Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
südame rütmi häire
 
Tiiu 03. märts 2015, kl 15.59
Ehk keegi oskab anda nõu kui on olnud südamerütmi häire, Olen hüpertoonik ja on olnud ka rütmihäire. Võtan ka Rohtusid aga kui ikkagi tekib olukord et iga 8või9 löök jääb vahele , kas saab ise midagi teha või on kiirabi ainuke väljapääs. Juba eile oli sama lügu ja täna hakkas jülle pihta
 
maret 03. märts 2015, kl 18.39
no vot, midagi on ikka ilmastikkuga siis lahti.
mul ei ole olnud mitte ainsatki vahelööki mingi 5 kuud.
ja eile hakkas lõunast pihta, mul läheb rütm lausa sassi.
aga kiirabi ei kutsu ma juba mitmeid aastaid, lihtsalt pole mõtet.
tavaliselt on kiirabi tulekuks kõik möödas ja nad vahivad mind kui lollakat, kes lambist endale abi kutsus.
iga 8-s või 9-s ei ole veel miskit hullu, see teeb minutis kuus vahelööki. minu süda on väga kurnatud ja vilets nagu arstid räägivad, aga ka mulle on lubatud 12 vahelööki minutis.
et sellega ei võeta veel midagi ette.
mind aitab kui ma korraks maha kükitan ja diafragma kokku surun. või siis köhatan hästi kõvasti sealjuures koleda häälega. tänaval seda muidugi teha ei saa, aga kodus küll.
ühesõnaga mulle aitab see kui keha siserõhk surub südamele, siis loksub kõik paika.
mul see nii olnud juba mingi 30 aastat.
algul ikka käis kiirabi 2 korda ööpäevas mitmeid aastaid. siis viidi emosse jälgimisele, aga no kui hoog mööda läks siis oli jälle kõik korras, kuniks jälle sassi läks.
aga enamus mu need Svesid ja nendega ei tehtagi eriti midagi. ves on ka olnud aga väheses koguses. kas sul on seoses vererõhu kõikumisega need, st. kas oled täheldanud et kui vererõhk muutub, siis tekivad vahelöögid või pole vererõhuga seotud? minul olid jamad vererõhurohtudega, nii kui vererõhk alla läks, nii hakkasid pihta. siis arst leidis et parem olla ilma rohuta ja ilma vahelöökideta, sest nad hakkasid minu elu nii segama, et ma ei saanud kuude kaupa tööle minna, sest lihtsalt ei julenud kodust välja minna, kui vahelöögid olid kogu aeg.
siiani ei võta vererõhu rohtu kuigi peaks.
ma ei propageeri rohu mittevõtmist, lihtsalt minuga on sellised lood, sinuga ilmselt teistsugused.
 
Tiiu 03. märts 2015, kl 19.24
Tänan Maret asjaliku õpetuse ja jutu eest. Võibolla tõesti on ilmaga midagi. Minul oli ka sama asi 5 kuud tagasi. Siis käis kiirabi aga ütles et kui tahate tulege kaasa aga kohe saadame jälle tagasi. Täna helistasin ka 1220 arstiabi telefonile ja seal öeldi ka et mõni elabki rütmihäirega. Soovitas Validoli või palderjani võtta , peaasi et rõhk oleks enam vähem paigal. Kõik see olukord aga hirmutas , aga kolme tunniga möödus. Nüüd tean kuidas käituda sel vahelöökide ajal. Tänan sind
 
c 03. märts 2015, kl 22.39
tule, taevas appi!
 
c 03. märts 2015, kl 22.40
see käis teise postituse kohta
 
saale 04. märts 2015, kl 10.13
Lihtsalt hirmus kui keegi teeb rumalat nalja tervise rubriigis. Ehk leidub ikka ka veel inimesi keda vaevavad rütmi mured ja kuidas abi on saadud. Olen ka sellega kokkupuutuv naine.
 
c 04. märts 2015, kl 17.01
on küll nõme!sellise postituse peaks ära koristama, aga need, kelle pädevusse see kuulub, ei pea seda südsusetuks.mis rütmihäirete kohta käib, siis tean niipalju, et supraventikulaarseid rütmihäireid suurelt jaolt ei ravitagi.olla närvidest.ventikulaarseid ravib kardioloog, need on ohtlikud.mulle aitas metoprolool, kuid muudel põhjustel seda tarbida ei saanud, nüüd siis lihtsalt kannatan.metoprolool aeglustab südaerütmi(pulssi), tekkis bradükardia.
 
egle 04. märts 2015, kl 17.47
aga kuidas sa nende rütmihäirete vahet teed, Ehk oskad seletada või tehakse see kindlaks mingi uuringuga.Jah eks närvid ole meil vanematel ja ilmselt ka noorematel mitte korras ja tundlikud. vaevlen ka nende rütmide all.Vahest läheb üle vahest ehmatab kauaks ajaks ära
 
c 04. märts 2015, kl 19.43
supraventikulaarsed rütmihäired on väga vastikud-tunned, nagu süda jätaks löögi vahele.ja siis teeb süda mitu järjestikust kiiremat lööki.ventikulaarseid rütmihäireid inimene ei tunne, lihtsalt süda lööb kiiresti-kiiresti ja vererõhuaparaat näitabki häiret.suprate puhul näitab ka, kuid seda tunned isegi.neid supraid võib normi järgi päevas olla maeitea mitu tuhat-öeldakse-normaalne.ventikulaarsete häiretega kardioloog tõstab teemaks rohud või kui asi väga hull-ablatsiooni.
 
KA ÕNNETU 06. märts 2015, kl 22.03
Minul ablatsioon läbitud,rütmihäireid esineb ikka!
Pole ka mina aru saanud millised on need head ja halvad vahelöögid.Muidugi kui mitu vahelööki järjest tuleb läheb minutiks paariks rütm sassi.
Mul esineb täis kõhuga rohkem,e siis see sisemine rõhk häiritud?Mul ka kiireneb pulss tunduvalt kui söönud/joonud olen.
Kuid kaaluge ka minna tilt testile. (posturaalset tahhükardia sündroomi )Minul on see sünroom ka.Aga ravimeid ei võta.Olen väga õnnetu ,kuna rütmihäiretega elada on väga kurnav.
 
Tiiu 07. märts 2015, kl 11.21
Ma võtan selle vastu nagu arst määras Isoptiini, Aga eks ikka paar kolm korda aastas on nii 3 või nelja tunnised löökide vahele jätmised, need on nii häirivad koos vererõhu tõusuga , et ärevushäired olen ka veel juurde saanud. See kõik on tõesti nii kurnav ja olen ka lausa õnnetu, sest mõte üpris tihti haigusnähtude peal
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!