Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
alkohol
 
Kiipsu 30. november 2001, kl 11.48
Küsimus järgmine: Kuidas teie kaalule on mõjunud alkoholi tarvitamine? Kas vastab siis see jutt tõele, et suure kalorsuse tõttu kilod juurde hakkavad tulema? Näiteks kui õhtuti veini/siidrit juua. Ja äkki on teil isegi välja pakkuda selliseid kokteiliretsepte, mis vähem kaloreid annaks?
 
reti 30. november 2001, kl 12.07
Kas sul on plaanis jooma hakata? Et mis põhjusel siis? Kas said 21 täis?
 
Venice 30. november 2001, kl 12.09
Shampus on jook,mida võib juua iga toidukombinatsiooni juurde-tänu oma kihisemisele lahkub ta kehast sinna ladestumata.
Kui oled samal päeval söönud vaid puuvilju,siis sinna juurde sobivad veinid või konjak-kuna on valmistatud puuviljadest,siis jooduna puuviljade juurde,ei ladestu.

Omal kehal proovitud:)))
 
Marie 30. november 2001, kl 12.10
ei, olen kaalujälgija. Aga tulemas on palju tähtpäevi...
 
helen 30. november 2001, kl 12.13
kord nädalas ei te hullu.
ma muideks olin ka eelmine aasta kaalujälgija.
iga nädalavahetus 1 õhtul jõin ohtralt martinit apelsini mahlaga.
aga kall läks ikka all 11 kg.
aga see kõik on individuualne ja programmi järgi ületasin ma oma alk.punktid pikalt.
 
Tova 30. november 2001, kl 12.17
Õlu ja liköörid jäta ära, katsu viina või dzhinni või viski või konjakiga asju ajada. Või veiniga. Kokteili puhul vaata ikka seda segu-asja kah, rumm dieetkoolaga on üks asi aga mingi munakollase, rõõsa koore ja viski segu on teine asi. Ja rohkest jääd sisse!
Ja näiteks grammis konjakis võib ju miljon kalorit olla, aga kui palju sa seda ikka endale jaksad sisse toppida :-)?
Võrreldes seapraega, näituseks.
(oh pidin ma küll selle seaprae-sõna välja ütlema...nagu pavlovi koeral hakkasid süljenäärmed tööle)
 
Kiipsu 30. november 2001, kl 12.25
Mul on see viimasel ajal kord nädalas juhtunud, et mingi kokteilitamine toimub. Aga ma pidasin silmas just lahjemat sorti jooke- kalorsuselt.Vein mineraalveega/ tomatimahl viinaga on juba teada.
 
... 30. november 2001, kl 12.37
1 õlu on 2 kotletti.
See on rahvapäraselt öeldud. Tegelikult on tõsi küll, et alkohol palju kaloreid annab.
 
Tova 30. november 2001, kl 12.37
Mina rakendan põhimõtete - mida kangem, seda vähem ma teda jaksan juua ja seda vähem ma ka sellest järelikult kaloreid saan. Ja veeklaas kõrval, et oleks, mida teistega samas rütmis tõsta.
 
chameleon 30. november 2001, kl 12.40
Tee päris alkoholivabalt! :) Näiteks light-coca sisse natuke rummiessentsi ja jääd. Maitse on naturaalne, ainult pähe ei hakka ja kaloreid ei tule.
Minule endale tundub aga, et need kalorid, mis alkoholist saab, põlevad kuidagi kiiremini ja heledama leegiga ja haaravad ka teist sorti kaloreid kaasa. :)
 
naine 30. november 2001, kl 12.42
sampusepokaalis on ikka päris palju kaloreid, ei lahku ta su kehast niisama kuhugi. kõike tervislikum ja vähem paksuks tegev pidi olema punane kuiv vein. ja siiderid on tänapäeval ka ju light-variandis, need ei peaks kah hullud olema.
 
helen 30. november 2001, kl 12.42
ja veel on hea
vein+ coca cola light.
 
Kiipsu 30. november 2001, kl 12.45
to tova: no aga viina näiteks veega ei kannata ju juua.Ja üldse puhast kanget ei tahaks. Ja kui palju siis seda kangemat alkoholi ka koguseliselt umbes ära jaksad juua? Aga kas selle alkoholi tõttu kellelgi ka järgmine päev suurem söögiisu on ja kui siis mis teete, et seda leevendada?
 
helen 30. november 2001, kl 12.47
isu nüüd küll suurem pole- pigem väiksem.
ja kui sa samal õhtul hoogsalt tanstu lööd, siis
ei tohiks sa küll nende kalorite pärast muretseda!
 
Kiipsu 30. november 2001, kl 12.56
to Helen: aga kui tegemist on korteris toimuva sünnipäevaga, siis ju tantsu ei löö. Süüakse ju ka veel kõrvale. Ja mul just see probleem et järgmine päev kipun elevanti ära sööma...
 
helen 30. november 2001, kl 13.10
siis mõtlegi sellele, et jood punast veini pooleks cola lightiga.
ja ära söö üldse midagi.
ära isegi näksi mitte.
kui siis ainult puuvilju.
las teised söövad ja kosuvad, sina tahad ju alla võtta.
ja söömis rõõm on ju nii üürike.
teiseks kui väike kilk peas, siis parem flirdi ja lõõbi ja ära mõtle SÖÖGI peale.
ja järgmine päev sööd nii nagu alati.
 
Kiipsu 30. november 2001, kl 13.16
Suured tänud heade soovituste eest!
 
Tova 30. november 2001, kl 13.33
jep, järgmisel päeval sööks kõike, mis alla läheb.. Kogu aeg.
Minu tegutsemisviis on muidugi äärmuslik ja ma ei saa seda kuidagi soovitada - mina söön peojärgsel päeval hommikul pool karpi kilusid ja õhtupoole veel pool karpi. Pool viilu leiba kummalgi korral. Ja ei mingit isu. Ainult meeletu janu. Vesi aitab.
Aga ära tee nagu mina :-)
Ja viskit või konjakit mahutan vast 5-6x4 ml õhtu jooksul. Aga seda on liiga palju :-)
 
Marina 30. november 2001, kl 14.15
Mis pidu see on ,kui süüa ja juua ka ei saa.Kogu keha kaalu pärast pinges.Kohutav.
 
hmm 01. detsember 2001, kl 00.24
toiduainete kalorsust arvestatakse vist kalorites mingi massiühiku kohta. ka bensiini ja puidu ja muu kraami kütteväärtust arvestatakse sarnaselt (ühikud teised, idee sama) alkoholi kalorsus on pisut kahtlane asi, piirituse ja selle sisaldusega jookide puhul võib olla see kalorsus ehk kütteväärtus kõrge küll, aga kas organism need kalorid üldse omastab? keegi ehk oskab midagi kosta? mõned õllesõbrad on kõhukad küll, samas hoolikad lahjendatud piirituse joojad tahavad ikka midagi süüa ka.
 
marka 02. detsember 2001, kl 10.44
Kuna elan väljaspool Eestit ja siin on veidi teistsugused kombed, s.t. igal öhtul klaasike vöi kaks veini vöi ölut on täiesti tavaline, siis vöin oma kogemustest rääkida. Sattusin sellesse keskkonda umbes 6 aastat tagasi ja vötsin need eluviisid omaks, s.t. jöin igal öhtul veini (enamasti punast), vahel rohkem, vahel vähem, aga klaasi igal juhul. Kaalule möjus see järgmiselt. Kaalusin enne ca 80 kilo (olen pikk ja mitte paks), peale öhtuse veinijoomise alustamist (ja sellega automaatselt hilisöhtuse söömise löpetamist, see lihtsalt ei sobi veiniga, eriti magus) kaalusin ca 1,5 aastat hiljem 70 kilo... Tehke omad järeldused. Ei taha soovitada kellelgi jooma hakata, enda arvates ei tee seda ka ise mitte, aga öeldakse, et klaas punast veini päevas on kasulikum juua kui seda mitte juua. Kui köige selle juurde kuulub veel ports armastust, siis ei maksa paksuks minemist karta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!