Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
külmad käed ja jalad
 
Laral Kask 27. jaanuar 2002, kl 22.47
Olen 18 aastane ja mind on juba pikemat aega vaevanud käte ja jalgade "külmenemine".Mul on pidevalt parem käsi külmem kui vasak.Kuna ma olen paremakäeline,siis külmunud käsi on tihti kohmakas ja väsi kiiresti.Kõigele lisaks on parem käsi lilla ja laiguline ja seda poolde küünarnukki. Samuti väsivad jalad kiiresti on külmad ja muutuvad ka lillaks. Suviti on väga piinlik kanda lühikesi pluuse ja seelikuid, kui ma näen välja nagu toonekurg.Võib olla on see tingitud sellest, et mul on madal vererõhk.Ma olen kuulnud ka kreemidest, mis aitavad kaasa vere ringlemisele.Kas nest võib olla minu puhul kasu ja kui,siis millised kreemid ? Oleksin väga tänulik igasuguse abistava informatsiooni eest.
 
Tarakan 28. jaanuar 2002, kl 09.21
Kui tahad asja konkreetselt parandada, siis pead lihtsalt võimlema ja vereringet jalgades ja kätes parandama. Korrapärane sport aitab selle vastu väga hästi. Tabletid ja muud asjad on lõputu võitlus.
 
nõuandja 28. jaanuar 2002, kl 11.55
Võiksid proovida veel juua ingveri- või kaneeliteed.
Kui sul on vererõhk madal ja pidev külmetamine on sellest tingitud, siis võiksid proovida Eleuterokoki tinktuuri, see on igati kasulik.
 
Tipsu 28. jaanuar 2002, kl 12.01
Minu meelest on tegemist tugeva vereringehäirega. Mul on ka probleeme sellega, et käed ja eriti jalad on jahedad, kuid värvus on normaalne ja see ei tekita mingeid vaevusi.
Sa peaksid oma muret ikkagi arstile kurtma ja kui siiski mingit terviseriket ei leita võiksid alles alternatiivseid hooldusi proovida. Ma olen kuulnud, et parafiiniga tehtav ravikuur pidi kätele hästi mõjuma. Kas kellelgi on kogemusi?
 
LaTetra 28. jaanuar 2002, kl 12.26
Mul sama häda. Arst lasi teha veresoonte sonograafia, et kontrollida, kas veresoonte tasandil asi korras. Oli korras. Nüüs teen joogat, ööseks panen jalga soojad sokid jne. Ka kuumad on head. Võib määrida ka soojendava salviga.
 
kiisu 28. jaanuar 2002, kl 13.18
mina olen üks neist kellel ka suvel on käed ja jalad jäätükid ja juba aastaid..täitsa kurb on ja midagi ei aita. nüüd ei võta ma enam kuu aega beebipille ja ei mingit külmetamist.
mõnus on elada...
uskumatu tundub, et need kaks on omavahel seotud. ootan ära oma arsti arvamuse..
 
väikeMy 28. jaanuar 2002, kl 14.11
Kiisu: kui arstilt vastuse saad, vahest kommenteerid! Mina olen küll siiani beebipille ainult kiitnud, aga käed jalad on hakanud jäätükkideks. Isiklik küsimus: ei võta enam pille - ega sa rase ei ole? mina kurtsin oma külmetamist sõbrannale, kellel on 2 last, ja tema ütles, et rase olemine annab hästi sooja :)
 
h 28. jaanuar 2002, kl 15.04
Minu käed-jalad külmetavad ka alatasa. Proovisin Pharma Nordi tablette Bio-Biloba (Hõlmikpuu ekstrakt). Käed-jalad hakkasid mõnusalt surisema ja läksid soojaks. Kahjuks on mõju lühiajaline. Tarvitama peaks kogu aeg 1-2 tabletti päevas. 30 tableti hind oli umbes 150-160.-
 
Kats 28. jaanuar 2002, kl 15.29
Kindlasti peaks astile rääkima.

Mul ka külmetavad, aga mitte nii hullusti, et siniseks läheksid.
Üks masöör sooritas kõike vereringet stimuliserivaid tegevusi:
sport, saun jne.

Valisin iganädalase saunas vihtlemise - aitas.
 
kiisu 28. jaanuar 2002, kl 15.41
see on mul ainult ajutine, et ei kasuta tablette. kohe hakkan uuesti tarvitama:) samas paneb mõtlema, et peaks võibolla kasutama alternatiivi. pidev jalgade külmetamine soodustab munasarjapõletikku ja muidu ka on külmetades ebamugav..
arsti arvamuse asja kohta saan öelda järgmine esmaspäev.
 
Inks 28. jaanuar 2002, kl 20.16
Kirjuta palun siis siia ka. Mul ka sama mure, vahel on käed tööl nii külmad, et pastakas ei seisa peos. Ja õhtuti, enne magamajäämist on ka teki all külm. See on halb vereringe ja madal vererõhk üheskoos. Ingverit olen proovinud, aga ebaregulaarselt, nii et positiivsetest mõjudest ei tea.
 
ehee 28. jaanuar 2002, kl 20.17
miskit ei aita...
tahaks ka ses asjas hüva nõu saada
 
helgi 29. jaanuar 2002, kl 07.51
Mul on paaril tuttaval aidanud hõlmikpuu tabletid (gingo biloba),
need on just vereringele ja ka mälule. Proovige!
 
ehee 29. jaanuar 2002, kl 10.07
ei aidanud see hõlmikpuu ka - sai ikka mitu karpi järjest ära krõbistatud
ehk veel mingi soovitus?
 
kala 29. jaanuar 2002, kl 11.21
hõlmikpuu plus trenn aitab mulle väga hästi !
 
KRIT 29. jaanuar 2002, kl 14.20
Külmad jäsemed on iseloomulikud ka kilpnäärme alatalitlusele. Igaks juhuks võib ju vereanalüüsi ära teha.
 
teadja 30. jaanuar 2002, kl 22.39
Võiks proovida gerimaxi kuuri läbi teha, ehk aitab.
 
ehee 31. jaanuar 2002, kl 15.07
nuuuks...
gerimax ka ei mõika kuhugi
vererõhk on madalavõitu ja selle vastu pole mingit abi...nuuks

tore, kui kellegi miskitmoodi see külmade jäsemete probleem on lahenduse leidnud

jagage veel kogemusi
palun!
 
soovitaja 02. veebruar 2002, kl 01.21
Palun tule Tallinnasse kliendipäevale loodustoodetega tutvuma. Tõstad vererõhku ja puhastad veresooni jpm. Konsultatsioonid on täiesti tasuta.
 
to soovitaja 04. veebruar 2002, kl 20.48
ei tõsta ükski loodustoode madalat vererõhku püsivalt
 
mirr 05. veebruar 2002, kl 12.10
vaata www.kliinik.ee, yldhaigused, seal yhel sama mure ja arsti soovitus.
 
kahtleja 05. veebruar 2002, kl 15.40
Kas oled ise proovinud, et nii kindlalt väidad?
 
Styg 09. veebruar 2002, kl 23.39
alakaal mõjutab ka. Mul on kehamassi indeks 18 või alla selle, ja kah käed-jalad külmad kogu aeg. Üldse on külm kogu aeg... aga ema võttis ligi 10 kilo juurde ja eluaeg vaevanud "konnajalgade" probleem kadus... pane veel võimalikud vereringe- ja -rõhuhäired otsa ja ongi...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!