Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Stent põies
 
n39 16. oktoober 2016, kl 12.42
Kellel opi käigus paigaldatud stent paariks kuuks põide? Kuidas käib eemaldamine? Kui kaua protseduur kestab? Kas on valulik? Kas mingit valuvaigistit kasutatakse? Peale eemaldamist kas võib olla ebamugavustunne ja kui kaua?
 
loorber 16. oktoober 2016, kl 13.23
mul 1,5 aastat tagasi oli, mul ei olnud küll põies vaid kusejuhas. naistel eemaldatakse valuvaigistita (meestel füsiloogililselt pidi see kordades hullem protseduur olema ja neil tehakse vaigistiga, mul oli väga tore arst ja rääkis). oled umbes sama moodi nagu güne toolis jalad püsti, mõlemasse jalga tõmmatakse presendist sukad steriilsuse tagamiseks. kestis kokku vast 25 min, sellest enamus oli ettevalmistusaeg. olen üldiselt väga madala valulävega ja kartsin ka kohutavalt aga vb sellist valu oli kõige rohkem 1-2min ja arst ütles ka et nüüd võibolla valus. steti välja tõmbamine oli selline imelik tunne nagu mingi peenike külm juga oleks välja voolanud. välja sain samal päeval, vist oli ka päev-paar mingi kergelt kibe tunne vetsus ja paberiga ainult tupsutasin igaks-juhuks :))
 
ka stent pandud 16. oktoober 2016, kl 17.35
Paigaldati enne neerukivi purustamist (kivi oli langenud kusejuhasse ja seda oli tarvis ülespoole lükata), jäi kusejuhasse paariks päevaks. Ja ka välja sai tõmmatud. Ei mingit valu. Lihtsalt ebamugav tunne. Ja mitte mingit tuimestust ei tehtud, mingeid sukki jalga ei pandud. Uroloog oma kabinetis lihtsalt tõmbas selle torukese välja ja kõik.
 
n39 20. oktoober 2016, kl 10.25
Mul stent põiest neeruni, ilmselt siis natuke pikem. Varsti eemaldavad. Kardan natuke, sest ei tea mis mind täpselt ees ootab....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!