Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Vajan nõu: Kõrvaaugud ja paistetus
 
--- 22. august 2014, kl 15.44
Tere!

Nii alustan siis juttu sellest, et täpselt nädal tagasi lasin teha esimesed kõrvaaugud. Vanust 22.. Tundus olevat just selline tore vanus, et lasta need ka ära teha. Igaljuhul sain küll hooldamise kohta palju infot ja vahendid on ka selleks olemas, aga siiski, midagi on mäda. Olen korralikult hooldanud neid lubatud vahenditega ja puhastanud 2 korda päevas. Mul on muid neete, aga kõrvaaugud on täiesti must maa minu jaoks. Helistasin oma kõrvaaukude tegijale salongi, kuid teda täna ei olnudki tööl, ei saanud tema käest nõu küsida. Otsin siis muid kanaleid.

Lugu on siis selline, et vasak kõrv on suhteliselt palju paistes. Seda, kui kiiresti ja millal see juhtus ei oska kahjuks täpsustada, lihtsalt järsku peeglisse vaadates avastasin. Kõrvaga on nüüd selline lugu, et ma olen suhteliselt nõutu, mida teha. Kõrvarõngas nagu natuke pigistaks omakorda kõrva ja kõrvarõnga all punetab ja nahk natuke kestendab. Seda siis nii kõrva eest kui ka tagant. Teine kõrv on täitsa viks ja viisakas. Siit siis ka lõpuks minu küsmis - kas oodata, et läheb alla, või võtta kõrvarõngas ära? Võib-olla tundub tatakas küsimus.. Aga no kurat, kõrv võiks ikka alles jääda. :D Muud needid on paranenud täitsa ilusti ilma põletike ja paistetusteta.

Lõpetuseks küsiks veel küsimusi, et:

Miks mu armas kõrvake otsustas nüüd protestima hakata?
Ja mida saan teha, et paistetus alaneks? (Tööl jääd kõrvakõlge rippuma panna ei saa, klienditeenindaja olen ja sooviks kassat ka teha :D)

Ootan vastuseid ja nõu! :)
 
--- 22. august 2014, kl 15.47
PS! KIRJAVIGADE OSAS MA NÕU EI VAJA :D

Lisaks minu kõrvadele ja kõrvarõngastele ei taha koostööd teha ka minu näpud ja klaviatuur :D
 
,,, 22. august 2014, kl 16.51
August pole hea aeg augustamise jaoks, siis on põletik kerge tekkima. Ma võtaks kõrvarõnga ära, puhastaks rõngast ja kõrva viinaga või saialilletinktuuriga mitu korda päevas, kõrvarõnga paneks kõrva tagasi, kuid mitte nii tihedalt.
 
abi 22. august 2014, kl 16.55
Mis sul muud teha kui puhastada ja sios rohkem kui 2korda päevas. Võid ka kompressi teha, viin pooleks veega ja hoida selle lahuga vatitupsu peal.millest on kõrvarõngad, võib olla selle materjal ei sobi. Hõbe rõngas oleks kõige parem ja just rõngas läbi kõrva, mitte kruviga. Võid ka ära võtta aga siis riskid sellega et tuleb uus auk teha
 
--- 22. august 2014, kl 17.19
Loomulikult tean, et tuleb uus teha, kui ära võtan selle ;) Samuti tean ka augusti teiste nimetuste kohta. Materjalis EI saa viga olla, kui tavaliselt inimesed ei kannata rõngaid, mis on muu kui väärismetall, siis minu puhul on hoopis vastupidi, minul on allergia väärismetallide vastu - seega, kuld ja hõbe on täiesti välistatud. Praegused on vastavast plastikust. See on ka selline, mida saab ära võtta 1 korra, tagasi enam panna ei saa. Viina ei ole soovitanud mulle veel mitte keegi - see pidavat olema LIIGA kange, tapab ära ka head bakterid( kellegi all mõtlen siis kõiki seniseid augustajaid )



Eks üritan selle kõrvarõnga lahti saada kõrvast ja vaatan, mis seal all sünnib.. Kõrvarõngas kõrvas on seda auku suhteliselt võimatu puhastada..

Aga selline küsimus veel, et kas pidev vasaku poole peal magamine ei või kõrva kahjustada? Mul on just selline komme ainult vasaku poole peal magada, sest teistmoodi jääb kael kangeks..
 
kah mõte 22. august 2014, kl 17.21
jah, kui ära võtad, kasvab kinni. tundub, et Sul pole vähemalt seda muret, et auke ei saa üldse teha, mul nt on nii, et aastatega isegi ei parane olukord. aga, mida siis teha? üks tuttav tõmbas siidniidi läbi kõrva tehtud augu ja hoidis nii seda lahti ja samal ajal välistas ärrituse... kui juba põletik sees, siis vist ei ole eriti vahet, milline metall on kõrvarõngal... ma ei kannata kulda ka, hõbedast rääkimata.

paistetusest vabanemiseks tuleks seda ikka mitu korda päevas puhastada (selleks on ju ka neid päris seebi moodi antibakteriaalseid asju - küsi apteegist nõu). ja hoida võiks seda puhta õhu käes - vist kõige parem.
 
kah mõte 22. august 2014, kl 17.23
muidugi võib ühe külje peal magamine ka põhjuseks olla, miks asi nii kaugele läks. põletikust lahti saamiseks vajab kõrv puhtust ja õhku, seega ühtegi plaastrit ega muud sellist ei soovitataks. kui Sa aga paned selle kõrva magades vastu patja, siis ei saa see ju üldse õhku. loogiline!
 
--- 22. august 2014, kl 18.26
Plaastreid ei ole pannud, sest verine ei ole ja niisama ei hakka jah seda toppima. Mul on olemas antibakteriaalne seep ja aukude puhastamiseks spetsiaalne vahend.. Nüüd üritasin puhastada, aga tundub, et on sutsu veel hullemaks läinud.

Vaatan homme hommikul, mis seis sellega on, hullem või parem.. Igatahes selles olen kindel, et selline asi on tulnud tänase päeva jooksul. Eile oli korras. Selleks ka rutiin 2 korda päevas puhastada :) Täna olen 3 korda puhastanud juba ja aina raskem see on..
 
--- 22. august 2014, kl 18.28
Üritasin seda kõrvarõngatagust ära saada, aga jõudsin arvmusele, et parem mitte enam torkida, ei saanud jagu sellest täna..
 
--- 22. august 2014, kl 18.32
Ja nüüd mul jõudis kohale jah, miks ma neid nooremana ei ole tahtnud.. Häda häda otsa.. :D
 
jetsik 22. august 2014, kl 18.39
Ma arvan, et käpi võimalikult vähe. Kui põletik juba sees, siis see hõõrumine ja loputamine nagunii enam ei mõika, vaid ärritab. Küll hakkab paranema.
 
--- 22. august 2014, kl 20.58
Olen puhastanud põhimõtteliselt nii, et vatitikuga vaevu puudutan ja lasen vee all lihtsalt puhtaks.. üritan muidugi võimalikult vähe käppida.. Loodan parimat siis, loodan, et hullemaks ei lähe.. See võib päris kole välja näha vist.. :D
 
,,, 23. august 2014, kl 09.48
Puhas viin on vist liiga kange jah, aga veega lahjendatult sobib ikka. Võib-olla õnnestub sul teha kõrvale vee-viina vanni, st vala vee ja viinasegu või näiteks jahe kummelitee või saialilletee sobivasse nõusse ja hoia kõrvalesta selle sees. Ja püüa sellel küljel mitte magada.
 
--- 23. august 2014, kl 11.03
Võtsin siis ennast eile kokku ja otsustasin selle viina-asja ära teha.. Tegin veega pooleks ja täna on tõesti parem. Paistetus on alla läinud, aga mitte veel päris alla. Vahetasin elukaaslasega voodis kohad ka ära, tavaliselt magan alati ühel pool voodit. Võtsin omale hästi pehme padja ka. Enam-vähem aitas, kui ikkagi tundsin tungivat vajadust vasakul külejl magada, siis panin käe põse alla, nii et kõrv jäi käe ja padja vahele "auku" :D
 
--- 24. august 2014, kl 18.05
KORRAS! :) Viinast ikkagi oli kasu.. Ei tasu seda ikka karta :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!