Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
mis on lahti arstidega?
 
niina 12. august 2014, kl 09.49
käisin arstil peavalu pärast. arst kirjutas rohu, kui küsisin et kas see on valuvaigisti, siis ta ütles et see on vererõhu ravim.
et minu vererõhk oli 160/100 ja et ma pean nüüd kiiresti hakkama neid võtma. minuteada ei ole mul sellist rõhku olnud enne. kodus vahest perega ikka mõõdame ka, aga kuskil 130 kanti on tal mul siiani kogu aeg.
et samal päeval kaks tükki korraga kaks korda päevas ja järgmisest päevast ühekaupa 4 korda päevas.
ma nagu natuke kahtlen selles otsuses.
mida teha, võtta või mitte....
riskin insuldiga?
 
mina 12. august 2014, kl 10.13
küsi teiselt arstilt teist seisukohta. see on ju sinu tervis. mingi mõttetu rohuga pole mõistlik ennast mürgitama hakata.
 
KARM ELUKE,,MÕTLE ENNE ,kui mürki võtad 12. august 2014, kl 10.14
PÖÖRDU RAHULIKULT MÕNE TARGEMA
ARSTI JUTULE,((IKKA TARTU KLIINIKUMI))), ARVAN ,,ET SAAD
TARTUS KIIREMINI OMA HAIGUSELE VASTUSE,,
TEAN SELLISEID PERE--ARSTE ,,KES ISEGI VIHASTAVAD
KUI TE RAVIMEID POLE VÄLJA OSTNUD?
JA SA PÜHA MÜRISTUS --- SIIS KIRJUTAS JUBA KOLM RAVIMIT MINULE!!!
 
soovitus 12. august 2014, kl 11.34
ei maksa minna loomaarsti juurde
 
Eiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 12. august 2014, kl 11.57
Peavalu pärast hakata ELU LÕPUNI võtma vererõhurohtu?!?! Ei! Ei! Ei!
 
160\100 12. august 2014, kl 12.21
on ikka kõrge vererõhk inimesele vanuses kuni 50 aastat.põhjus tuleb ikkagi kindlaks teha ja peavalu võib olla sellest tingitud.
 
* 12. august 2014, kl 12.23
Peavalu kõrgest vererõhust ongi. Ja kui sa rõhku kiiremas korras kontrolli alla ei saa, purtsabki mõni ülekoormatud veresoon ajus puruks - e. tekib insult. Jajaaa, küll need arstid on ikka lollid...
 
Maks 12. august 2014, kl 12.30
Mõõda kodus ja veel kuskil, nt teise arsti juures ka.

Mul arsti juures alati vererõhk laes (töölt vaja ära lunida, oota 2 tundi jne jne) Kodus rõhk korras.

Peavalu võib olla ka vähesest joomisest... vee joomisest muidugi.
 
kõrge vererõhk 12. august 2014, kl 12.35
võib tingitud olla mitmest faktorist ning ei ole tingimata kõrgrõhutõbi. Ainuüksi hirm arsti vastuvõtule minnes võib rõhu üles viia. Igapäevane stress mõjutab kindlasti vererõhku. Näiteks olen peale tööpäeva käinud mõõtmas ning saanud 152/90 (mille peale tuli ka jutt, et tasuks kaaluda tablettide võtmist). Nädalavahetusel mõõtsin uuesti ja 130/80. Peale ühekordset mõõtmist hakata vererõhutablette võtma oleks suur lollus. Ilma enam hakkama ei saa ning maksad elu lõpuni tablettide eest.
Kindlasti tuleks praegu jälgida oma enesetunnet. Kõrge vererõhk tekitab enamasti pearinglust, uimasust, väsimust, tasakaalu kõikumist.
Praegu on head ilmad. Võta see aeg ning alusta käimisega. Pool tundi päevas annab juba kõvasti juurde. Samuti vaata üle oma toitumisharjumused. Piira kindlasti kohvi joomist ning asenda see rohelise teega. Ürita magama minna igal õhtul sama kellaaeg. Piira suitsetamist ja alkoholi tarbimist. Kõik kõlab klišeelikult, aga on tõsi. Enamasti peituvad põhjused lihtsates asjades, mitte ei ole raketiteadus. Samas on arusaadav, et kõigest "heast" loobumine pole võimalik. Kui antaks valida üks tegevus, mida muuta, siis valiksin aktiivse liigutamise.
 
n55 12. august 2014, kl 12.40
Ükski arst ei kirjuta ometi esimese mõõtmise peale rohtu? Vererõhk ju kõigub kogu aeg ja pannakse ööpäevaringne mõõtur, enne kui ravi määratakse. Või oled noor ja see rõhk on sinu vanuses nii kriitiline, et arst pani kohe ravimi peale?
 
lisaks 12. august 2014, kl 12.40
Praktilisem soovitus ka. Hangi endale vererõhuaparaat (ei maksa palju, kuskil 25€) ning pane kirja nädala jooksul mõõdetud tulemused. Esimene mõõtmine tee kohe peale ärkamist ja enne söömist. Järgmine näiteks kahe paiku päeval. Viimane paari tunni jooksul enne magama minekut. Pööra erilist tähelepanu mõõtmistulemustele tööpäevadel ja puhkepäevadel. Kui tulemused märgatavalt erinevad, on esimene kõrgrõhu allikas käes. Kui selle nädala jooksul on vererõhk püsivalt kõrge, alles siis on põhjust muretsemiseks.
 
............. 12. august 2014, kl 13.23
Kui teemaalgataja juba peavalu pärast arstile pöördus, siis võib eeldada, et tal ei olnud mingi juhuslik peavalu, vaid midagi püsivat ja problemaatilist. Sest me keegi ei jookse ju kohe arstile kui pea valutama hakkab. Ja vaadates, millised kogused ja tarbimisjuhise arst määras, järeldan, et tema arust oli tegu mingi tõsisema probleemiga, mida tuli intensiivselt ravida.
Nagu aru saan, siis teemaalgatajal on vererõhuaparaat kodus olemas. Saab ju ise ennast siis mõõta ja kui ikka rõhk normis on, ei ole vaja rohtu võtta. Kuigi ma millegipärast kahtlen, kas ikka on. Arstis kahtlen pigem vähem, ta ilmselt tajus mingit tõsist jama. Muidu selliseid koguseid vererõhurohtusid ei sööda.
 
njahh 12. august 2014, kl 14.54
mind paneks küll muretsema see alumise rõhu näit. Ülemine polegi teab mis hull, kuid alumine on küll suht hirmutav.
 
mis 12. august 2014, kl 17.43
ükski normaalne vererõhu aparaat ei maksa 25 euri.
 
see on kapitalism 12. august 2014, kl 19.25
mida rohkem rohtusid sööte, seda kasulikum ravimitootjatele ja turustajaile
 
maria 12. august 2014, kl 20.00
minul on vererohk alati madal olnud.nii kui arstile lähen .on korge.viimati oli isegi 180/90.mulle pandi oopüevane vererohumöötmise aparaat.korras oli.aga on olnud üksikuid juhuseid.kus touseb körgeks.siis kasutan ühekordseid tablette.
 
nahaarst 12. august 2014, kl 21.27
Ükski arst ei kirjuta ometi esimese mõõtmise peale rohtu?
-aga perearst küll, sest talle on pandud selline kohustus.
Ta peab kõike oskama, lastearsti kohustusi, kirurgi ja möödaminnes ka südameprobleeme oskama lahendada.
Ei ole tal aega uurida, mida oleks parem ja õigem teha,
liinitööl on omad mängureeglid.

muidugi, õige eestlane arutab antud teemas, mis maksab õige aparaat,
see on kõige tähtsam
 
vaidlenvastu 12. august 2014, kl 23.09
Minu perearst soovitas 2 nädalat kolm korda päevas vererõhku mõõta ja siis nende näitudega kohale minna mis olid mul üles kirjutatud.See on täiesti normaalne,et vererõhk kõigub.Minule küll ravimeid ei määratud ühekordse mõõtmise järel.Imelik arst sul tõesti.
 
mille poolest arst imelik on? 13. august 2014, kl 08.15
160 on ülemise rõhu jaoks muidugi kõrge. Ja kui lisandub veel peavalu .... No mida siin enam oodata? Imelik arst tõenäoliselt kardab, et sul võib mõni veresoon lõhkeda seni, kuni sa ootad ja Delfist "tarku" nõuandeid kogud. Küllap on nimelik arst sellist olukorda ka varem näinud ja teab, millega see võib lõppeda.
See, et sul varem pole sellist rõhku mõõdetud, ei ole mingi argument. Enne haigeks jäämist ongi inimene terve. Selline vererõhu tõus on häirekell, mida imelik arst märkas ja määras ravi, aga sinul pole sooja ega külma.
No ja lõppude lõpuks on see ju sinu tervis, mida sa ravida ei taha. Arst enam ei vastuta selle eest - tema on ravi määranud ja kui patsient seda ei järgi, siis tema oma asi. Doktor Delfist on ikka rohkem abi, kui diplomeeritud arstist. Viimane on imelik, aga siinsed nõuandjad geeniused.
 
johanna 13. august 2014, kl 20.37
sellise näiduga ei lõhke ükski veresoon, ühekordse näidu põhjal ei tohi kirjutada mingeid ravimeid ja eelkirjutajatele niipalju, et Euroopa Liidu teistes riikides on piirväärtuseks 150\90, kui pidevalt on näit üle selle,siis hakatakse ravimeid määrama,ainult eestis on 140\80, ja see ikka selleks, et ravimifirmad õitseksid..ka veresuhkrunäidud erinevad riigiti...nii et tasuks enne mõelda ja uurida kui hakata eluaegseid ravimeid võtma
 
Olgu see 13. august 2014, kl 23.47
EL või Eesti norm - mõlemad on valed - need on HAIGE inimese näitajad. Ülemise ja alumise vahe PEAB OLEMA 50, mitte 60.
 
Minu kogemus 14. august 2014, kl 11.52
Nüüdsama juulis tekkis mul justkui ei millestki peavalu ja ükski ibu-tablett ei aidanud. Muud häda ei midagi. Kui kuskil nädala jagu olin kannatanud ning ei osanud peavalu millegagi seostada ka, siis nii igaks juhuks mõõtsin kodus vererõhku ja ennäe - 160/90. Edasi mõõtsin nädalavahetusel ka korduvalt ning ikka sama (tavaline rõhk, mida aeg-ajalt kodus mõõdan, on 120/75, olen 54.a.). Perearst tegi sissejuhatuseks vereanalüüsi koos kolesterooli, suhkru jms - ei midagi, kõik ok). Ning mis selgus - kaelaradikuliit, esimene diklofenaki tablett võttis peavalu ära ning päevaga oli ka vererõhk normis. Sealjuures ise ma ei tundnud kaelas midagi viltu olevat. Nädal Olfeni-kapslite söömist ning kõik korras.Perearst selgitas, et juba ainuüksi pika ja pideva peavalu stress tõstab vererõhku.
 
njahh 14. august 2014, kl 12.49
Täitsa huvitav, kuidas sul see kaelaradikuliit diagnoositi, kui kaelas midagi tunda polnud?
 
õde, 14. august 2014, kl 14.30
juhtus tark arst olema,

aga üllatab ravijate rohkus siin, kes kohe täpselt teavad, mis peab olema.
 
urvi 14. august 2014, kl 15.29
mul on ka kaela radikuliit. arstide sõnul lausa nii tugev et kael on täitsa sirge, ehk siis nõutud kumerus on kadunud.
minul on ka endal selline tunne, et kaelaradikuliit mõjutab minu vererõhku.
pruugib kaelal saada tõmbetuult, kui on vererõhk ka hopsti kõrgem.
ja muuseas mina ei tunne ka mitte midagi, kui vast seda, et peavalud on mingi 2-3 kuu tagant üpris äkilised ja tugevad ja mis ei kao ära valuvaigistete toimel, vaid hoides kaela teatud asendis, piisab 2-3 minutis "õiges" asendis hoidmist ja mitmeid tunde kestnud peavalu on möödunud. Isegi kui ma ei ole mingit ravimit kasutanud. Muret teeb aga see õige asendi otsimine, sest seda ei pruugi vahel enne leidagi kui mitu tundi juba möödas ja valu kõvasti kannatatud.
 
peavalu 14. august 2014, kl 15.39
1 peavalu ärahoidmise variant on tõesti teatav rohi, mis on kasutusel ka vererõhuravina .doosid on erinevad.


seda aga tuleb küsida arstilt, kes seda seletab, mitte portaalist , kes asjadest midagi ei tea
 
niina 15. august 2014, kl 10.51
läksin sama arsti juurde tagasi, haiguslehte pikendama.
ta ei küsinud, kas mulle rohi sobis, ta ei mõõtnud vererõhku.... ta ei tundnud üldse huvi selle vastu et eelmine kord kirjutas kanged rohud ja mitu lausa korraga.
ma ei saa aru, millest selline suhtumine.
ma ka lõin käega ja ei tuletanud talle meelde, et paar päeva tagasi te kirjutasite mulle rohud, kas peaks äkki vererõhku kontorllima.
ma nagunii neid rohtusid ju väljagi ei ostnud
 
no jah 15. august 2014, kl 16.26
tavainimene on ka meedikute silmis ebameeldiv mittekeegi,kellega tuleb ruttu ühele poole saada.
ei hoolita siin riigis inimese tervisest,ainult maksudest mida inimene maksab.
isegi nõukaajal polnud nii lagunenud hammastega korralikke inimesi,350 euroga ei saa ju süüagi osta.
millal hakkab sotsiaalministeerium neid asju ümber vaatama,ei tea.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!