Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kehv enesehinnang
 
n25 28. november 2001, kl 13.30
Kas see nüüd tervisemure on, aga ............... ei osanud mujale kah liigitada. Aga küsimus: kuidas olete Teie suutnud oma enesehinnangut parandada (tõsta)?

Mina tunnen ennast juba pikemat aega ümmarguse nullina ja komplimente/kiidusõnu võtan puhta jamana (mõne inimese puhul ka pugemisena). Aga nii see ometi pole. Midagi on ju minuski head. Või ei?
 
Katja 28. november 2001, kl 13.39
Inimene hakkab tihti endast rohkem arvama kui ta midagi saavutab, olgu see siis intiimelus (palju tähelepanu ja austajaid või hea paarisuhe), töörindel, spordis (hea vorm, ilus figuur) või mujal. Tuleb tegutseda, mitte vegeteerida. Võta midagi ette ja hakka end sel alal arendama. Mine kasvõi trenni ja hakka töötama hea vormi ja ilusa figuuri nimel. Keskendu endale, mitte teistele. Kui hakkad edusamme nägema, tõuseb ka enesehinnag.
 
marie 28. november 2001, kl 13.41
Mina tõstan oma enesehinnangut: 1) käin ära juuksuris- põhimõttega midagi vinget lasta endale teha. 2) ostan mingi sellise riietuseseme, mis kohe silma hakkab ja eriti meeldib- kontrollin eelnevalt ikka oma rahakoti sisu. Või siis mingi kosmeetika ese. 3) Võtan sülle oma kassipoja, tavaliselt hakkab ta nurru lööma. Tunnen, et ta vajab mind, kes teda muidu ikka hellitaks. Kõik üsna lihtsad asjad. Kõik algab enesest, siis alles pöörduksin omale kallite inimeste poole. Mitte töökaaslaste. Kõik ei ole jah tõsi, mis sa neilt kuuled, nad lihtsalt ei pruugi nii mõtelda.
 
n25 28. november 2001, kl 13.43
Katja - arvasin enne ise ka nii, aga ............... mu enesehinnang langes kui hakkasin elama toreda noormehega. Ja kui palju ta ka midagi ei ütleks, komplimendid on minu jaoks ikkagi jama.
Ja ei aidanud ka see kaasa, et võtsin 7 kg alla (pole siiani mingi sale beibe, aga peeglisse on parem juba vaadata küll).

Lootusetu?
 
crissu 28. november 2001, kl 13.45
MIKS su enesehinnang langes? kui see kena noormees sind niiviisi tundmapaneb siis on midagi valest

Mille poolest sa enne seda kooselu ennast hindasid?
mõtle natuke järele, kas see mis sa varem endast (hästi) arvasid on kuhugi ära kadunud
 
n25 28. november 2001, kl 13.50
crissu - Kadund pole, aga mulle on selgeks püütud teha (ja vist isegi õnnestus), et lisaks naisterahva silmapaistvale ajule ja silmapaistvatele saavutustele sellel alal on väääääääääääääääga oluline välimus. Seda viimast pole aga mul kunagi olnud! Ju siis siin see konks ongi - ootan siiani, et keegi mulle ütleks lihtsalt, et olen ilus. Kuigi tean, et kellelgi pole põhjust seda mulle öelda.
 
Crissu 28. november 2001, kl 13.58
Elus võib vabalt nii juhtuda, et keegi ei ütlegi. Ning mõni inimene on õnnelikum, kui keegi talle seda ei ütle kui see, kes iga päev kümneid komplimente saab.

KAs sind teeksid su poisi komplimendid oluliselt õnnelikumaks? Ära unusta, et iga naine on omamoodi ilus. Ehk su poiss ei pea lihtsalt vajalikuks komplimente teha.
 
n25 28. november 2001, kl 14.01
Kirjavahetus Crissuga :)))

Ta teeb komplimente - ütleb, et olen armas ja hea jms. Kunagi rääkisin talle ka seda ilusa-juttu. Ta ei öelnud midagi. Taen ka, et alguses häbenes mind: sõpradel kaasas kõikjal tibid ju. Usun, et selle tõttu ma tema ilusaid sõnu tõe pähe ei suudagi võtta.
 
chameleon 28. november 2001, kl 14.10
Oh jumal! Seda viimast oli nüüd küll nukker lugeda. Tunnen kaasa ja saan sinust vägagi hästi aru. Tean, mida see tähendab, kui keegi korra nina alla seda välist külge korralikult hõõrunud on. Ja vastik, kui ilusa ajuloputuse see sinu peas teeb. Ainukene viis sellest vaikselt üle saada ongi see, kui keegi tuleks ja ütleks, et oled kena ja armas ja sarmikas ja ilus jne jne. Ainult see tõstabki selle enesetunde kuhugi normaalsesse kohta tagasi. Aga just need, kellelt seda ootame on kuidagi väga taipamatud ja kidakeelsed sellest kohast. Inimesed võiksid üldse teistele natuke rohkem oma mõtteid välja öelda. Isegi vaatan ju vahel mõnda, et oi kui kena ta välja näeb ja kui huvitav ta paistab, aga ütlema millegi pärast keel ei paindu.
 
crissu:) 28. november 2001, kl 14.12
n25 kirjutas:
>
> crissu - Kadund pole, aga mulle on selgeks püütud teha (ja
> vist isegi õnnestus), et lisaks naisterahva silmapaistvale
> ajule ja silmapaistvatele saavutustele sellel alal on
> väääääääääääääääga oluline välimus. Seda viimast pole aga mul
> kunagi olnud! Ju siis siin see konks ongi - ootan siiani, et
> keegi mulle ütleks lihtsalt, et olen ilus. Kuigi tean, et
> kellelgi pole põhjust seda mulle öelda.

No siis tuleks vast hoopis enda mõtlemist natuke suunata, kellega sa ise end võrdled ja miks
välimus on oluline jah lisandina muudele headele külgedele on täitsa hea kui on ka kena välimus
se aga ei pruugi olla just see ilu - ilu niisugune asi, mida igaüks väärtustab omamoodi ja mida üks peab ilusaks ei tee teine nägemagi

ei taha nüüd midagi sinu kohta konkreetselt öelda, kuid ka tõeliselt puuduva iluga naine võib end välimuselt väga veetlevana mõjuda lasta - tuleb vaid leida kõige parem viis enese eksponeerimiseks selle sõna heas mõttes
 
n25 28. november 2001, kl 14.13
Chameleon - aitäh! Sa oled esimene inimene, kes minust lõppude lõpuks aru saab :))) Olen aga seda kõike päris paljudele rääkinud - vastus on aga ikka: ära mõtle nii, ära tee välja jms. Aga nii on raske pidevalt ju.
 
chameleon 28. november 2001, kl 14.21
n25- Võta heaks! :)
Minul jälle tore lugeda, et mõni minusugune "äpaka enesehinnanguga" inimene leidub.
Tegelikult ei taha ma lõpuni uskuda, et ma kena välja ei näe. Tegelikult tunnen nii mõnigi kord, et olen vägagi ilus ja atraktiivne. Aga ikkagi vasardab kuskil ajukurdude vahel väike häirekell, et see ainult tundub mulle, sest keegi teine ei paista ju seda tähelepanevat ega minuga sama arvamust jagavat. Ja see, kui sõbrannad ütlevad, et wow! kui ilus sa täna oled, ei muuda enesetunnet karvavõrdki. Pigem tekitab veel enamgi nukra meeleolu, et oh, teie olete AINUKESED, kes seda mulle ütleb! :)
No mis teha, kui mõni on kunagi saanud meie enesehinnangu ühe hetkega (ehk mingi tühise pisiasjaga isegi) seitsmest trepist alla lükata ja enesel on võimu parimal juhul ehk kolmest üles ronida.
 
Bella 28. november 2001, kl 14.21
n25, kas sa tahad ILUS olla või Õnnnelik olla, mitte ei saa aru. Ilu, kas tead, on enamasti vaataja silmades. Ja päris nii ikka ei ole, et sa ühegi vaataja jaoks ilus ei oleks, seda ma küll ei usu. Küllap oled omal kombel kena, iseasi, kas sa aga oled nn tänapäeva mehe tüüpmaitse. (mina ka ei ole, aga ei tahagi olla). Nii et, kui su boyfriend teeb sulle ajuloputust, et sa pole piisavalt beibe moodi, küsi ta käest vahelduseks, mis tal siis viga on, et tal iga näpu otsa üht beibet võtta pole ja ta nii inetuga lepib. Sest üks poiss, kes tegeleb SInu enesehinnangu alandamisega, on vitsa väärt vähemalt.
 
emily 28. november 2001, kl 14.23
Kümme aastat tagasi olin kümme kilo raskem kui praegu. Poiss, kellega ma siis käisin, ütles kord, kui ma peegli ees end väljaminekuks sättisin: Aga tegelikult oled sa ju päris ilus, seda peab ainult oskama näha. Algul võtsin seda oma nooruse naiivsuses komplimendina, aga hiljem hakkasin mõtlema, et kui ta nii ütles, järelikult on tema sõbrad talle öelnud, et su tüdruk pole kuigi kena.
Nüüd olen ideaalkaalus ja oskan ka muidu enda eest paremini hoolitseda. Minu mehe sõpradel on enamusel tibid. Ja üks naine, kes pisut tugevama kondiga, aga mitte paks, oh ei. Aga samas on tal väga ilusad soojad pruunid silmad ja rohkem mõistust peas ja huvitavam jutt kui kenama eksterjööriga tibidel. Aga suhtumine naistesse selles pundis on natuke sarnane sinu kirjeldatuga ja tundub, et see häirib minu tuttavat. Ei maksaks.
 
Bella 28. november 2001, kl 14.30
Emily, chameleon, jt kas te pole mõelnud, et kui mees vaatab naist selle järgi, kas sarnaneb tibi-malliga ja häbeneb teda juhul, kui see nii pole , siis on see mees pisut ebausaldusväärne? Kas pole sellel mehepojal mitte kompleks, ja ta vajab naist ainult oma eneseteadvuse tõstmiseks - et sõprade silmis ilusa tibi läbi tõusta? Mulle igal juhul tunduks sihuke mees küll kahtlase kaubana - mis te arvate?
 
chameleon 28. november 2001, kl 14.35
Bella- Ma võin arvata sellise mehe kohta mida iganes ja muidugi mitte kõige paremat. Aga kuna kogemused näitavad ainult seda, et neil ON selle välimise külje kohta suht sarnane arvamus ja maitse, siis see, mida ma neist arvan, ei tõsta eriti minu enesetunnet, kuna ei näe, et keegi minu kohta midagi teisiti arvaks. :)
 
Bella 28. november 2001, kl 14.39
chameleon, kõigil meestel ju ei ole sarnane maitse. Vastasel juhul oleks inimkond varsti ainult blond:-)
Lihtsalt tuleb endale mõni originaalsem ja intelligentsem kaaslane vaadata, muidu oled varsti samal pulgal kui kuti bmw või muud marki autoloks. (ja üsna varsti sellest allpool).
 
n25 28. november 2001, kl 14.40
n25 vist lahkub selle teema areenilt ja süda kohe kergem (ausõna) - ja miks ei peakski, kui ülemus tööl arvestab minu arvamusega, koolis kõik ilusasti edeneb ja kui veidi kelmikust pilku keerata, siis suutsin isegi noormehi tänaval tagasi vaatama panna (katsetasin kohe spetsiaalselt). Niiet kõik, kel mure sama - peame hakkama saama. Isegi siis kui ei mahu tänapäeva nn normaalse inimese raamidesse.
 
Emily 28. november 2001, kl 14.45
Bellale: jutt sul jumala õige. Kõige naljakam on veel, kui need naiselt modellivälimuse nõudjad ise sihukesed õllekõhukestega vinninäod juhtuvad olema. Ega mina ei põegi. Välimus on niipalju tähtis, et päris laokile ei maksaks ennast ka jätta. Viimane ei käi muidugi siinse teema kohta.
 
o 28. november 2001, kl 15.07
Mina mõistan suurepäraselt küsija muret. See on olukord, kui suhe tekkib vaatamata sellele, et naine ei vasta mehe ideaalpildile (võimalik ka vastupidi?). Siis tulevadki esmapilgul süütuna paistvad lausekatked: "...nooo, naine peab ikka väike olema...blondid on raudselt ilusamad...jms" Ja iga korraga langeb enesehinnang, et pole piisavalt selline ja teistsugune ja tontteabmidaveel. See ongi selline ebanormaale punnitud suhe. Sellist polegi vaja.
 
n25 28. november 2001, kl 15.37
Ikka tagasi - põhjuse allika leidsime koos üles: laias laastus mehed/kallimad/ms. Aga ............... kuidas ikkagi enesehinnangut tõsta? Mees maha jätta ja üksi jääda ja ......? Või armukese hankima? Või lihtsalt (nagu varem pakkusin) aegajalt ennast naisena tunda? Või ....
 
Emily 28. november 2001, kl 16.01
n25, aga mis sellest siis nii väga on, kui sa võibolla ei olegi kõige ilusam naine, keda su mees teab? Küllap on sinus muid väärtusi, kui ta sinuga koos elab. Mina arvan, et olen oma mehe jaoks ilus küll, aga kui ta objektiivselt leiab, et pooledki Miss Universumi võistlejatest on minust ilusamad, on tal ainult õigus. Loomulikult on minust ilusamaid naisi ja minu mehest ilusamaid mehi on ka. So what?
Naised, kes muretsevad, et nad oma mehe jaoks kõige ilusamad pole (väliselt) ise levitavadki seda suhtumist, et naise hindamise peamiseks kriteeriumiks on väline ilu.
Ma olen muide paar aastat elanud koos väga inetu mehega. Mind küll ei häirinud, iseasi, et hiljem ta osutus ka sisemiselt inetuks.
 
yx_crissu:) 28. november 2001, kl 16.01
kulla n25
naisena tunda tuleks sul end igapäev iga tund
loo enesümber selline "turvatsoon" mida isegi naudid no näiteks lea sobilik ja kütkestav meikimisstiil vali riietust nii, et sa end veetlevana tunneksid, vaheta soengut - leia parim enese juures ja meenuta seda endale nii tihti kui võimalik
tee seda enda pärast mitte mehe, tema sõprade/tibide jaoks
vaid ISEENDA jaoks
 
n25 28. november 2001, kl 16.09
Et ma ka vait ei saa olla :)))

Mina ja kõige ilusam? Pole ealeski nii mõelnud. Olen mitu korda väitnud (ka siin), et mingi müstiline soov tahab kuulda midagi positiivset millegi muu, kui mu ajutegevuse kohta. Muidu tekib arvamus, et olen vaid töömasin.

Aga muus olen teiega nõus:)) Tuleks vist tõesti jalad alla võtta ja uue ja ilusa algava aasta puhuks garderoobi vms täiendama minna. Ja kes teab, mis siis kõik veel juhtuda võib - ka minu enesehinnanguga.

Tänud teile!
 
Karia 28. november 2001, kl 16.13
Ma ei usu, et põhjus oleks mehed/armukesed, N25. Nagu ma Su jutust aru sain, hakkasid suhteliselt hiljuti selle toreda noormehega koos elama? Mina langesin sügavasse enesehinnangu kriisi ja masekasse siis, kui mul enam ei olnud aega ega võimalust üksi olla ja endaga läbi saada. Tegelikult tuleb see rahulolematus ikkagi Su enda seest, nii kulunult kui see ka ei kõla :)), peaksid ette võtma midagi, mis oleks täitsa Sinu enda pärast tehtud tegevus :)) Ma tundsin näiteks, et ühel hetkel ma täiesti kaotasin enda ära. Sellest tulenevalt hakkasin Sinuga sarnaselt oma masenduse põhjusi ümbruskonnast otsima. Arvan, et Sinu enesehinnangu languse põhjus pole selles, et Su välimusele komplimente ei tehta, vaid Sa otsid seda sealt, if you know what I mean. Põhjus on ikka mujal.

Ähh, nüüd tuli pikk jutt.
 
chameleon 28. november 2001, kl 16.13
n25- "müstiline soov tahab kuulda midagi positiivset millegi muu, kui mu ajutegevuse kohta..." Kümnesse! Oi, sa oled lahe!
Kalli kohe ja ilusat õhtut!
:))))
 
n25 28. november 2001, kl 16.17
chameleon - kui meie mõte nii ühte suuna liigub, siis äkki vahetaks meiliaadresse? Või mis? Ehk saaks ka muus tuge, kui vaja oleks?

Ja Kariale - ka suurem osa muudest tervisehädadest (valud jm) on alge saanud valest mõtlemisest või valest suhtumisest millessegi. Niiet .......... pläuh ...... sain jälle aru, et viga on minus :(((
Mis siis ikka.
 
o 28. november 2001, kl 16.20
Keegi pole kunagi kõige ilusam inimene, keda partner teab. Seda polegi vaja taotleda, aga mõni inimene kohe osakab nii öelda, et tunned ennast räbalalt. Samas oskab mõni teine hariliku halli hiire panna ennast kuningannana tundma. Mõne lihtsa lausega. Ei tea, kas siis alati ikka aitab enda seest vea otsimie ja urgitsemine? Mõlemal puhul ju sama hall hiir (näiteks)
 
Karia 28. november 2001, kl 16.26
Kullakene, ega ma siis paha pärast!

See polnud ju mingi süüdistus, mida ma kirjutasin/mõtlesin, ja "süüdi" sõna kasutamine on eriliselt mõttetu :))) Soovin, et saaksid ise ennast aidata, alata niiöelda õigesti otsast (minu puhul oli see õige ots küll deprekaravimid :)) Aga hiljem analüüsides sain aru, milles probleem oli.
 
n25 28. november 2001, kl 16.29
Niisiis konks on selles, et tuleb konks üles leida. Igatahes sain mitu erinevat varianti selle tegemiseks. Ehk on abi ja kui mitte, siis optimistlikult öeldes - küll ta välja ikka tuleb.

PS Panin tähele, et seda teemat pole mitte ükski meeshing kommenteerinud (vist) :))))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!