Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Pea käib ringi
 
Anne 10. veebruar 2002, kl 13.53
Kas on kellelgi samalaadset juhust olnud?: Juba kuu aega on tunne, et tasakaal on korrast ära ja pea käib veidi ringi. Pilt otseselt eest ära ei lähe, aga ega näiteks tänaval üksi kuigi julge liikuda ei ole, suht ebakindel. Arsti juures käisin, aga see ei osanud midagi muud, kui proovid lasta teha, mis korras olid. Ütles, et kui üle ei lähe, eks siis tule tagasi. Noh, ma ei tea, kas on mõistlik oodata, et iseenesest üle läheb. Ei teagi, kuhu edasi pöörduda. Iseendale diagnoosi panna püüdes mõtlesin, et äkki on mingite psühhosomaatiliste nähtudega tegemist ja psühholoogi juures käia.
Mida arvate?
 
Bärbs 10. veebruar 2002, kl 15.47
mul oli sama lugu ja ükski arst ei osanud midagi öelda.lõpuks läksin tasulise närvi arsti juurde ja sain abi.sul võib tõesti olla psüühiline värk.osta omale vitamiin magneB ja tee üks kuur kui ei aita pöördu psüholoogi poole.
 
Cathy 10. veebruar 2002, kl 17.12
ehk sul on vererohu koikkumised?
 
Maikelluke 10. veebruar 2002, kl 20.51
Mõtlesin ka igasuguseid variante ja selgus,et allergia.Tänaval võib see tekkida heitgaasidest,kodus või tööl kosmeetikavahenditest või teete remonti või muudest keemilistest ühenditest.Võta prooviks apteegist kas Claritini või midagi muud retseptivaba allergiaravimit.Need ei põhjusta uimasust ja saad teada,kas hakkab parem.Jäjgi ennast ja oma ümbrust,millal on halvem ja millal parem.
Kummalisad pearinglushood võivad olla seatud ka kõrvas asuva tasakaaluelundi mingi häirega,palu perearstilt suunamist kõrvaarstile.Enne igaksjuhuks kahtlusta allergiat.Minul oli see viimane asi,mille peale perearst tuli.Kahtlustasime mürgitust ja mida iganes.Loodan,et leiad abi,olgu see siis millest tahes,aga otsi aktiivselt abi,ära kannata asjatult,see on väga paha tunne.Nii oli minul.
 
KAT 11. veebruar 2002, kl 08.49
Minul oli see seotud stressiga ja meeletu pingega töö juures. Läksin arsti juurde ja sain abi, mingeid rahusteid.
 
Scarlet 11. veebruar 2002, kl 09.18
Minul oli eelmisel aastal samamoodi, et pea käis ringi ja oli ebakindel käia jne. Samamoodi nagu kirjeldasid. Arsti juures käisin ja tehti kindlaks, et pea oli külma saanud. Nädalakese tegin arsti soovituse järgi peale soojenduskuure (fööniga pea hästi soojaks ja soe asi, kasvõi kampsun, pähe) Pea ringikäimine läks paari päevaga ära, aga tegin igaks juhuks nädala. Ja mitte mingeid muid rohtusid. Kusjuures ma ise ei teadnud, kus või millal oleks külma saanud, salakavalad ilmad.
 
sandra 11. veebruar 2002, kl 10.21
Minul käib ka allergiaga pea ringi ja tekivad tasakaaluhäired. Vererõhuga võib sul ka probleeme olla. Ega sa järsku viimasel ajal kõvasti alla ei ole võtnud?
 
Laura 11. veebruar 2002, kl 10.59
Mul oli mõni aasta tagasi täpselt samamoodi. KÄisin arsti juures, mõõtsin vererõhku ja ma ei tea mida veel. MItte midagi ei tuvastatud ja nii ma siis käisin uimase peaga ringi (palju ei puudunud kui oleksin kepi hankinud) kuni see mingi aja pärast ära kadus. Aeg-ajalt on küll tagasi tulnud, kuid õnneks mitte hiljuti.
 
Anne 11. veebruar 2002, kl 11.40
Vererõhuga ei ole mingeid probleeme, algul mõtlesin, et äkki on vererõhk madal, aga ei olnud, täitsa keskmiselt normaalne oli. Ja alla võtnud ei ole. Külma saamise kohta ei oska ka midagi öelda, eks ma püüan siis ka igaks juhuks soojendada, halba ei tohiks see vist teha. Allergiline pole ka kunagi olnud ja see pööritus võib tekkida millal iganes ja kus iganes, sõltumata heitgaasidest või muudest asjadest. Esmalt vist proovin psühholoogi, eks ole ka igasugu nõmedaid häirivaid üleelamisi olnud. Kui see ei aita, tuleb muid arste külastada. Igatahes tänud nõuannete eest.
 
punn 11. veebruar 2002, kl 13.13
Pea võib ringi käia ka siis kui kilpnäärmega on midagi korrast ära.Siis võivad olla ka kordinatsiooni häired, väsimus, üldine
jõetus, õhupuudus.Ebamääraseid tundemärke on palju ja need ei pea korraga olema.Tegelikult peaks kas perearst või endokrinoloogi juures tegema vastava kilpnäärmeuuringu.
 
Mumm 11. veebruar 2002, kl 15.39
Uskumatult palju halba võib teha see, kui õlasooned on üleval, see pinge mõjub pähe ja täpselt selline tunne on, et oleks nagu tasakaal käest ära ja minul on isegi vahel selline tunne olnud et kohe libiseb pilt tasku. Mina algul ka ei uskunud, aga nüüd on küll selge, et minul koguneb töö stress ja pinge kõik kuklasse ja õlgadesse ja teeb enesetunde äärmiselt sandiks. Närvid ja stress. Sügavalt hingata ja lihtsalt katsuda kõõgastuda, läheb üle.
 
Inks 11. veebruar 2002, kl 18.19
Üks võimalus on veel - vereringehäired. Tavaliselt kaasnevad sellega ka kümad jalad käed. Ja üldse on pidevalt külm. See on halb verevarustus ja selleks, et säilitada siseorganites ja elutähtsates sõlmedes vajalikku temperatuuri, jäetakse perifeersed alad korraliku verevarustuseta.
Siin aitab Ginko Biloba, ehk hõlmikpuu. Kui aitab!
Surmatõbi see pole, ning olulist rohtu ka selle vastu pole.
 
Maikelluke 11. veebruar 2002, kl 21.23
Anne!
Hea on Sulle vastata,sest oled ka tänanud kõiki osavõtlikkuse eest.Tegelikult on tohutult palju põhjusi pearingluse tekkeks ja seda näitavad ka erinevad vastused.Sooviksin veel lisada,et kui proovid retseptivaba allergiaravimit,siis ei pruugi olla kohe esimese tableti või kapsli puhul hea.Minul oli nii,et võtsin ühe Claritini tbl.õhtul ja teise hommikul ja ega mul veel polnud hea,aga siis pealelõunal kella kahe ajal tundsin,et vaat nüüd on mul hea olla.Elu kvaliteet muutus kohe teiseks.See esimene muutus paremuse poole jäigi niiöelda viimaseks kõige paremaks pöörde tunnuseks,sest kuna olen sellises olukorras,et ei saa allergilist keskkonda kuidagi vältida,pean iga päev antihistamiinikume tarvitama.Kuna olla oli ikka jube paha,siis oli see muutus nii tuntav.Edaspidi olin ikka allergeeni võimuses ja ravim aitas lihtsalt paremini toime tulla. Minul on hetkel pooleli ka konsultatsioonid allergoloogiga ja seega võin öelda vaid seda,et tulen toime ainult allergiavastase rohuga.Proovisin ära kõik retseptivabad allergiaravimid ja kõige paremaks osutus Semprex kapslid.Selle rohuga ei teki mul ka kurguärritust.Peapööritusele lisaks on mul veel ka vesine nohu.Päriselt ära need ravimid ei võta ei vesist nohu ega pearinglust,kuid nüüd vähemalt ei ole seda pildi taskuminekutunnet ja see oli ikka tohutult paha olemine.Retseptivabad on uuema aja antihistamiinikumid ja need tavaliselt ei tekita uimasust nagu vanema aja samad ravimid.
Ja muide,ka mina pole MITTE KUNAGI ALLERGILINE OLNUD,nii et selles suhtes võib ikka veel kahtlust avaldada.Ka mina kahtlustasin vererõhku,kehvveresust,pöördusin isegi kiirabi poole,nemad tõid kohale neuroloogi ja tema üks küsimus oli hiljutise psüühilise üleelamise kohta.Kuna seda mul polnud,siis jäi ta nõutuks.Ka veresuhkrut suhkruhaiguse suhtes kontrolliti.Lõpuks kiirabi otsustas,et mürgitus keemilistest aurudest.Allergia peale ei tulnud keegi.Siis kui olin päris kokku kukkumas ja töölaua kohal tuikusin,siis helistasin oma perearstile ja tema mõtles väga kaua ja kuna ta juba teadis minu kiirabiskäimisest ja sellisest olukorrast,siis lõpuks ta palus lihtsalt proovida Claritiniga.Ja oligi kogu lugu.
Üldiselt on nii,et ma ei usu,Anne,et Sa ei kasuta mitte mingit kosmeetilist vahendit(higistamisvastased vahendeid,seepe,juukselakki,küünelakki jmt.),et Sul ei ole kodus
mitte mingeid keemilisi aineid(mööbel,vaibad-need võivad väga kenasti keemilisi aineid sisaldada),tänaval on heitgaasid kogu aeg olemas,poes või raamatukogus või kellelgi külas käies põrandapuhastusvahendid,raamatupoes trükivärvi ja liimide lõhnad või lihtsalt lõhnad ja lõpuks mida iganes.Toiduallergia või üldse niiöelda sissesöödud allergia puhul tekivad enamasti ka lööbed,siis on allergia diagnoosimine lihtsam.
Sisekõrvas asuvast tasakaaluelundist tulenevat pearinglust nimetatakse aga Meniere`i tõveks.Loodan,et kirjutasin mälu järgi selle ilusa nimega haiguse õieti,antagu mulle andeks,kui on väheke valesti saanud,kõlas see niimoodi enamvähem.Sellest on möödunud aasta "Terviselehtedes" mitu artiklit.Uuri seda asja Interneti kaudu,need artiklid lasid ennast kõik avada.
Veelkord,soovin Sulle kõike head oma terviseprobleemi lahendamisel.
 
Inks 12. veebruar 2002, kl 13.52
Kuna sulle on siin niipalju soovitusi erinevate rohtude tarbimiseks, siis kõige targem oleks vast ikkagi oma rajooniarsti juurde tagasi minna. Ta ju ütles sulle, et kui üle ei lähe, tule tagasi. Aga umbropsu igasugu tablette sisse ajama hakata pole ka vaja.
 
Ellu 09. detsember 2014, kl 22.54
Mina ei saa jälle magama jääda sest on tunne nagu ma oleks allakukkuva lennuki peal.
Ma käisin ise ka arsti juures aga see saatus ma ei tea mis arsti juurde ja rääkis midagi päeva tsatsanarist.
Olen küll suht noor alaealine ja mul tekkib see pearinglus täpselt 6-7 tunni vahepeal. Ehk siis kuskil1-2 alati ja siis öösel. Ausalt suht vastuk on olla ja see on kesnud mul juba aasta!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!