Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
köha
 
emme 15. november 2001, kl 20.26
kes oskaks soovitada mingit rahvalikku ravi lapse köha suhtes. köhib teine juba paar nädalat ja alati on nii, et kui antibiootikume ei vôta, siis ei saa ka köhast lahti. äkki on midagi, mida vôiks veel proovida enne antibiootikume?
andke palun head nôu
 
Malle 15. november 2001, kl 21.07
Vanasti soovitati tärpentiinisalviga rinnaesist määrida ja seda võimaluse korral soojas- ahju ees näiteks.
 
pisi 16. november 2001, kl 09.38
Äkki on põhjuseks kuiv õhk. Elan ise keskküttega korteris ja teatavasti on neis õhuniiskus madal. Võibolla peaks tuba rohkem niisutama. Kas siis spets. niisutaja-aurutajaga või lihtsamate ja odavate vahenditega nagu märg käterätt radiaatoril või anum veega. Muide akvaarium ja pisike toapurskkaev on parimad...
 
crissu 16. november 2001, kl 10.45
Ei tule meelde nimi
aga küsi apteegist
miskid luuderohu ekstraktiga tilgad - karbi peal on ka luuderohu pilt
eks igaühele mõjub erinev asi
on veel ka tüümiani ehk (nõmm või aed)liivatee ekstraktid
minuarust oskavad apteekrid päris hästi soovitada, kui küsida et vaja on looduslikku ravimit ja köha on juba mõndaaega kestnud
uuri erinevate variantide pakkumise korral miks apteekri arvates üks või teine parem oleks ja tee siis ost ära

üks hea ja odav asi on vanadest aegadest teada olev mukaldin
selline hapuka maitsega tabletike - samuti looduslik preparaat - üsna odav samuti ning tõhus

minu laps juba naerab et tal sõltuvus - ei saa ilma mukaldinite kooli minna
see tähendab et köha perioodil ei ole ta nõus ilma selle ravumite kooli minema - seda võib võtta päevas üsna mitu korda ja leevedab hästi köhaärritust

eha ükski ravim ju köha ei kaota - see peab ise üle minema - köharavimid on lihtsalt kinnise köha lahtistamiseks
kui ka muud hädad
kurk valus, nohu vms - tuleks tarvitada külmetuste puhuks ettenähtud ravimit
kui viirusest tingitud siis ikka immuunsüsteemi toetavaid asju jne jne

antibiootikumid peaksid jah olema viimane võimalus
ja ega needki köha ravi tapavad vaid organismis igatsorti viirusi ja baktereid (kahjuks ka vajalikke)
imuunsüsteem peaks ikka ise katsuma võidelda
kui ei jäksa tuleb järgi aidata - küüslaugukapslid, c vitamiin(soovitatavalt koos tsingiga) jne jne - kui tõbi juba kallal siis aitab võidelda c vitamiini mitmekordse hariliku päeva kogus mõne aja jooksul - võideldes kulub
 
veel üks 16. november 2001, kl 12.22
mina olen ajast arust teinud järgneva kombinatsiooni: sibul ja küüslauk ära riivida ja segada sooja meega, see määri lapsele seljale ja ette rinnale, kui ei kannata, siis võib panna mingi puuvillase riide alla ja sinna peale määrida, siis kile ümber ja veel soe särk ja teki alla. Ebameeldiv aga tõhus, võtab kohe köha lahti ja lõpuks ikkagi kaob. Ka minu lapse köhis ja miski ei aidanud,lõpuks tõusis peale 3 nädalat kõrge palavik - tuli välja, et kogu see aeg oli kopsupõletikus ja ise omal jõul paranes, aga tagajärjed on kurvad....Las teevad pildi ja kindlasti tuleb arstile näidata !
 
kerli 16. november 2001, kl 12.38
Mina kasutasin ka seda eelpoolnimetatud retsepti ainult et mögla sisse läks sibula asemel riivitud aaloe. Kui laps on väga väike, siis tuleks ainult aaloe mahl välja pigistada. On küll vastik aga aitab.
Aga üldiselt on ju nii, et köha võib olla erinev - kas lahtine, kinnine, kurguköha, bronhides vms. Ja erineva köha suhtes ka erinev ravim apteegist.
Üks asi mida kindlasti teha ei tohi on sinepiplaaster. Vanasti tehti seda palju, aga nüüd olevat tõestatud, et seda võib teha alles hästi "vana" köha korral, muidu alguses pidi soodustama kopsupõletiku teket. Mujal maailmas seda plaastrit enam ei kasutata.
Mis arstidesse puutub, siis tuleks kindlasti ise nõuda, mida tunned, et vaja oleks. Minu lapsel on ka küll kopsu ja põsekoopa põletikku avastatud peale seda kui arst lapse "peaaegu" terveks tunnistas, aga mina tundsin, et midagi on valesti ja nõudsin ise pilte.
Head tervenemist teile!
 
crissu 16. november 2001, kl 12.38
jah veel üks kirjutas päris õigesti
et kindlasti ikka vaja arstiga rääkida
kui pakub antibiootikume - küsi muud naturaalsemat ravimeetodit

mis puutub küüslaugu- sibula ja mee segusse, siis selline kasutusviis on minule uudiseks

olen küll sarnast asja isegi valmistanud, kuid veidi teisiti kasutanud

peeneks hakitud või riivitud sibul (küüslauk lapsele liiga vänge ahga võib ju proovida sibula hulka hakkida)ja mesi - ei soovita soojendada - kui siis mitte mingil juhul kuumutada üle 60 kraadi

vedel mesi ja sibulamass kokku segada ja lisada aaloe mahla - kui kodus pole aaleotaime küsi apteegist aaloe tinktuuri

vost sellel segul lased umbes ööpäev tõmmata ja siis lusikaga seda vedelama osa vähemalt kolmkorda päevas supilusikatäis
aitab hästi küll
 
ulla 19. november 2001, kl 14.33
õhtul enne magamaminekut kuum (aga tõepoolest nii kuum, et nutma ajab)jalavann soolaga, kuhu sisse on valatud näit. eukalüptiõli. Alustada sooja veega, valada järk järgult kuuma vett juurde, kuni jalad on lausa punased, siis teki alla ja tuttu. Hommikul on juba palju parem. Ainult üks märkus! Kui on kõrge palavik, kuuma vanni teha ei tohi

Head tervenemist!
 
Rivke 19. november 2001, kl 14.35
Apteegis müügil salv nimega Bronhikum - määrida rinna pealt ja karvane sall kaela ööseks.
 
yx_naine 19. november 2001, kl 14.36
jalavanni tehti vanasti ikka sinepiga
 
ulla 19. november 2001, kl 14.45
2-3 supilusikatäit soola ja eukalüptiõli
meie pere igatahes ravib sellise jalavanniga köha suurepäraselt
 
yx_naine 19. november 2001, kl 16.00
peab järgminekord, kui tarvis läheb proovima seda eükalüpti vanni igatahes - vähemalt et aru saada on sinep töhusam või äkki hoopis sool+eukalüpt
tänud Ulla kuigi mina just ise küsija polnud
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!