Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kuidas saada lahti köhast ?
 
dodza 03. jaanuar 2003, kl 09.49
dodza köhib tükikese kopsust lauaservale ja vabandab.

Oleks selline küsimus, et kuidas saada kibekiiresti ja valutult lahti piinavast, läkaköha sümptomitega sarnanevast juba bronhidesse jõudnud valulikust kuivast köhast. Päevad läbi "haugun" higimull otsa ees, kass ei saa ka rahulikult magada.

Eile ödagul vaaritasin põdrasammalt, et rahulikult magada saaks, täna keetsin sibulakoori, et röga lahtistada, pärnaõis on koguaeg ees.

Aga kas on midagi sellist, mis on kellegil teist, armsad sõbrad juba proovitud ja heakskiitu leidnud ?
 
Jah 03. jaanuar 2003, kl 10.04
Mina proovisin Coldrexsi imemistablette ja ei kulunudki palju aega kui sain piinavast köhast lahti (minul samad sümptomid, mis sa oled kirja pannud) See oli sidruni maitsega,(tohib võtta iga kolme tunni tagant) ise võtsin ühe päeva jooksul neli tabletti iga kolme tunni tagant ja järgmise päeva hommikuks oli köha nagu niuhti pühitud.
 
dodza 03. jaanuar 2003, kl 10.17
Dodza tänan Jah, aga siiski prooviks algul ravimtaimedega asjast võitu saada :)
 
tilluke 03. jaanuar 2003, kl 10.29
Saan aru, et sul on vaja köha lahti/rögisevaks saada. Mõned soovitused selleks:
Proovi auru teha. Kahjuks ei mäleta, millega vanasti lastele teha sai, oli vist näiteks eukalüpt. Ja kuumi sinepipulbriga jalavanne võid ka proovida, pärast villased sokid jalga.
Endal lasen köha puhul kuppe panna. Kui on kodus kupuklaasid ja keegi, kes neid paneb, võid ka proovida, teeb köha lahti. Lapsi olen määrinud ka hanerasvaga- rind ja selg õhtul sisse nii, et õhetama hakkab, siis tekk kurguni. Ei maksa ehmatada, et algul ajab rohkem köhima, poole tunni pärast on vaikus majas. tegelikult kunagi soovitas arst sama teha tärpentiinisalviga, aga laps oli sellele allergiline ja siis keegi soovitas hanerasva.
Need on mul läbi proovitud vahendid. Aga olen kuulunud ka ekstreemsematest. Kunagi lugesin Perest ja Kodust vanaemade rahvalikke ravimisõpetusi. Seal soovitati näiteks panna kaela ümber heeringas ja see sooja rätiga kinni mässida ning jätta terveks ööks- ise pole proovinud, ei oska öelda, kas aitab.
Head paranemist!!!
 
krissu 03. jaanuar 2003, kl 10.37
apteegist saad ju rögalahtistavaid vahendeid osta, osa neist ka looduslikud ja kindlasti saad leevendust.
mind on alati aidanud ka pipraplaaster rinna peale.
 
kata 03. jaanuar 2003, kl 10.54
Igal aastal detsembris tuleb mulle selline imelik kuiv köha, mis lõpeb sellega, et hoogude lõpus hakka või oksele. Ei aita mingid tabletid, ei võta seda köha lahtiseks ka. Ema soovitas juua paiselehe teed, et see pidavat aitama. Ei uskunud hästi ja ei viitsinud jamada ka selle teega aga kui juba mitmendat kuud köhisin, siis otsustasin proovida. Tee igal õhtul endale liiter teed, joo seda kas kuumalt või külmalt, mina pärastpoole joon teda lihtsalt vee asemel ja ma usun, et sa oled nelja viie päevaga oma köhast lahti. See tõesti aitab, tänavu mul jälle sedasi köha ära ravitud.
Apteekides on seda müüa-lihtsalt paiselehe tee.
 
lisaja 03. jaanuar 2003, kl 11.22
meemassaazhist võib abi olla. vajad sõpra ja tahkunud mett. ca 2 sl rinnale, 2 seljale ja siis mett "patsutama". kui väga valus ja nahk punane, siis aitab. kuum märg saunalina ümber 5 min-x, siis puhtaks ja soojalt riidesse.
 
köhh 03. jaanuar 2003, kl 11.55
Röga aitavad hästi lahtistada ACC tabletid või pulbrid-apteegist retseptivabalt.
 
H. 03. jaanuar 2003, kl 12.40
Nohu
Kui on väga tugev nohu, siis teha aaloemahlaga tampoonid ja panna ninna. Hoida 20 minutit ninas, võib teha neli korda päevas. Hästi aitab toore peedi mahl, mida tilgutada ninna.

Köha
Tuleks võtta 1 klaas piima ja 1 kooritud banaan, keeta umbes 2–5 minutit, tampida pudruks ja süüa soojalt. Inimesed, kes piima ei kannata, võivad sama teha pirni ja veega.
Õhtuti, kui köha ei lase magama jääda, siis võtta 1 supilusikatäis peensuhkrut, pruunistada pannil, jahutada ja imeda. Eriti aitab kuiva köha puhul.
Või teine võimalus: 100 grammi vett, lisada paar tilka joodi ja see kõik korraga ära juua.
Köhast aitab vabaneda ka paiselehetee. Võtta 1 teelusikas paiselehti 1 klaasi vee kohta, lasta tõmmata, juua võib seda teed haiguse ajal üpris palju.
Kui on väga raske külmetus, siis purustada 4 kreeka pähklit koos koorega, lisada 1 spl leedripuuõisi, hästi segada, lisada 1spl mett, jälle hästi segada, lisada pool liitrit vett, keeta 15 minutit, jahutada ja juua 1 spl 3 korda päevas.

Kurguvalu
Heeringakompress: võtta puhastatud heeringas, asetada ümber kaela, panna peale kile ja siduda sooja salliga.
Kui tunnete, et kurk hakkab valulikuks muutuma, aitab väga hästi päeva jooksul kantud mehe sokk, mis siduda salliga ööseks kaela ümber. Olen neid retsepte oma pere peal pidevalt kasutanud ja tean, et toimivad tõesti hästi.
Olge terved! Ajakirjast Elukiri
 
dodza 03. jaanuar 2003, kl 15.59
dodza tänab kõiki kaasa-elajaid ja läheb keedab ühe tee :)
 
Krista 05. jaanuar 2003, kl 15.48
H!
...kantud sokk???
...ja siis minna südaöösel ristteele ja sokk maha matta, siis 3 korda keerutada koha peal (vastupäeva) ja lausuda: kurguvalu ära!
Aitab kõige paremini. Mina olen seda meetodit kõikide pereliikmete peal kasutanud, aitab väga hästi.
Imikute puhul peab keerutama ja lausuma ema, kes hoiab imikut süles.
 
H. 06. jaanuar 2003, kl 08.05
Krista!
Ma ei saanud aru, miks küsid ... kantud sokk???
Ma sain tekstist aru, et autor mõtleb sokki, mis on jalas olnud ühe päeva. Ja see artikkel oli tehtud copyna ajakirjast Elukiri dets. nr. Ise pole proovinud. Ahg see heeringa jutt pidid küll õige olema. Paljud on proovinud.
 
Karinee 15. aprill 2015, kl 20.29
Uhh.. Loodetavasti vabanen K6hast Sinepi plaastri abil Kui palju sellest siis ka kasu on?
 
linnuke 15. aprill 2015, kl 21.17
Lase end vabaks. Ära keela ega piira end. Tee mida tahad. Siis saavad su hingamisteed ka vabaks. Head paranemist!
 
teadja 16. aprill 2015, kl 11.34
toorest porgandit kilo päevas ja samal ajal pidevalt soojendada selga vastu pliidi või ahju soojamüüri kui on olemas.
läbiproovitud enda ja sugulaste seas, skeptikud siiani ütlevad et oleks aidanud ka tavaline soojendamine, kuid mina usun vana nõukaaegse venekeelse ravitseja ettekirjutustesse ning soovitan ikkagi porgandit närida lisaks
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!