Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kõrva loputamine
 
kiire abi 04. märts 2015, kl 22.04
Küsiksin abi kõrva loputamisel vaigust. Oskab keegi soovitada, kuidas saab seda kodus läbi viia.
(kõrv "vilistab" päevi, ei lase magama jääda. Perearsti juures käidud, kuid meie linnas on eriarsti juurde pikk järjekord. Kardan, et vajun varsti kokku, sest pidevalt magamata.)
 
lihtne 04. märts 2015, kl 22.20
Tilguta sooja õli kõrva, las laagerdub 2-3h, siis hüppa vilistava kõrva poolsel jalal pea viltu ning sõnnik väljub
 
kiire abi 04. märts 2015, kl 22.28
millist õli?
PS
Lugesin praegu, et saatekirjal on "Otitis ae. dex." - kas see pole mitte kõrvapõletik ldn keeles?

Millist õli võib sellisel juhul kasutada?
 
mh 04. märts 2015, kl 22.32
apteegis on spetsiaalne vedelik, selline otsaga pudel, lased kõrva, 15 min hoiad ja läheb korda, ma ka mitmeid päevi vaevlesin napakas, oleks võinud kohe ära teha.
 
mh 04. märts 2015, kl 22.35
aga vilistamine on teine teema, tead mine emosse, luuleta kokku, et pressib hullult ja kohe plahvatab pea jms, saad järgmine pæev juba arsti juurde.
 
kiire abi 04. märts 2015, kl 22.43
Tänan nõuannete eest.
Käin homme peale tööd. Luisata ei oska, aga võin ju rääkida, et valuvaigistid otsas (tõsiasi)....
 
kiire abi 04. märts 2015, kl 22.47
Küsiksin veel:
aeg lubati selle kuu lõpus. Kui on tõesti kõrvapõletik, kas see kannatab tõesti nii kaua ravita olla?
 
mh 04. märts 2015, kl 23.12
kõrvapõletiku oleks pidanud diagnoosima perearst, kui see üldse on? ja ab peale panema. mis perearst muidu ütles? vaatas kõrva? põletik on lihtsasti tuvastatav.
 
minu kogemus 04. märts 2015, kl 23.22
Käisin ka perearsti juures kaebusega, et kõrv kohiseb.Vaatas kõrva, vaiku polnud. Saatis kõrvaarsti juurde ja see pani kohe diagnoosiks tinnitus ja kirjutas stugeroni ja käskis teha võimlemisharjutusi kaelale Mina sain nii toimides oma murest lahti.
 
kiire abi 04. märts 2015, kl 23.23
Perearst kahtlustaski kõrvapõletikku. Mis on "ab"?
 
kiire abi 04. märts 2015, kl 23.30
Lugesin ka netist tinnitusest. Tundub, et klapib minu kõrva "vilinaga". Häirib ainult see põletikukahtlus ja peavalud, lisaks oletan, et ka palavik õhtuti. Sest õhtuti lööb keha kuumaks. Vilin on kõrvus viimasel ajal nii päeval, kui öösel.
 
Manni 05. märts 2015, kl 10.38
Küsi nõu tel 1220, sealt osatakse kõige paremini suunata õigesse kohta abi otsima.
 
oh 05. märts 2015, kl 10.49
põletiku kõrvas diagnoosibki perearst ja teed ära antibiootikumi kuuri. kõrvapõletikuga kaasneb raudselt kõrvavalu. kui sul seda pole ja ta sind kõrva arstile suunas, siis võibki tinnitus olla.
 
mnjah 05. märts 2015, kl 11.24
valuvaigisteid saab apteegist ilma retseptita, sellepärast küll EMO - sse minema ei pea.AB on antibiootikumid.kerge põletik läheb ise ka üle ajaga.Keskkõrvapõletikuga vaja AB-sid.
 
suur tark kõrv 05. märts 2015, kl 11.44
Tead, ma olen ka sellise asjaga olnud korra. Hommikul ärkasin üles, kõrv lukus ja vilistab. Kahe päevaga üle ei läinud, ronisin perearstile, see oli veel keset suve, oma arst oli puhkusel. Asendaja teatas, et teine kõrv on hoopis hullemas seisus kui see vilisev kõrv ja kurk pidi ka tulipunane olema. Mingi viirus.
Raviks sain sellise rohu nagu Cirrus, see on retseptiga. Paraku ma seda ei saa võtta, sest see on pseudoefedriiniga, süda lohmis, pulss oli nagu jänesel ja öösel ei maganud silmatäitki. Helistasin tagasi, soovitati Sudafedi siirupit (kah pseudoefedriiniga, aga vist väiksem doos), see on käsimüügis. Ja teine variant, kui seda ka ei kannata, allergiarohud, Claritine, Kestine jms. Need alandavad turset. Ma imestasin, et miks ma neid nohurohtusid pean võtma, nohu ei olnud, aga selgub, et need mõjuvad üldse nina-kõrva-kurgu käikudele ja alandavad paistetust ja aitavad sellisel juhul ka. Võtsingi ja terveks sain, antibiootikume ei olnud vaja.
Ja veel - ära praegu apteegist oma aruga neid kõrva tilgutamise asju osta. Neil on kõigil kirjas, et põletiku puhul ei tohi kasutada. Proovi sudafedi või allergiatablettidega, nendega sa endale midagi halba teha ka ei saa.
Oitis ac dex on see ilmselt, ac sõnast akuutne, seega vist kahtlustab kõrvapõletikku jah. Aga kui on viiruslik (mida ta praegusel aastaajal ilmselt on), siis pole antibiootikumidest nagunii kasu. Kaitse tuule ja külma eest, vaata et käid tuulekindla mütsiga ja proovi nende rohtudega.
Loodetavasti paraned peagi, see vilistamine on üks igavene nuhtlus, ma mäletan küll.
 
kiire abi 06. märts 2015, kl 01.02
Tänan kõiki heade soovituste eest.
Käisin täna ja panin aja kinni arsti juurde. Esimene vaba aeg - 3 nädala pärast.
Mina: see on ju nii pikk aeg. Kui selle aja jooksul terveks saan, kas võin mitte tulla?
Vastus: siis pole mõtet.
Mina: sellest põletikust võib ju tüsistusi tulla?
Vastus: no siis võite tulla.
Mina: ka siin saatekirjas on kirjutatud, et mu kõrv valutab. Kas peangi kõik need 3 nädalat valuvaigisteid võtma?
Vastuseks kehitati õlgu, ulatatud saatekiri ilmselt huvi ei pakkunud: see on lähim vaba aeg.

Hakkan nüüd otsima ravi võimalust mujal linnas.
4-5 kuud tagasi olin haiguslehel ja sain antibiootikumi kuuri. Tundub, et see tõbi hakkab mul nüüd krooniliseks muutuma?
isemaag 06. märts 2015, kl 01.50
THEWAZ tule appi! Loomakari üksteisi sandimaks õpetamas. Kas saunas ikka käite? Kuumas lava peal oma kõrvad läbi pesta ja pole mingit arstile maksmist vaja, nad niigi võtavad vargakombel kõikidelt. Kui neilt abi küsida, siis ikka raha nõudmas natšaiks.
 
kiire abi 06. märts 2015, kl 23.36
Kulla isemaag, selleks ei pea ise maag olema, et selliseid elementaarseid hügieeni nõudeid täita. Saun on olemas, selle hooaja kasevihadki veel alles. Ma pole küll eriline põdeja (viimase 10 aasta haigus oligi eelmine kõrvahäda), kuid seda ikka tean, et mistahes põletiku puhul on saun kahjulik...
Täna rääkisin telefonitsi oma perearstiga ja ta kohkunud häälest sain aru, et eriarsti käitumine minu suhtes on siiski tänapäeval erandlik nähtus, ning tavaliselt ei soovitata 3 nädalat jutti valuvaigisteid võtma...
 
Ehk 07. märts 2015, kl 01.38
kiire abi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> millist õli?
> PS
> Lugesin praegu, et saatekir
> jal on "Otitis ae. dex." - kas see pole mitte kõrv
> apõletik ldn keeles?
>
> Millist õli võib selli
> sel juhul kasutada?
*

Otitis ac. dex.??? Otiit on kõrva põletik, tavaliselt käib sinna veel üks sõna.
ac - acuta - äge (ae asemel)
dex - parema
On seal lõpus küsimärk?

Kui arst sulle kõrvapõletiku diagnoosi pani, siis oleks ta pidanud ravi kirjutama.
ISE ÄRA PANE PÕLETIKULISSE KORVA MIDAGI!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!