjutan siis juba siia ka, mis edasi on saanud. Mul igasugu mustreid ja kontrastvärve vaadates ikka endiselt kipub pilt värisema. Vahepeal natuke justkui oleks parem, aga siis jälle mitte. Käisin silmaarstil, tilgutati pupillid laiaks, silmadel midagi orgaaniliselt viga ei pidavat olema. No ma julgen natuke juba loota, et ehk pimedaks siis ei jää veel. Ptüiptüiptüi. Mingit kahe silma koostöö testi ei tehtud, silmaarst käskis v6tta aga saatekirja neuroloogile.
Kui ma täna perearstil käisin seda küsimas ja jutu ära rääkisin, vaatas ta mind väga kahtlustavalt ja t6mbas t6siseks. :( Seletasin siis, et kahvel värises ja kontrastsed triibud v6belevad. Ei tea mina, mis ta sinna saatekirja peale kirjutas v6i on ta neuroloogiga s6ps, sest see töötab samas majas, igatahes sain ma uskumatul kombel aja reedeks. Teine variant on, et ta kahtlustab midagi t6sist, sest nägu oli ikka väga sünge peas. Pakkus korra ka, et v6ib olla verer6hurohtudest, aga mulle jäi mulje, et seda ta ise ka väga ei usu.
Kui ma teada sain, et silmad pole süüdi, olin juba veidi rahulikum, aga nüüd kisub jälle ärevaks. Misasja ta seal kahtlustab, mis nii t6sine on? Oeh, ei taha m6eldagi... :(
 
Võimalik kahtlus 27. juuni 2016, kl 16.53
hulgiskleroos, kuid muid kaebusi ju pole, nii, et see jääb ära.
 
Paanika 27. juuni 2016, kl 17.02
Kui kisub ärevaks, siis võib see kõik ollagi närvidest ja ärevusest.
 
njahh 27. juuni 2016, kl 17.16
ei tea, kui vana teemaalgataja on, kuid millegipärast tundub mulle, et SM-i esmaseks diagnoosimiseks on ta veidi vanavõitu. See ikka nooremate haigus.
Aga eks neuroloog teeb uuringud ja siis selgub, mis värk on. Ei ole siin mõtet igasugu koledusi pakkuma hakata.
 
kui vana oled 01. juuli 2016, kl 12.55
annaminna Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minul hakkas nii menopaus.
Vot see ongi paljude naiste jama !!..
kes enam ei nikuta sest--meest pole ammu saanud :
 
Jama majas 01. juuli 2016, kl 23.15
Tänan küsimast, mina olen 36 ja menopausi ei ole. Sellest viimase vastaja soovitatust ka puudust pole.
Täna käisin neuroloogi juures ära, koputati haamriga, kästi lugeda mingit minikirja, s6rmi ninale panna, k6ndida silmad lahti ja kinni jne jne. L6puks määrati mingi silmanärviuuring, kuhu ma järgmisel nädalal lähen. Ei tea, mis see endast kujutab. Ma lootsin, et ehk määravad MRT ajust, aga ei midagi.
Eks ma ootan selle uuringu ära, aga väga suur lootus mul sealt targemaks saada ei ole.
Eks paistab, aga tundub, et tuleb sama targalt edasi elada. Arst teatas, et jah, vahel aju reageerib erinevatele mustritele. Miks enne ei reageerinud ja nüüd järsku hakkas, ei seletatud. Mühhhhhhh. :(
did_1139537 17. oktoober 2021, kl 21.59
Mis edasi saanud on?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!