Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Venoosne haavand
 
Ave 22. mai 2015, kl 02.58
Kas siin leidub kedagi, kes on selle all kannatanud ja mis peamine, kellel on õnnestunud sellest vabaneda?

Endal saab varsti juba aasta haavandi tekkimisest, aga see ei parane kuidagi, vaid läheb üha suuremaks.
Kõige hullem, et ka valusamaks, nii et neelan juba igapäevaselt valuvaigisteid.

Olen kasutanud igasuguseid ravivõtteid, nii perearsti kui apteekrite soovitusi, vanarahva tarkusi ja netist leitud õpetusi. Aga miski ei aita.
Ehk oskab siin keegi oma kogemustele toetudes nõu anda?
 
kas 22. mai 2015, kl 08.06
aaloelehte oled proovinud?
 
Hmm 22. mai 2015, kl 08.33
Turse ravi, lokaalne ravi, vajadusel kirurgiline ravi ja antibakteriaalne ravi. Perearst võib edasi suunata vajadusel haavakirurgile.
 
arstile, 22. mai 2015, kl 08.42
haiglasse,paar nädalat tilgutiga ja rõõmsalt koju,edu.
 
omg 22. mai 2015, kl 09.06
miks sa veene ära ei lase opereerida? voodi jalgadepoolne ots säti samuti kõrgemaks. miks sa niimoodi juba aasta otsa kannatad? ega need veenilaiendid sul aasta tagasi üleöö kah ei tekkinud. puudulikus vereringes on sul probleem, peale määri kasvõi kanas...., see ei aita.
 
omg 22. mai 2015, kl 09.10
sa ei tohi oma jalgu sellises olukorras palju koormata. istudes kõrgemal hoida, samuti magades, palju ei kannata jalul olla. ausalt, tee oma veenid kirurgiliselt korda, niiviisi oledki ju sant tegelikult.
 
Kas kasutad 22. mai 2015, kl 10.03
spetsiaalseid plaastreid, sellise haavandi puhul saab neid retseptiga soodushinnaga ja puhastamiseks Prontosani?
 
sota 22. mai 2015, kl 14.37
aastane haavand ei parane ise, kui sa kaasa ei aita. jalg ei taha üldse koormust, istudes-magades jalalabad kõrgemal, kirurg teeb haava korda.
määrimised ja plaastrid ei aita, pigem teevad halba.
 
eelmisele 22. mai 2015, kl 14.57
Vaidlen vastu spets.hõbedaplaastrid aitavad väga hästi. Ei ole retseptiga aga on üsna kallid.
 
küsin 22. mai 2015, kl 18.07
ka, et mul on ühel jalal veenimuhk, kas peaksin ära minema lõikama , kirurgile siis. kas nii ei või jätta. aasta on veel jäänud töötada, siis saab midagi kergemat valida.
 
Ave 22. mai 2015, kl 20.34
Tänan soovituste eest! Enamikku neist olen juba katsetanud, kaasa arvatud Prontosan ja hõbedaplaaster, mis võtavad palju raha, aga ei mingit efekti kuude kaupa.

Mis arstidesse puutub, siis vasoloogist(veresoonte arst)alustasin juba enne haavandi tekkimist, sest veenidega olid probleemid (kuigi ainult esteetilist laadi). Tema ütles, et tegemist pindmiste veenidega ja neid ta ei oopereeri.

Ja mis kirurgisse puutub, siis minu perearsti kitsamaks erialaks ongi kirurgia, kuigi ta enam ei praktiseeri vist sel alal. Ja tema soovituste järgi püüdsin ravida küll, aga ahjuks tulutult ja haavand nüüd palju suurem kui tema juurde esimest korda minnes.
Aga eks ma pean uuesti tema juurde minema küll, ehk annab mingi saatekirja.

Aga mis puutub sellesse, et siin kirjutati, et haavandiga jalg ei talu koormust, siis tegelikult on just vastupidi - peab palju liikuma, siis verevarustus lihastes parem.

Aitäh teile veelkord ja tundke rõõmu, et teil nii vastikut tõbe suve ära rikkumas pole!
 
tegelt ka 22. mai 2015, kl 22.23
sina otsi normaalne veresoonte kirurg omale. just nimelt pindmisi veene opereeritaksegi. süvaveenidega pole eriti midagi teha. kas see haavand on sul ka kosmeetilist laadi? imestan, et sa nii hästi neid kõlbmatute arstide muinasjutte usud. ja kes käskis sul palju liikuda ja sellisel viisil ravida? miks see haavand sel juhul sugugi ei parane? ning miks sa siit küsid ja uurid kui ise nii tark oled, et järjekordne suvi tõotab su rumaluse tõttu pekki minna. naudi siis oma suve, täiega!!! mina muideks ravin ja just lasksin oma pindmisi veene lõikuda, just sai kõik korda ning kavatsen tõesti suve nautida. vot nii.
 
Ave 22. mai 2015, kl 22.56
to tegelt ka

Nojah, eks neid muinasjutuvestjatest arste on mulle üksjagu ette sattunud. Veenide pärastki käisin haiguse algusjärgus 4-5 erineva spetsialisti juures. Ja keda sa siis ikka usud, kui mitte diplomeeritud tohtreid.
Kuna aga mingit tulemust polnud, siis ei näinud mõtetki vapeal rohkem käia, sest olin juba kõike teinud, mida nad soovitasid.

Sind usun ma ka, sest oled selle ise läbi teinud.:)
Eks ma siis üritan ise ka veel, sinul ju positiivne näide enda näol olemas!
Aitäh!
 
Just 24. mai 2015, kl 00.16
On opereeritud veresoon, kuid nüüd uuesti veenid valitavad, kasutan rõhksukka ja see ikka sidekoehaigus mis geneetiline ja raske sellega voidelda.
 
taimi 25. mai 2015, kl 08.46
Minu haavandile aitas laserravi. See on küll tasuline. Suuremates haiglates ja sanatooriumites on laserravi kabinetid. Mina käisin ikka mitu korda, aga haavand kasvas kokku. Laserravi arst ütles, et laserravi ennetab ka haavandi teket. haavandid korduvad, kui näha, et haavand tekkimas, siis kohe laserravi. Järgmise haavandi korral aitas minul hõbeplaaster. Käisin pereõe juures sidumas ja paranes jõudsalt. Hõbeplaastrite hinnas saab ka 50 % soodustust, aga see pidi olema sel juhul, kui käid pereõe juures sidumas. Kõige suurem plaaster maksab 21 euro. Sealt saab lõigata, kõige soodsam.
 
Ave 26. mai 2015, kl 02.50
to Taimi

Rõõm kuulda, et on ikka inimesi, kes haavandist lahti on saanud!

Mulle kahjuks hõbeplaaster ei sobinud, sest haavaeritus on liiga suur. Plaastri servad tõmbusid seetõttu juba teiseks päevaks kõvaks nagu traat, kuigi selline plaaster võiks isegi nädalaks peale jääda.
Samal põhjusel ei sobinud ka teised pikaajalised plaastrid, mis pidid haavandite raviks muidu küll efektiivsed olema.
 
taimi 26. mai 2015, kl 13.21
Kas olete proovinud Braunovidioon salviga? On selline pruun salv, mis just võtab seda eritist ära. minul tõmbas haavandi nagu kuivaks, Ta meenutab seda vana veneaegset Viznevski salvi. Mina pidin ka seda hõbedaplaastrit iga päev vahetama. Mina soovitan küll seda salvi kasutada. Salvil on kõige suurem tegelane jood. Õpetus on kaasas. Vabamüügis. Soovin ikka head paranemist.
 
IJ 26. mai 2015, kl 14.15
Braunovidoni ei tohi kasutada üle 2 nädala järjest.
 
Ave 26. mai 2015, kl 20.08
Braunividoniga alustasin, kui haavand veel väga väike oli, sest olin seda eelnevalt kasutanud näiteks väikeste põletushaavade puhul ja teadsin, et see parandab haavad kiiresti.
Aga see haavand ei teinud sellest salvist väljagi ja jätkas suurenemist. Siis toodi mulle Venemaalt seda vana head Višnevskit, aga tulemus sama, s.t. tulemust polnud. Siis ravisin mitu nädalat teelehtedega, kuna netis väga kiideti seda meetodit, et ravitud nii ka suuri haavandeid. Ei miskit.
Siis läksin perearstile ja tulid need plaastrid ja Prontosan. Algul tundus, et Prontosan geel nagu teeks paremaks, aga mitte kauaks.
Polnud mingit vahet, kas panen kuude kaupa haavale geeli, mille 30 ml maksab 12 eurot või tavalise soolalahusega tampooni(samuti netist leitud arstide soovitus), ühtviisi korjasid mõlemad vanu surnud rakke ja haav oli täpselt samasugune mõlemal juhul.

Ja päris naljakas - alles täna avastasin, et minu perearsti erialaks ongi just veresoonte kirurgia!
 
ütleks 26. mai 2015, kl 23.01
väga tähtis on jalad istudes ja magades kõrgemal hoida. päeval on vaja kanda kompressioonsukki. kas arst ei ole neid pisiasju taibanud mainida?
 
Ave 27. mai 2015, kl 00.22
to ütleks

Eks ma ikka olin kursis nende "pisiasjadega", mis ehk oleksid aidanud haavandit ära hoida. Aga küllap ma neid soovitusi ebamugavateks pisiasjadeks pidasingi ja eriti järjekindel nende täitmisega polnud. Peale selle langes mul veel 2-3 haavandi teket soodustavat tegurit ühele ajale ja nii see läks ...
Praegu ei saa mingite kompressioonisukkade peale mõeldagi, sest isegi haavandikoha plaastri kerge riivamine näiteks püksisääregagi on väga valus.

Aga tänud sulle ikkagi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!