Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Suur uni
 
n25 07. jaanuar 2002, kl 10.44
Tundub, et asi hakkab juba tõesti tervisemure suurust võtma.
Nimelt ................ magagu ma öösel kuipalju tahes (väga harva magan alla 7,5 tunni, enamasti ikka rohkem) - hommikuti ma üles ei saa. Ja kui lõpuks saan, siis käin tükk aega nagu zombi ringi - silmad lahti, aga ajud alles tudivad.
Usun, et teistelgi sellist muret esinenud: kust/millest olete abi saanud?
 
ka unine 07. jaanuar 2002, kl 11.08
sulle ei pruugi see 7,5 piisav olla, mõni täiskasvanu vajab isegi 9-10 h und. oluline on ka see, millal magad. õhtune uni on kosutavam kui hommikune. ja proovi juua rohkem vett.
 
n25 07. jaanuar 2002, kl 11.16
Veidi seletan: minu tavaline uneaeg tööajal on 22.30 - 06.30 (07.00). Ehk sellest abi :)
 
. 07. jaanuar 2002, kl 11.33
turguta ennast vitamiinidega. ehk aitab.
 
vot nii 07. jaanuar 2002, kl 11.43
tähtis pole kui KAUA magad vaid KUI SÜGAVALT. õpi end korralikult välja lülitama.
 
Mary 07. jaanuar 2002, kl 12.17
Suure une vastu aitavad ka :
1. paevavalguse ajal voimalikult kaua pyyad seda paevavalgust silmadega vastu votta
2. moodukas enese liigutamine sportliku trenni naol.
Nimelt tekitab unisust ka msiki paganama hormoon, milel tootmien tuleneb silma kaudu saadavast paevavalguse hulgast. seega talviti pimedal ajal muutumegi uniseks ja siis magama aina kauem ja mida kauem magame seda unisemad ja laisemad oleme, ja siis rohkem soome ja nii edais kuni klassikalise deprekani valja. seega, - piisavalt valgust ja moodukalt liikumist ja energiat peax tulema.
vot nii.
 
krit 07. jaanuar 2002, kl 12.31
Minul on selline probleem viimastel aastatel jaanuarist kevadeni ja abi saan Gerimaxi (ženžen) preparaatidest.
 
mari 07. jaanuar 2002, kl 12.37
mul umbes sama probleem, ainult selle vahega, et kipun kogu selle valge aja maha magama. isegi kell 10 üles tõusta on kohutavalt raske, õhtul on jälle häda, et enne kahte- poolt kolme öösel uni ei tule, pealegi üritan siis päeval tegemata asju õhtul ära õiendada. kuna tööl ei käi, siis selles osas probleemi pole, aga endal on piinlik. samas on uni niiiii magus...
 
Cathy 07. jaanuar 2002, kl 12.57
no ma kah ärkasin täna kella 12 ajal...ja nii peaaegu iga päev kui kusagile minema ei pea...magan nii kaua kuni ärkan muidu olen pool päeva vihane ja turris..
 
pims 07. jaanuar 2002, kl 13.25
mind ristiti juba karumõmmiks, sest nädalavahetusel läksin mingi 23 magama ja magasin päeval kella 13-ni..kohutav uni või mul soov reaalsusest ära saada...mehele teeb kohutavalt nalja et tal mõmmi kodus. Vaba päev on siis magan vähemalt kella 13-ni..või siis hommikul vara tõusen siis pean enne õhtut veel magama..kõige viksim ja ärksam kella 18-22 vahel..öö ja päev sassis:)
 
n25 07. jaanuar 2002, kl 13.49
Käisin ostsin vitamiine (apteeker oskas soovitada Vitiron - igasugu asju pidi sisaldama). Eks näis kas aitab ka une vastu. Aga paha nad kindlasti ei tee.
 
to:ka unine 07. jaanuar 2002, kl 15.43
kuule, miks sa ometi vett juua soovitad? see ju ajab öösel pissireidile, tulemus - hommikul veel unisem! omast käest tean, et õhtune rahustav tee tõi küll hea une, kuid paari tunni pärast ajas jälle üles ka.
 
Kis 07. jaanuar 2002, kl 16.00
Maga rahus, see on organismi kaitsereaktsioon depressioonile vms. ülekuumenemisele,(nagu näit. haigusedki) võta seda kui oma keha vihjet, et tuleks aeg maha võtta ja puhata.
 
cat 07. jaanuar 2002, kl 16.35
to: Kis

mul on ka terve talv selline tunne ja pool kevadet ka - no mis puhkan siis 4 kuud järjest või??
 
Kis 07. jaanuar 2002, kl 17.01
cat
Ma ei mõelnud puhkusele jäämist vaid rohkemat magamist
just hetkel sattus pilk mingile 2päeva vanale ajalehele, tsiteerin:
Kes liiga vähe magab, vananeb kiiremini. Unevaegus halvendab süsivesikute ainevahetust, suhkru ja kortisooli(stressihormooni) kontsentratsioon veres kasvab. See soodustab aja jooksul ülekaalu, suhkrutõbe ja kõrget vererõhku, teid tabavad ärritus, depressioon ja madal tööjõudlus.
Nii kinnitavad Chicago teadlased.

Mul endal on ka selliseid zombi perioode esinenud, vägisi pole silmi lahti kangutama hakanud(õnneks on selline vabakäigu töökoht) lõpuks läheb ise üle.
Aga magada armastan küll kaua ja (irw) vanuseks pakutakse alatasa 10a vähem...
 
Kis 07. jaanuar 2002, kl 20.06
Seda veel, et mind aitavad kaltsium/magneesium tabletid, võtan tunnike enne magamaminekut ühe või paar ning uni on sügav ja hommikul olen rõõsa ja väljapuhanud.(üks pluss/miinus neil tablettidel on - tekitavad intensiivseid unenägusid)
 
cat 08. jaanuar 2002, kl 10.03
to Kis:
Ilmselt on sul õigus, ainult et nii kahju on niigi oma vähest vaba aega veel nö. maha magada.
 
rekordinaine 08. jaanuar 2002, kl 21.17
minu rekord on õhtul 11-st päeval 4-ni (ei mingeid eelnevaid magamat öid vms).. ee, see teeb siis 17 tundi vist..
mida sellest arvata ?
ise olen rahul - magada on ju nii hea :)
iseasi muidugi tööpäevade hommikud.. piin ja vaev :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!