Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Puugist tingitud haigused
 
hädasolija 12. oktoober 2008, kl 16.16
Puukborrelioos ja puukentsefaliit (kui ma nüüd õigekirjaga ei eksinud). Kas keegi siinolijatest on seda põdenud? Ja kui oli raskem vorm, siis kui kaua võttis paranemine aega?
Olen saanud mingi puugiga seotud haiguse (ei saanud arsti vereanalüüsi ettelugemisest eriti aru) ja vaevlen kohutavate liigesevalude, peavalude, kõri- ja kuklavalude käes. Viimasel ajal ei saa enam toolilt püstigi tõusta... Valud on kestnud umbes 1 kuu. Ravimiks on antud vaid valuvaigisteid, mis kohati mõjuvad, ent kohati mitte. Kui kaua see õudus veel kesta võib, tahaksingi teadjatelt teada.
 
katta 12. oktoober 2008, kl 16.55
Puukentsefaliiti ravitakse ikka haiglas. Ja siis oled väga-väga haige. Mul oli kunagi 10 a tagasi see ja haiglas olin mitu nädalat, pärast kodus ka mingi kuu aega. Palavik oli sinna 40ne kanti. Kõige jubedam asi, mis minuga siiani juhtunud.
Puukborrelioos peaks olema see, mida sina kirjeldad...vist ja see pidigi pikaajaliselt ja vaikselt piinama. Kas suur punane laik ka puugihammustuse kohale tekkis? Aga ma ei saa aru...ravid ainult valuvaigistitega? Ikka peaks ju antibiootikumikuuri tegema? Su arst on ikka imelik, kui ta ainult valuvaigisteid kirjutab.
 
n 12. oktoober 2008, kl 17.07
Kõlab väljaravimata borrelioosi moodi-liigesevalud, kuklavalud.
Palavik, külmetushaigused-see viitab entsefaliidile. Samas, entsefaliiti ei saa ravida, ainult leevendada sümptome, borrelioosi puhul aitab väga hästi kanged antibiootikumid, mida võetakse kuu aega. Helista arstile, küsi, kumb on, sest borrelioosi ravitakse välja isegi kaugelearenenud haigusega, entsefaliidi puhul ravi pole, ainult valuvaigistitega leevendamine.
 
hädasolija 12. oktoober 2008, kl 17.23
Perearst ütles, et antibiootikume ei saa välja kirjutada!? Aga see Ibuprofen tõespoolest ei mõika eriti, isegi suures koguses. Jalad ja selg on nii kanged, et ei saa magada ja pea-kuklavalud on täielikud äikesepuhangud. "Palavik" on stabiilselt 37 ja 38 vahel, see vaevusi ei tekita. Oh õudust - aga kaua see paranemine siis ikkagi aega võib võtta? 2 kuud? 3 kuud? 6 kuud?
 
katta 12. oktoober 2008, kl 17.29
Siin pead arvatavasti ikkagi perearsti süüdistama. Mis mõttes antibiootikume ei saa välja kirjutada? Lihtsalt nagu ei kirjutatagi välja tema arust või? Krt kurguhaiguse pärast kirjutavad ka kohe välja need ju. Proovi kuidagi ikka ajada seda asja, vaheta kas või perearsti.
 
puugid on vastikud 12. oktoober 2008, kl 18.01
Vaheta kindlasti perearsti, borrelioosil on kalduvus jääda krooniliseks, kui seda kohe kangete antibiootikumidega välja ei ravi. Mul on näide perekonnas olemas kahjuks. Otsi kohe ja kiiresti endale korralik arst, sellega ei ole nalja.
 
borrelioos 12. oktoober 2008, kl 18.07
Minu borrelioosi ravis nahaarst, perearst ei suutnud üldse tuvastada, mis mul viga on.
Nahaarst, nii, kui mu punast sügelevat laiku nägi, saatis kohe vereanalüüsi andma ja kui vastus oli käes, ravis mind mingite väga kangete antibiootikumidega - sumomed oli nimi, kui õigesti mäletan. See tegi kohe ilusti terveks ka.
 
ehmatus 12. oktoober 2008, kl 18.08
Valuvaigistid ju ei ravi!!!
Borrelioosil on 3 etappi nagu süüfilisel. Ravitakse antibiootikumidega. Kindlasti peab välja ravima, see on raske haigus.
 
l 12. oktoober 2008, kl 18.28
mul oli noorena puukentsefaliit. palju ei mäleta enam. tundsin end kuskil kaks päeva üpis halvasti ja siis vist minestasin vms ja viidi haiglasse. olin peaaegu terve kuu haiglas. viimasel nädalal oli juba veidi parem. siis sain koju ja olin kodus siis veel poolteist või kaks kuud.
arvan ka et tegu on bolleroosiga. minu tädil oli see. kirjutati välja mingid antibiootikumid ka. soovitaks kohe helistada perearstida ja küsida selgitust miks on antud leevenduseks valuvaigistid ainult.
 
hädasolija 12. oktoober 2008, kl 18.36
Perearst väitis, et seda haigust (emba-kumba siis) ei saa antibiootikumidega ravida, vaid see tuleb lihtsalt n.ö. läbi põdeda. Ehk siis et antibiootikumid ei aitavat lihtsalt. Ei tea, ei oska kommenteerida.
Arsti vahetada oleks üsna imelik, sest alles 3 kuud tagasi vahetasin ja arvasin, et on teiste jutu järgi väga hea arst...
Aga huvitav, kui mõnel ööl on sellised valukrambid, et ei saa voodist püstigi, et vetsu minna, kas siis kiirabi tuleks kohale? Ja mida nad teeksid? Viiksid haiglasse või teeksid süsti?
Küsin seepärast, et kui ma enam ei suuda neid valusid välja kannatada (eriti öösel), siis äkki perearsti asemel aitaks tõepoolest kiirabi? Või soovitatakse 112-st ikkagi, et olge hea ja minge homme oma perearsti juurde...
 
c 12. oktoober 2008, kl 19.12
ikka kutsu kiirabi kui valud talumatuks muutuvad, haiglasse minekuga sa vaevalt midagi kaotaksid. Pigem just kindlam seal olla kui asi väga jama. On sul üldse kedagi kodus, kes sinu eest hoolitseb? Söögikraamigi koju toob? Kiirabisse halistab kui sa ise enam ei jaksa?
 
Ohh 12. oktoober 2008, kl 19.16
Kindlasti mine või mõne teise arsti juurde, kui antibiootikumi ei võta läheb asi vaid hullemaks, kiirusta, see pole naja asi!!!
http://www.puugieemaldaja.ee/index.php?page=8
 
kui 12. oktoober 2008, kl 20.22
on tõesti tegu borrelioosiga ja arst keeldub ravimast, siis saada ta kohe pikalt, kutsu kiirabi ja räägi asi ära. kui vaja, näita ennast halvemas olukorras (ehkki siin polegi midagi näidata, asi niigi hull ju), aga ütle, et valud on väljakannatamatud, et kaotasid teadvuse, mida iganes, põhiline, et kiirabi su haiglasse viib ja ravi alustab. ütle, et on diagnoositud ja ravi pole saanud, las teevad kordusanalüüsid haiglas kui vaja. kui kõik korda saab, kaeba praegune perearst kohtusse.
 
Hmm... 12. oktoober 2008, kl 22.02
Arsti vahetada oleks imelik - et mis mõttes?? Kui mul oleks valik, et kas otsida endale abi ja saada terveks või mõelda, et kas ikka on imelik teha seda või toda...ma ei tea, ei näe siin eriti rasket valikut. Anna andeks, ma ei taha sulle peal hüpata aga kaalul on sinu tervis! Ravimata borrelioosil on rasked tüsistused. Sa ei taha ju ülejäänud eluks poolinvaliidiks jääda? Igal juhul soovin sulle tervise paranemist!
 
Liina 12. oktoober 2008, kl 22.18
helista tel 1220 (üleriigiline perearsti nõustamistelefon) ja räägi täpselt ja põhjalikult oma mure ära ja küsi, kuidas pead kohe edasi toimetama, et kiiresti õige ravi peale saada!
 
hädasolija 12. oktoober 2008, kl 22.48
Elan maal ja üksinda. Sellepärast seda kiirabi varianti kaalusingi, et kui enam üldse püsti ei saa tõusta, siis ei suuda ka jalgsi perearsti juurde minna (ca 4 km). Siinse arsti võtsingi seepärast, et eelmine oli lähimas linnas ja sinna ei pääsenud lihtsalt (ehkki pole vajadust viimasel aastal ka olnud). Õnneks või õnnetuseks olen hetkel töötu, seega töövõimetuslehe kohta ei teagi, kas oleks antudki... Et nagu noor inimene ja kuidas ikka saavad nii suured valud olla? Paistab, et perearst ei usu lihtsalt minu valude ja hädade tõsidust.
1220-le helistasin mõni päev tagasi. Sealt soovitati lasta võtta seljaajust (kui ma ei eksi) proov, et olla 100% kindel diagnoosis. Aga perearsti juurde peaksin minema taas homme, nii et küsin siis üle.
Igatahes tänud toetava suhtumise eest. Poleks ise ka iial uskunud, et seenelkäik niimoodi lõppeda võib. Tunnen ennast praegu täieliku invaliidina ja kardan kohutavalt, et olukord ei lähegi enam paremaks... Aga ju ta ikka läheb...
 
aga 12. oktoober 2008, kl 22.48
Mul oli borrelioos ja raviti antibiootikumiga. Arstiks oli perearsti praktikant ja oskas ainult peale vaadates õige diagnoosi panna.
 
riin 13. oktoober 2008, kl 00.31
Kle ära jända oma tervisega - loomulikult lase end haiglasse viia.
Kutsu kiirabi, ütle, et kukkusid kokku, et sul on nii kaua aega juba nii pööraselt halb ja et see puugivärk on tuvastatud aga muud ravi peale valuvaigistite ei olegi saanud.
Kui see on borrelioos, siis seda just antibiotsiga ravitakse. Kui entsefaliit, siis tõesti antibiots ei aita, aga midagi nad ikka saavad haiglas teha, et sul kergemgi oleks. SInu tervis ju, seisa enda eest!
 
ohkija 13. oktoober 2008, kl 08.17
Jälle näide sellest, et maakonnaarst on lihtsalt kohatäiteks. Kui inimene haigeks jääb ja ravi vajab, pole arsti kuskil. Ilmselt pead mingi nipiga Tallinnasse saama, Merimetsa haigla (vist) on kõige kompetentsem sellel alal. Isegi kui ravikindlustust ei ole (kui ei tööta), siis Tallinna haiglas sul sellepärast ikka ära surra ei lasta. Leia, palun, keegi tuttav, kes sind mis tahes ajal sõidutab ise kiirabisse, kas siis Mustamäele või Merimetsa, ja siis jäetakse sind kindlasti haiglasse. Ja siis juba haigla võtab ise sinu perearstiga ühendust ja las siis näevad, milline meie "perearst" on... Ja tegutse ruttu, veel täna, sest sellel haigusel (mis iganes) on väga rängad tagajärjed, vaimne ja kehaline invaliidistumine.
 
ti 13. oktoober 2008, kl 20.01
Mine nahaarsti vastuvõtule, saatekirja pole vaja. Mina läksin oma roosa plekiga ja sain antibiootikumi ravi, vereanalüüs ka tehti.
 
ka 13. oktoober 2008, kl 20.11
loodan väga, et oled nüüdseks midagi ette võtnud ja mujalt abi saanud
 
Jan 20. juuli 2015, kl 15.20
Ensefaliidil ei ole ab ravi olemas
 
Tean inimest 20. juuli 2015, kl 16.21
kes selliste valudega (ei jõudnud enam kannatada ja perearst määras vaid valuvaigisteid) läks lõpuks ise EMOsse ja pandi mitmekümneks päevaks haiglasse ravile, puukborrelioos. Ise see ei parane,ravita võid jääda invaliidiks, kiirusta! Puukentsefaliiti ravitakse haiglas.Kergematel juhtudel puukborrelioosi kodus pika antibiootikumiraviga.
 
borreliootik 20. juuli 2015, kl 18.22
4 aastat tagasi põdesin borrelioosi, määrati 2 nädalat ab-sid ja kõik.nüüd käib borrelioos jälle tagasi siis, kui tal tuju tuleb.siis öeldi, et see on pisiasi, saad terveks, aga ei saa, krooniliseks läks...
 
inimene 28. juuli 2015, kl 12.49
Puugilt võid ju saada ka entsefaliidi ja borrelioosi korraga.
Paraku meie arstid oskavad vaid ühte haigust korraga diagnoosida.

Asi tunduv päris hull ja vajab ilmselt intravenoosset antibiootikumikuuri. Pärast seda taastumine võib võtta aastaid.

Mida kauem aega läheb ravini, seda hullemad on tagajärjed !
 
Tjia 28. juuli 2015, kl 14.26
borreliootik

Kuidas see krooniline borrelioos avaldub?
Mul ka raviti vaid 2 nädalat.
 
borreliootik 28. juuli 2015, kl 16.59
no nähud samad, mis värskel nakatumisel.kuigi mitte nii tugevalt, aga pea-ja kaelavalud, jõuetus, väsimus, lihasvalud j.n.e.ise tuleb, millalgi ise läheb
 
Tjia 28. juuli 2015, kl 17.22
Nojah, mul nakatumisel mingeid nähtusid ei olnud, oli vaid punane laik ja vereproov näitas.
 
elsa 28. juuli 2015, kl 18.31
elmisel suvel oli 10 aastasel sugulasel borrellioos. oli punane laik...Merimetsas tehti analüüs ja kohe antibiootikumid peale...võttis kolm nädalat iga päev kom korda...tundub , et sai jagu... ainuke sümptom oli punane laik seal kus puuk oli...
 
mööduja 29. juuli 2015, kl 20.53
Ega vist kõiki puugihaigusi polegi tuvastatud. Nooruses jäin pärast puugihammustust nädala pärast palavikku, mitte kõrgesse küll ja tekkisid meeletud peavalud, mis kestsid kuskil 3-4 kuud (ei ole peavaluinimene muidu)Aga entsefaliiti ei tuvastatudki, ei siis ega ka hiljem, kui borelioosi sain. Viimane ei tekitanud peale raamiga punase laigu ühtegi muud sümptomit, vähemalt senini tundub, et ab aitas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!